GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Oszuści na allegro.

31.01.2009
21:58
[1]

gizio1 [ Pretorianin ]

Oszuści na allegro.

Jak sprawdzić czy inna osoba licytujaca ze mną aukcję nie jest powiązana ze sprzedającym? i tylko podbija cennę?
Przykład: sprzedający ok150komentarzy, ja jako pierwszy kupujący ok100komentarzy, i drugi kupujący 1komentarz otrzymany 2lata temu.
Kto zakłada konto i przez 2 lata go nie używa? zakładam że to jedna i ta samo osoba?
Widziałem kilka aukcji gdzie take osoby podbijają aukcję a przed końcem jak nikt ich nie przebił, to wycofują sie z aukcji albo usuwa ich sprzedający. i nastepna z kolejki osoba buli kasę.
Da się to sprawdzić?

31.01.2009
22:01
[2]

regacsp [ Centurion ]

Nie wiem czy pomogę , ale niektóre licytacje są dla mnie zaskakujące. Np. jest do sprzedania laptopik taki fajny-pomijam szczegóły. Dobra cena 500zł .Pozostał 1 dzień. 5 osób licytuje i jest 600zł, a tu nagle ktoś kurwa pojebany podbija do 1500zł. Czaicie? I najlepsze, że to jest supersprzedawca, który na koncie jeszcze nic nie kupił a sprzedał kilka tysięcy rzeczy. Mi się wydaje, że się umawiają ze sprzedającym i sami sobie licytują bo pisało, że bez ceny minimalnej a laptopik warty 3tys, więc by kurwa nie zarobił huj. To taka dygresja do tego. Sorry, że nie na temat ale musiałem się gdzieś wyżalić bo mnie to wkurza kurwa.

31.01.2009
22:04
[3]

uiouio1 [ Generaďż˝ ]

na szczescie nie da sie tego sprawdzic, hohohoohoh

31.01.2009
22:05
[4]

Łysack [ Przyjaciel ]

jeśli go nikt nie przebije, tego co daje 1500zł to sprzedający płaci prowizję od sprzedaży.
Jeśli będzie ubiegał się o jej zwrot, to dopadną go przy najbliższej okazji, jak wystawi tego laptopa kolejny raz.

Gdy osoba podbijające cenę loguje się na komputerze sprzedającego, wtedy obydwa konta są blokowane.

Allegro bardzo wnikliwie sprawdza prawidłowość przebiegu aukcji. Sam miałem 2-krotnie zablokowane konto przez pomyłkę allegro. Po wyjaśnieniu sprawy odblokowali, ale jednak do czasu rozwiązania sprawy było ono nieaktywne..

31.01.2009
22:09
[5]

gizio1 [ Pretorianin ]

dodam że sprzedawca wystawił ok 50przedmiotów i tak gdzie ktoś zalicytował odrazu jest ktoś kto przebił i ma 1 lub 0 komentarzy.
4czy5 takich sytuacji, na reszczie żadnego ruchu, ale auckje dopiero rozpoczęte.

31.01.2009
22:11
[6]

AdixPL [ Konsul ]

Mi też zablkowali konto na allegro z powodu "założone bez zgody servisu allegro" Oo ... mniemali, że mam inne konto i podali mi jego nazwę ... konta takiego nigdy nie miałem a te zablokowane było moje jedyne... jedyną możliwością odblokowania konta na allegro jest przesłanie do ich siedziby ksera dowodu osobistego... nie zamierzam kserować dowodu swojego i wysyłać go pocztą.. nigdy nie wiadomo co sie z tym dokumentem faktycznie stanie... a nie chce później dostac listu z informacją, że ktoś wziął jakiś kredyt w Pro^idencie na mój dowód ;]

31.01.2009
22:17
[7]

Belert [ Senator ]

to metoda na zajaca.Wystawiasz przedmiot od zlotowki a warty jest 1000 zl i kumpel co jakis czas sie wlacza i "podgrzewa "atmosfere .Gdy cena jest zenujaco niska wlacza ze tak powiem cene minimum.
IMO bezcelowa gierka .Wiele zachodu o nic.
Czasem jakis SS moze dla zabawy podbijac frajera zupelnie sobie nie znanego.Np.widzi ze ktos zalicytowal cos co on by sam kupil ale po wpisaniu ceny frajer nadbija czyli wystawil wysoką cene zzaporowa .Np.Przemiot warty 200 zl frajer wpisuje 182,39 ,ktos sie wlacza co podbije to frajer sila rzeczy go przebija wiec sie go podbija do gory z uczuciem do jego maksa.Ot tak z zlosilwosci.
A jak sie wpadnie to larum i prosba o odwolanie ostatniego bidu.I na ogol zadowolony sprzedawca odwoluje ostatni bid a frajer buli maksa tego co postawil. :))
Brzydkie i glupie i mozna sie naciac.

31.01.2009
23:44
[8]

Narmo [ nikt ]

Kto zakłada konto i przez 2 lata go nie używa?
Na przykład ja. Konto miałem od 2002 roku a korzystać zacząłem dopiero od 2007 roku tak naprawdę.
Jeżeli osoby właściciel aukcji i osoba podbijająca nie mają tego samego adresu IP, nigdy się nie logowały wzajemnie na konta, nie mają podanego tego samego adresu to nic nie możesz zrobić. Możesz sprawdzić aukcje obydwóch użytkowników, czy wcześniej czegoś takiego nie było (podbijał ale nigdy nie kupił) i ewentualnie wysłać maila do Allegro z podejrzeniem manipulowania, ale jeżeli nic nie udowodnią to nic się nie da zrobić poza dodaniem tych użytkowników do czarnej listy.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.