GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Grał ktoś w Baldury lub Icewindy na monitorze LCD?

12.02.2009
21:14
smile
[1]

_SzU_ [ Junior ]

Grał ktoś w Baldury lub Icewindy na monitorze LCD?

Patterny złożone z małych kropek migają mi na monitorze przy przesuwaniu obrazu. Problem dotyczy monitora Eizo s2231W, ale i innych LCD.

Konkretnie w grze Icewind Dale 2, ale podejrzewam że dotyczy to wszystkich gier na tym silniku, chodzi bowiem o zacienione obszary.Zmniejszcie okno przeglądarki i scrollujcie.

Obszar zacieniony (niewidoczny dla postaci) jest przyciemniony kropeczkami i cały miga podczas przesuwania ekranu. Tragedia!


Sprawdzałem na monitorze NEC MultiSync LCD20WGX2 i BenQ FP93GP i jest to samo.
Jednakże NEC ma w menu OSD opcję Sharpness. Zjechałem nią do zera i efekt ustąpił. Czy da się to jakoś zaaplikować do Eizo? Czy istnieje może jakiś software blurujący?

12.02.2009
21:18
[2]

Narmo [ nikt ]

Było niedawno na forum to omawiane. Z tego co pamiętam trzeba wyłączyć coś w opcjach grafiki (przed startem gry jeszcze), ale nie pamiętam dokładnie co.

12.02.2009
21:56
[3]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Nie mam pewności, ale w tym przypadku chodzi chyba akurat o generalną przypadłość matryc LCD - migotanie obrazu wyświetlającego układy pikseli ułożone w regularny "mikro-wzór", że tak powiem. Np. mój Samsung wymięka przy takch układach:ale przykładów innych wzorków jest więcej - linki z akapitu "Inversion":


albo tu w drugim poście:


Problem występuje zarówno na matrycach TN jak i MVA. Z S-IPV nie miałem do czynienia.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.