tosiek2142 [ KHsolo<3 ]
windows i RAM
Witam,
czy do kompa z 4GB RAMu i core 2 Duo E8400, muszę mieć windows xp lub vista wersję 64bit? Czy może że to jakieś x86, cokolwiek to znaczy?
Oświećcie mnie

mefsybil [ Relapse ]
A co, chcesz Win 98?
Narmo [ nikt ]
System możesz mieć jaki chcesz. Po prostu wersja 32 bitowa nie zaadresuje więcej niż 4 GB ogólnej pamięci znajdującej się w komputerze (czyli nie tylko RAMu, ale też na przykład pamięci karty graficznej)
tosiek2142 [ KHsolo<3 ]
a co to za wersja x86? Czy Vista 32 bit również nie rozpoznaje 4GB pamięci?
Bajt [ Ariakan ]
x86 to 32 bitowy system/procek. Vista 32bit rowniez nie zaadresuje 4GB, musisz miec wersje 64bitowa, jesli chcesz wykorzystac cale 4GB.
edit: oczywiscie w to 4GB wlicza sie tez pamiec np. karty graficznej.

raziel88ck [ Senator RaZieL ]
tosiek2142 - tylko 64 bitowe systemy obsluguja 4gb i wiecej, natomiast 32 bitowe do 3.25gb

Conspiracy1994 [ Pretorianin ]
x86 to inaczej 32Bit.
RPRT07 [ Maximum Impact ]
mój kolega ma viste 32bit i 4GB ramu i mu je widzi
tosiek2142 [ KHsolo<3 ]
dobra dzięki. Już ogarniam.
Teraz pytanko: który system: XP czy Vista? Podobno ciężko jest znaleźć sterowniki do XP 64bit. Niektórzy mówią że Vista to syf ale ja nie narzekam. Po SP1 podobno jest lepiej. Nie wiem który system kupić. nie mam zamiaru kupować dwóch. Chyba już kupię Vistę... Może gry na DX9 będą troszkę gorzej działać ale trudno. Wszyscy się skarżą na XP Pro 64bit.

raziel88ck [ Senator RaZieL ]
tosiek2142 - do twojego kompa najlepszy bedzie xp i to 32 bitowy, poniewaz na 64 bit malo gier chodzi, a poza tym jesli chodzi o viste to twoja karta nie obslugje dx10 wiec dla mnie jest to bezsens
RPRT07 - widzi ale nie wykorzystuje

tosiek2142 [ KHsolo<3 ]
raziel----> nie patrz na kompa w sygnaturce. I czytaj ze zrozumieniem:
"czy do kompa z 4GB RAMu i core 2 Duo E8400"

raziel88ck [ Senator RaZieL ]
tosiek2142 - to po co gdybac, "jak bede mial wymarzonego kompa to jakiego windowsa kupic..."
Bajt [ Ariakan ]
raziel88ck --> Wyjasnij mi jakie to niby gry nie chodza na 64bitowym systemie, bo jak dotad sie z taka nie spotkalem, a uruchamialem tez starsze gry.
Mac94 [ TF2 Player ]
Do takiego kompa najlepiej Viste 64bit. Chociaż zależy jaką masz grafikę.
ronn [ moralizator ]
bajt -->
u mnie tez wszystko chodzi. natomiast jesli 64bit to 7 albo vista, bo 64bit xp to porażka na całej linii

raziel88ck [ Senator RaZieL ]
Bajt - fifa 99, carmagedon, destruction derby, soul reaver
SULIK [ olewam zasady ]
ja Ci to przedstawie w ten sposob
w kompie fizycznie mam 4 GB ramu
reszte widac na screenie
Vidos [ Legend ]
To ja się podłącze pod temat.
U mnie widzi 2 z hakiem (niby) a mam 4 GB -------->
Win XP 32, SP2
Jakieś sugestie ?

ronn [ moralizator ]
raziel --> nie nasza wina, że masz badziewny winxp 64bit..

raziel88ck [ Senator RaZieL ]
ronn - ja go nie mam, kumpel ma viste 64bit
Narmo [ nikt ]
Vidos --> Ile pamięci ma karta graficzna?
Vidos [ Legend ]
Narmo
Karta wideo NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB)