GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

LiNuX - Ulubiona dystrybucja

14.11.2002
19:58
[1]

Isam [ Generał ]

LiNuX - Ulubiona dystrybucja

Nastepny watek dla statsiarzy ... po prostu powiedzcie co lubicie i ew. dlaczego ...

15.11.2002
08:26
[2]

TzymischePL [ Senator ]

Slackware. Dlaczego? hmm, po prostu jest swietny, lubie go i on mnie :)

15.11.2002
08:31
smile
[3]

Eliash [ Generał ]

Moją ulubioną dystrybucją jest RedHat, wersja 8.0 zdystansowała Mandrake'a. O ile Slack, Debian używane są głównie jako systemy do serwerów to RH może być spokojnie instalowany zarówno jako serwer jak i desktop. Mój kolega który zarabia na obsłudze informatycznej firm mówi że wiele z nich decyduje się na tą dystrybucję zamiast systemu Windows. Przed wersją RH 8.0 miałem na jednym kompie RedHata do zabawy w serwer, a na drugim Mandrake jako desktop do pisania programów, jednak ostatnia wersja mandarynki mnie rozczarowała zainstalowałem swa razy RH 8.0 i jestem zadowolony.

15.11.2002
08:54
[4]

Thomolus [ Generał ]

Cóż, zaczynałem od Mandrake'a....... i zostałem przy Mandrake'u (przynajmniej narazie). Obecnie mam wersję 9.0. Jest to chyba najlepsza dystrybucja dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z linuksem (ale nie tylko) i nie chce się odrazu do niego zrazić. Co mogę powiedzieć o Mandrake'u? Osobiście uważam, że dystrybucja ta powoli staje się lepsza od najpopularniejszej obecnie w naszym kraju dystrybucji czyli Red Hata (a przynajmniej nie widzę minusów w stosunku do RH).Na trzech płytach zostało upchane naprawdę sporo fajnego softu. Mandarynka bardzo dobrze sprawuje się jako stacja robocza. Co tu dużo ukrywać Mandrake zawiera dużo bajerów i zwraca na siebie uwagę. Początkującym może się podobać, że nie trzeba wszystkiego ręcznie konfigurować (chociaż ja lubię grzebać w konsoli :-)). Słyszłem sporo niepochlebnych opinii na temat produktu Mandrakesoft (w zasadzie to o wersji 8.1), jednak ja osobiście nie mam do niego zastrzeżeń i ciągu tych miesięcy użytkowania wersji 8.2 a później 9.0nie udało mi się ani razu totalnie podwiesić systemu, nie mówiąc już o całkowitym wyłożeniu. Co najważniejsze ten SO bardzo podoba się mojej siostrze i w zasadzie już nie uruchamia wingrozy :-). Przez jakiś czas zostanę przy M 9.0 ale w planach mam przesiadkę na Debiana. Ale to dopiero jak znajdę odpowiednią ilość wolnego czasu. Może zmontuję sobię taką mini sieć gdzie serwer będzie na Debianie a końcówki na Mandrake'u.

15.11.2002
08:58
smile
[5]

Jo Joro [ Centurion ]

Ja zaczynałem od Red Hata, przebrnąłem przez Mandrake aby ostatecznie zatrzymać się na PLD. Dopiero ta dystrybucja pokazuje jak może być dopracowany system pod względem zabezpieczeń, logiki konfiguracji i sensownego sposobu aktualizacji oraz niemal natychmiastowego wsparcia (kilka list dyskusyjnych w języku polskim)

15.11.2002
10:07
[6]

artikus [ Pretorianin ]

Red Hat ale w wersji 7.0. Po prawidłowym skonfigurowaniu sprawuje się naprawde nieźle w roli serwera. Sporo przydatnych poleceń konfiguracyjnych (z wyjątkiem linuxconf;-), logika w ułożeniu skryptów startowych i konfiguracyjnych, niezły menedźer pakietów - wszystko to czyni IMHO z Red Hat'a naprawde dobrą dystrybucją. Nie zamierzam w najbliższym czasie przesiadać się na inną dystrybucję, ani na wyższą wersję RH. Ta mi wystarczy:-)

20.11.2002
21:40
[7]

Isam [ Generał ]

same mandarynki i czerwone kapturki .... i jeden slack( z moim to drugi ) !

20.11.2002
21:43
[8]

Isam [ Generał ]

no i jeden PLD ... a odnosnie Slacka ... skad ludziie mysla ze to wylacznie pod serwer ... nie widzieli chyba 8.1 ( ani 8.0 jezeli o to chodzi ) PLD mam w tej chwili jako iso ... az sie zastanawiam czy nie zainstalowac ... kumpel pokazaywal mi ja ... jakos nie przemawia to do mnie

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.