GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Yerba mate [2]

02.02.2009
20:27
smile
[1]

pikolo [ KCM:* ]

Yerba mate [2]

Yerba Mate to odkrycie indian Guarani - ich święte ziele, dar Matki Ziemi. Dzisiaj jest znane - głównie ze słyszenia - na całym świecie. Yerba mate to właściwie wysuszone i zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego. Jest narodowym napojem nie tylko Argentyny, ale i Brazylii, Paragwaju i Urugwaju.
Jak dobrze zaparzyć?
"Niekiedy smakosze różnych herbat, w Europie, czy USA, kupują Yerba Mate w torebkach do zaparzania i piją przez ciekawość (połączoną z lekką domieszką snobizmu). Twierdzą, że smakuje podobnie jak inne zielone herbatki - chińskie i arabskie.
Takie picie nie ma wielkiego sensu - wówczas mate traci cały czar. Z nią jest tak, jak z kwiatem paproci, który zakwita tylko w noc świętojańską - Mate kwitnie w ustach pełnym bukietem smaku, jedynie gdy jest właściwie przyrządzona i podana."
a zatem...jak przyrządzić ?? :) -->
Właściwości YM:
Yerba mate – ma szereg właściwości terapeutycznych.
Napar z mate przede wszystkim - likwiduje zmęczenie, oraz stymuluje zdolności psychiczne i fizyczne organizmu. Zwiększa wydajność pracy umysłowej. Ma kojący wpływ na nerwy i mięśnie (w tym również mięśnie gładkie). Dzięki zawartości zestawu witamin z grupy B yerba mate współpracuje z zasobami cukru w mięśniach, nerwach i w mózgu.
W skrócie i schematycznie przedstawia to obrazek --->
Szczegóły działania:
Skład chemiczny:
Zawiera karoten, witaminę A, C, E, B1, B2, ryboflawinę, kwas nikotynowy, pantotenian, witaminę H, magnez, wapń, żelazo, sód, potas, krzem, fosforany, siarkę, kwas chlorowodorowy, chlorofil, cholinę i inozytol.
Ym zawiera kofeine oraz teinę, która daje zwązek o nazwie metionina (Metionina, CH3-S-(CH2)2-CH(NH2)-COOH). źródło -->
[więcej info. o składzie chemicznym] -->
o składzie rowniez tu -->
Gdzie kupić?
Dziś byłem w sklepie z herbatkami, i powiem wam, że w moim mieście ceny za yerbe mate wachają się pomiędzy 11zł a 16zł za 100g. Same przyrządy służące do parzenia YM to koszt około 80zl. No ale jeśli, by zamówić z tej strony to wyjdzie 57zł

Więcej informacji o Yeraba Mate -->


Znani i lubiani, promujący oraz pijący yerba mate:
Wojciech Cejrowski -->

wątek do czesci [1] https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8424799&N=1

Pytanie do znawców z mojeje strony: w owym sklepie patrzyłem na gatunki czy też nazwy poszczególnych yerba mate. Z pośród tych: Carnival, Solida del sol, Erva mate, Maska inków, która jest najlepsza?? a może lepiej zainwestować w coś oryginalnego i zamowić przez neta?


Yerba mate [2] - pikolo
© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.