GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Klawiatura i mysz

04.02.2009
16:46
smile
[1]

raziel88ck [ Senator RaZieL ]

Klawiatura i mysz

czy ktos z was ma klawiature albo mysz firmy razor? Dokladnie chodzi mi o opinie 2 modeli04.02.2009
16:50
smile
[2]

MirekHeros [ Centurion ]

Razor to firma z tej górnej, najwyższej półki. Więc jak dla mnie jeśli rozważasz kupno to nie masz się co długo namyślać.

Warto jednak zastanowić się nad sensem kupna tak drogiego sprzętu jeśli nie będziesz używał tych specjalnych funkcji jak makra.

Osobiście używam klawiatury z marketu za 30 zł a wszystkie skomplikowane makra można ustawić w confingach gier. :)

PS: Wiem że połowa troche nie na temat ale nie bić :)

04.02.2009
16:56
smile
[3]

raziel88ck [ Senator RaZieL ]

no wlasnie ceny mnie troche szokuja wiec troche minie zanim kupie, generalnie chodzi mi o jakosc i wyglad ;) mam klawiature za 50zl podswietlana i coz klawisze sie czasem zapadaja dosc ciezko sie na niej pisze, a myszke mialem tez podswietlana za 20zl i rolka sie zapadla wiec poki co mam stara niezawodna 6 letnia mysz logitech rowniez z podswietleniem niestety czerwonym a sama mysz jest biala i nie pasuje do komputera :P

04.02.2009
16:57
[4]

Ashaard [ WOLTER ]

Jak już wspomniano, Razer to bardzo dobra firma. Wymienione produkty są bardzo dobre (denerwować może jedynie podświetlenie myszki). Ale zastanów się, czy naprawdę tego potrzebujesz... o ile myszka znakomicie pomaga w grach FPS, to klawiatura za ponad 200 zł to IMHO przesada. Sam piszę bardzo dużo i w pełni wystarcza mi Logitech Classic 200 za 35 zł.

A wracając do myszy... na Twoim miejscu wziąłbym DeathAddera albo Lachesis.

04.02.2009
20:15
smile
[5]

MirekHeros [ Centurion ]

Dokładnie... Inwestuj całość kasy w myszkę a klawiatura to rzecz tak naprawdę drugorzędna. Byle pamiętać by nie była bezprzewodowa tak samo jak mysz.

Testy wykazują że "przewodziaki" lepiej sprawują się w grach z powodu szybszego przesyłu danych. Na poparcie tej tezy powiem że wszystkie klawiatury i myszki dla graczy chodzą po kabelku. :)

W przypadku zakupu myszki zastanów się też nad innymi firmami. Logitech serii G to naprawdę najwyższa półka. G9 , G5 <-- Znakomite myszki.

Aha i chyba najważniejsza sprawa: Przed zakupem najlepiej taki wskaźnik "pomacać" :) Sprawdzić jak leży w dłoni. Jednym odpowiada taka bo mają sporą łapę a innym tamta bo mają dłuższe palce :) Dlatego idź do sklepu, poproś, po przymierzaj, powiedz że zaraz wrócisz, wróć do domu, wejdź na allegro i kup tą która Ci najbardziej odpowiadała sporo taniej :)


© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.