GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Chce puścić w pracy anonimową ankietę do pracy dyplomowej - co w niej za...

17.02.2009
21:30
[1]

Snakepit [ aka Hohner ]

Chce puścić w pracy anonimową ankietę do pracy dyplomowej - co w niej za...

Temat pracy: otyłość jako problem społeczny

Proponowane pola:
- płeć
- wiek
- wzrost
- waga

te cztery to na bank...ale jakie zadawać pytania?
- Ile razy w tygodniu jadasz w restauracjach typu fast-food?
- Jak ocenisz swoją aktywnośc fizyczną?

i tu się zacinam, 0 pomysłów i padam na twarz już dzisiaj ze zmęczenia, a chce to na jutro mieć i puścić w obieg żeby dać do pracy dyplomowej, pomóżcie prosze wymysleć z 7-10 pytań :)

17.02.2009
21:36
[2]

ronn [ moralizator ]

masz prace dyplomową na poziomie referatu i jeszcze pomocy szukasz? temat był pewnie wałkowany już miliard razy..

[no offence, ale tak to wygląda..]

17.02.2009
21:36
[3]

Łysack [ Przyjaciel ]

czy korzystasz z suplementów diety?
jak oceniasz swoją dietę w skali od 1 do 10?
czy masz jakieś problemy ze zdrowiem? tak/nie
jeśli tak to jakie? uwarunkowane genetycznie/nabyte
czy chodzisz regularnie na siłownię?

ja bym zawarł te pytania.

otyłość bywa uwarunkowana genetycznie, lub też spowodowana chorobą. suplementy diety, jak i regularne chodzenie na siłownię wpływa na przyrost masy mięśniowej, co też podnosi wagę ciała w stosunku do wzrostu, lecz nie jest otyłością.

17.02.2009
21:37
smile
[4]

Mortan [ ]

otyłość jako problem społeczny

jak masz temat pracy to chyba musisz okreslic jakie te problemy spoleczne są i jak chcesz jeopisac nie ? to pomysl nad czym dokladnie chcesz sie skupic i potem bedziesz mial pytania do ankiety, bo to ze bedziesz mial iles ankiet z ktorcyh poliyczsz sobie bmi, to co to da w kontekscie problemów spolecznych ?

tak na chlopski rozum problem spoleczny w tym wypadku, to w duzym skrocie dzieci szykanowane w szkole, mozliwe problemy przy znaleznieu pracy/partnera w wieku doroslym, choroby spowodowane otyloscia i wydatki zarowno osob jak i panstwa na leczenie.

to moze pod tym katem uloz pytania, ( szczegolnie jesli chodzi o dwa pierwsze punkty, bo o leczeniu i jego kosztach raczej w takiej ankiecie nie znajdziesz senswonych odpowiedzi), to moim zdaniem bedzie mialo prawdopodbnie jakis sens, a najlepiej jescze puste pole do wlasnej wypowiedzi, i połaz np po forum wyborczej i innych serwisów to tam moze znajdziesz rozne nieprzyjemne historie z zycia otylych osob.

+ literatora w tym temaci jest napewno bardzo szeroka, a nie np jak w temacie ochrony urzdzen i sieci infromatycznych przed zakłoceniami EMC :>

17.02.2009
21:38
[5]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Zdajesz sobie sprawę, że tworząc ankiete do pracy dyplomowej powinieneś trochę wiedzieć o metodologii? Wymyślone przez forumowiczów pytania, nawet jeśli będą "fajne", niekoniecznie będę spełniały swoją rolę w takiej ankiecie. Jednak skoro to Twoja praca dyplomowa to na pewno to wiesz... ;-)

17.02.2009
21:39
[6]

Moby7777 [ Generał ]

Hłehłehłe... Mam pracę dyplomową i muszę zrobić badania - powiedzcie mi jak tego dokonać. Panie, odpuść z tymi żartami.

A żeby nie było że tylko wyśmiewam:
- jaki tryb życia prowadzisz?
- czy uprawiasz jakieś sporty?
- samochód/rower/piechota/komunikacja miejska?
- ulubione zajęcie w wolnym czasie?

[edit]
@Mortan: myślę, że intencją autora było traktowanie otyłości jako zbyt częstego obecnie zjawiska. Ale fajnie że zwróciłeś uwagę na drugie dno. Może się jeszcze bardziej zakręci :P

17.02.2009
21:41
[7]

Snakepit [ aka Hohner ]

ronn - wiesz, nigdy nie byłem orłem z referatów i prac, tak więc dla mnie taka praca to jednak wyzwanie i nie offencuje sie :) Przyznaje sie, że z tego jestem noga na własną prośbę bo zawsze omijałem to wielkim łukiem. I szukam pomocy dlatego że wstałem dziś o 5+ rano i jestem totalny trup a chciałbym to na jutro zrobić, a mój mózg nie pracuje.

Co do tematu pracy to po rozmowie z promotorem zasugerował on skupienie się w 2/3 pracy na ogolnie pojętej otyłości i problemach a w 1/3 w problemach społecznych, tak więc ankieta idzie na pierwszą połowę pracy. Do tego jak temat właśnie to przedstawia - ciężko by było zrobić ankietę o problemach społecznych obywateli PL :)

Cainoor - wiem, spokojnie :) Dokonam selekcji. Za wszelką pomoc dziękuje, za wyśmiewanie się też, a co, dostarcze Wam rozrywki.

literatora w tym temaci jest napewno bardzo szeroka

a gucio prwda, o otyłości MUUULTUUUM książek, ale jako problem społeczny to tu sie problem zaczyna ;) ale już mam pare tytułów :)

17.02.2009
21:41
[8]

Narmo [ nikt ]

Czy chodzisz na siłownię/basen. Czy jadasz regularnie posiłki. W najczęstsze składniki twojej diety to (wybierz trzy). Czy uprawiasz sport. Jak często. Jak oceniasz swoją kondycję fizyczną w skali od 1 do 10. Budowa ciała.

17.02.2009
21:42
[9]

Łysack [ Przyjaciel ]

propozycja Mortana również bardzo dobra.

koniecznie nawiąż do sytuacji z życia. Problemy z wykonywaniem prostych, codziennych czynności, typu zawiązywanie butów. Problemy z wymaganą aktywnością - zmęczenie i pocenie się nawet przy małym wysiłku (wejściu po schodach).

może zrób jakieś ładne wprowadzenie do ankiety, żeby nie było pustej kartki, a ludzie wkręcili się w klimat. opowiedzenie tego, o czym wspomniał Mortan, tj jakiejś historii będącej następstwem otyłości, sądzę, że będzie dobrym rozwiązaniem.

17.02.2009
21:46
smile
[10]

Mortan [ ]

literatura !

17.02.2009
21:46
[11]

Snakepit [ aka Hohner ]

naprawde dziękuje za podpowiedzi odnośnie pisania pracy dyplomowej, pomocne :) aczkolwiek nie o tym topic ;)

Aha, i dziekuje za te pare postów, coś już wyłuskałem :) thx i przepraszam za taki wątek, pewnie gdyby to była sobota godzina 9:00 rano to bym sam to zrobił w 15 minut

Mortan - juz nic nie chciałem pisać ;)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.