GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Śląsk i jego mieszkańcy [1] Zbieramy ekipę.

29.01.2009
22:34
smile
[1]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Śląsk i jego mieszkańcy [1] Zbieramy ekipę.

Co to za karczma?
Jest to karczma dla wszystkich mieszkańców Śląska.

Po co ta karczma?
Karczma powstała, aby porozmawiać w swoim klimacie.

Dla kogo jest ta karczma?
Karczma jest dla wszystkich mieszkańców tego pięknego województwa.

Aktualnie zbieramy ekipę, więc proszę dopisywać się do listy i podawać miasto/wieś w której mieszkacie.

Jest karczma o innych miastach, więc dlaczego miałoby zabraknąć reprezentantów Śląska?

Zapraszomy!

29.01.2009
22:34
[2]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]

29.01.2009
22:35
[3]

Anduril [ Evviva l arte! ]

A dokladnie gdzie w Gliwicach ?

No to calkiem co innego...

Sośnicy

29.01.2009
22:36
smile
[4]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Właściwie, to obok Gliwic ;) Taka mała wieś ;) Mało osób kojarzy tę wieś ;)

Za to Gliwice znam w miarę dobrze :)

Anduril -> W jakiej dzielnicy mieszkasz?

29.01.2009
22:46
smile
[5]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Up!

29.01.2009
22:48
smile
[6]

kubicBSK [ Senator ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko-Biała]

29.01.2009
22:49
[7]

Davidian [ Generalissimus ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]

29.01.2009
22:53
[8]

SPMKSJ [ Konsul ]

NeroTFP <----[4] No nie powiedziałbym. Prawie codziennie od kilku lat dojeżdżam do Gliwic przez Wilczą. Masa osób jeździ na linii Gliwice - Rybnik Rybnik - Gliwice, a jak ktoś do kogoś dzwoni i pyta gdzie jest, to zawsze słychać odpowiedź jestem już w Wilczej :]

29.01.2009
23:02
[9]

cinekk [ Baccara ]

Zapraszomy!

Jak taki kozak jesteś, to trzeba było cały wstępniak napisać w gwarze, co by było zresztą mile widziane w wątku o tak charakterystycznym regionie. :)

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]

29.01.2009
23:03
smile
[10]

Metam [ Konsul ]

Orzesze taka niewielka miejscowość koło Mikołowa, pod Katowicami. A w Sośnicy mam rodzinkę, szczerze to wcale mi się ta dzielnica nie podoba (same blokowiska) :P.

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]

29.01.2009
23:11
smile
[11]

blazerx [ ]

Banda separatystow!

Phi

29.01.2009
23:14
smile
[12]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

SPMKSJ -> Tacy znają, ale np. z Poznania mało kto kojarzy :) Ja codziennie jeżdżę, więc może pewnie już Cię widziałem ;)

SPMKSJ -> Kojarzysz to charakterystyczne skrzyżowanie (Pilchowice, Gliwice, Knurów, Rybnik)?

29.01.2009
23:15
[13]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]

cinekk to że mieszkamy na Śląsku nie znaczy że po Śląsku rozmawiamy.

29.01.2009
23:17
[14]

hopkins [ Zaczarowany ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]

29.01.2009
23:19
smile
[15]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Szczerze, to w moich stronach na codzień "godo się".

Gliwice znam z tego powodu, że do szkoły tam chodzę :)

29.01.2009
23:20
[16]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

W sumie to ja też mieszkam na Śląsku :/

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]

29.01.2009
23:24
[17]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Yamoussoukro też z tego powoduje jestem nie zadowolony. Lubi Cie ktoś?
Jak tam Niemcy?

Nero- u mnie nikt nie godo. Chyba że okoliczne wśie tam to szprechają równo :D
Ale jest to zaraźliwe przyznam :)

29.01.2009
23:26
smile
[18]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

Czemu mieli by mnie nie lubić?
Za to że powiedziałem że Niemieccy sportowcy są lepsi od naszych?

29.01.2009
23:27
[19]

dziecko neostrady xP [ Milk Makes Electricity ]

a dolny slask sie tez liczy?

29.01.2009
23:29
[20]

hopkins [ Zaczarowany ]

nie.

29.01.2009
23:32
smile
[21]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Yam nie- za to że jedziesz naszych.


Dobra odnosnie tematu co myslicie o haśle ,,Polska bez Śląska'' i typowego nastawienia ludzi że czują sie Ślązakami (poniekąd nawet Niemcami) i wstydzą sie Polskości?

29.01.2009
23:33
[22]

hopkins [ Zaczarowany ]

Peregrin Tuk mysle, ze pare lat i o tym hasle zapomnimy :)

29.01.2009
23:34
smile
[23]

kkazz [ Konsul ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]

29.01.2009
23:34
[24]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

Nie jechałem naszych tylko powiedziałem jaka jest prawda!

A co do "Polski bez Śląska" to nie mam zdania. Ja uważam się za Zagłębiaka i uważam że powinno być oddzielne województwo Zagłębie!

29.01.2009
23:34
[25]

paściak [ carpe diem ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. Pasciak [Piekary Śląskie]

Studiuje w Lublinie, i nie wiecie nawet jak czlowiek teskni czasem zeby se pogadac z kumplami po slasku :P Teraz sie to docenia...

29.01.2009
23:35
smile
[26]

hopkins [ Zaczarowany ]

Yamoussoukro zaglebie to najbardziej na poludnie wysunieta dzielnica Warszawy...

edit: Europejczykiem!

29.01.2009
23:36
smile
[27]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

hopkins- ale denerwuje mnie to hasło i nastawienie połowy mojej klasy w technikum (Ci ludzie ze wśi) że wstydzą sie Polski i wolą byc Ślązakami. Tak jak jest na ,meczach np Ruchu Chorzów gdzie na zaczepki Polskosci (np hymn) odpowiadaja ,, Ch.. z waszym Polskim jestesmy narodem Śląskim''

Czym a raczej kim Wy sie czujecie?

29.01.2009
23:43
[28]

paściak [ carpe diem ]

Peregrim Tuk --> bez przesady, ja normalnie czuje sie polakiem (jak i wiekszosc ludzi normalnych ludzi), ale jako ze mieszkam na Slasku z dziada pradziada to czuje tez pewna odrebnosc. Chociaz moze to jest zle slowo - raczej automicznosc czy cos ;) Ale wszystko w ramach polskosci.

29.01.2009
23:44
[29]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

JA też się czuję Polakiem i kibicuje Polakom i żadnej odrębności nie odczuwam. Ale może to dlatego że moi rodzice to górale i pochodzą z Krynicy tylko ja ciota urodziłem się tu :/

Peregrin Tuk - Nie jestem zadowolony że tu mieszkam. Cywilizacja szkoły wszystko mam pod nosem tylko syf. W górach to co innego :D

29.01.2009
23:46
smile
[30]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

pasciak- zalezy gdzie żyjesz i jakie masz otoczenia u mnie w mieście jest normalnie ale wsie to żal ludzi


Yam- źle Ci z tym?

29.01.2009
23:50
[31]

Bajuj [ Huncwot ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]

Może dla Was nie jest bez znaczenia los naszych tramwajów --> www.ratujmytramwaje.pl

btw Też mieszkam w Sośnicy.

29.01.2009
23:51
[32]

hopkins [ Zaczarowany ]

Yamoussoukro -> Ciesz sie, ze mieszkasz tu teraz, a nie parenascie lat wczesniej.

29.01.2009
23:52
smile
[33]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Dobra Ślązacy lece spac :)

29.01.2009
23:53
[34]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

Wystąpił błąd!
Miało być:
Nie, jestem zadowolony że tu mieszkam. Cywilizacja szkoły wszystko mam pod nosem tylko syf. W górach to co innego :D

JA jestem zadowolony że tu mieszkam!

29.01.2009
23:53
smile
[35]

Anduril [ Evviva l arte! ]

Bajuj- a niech zlikwiduja te tramwaje i niech zrobia z calego zwyciestwa jeden wilki deptak :)

29.01.2009
23:55
[36]

hopkins [ Zaczarowany ]

Anduril wiesz ile lat juz sie slyszy o tych planach? :) Tak samo jak o deptaku przy LO V :)

29.01.2009
23:55
[37]

Bajuj [ Huncwot ]


Bajuj- a niech zlikwiduja te tramwaje i niech zrobia z calego zwyciestwa jeden wilki deptak :)

Tramwaj nie przeszkadza temu aby ul. Zwycięstwa była deptakiem. Jest tak chociażby w Chorzowie i nikomu to nie przeszkadza. U nas tylko nasz prezydent tramwajofob ma jakieś "ale". No cóż niech lepiej znowu wyda masę pieniędzy na nowe śmietniki przy tej ulicy.

30.01.2009
00:05
smile
[38]

szarzasty [ Mork ]

Śląsk i jego mieszkańcy



1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]


ja no - zajebisty Ślunsk...

byście sie chopy nauczyli że Śląsk a województwo Śląskie to dwie różne rzeczy

30.01.2009
00:42
smile
[39]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

szarzasty - ja to też odebrałem jako województwo!

Bo ze Śląskiem to mało mam wspólnego

30.01.2009
08:50
[40]

Rezor [ broken_thoughts ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]

30.01.2009
09:08
smile
[41]

Trael [ Mr. Overkill ]

Wygląda na to, że chodzi o województwo. We wstępniaku jest napisane :)

30.01.2009
09:14
[42]

Zgred [ WREDNY ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]

30.01.2009
09:25
[43]

Trael [ Mr. Overkill ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]

30.01.2009
09:27
[44]

jarooom [ Legionista ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]

30.01.2009
10:46
smile
[45]

Przemo_888 [ Life with Louie ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]

Ja tam raczej się na żadne spotkania nie piszę, ale podyskutować zawsze można :).

30.01.2009
10:52
smile
[46]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Widzę, że mamy tu nawet całkiem sporą gromadę z Gliwic ;]

Nie spodziewałem się :)

30.01.2009
11:08
[47]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

3. ... Sosnowiec
8. ... Dąbrowa Górnicza
16. ... Będzin

Sorry Panowie, ale wy już nie należycie do zagłębiaków...

30.01.2009
11:39
smile
[48]

hopkins [ Zaczarowany ]

Golem6, wiec na ich czesc hip hip HURA!

30.01.2009
11:42
[49]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

Golem tu piszę że ta karczma jest dla mieszkańców województwa Śląskiego więc się wpisałem!

30.01.2009
11:44
smile
[50]

Molzey [ Konsul ]

By wspomóc silna ekipę z Gliwic...
1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]

30.01.2009
11:45
smile
[51]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Witam witam :) widze że z Żor narazie sam jestem :( Gliwice jadą ostro :D



szarzasty- widac kto jest typowym wiejskim chłopem który w sercu ma ślonsk a nie Polske.

Ch z waszym Śląskim jestesmy narodem Polskim!

30.01.2009
11:50
smile
[52]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Mocno Gliwice, mocno :)

Zdecydowanie za późno został ten wątek założony ;)

Peregrin Tuk -> Mam kilku znajomych z Żor :)

30.01.2009
11:51
smile
[53]

Hannah Montana [ Pretorianin ]

Pochodzę z Krapkowic, liczy się?


Piękne miasteczko, wspaniały, malutki rynek, świetna atmosfera. Najlepsze miasteczko w Polsce!

30.01.2009
11:57
[54]

szczerbaty [ Pretorianin ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18.Szczerbaty[Gliwice]

30.01.2009
12:05
[55]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Śląsk to ślask. Piastuchom mówie nie!

Poza tym województwo śląskie nie jest piękne.

30.01.2009
12:09
[56]

kamil2801 [ Everything's Strange ]


1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18.Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]

30.01.2009
12:46
smile
[57]

hopkins [ Zaczarowany ]

Golem prowokowac to mozesz isc do innego watku skarbie :)

30.01.2009
12:58
[58]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Po prostu mi smutno, że ludzie z Sosnowca, Dąbrowy i Będzina podpisują się pod listą Śląska.
Już milczem.

30.01.2009
13:00
[59]

Hamski [ Pretorianin ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18.Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]

30.01.2009
13:15
[60]

szarzasty [ Mork ]

szarzasty- widac kto jest typowym wiejskim chłopem który w sercu ma ślonsk a nie Polske.

Ch z waszym Śląskim jestesmy narodem Polskim!


nie wiem - aż taki stary aby nazywać mnie chłopem nie jestem, nie mieszkam na wsi i nigdy nie mieszkałem więc nie wiem skąd masz takie informacji - jedyne co trafiłeś to to że mam w sercu Śląsk i za taką też uważam moją narodowość - jestem Ślązakiem w nie mniejszym stopniu niż Polakiem - i jestem z tego dumny :E

Po prostu mi smutno, że ludzie z Sosnowca, Dąbrowy i Będzina podpisują się pod listą Śląska.

Mi też :E

30.01.2009
13:18
[61]

qLa [ MPO Medic ]

No w koncu Slaski watek!!!
1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18.Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]

Co do Golem6 - mi jest smutno, ze nie wpisuja tu sie ludzie z Opolskiego i Dolnoslaskiego, a jednak...

30.01.2009
13:45
[62]

Mul Bagienny [ Konsul ]

Kiedyś na Ślonsku

Kiedyś na Ślonsku cołkimi dniami,
bjoły hanysy sie z gorolami.
Z godki szło poznać kery je kery,
bezto sie prali jak indjanery.

Chłopy z chłopami, baby z babami,
tłokli sie solo i rodzinami.
Chude szkelety, wyżarte byki
furgaly kable i scyzoryki.

Różne tu boły łomoty i trzaski,
lamynty, przeklyństfa, skomlynja i wrzaski.
W końcu Pon Boczek te larmo usłyszoł,
poważnie sie wnerwioł i wszystkich wymiyszoł.

Malice doł Zynka, Zbychowi doł Hajdla,
wcisnoł gorola rodzinie łod Zajdla.
Hanysa kupjoła se baba z Rzeszowa,
wdowa po jednym górniku z Knurowa.

Jygna łod Dziubów wyszła za wdowca
co Gierek w aktówce go przywióz ze Sosnowca.
Ginter kobjytka wzion se z Czeladz,
Pon Boczek pedzioł: że se poradzi.

Ksiegowo Kowalsko co mieszko w bloku
dostała Hanysa banioka z przetoku.
Zep z warszawiankom krótko jest w związku,
a juz zajyżdżo dziołcha po ślonsku.

Bajtle zaś łod nich próbują mówić
i choć to krojcoki dajom sie lubić.
Małe hanysy lubiom fandzolić
jak chcom znerwować małych goroli.

I teroz już wszyndzie, w kościele i szkole,
som i hanysy, som i gorole.
Jedni chcom drugim sie przypodobać,
bo hanys chce mówić, a gorol godać.

30.01.2009
13:58
smile
[63]

paściak [ carpe diem ]

A znacie Ausdrucka albo Dohtora Mioda? To jest jazda dopiero... :>>>

30.01.2009
14:00
[64]

Mul Bagienny [ Konsul ]

Nasze korzynie

Jest take miyjsce na ziymi
Kaj zawsze wrocić chcesz
To jest plac miyndzy swojimi
Piykny choć padze deszcz

To jest tyn na ziymi punkt
Chocioż żeś objechoł świat
Czujesz, że na cia czekajom
Matka z ojcym, siostra i brat

Nasze ślonskie korzynie
Wrostajom w ziymia głymboko
Naszo pieśniczka niech płynie
Jak Olza sie ciongnie szyroko

Bo to jest nasze miejsce
to jest nasz ślonski świat
Cudowny jak wspomniyne
Paproci cudny kwiat

To som nasze korzynie
Tam my sie wychowali
Godzina po godzinie
Tam my po ślonsku godali

Jest taki miejsce na ziymi
Kaj som my zawsze u siebie
Tam dobrze sie czujymy
Tam som my w siodmym niebie.

30.01.2009
14:34
smile
[65]

SPMKSJ [ Konsul ]

NeroTFP<---[12]-- Chodzi Ci o to skrzyżowanie, gdzie na wyjechanie z podporządkowanej ulicy auta czekają średnio 1 godzinę :D ?

30.01.2009
14:43
smile
[66]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Krupniok, krupniok :)

SPMKSJ -> Chyba mówimy o tym samym ;) Bardzo, bardzo ruchliwe :) Kojarzysz dwa takie domy stojące? Jeden po jednej stronie, a drugi jak na Rybnik się jedzie, po drugiej stronie :)

30.01.2009
15:44
smile
[67]

Davidian [ Generalissimus ]

Golem6 ---> A mnie jest przykro iż jesteś "tempom dzidom" i boli mnie twoje ograniczenie zamieszkuje woj. Sląskie a wątek dotyczy właśnie tego terenu czy ci się podoba to czy nie.
Nie widziałem w treści Zagłębiakom wstęp wzbroniony.
A jeżeli ci to przekasza nie musisz tutaj zaglądać

Pracuję w Katowicach i mam swietne relacje ze Ślązakami i niejedną halbę się obaliło wspólnie.

30.01.2009
16:28
[68]

hopkins [ Zaczarowany ]

Davidian spokojnie :)

30.01.2009
16:40
smile
[69]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Golem & szarzasty :)
Mnie za to denerwuje podejscie ludzi typowo ,,ślonskich''.

Ale nie kłócmy sie!

Btw. CO do Sosnowca nie żebym Coś miał do tego miasta ale bedąc tam na wyjździe klubowy,(Wisła K.) niestety byłem zmuszony siedziec incognito wsród Zagłebiaków. Prostactwo 100%. Takich haseł nie słyszałem jescze u ludzi, miasto szare zero zieleni typowy szare Śląsk. Brzydsze to chyba są Katowice.

Davidian ma racje- śląsk to śląsk nie ważne gdzie, jak, zawsze nasz śląsk!

30.01.2009
17:17
[70]

Vegetan [ Senator ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18.Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22.
23. Vegetan [Rybnik] (chcę mieć ten numer ;P)



Co na liście robią Zagłębioki?

30.01.2009
17:47
[71]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Vegetan a wiesz o czym jest temat?

30.01.2009
22:17
smile
[72]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Może jeszcze ktoś wpadnie ;)

30.01.2009
22:19
[73]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

I jak na Śląsku przeżywają porażke naszych?

30.01.2009
22:32
smile
[74]

Molzey [ Konsul ]

Płaczemy rzewnymi łzami... Cały Naród złączon jest jednym paroksyzmem bólu.


Mam gdzieś "szczypiorniaka". Nie interesowałem się przedtem, to i teraz nie widzę powodu do udawania "kibica od wieków" piłki ręcznej.

30.01.2009
23:45
smile
[75]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Poczekamy, aby jeszcze jak najwięcej osób się wpisało, a potem zrobimy następną cześć. Tutaj za duży bałagan.

Później nowa cześć normalnie, po 300 postach.

30.01.2009
23:46
[76]

Yamoussoukro [ Pretorianin ]

To jak my czyli ludzie z Zagłębia należymy do tej karczmy czy chcecie się nas "pozbyć" ?

30.01.2009
23:49
smile
[77]

Trael [ Mr. Overkill ]

To jak my czyli ludzie z Zagłębia należymy do tej karczmy czy chcecie się nas "pozbyć" ?

Według tego co jest w wstępniaku to należymy.

Według kilku śląskich szowinistów nie należymy. I tych jest mi naprawdę żal.

31.01.2009
09:52
[78]

Davidian [ Generalissimus ]

Peregrin Tuk - zgadzam się z tobą jeżeli chodzi o sprawy stadionowe ale powiedz mi na jaki stadionie przy meczu z drużynami rywalizującymi nie dochodzi do bluzgów i prostackiego zachowania? Działa efekt tłumu.
Często bywam na Stadionie Ludowym i teraz na meczach z Tychami, Elaną czy Pogonią było naprawde gorąco tym bardziej iz kibice przeciwników nie ustępowali w prowokacyjnych hasłach.

Ale nie rozmywam tematu.

Zaś co do brzydoty tego miasta to fakt niestety nikt nie ma pomysłu na to miasto a co najgorsze koło dworca znowu chcą budować kolejną Galerię. Niestety silnie odciska się na miastach Śląska i Zagłębia industrializm który miał miejsce we wcześniejszych latach.

31.01.2009
10:24
[79]

Trael [ Mr. Overkill ]

Davidian, ale dworzec jest na wypasie. Najlepszy i najładniejszy w okolicy. Reszta już raczej średnio i poważny munus to, że ciężko znaleźć jakąś knajpę otrwartą przed 12 :)

31.01.2009
10:28
[80]

Khe [ terrorysta lodówkowy ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18.Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik] (chcę mieć ten numer ;P)


Vegetan - a moge miec ten numer, jak juz go tak nie chcesz ;)

Ciekawi mnie, czy pojawia sie tu pewne osoby, juz one wiedza, ze to o nie mi chodzi ;) Malo prawdopodobne, ale moze przynajmniej jedna sie pojawi, bo wiem, ze na forum wciaz pisze.


Mi tez sie podobal dworzec w Sosnowcu... jak tam bylem raz pare lat temu :)

31.01.2009
10:46
smile
[81]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Katowicki też jest bardzo "ciekawy".

31.01.2009
10:51
smile
[82]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Nero brzydszego nie widziałęm niż ten Katowicki, smierdzi szczynami ,brud... pozatym te ,,ruchome '' schody. Ile lat to juz nie działa?

31.01.2009
10:55
smile
[83]

kamil2801 [ Everything's Strange ]

Na 'dworcu' w Katowicach fajna jest tylko gielda komputerowa w weekendy :D

31.01.2009
10:56
smile
[84]

Hitmanio [ Legend ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]

Witam ;)

31.01.2009
11:02
smile
[85]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

kamil jaka giełda? Wyjaśnij prosze!

Hitmanio- Dobry Dobry :))

31.01.2009
11:02
[86]

Gierofan [ Generaďż˝ ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]
25. Gierofan [Bielsko - Biała]

31.01.2009
11:05
[87]

Trael [ Mr. Overkill ]

kamil jaka giełda? Wyjaśnij prosze!

WOT? Nie słyszałeś o tej giełdzie. Dużo fajnych rzeczy w przystępnych cenach :> W każdy weekend na dole dworca po prawej stronie. Schodzisz tam gdzie są kasy na dole wychodzi przez drzwi na ulicę i idziesz w prawo. Łatwo rozpoznasz, że dotarłeś na miejsce bo pod drzwiami będą cię nagabywać czy przypadkiem gier nie chcesz kupić :)

31.01.2009
11:10
[88]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Eee wejscie tym głownym wejsciem od storny pks? I w prawo na kasy?

I co pewnosc że gry działają? z Cenami jak? taniocha?

31.01.2009
11:11
smile
[89]

kamil2801 [ Everything's Strange ]

Trael ----> tak jak mowisz :)

Peregrin Tuk ----> gry z pewnoscia tansze bo uzywane :D mozna sie tez zamieniac i takie tam :PP
Tak sobota i niedziela i w miare wczesnie ;p

31.01.2009
11:13
[90]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Będzie trzeba sie wybrac i jak to sobota niedziela?

31.01.2009
11:36
[91]

Trael [ Mr. Overkill ]

Czy gry działają nie wiem bo nie brałem nigdy. Sprzęt tam kupowałem :)


Śląsk i jego mieszkańcy [1] Zbieramy ekipę. - Trael
31.01.2009
11:39
[92]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Trael to wchodząc głownym wejsciem (kładka) to jednak w lewo nie w prawo

31.01.2009
11:50
[93]

Trael [ Mr. Overkill ]

Głównym wejściem, potem musisz zejść na dół gdzie są drugie kasy i tam wyjść przez drzwi na ulcę i w prawo. (wyjścia nie da się przegapić bo jest naprzeciwko schodów)
W lewo też można iść, ale trzeba obejść kilka barierek więc tak będzie szybciej :)

31.01.2009
11:53
smile
[94]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Jakos sie tam dostane w najblizszym czasie. Dzięki Trael.

31.01.2009
11:54
[95]

hopkins [ Zaczarowany ]

Dobry! Baniak z rana napierdziela... Jak u was po pierwszym dniu weekendu? :(

31.01.2009
12:00
[96]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Dobry Hopkins ja sie nudze zaraz lece po ziemniaki po rodziców nie ma i musze se cos wykombinowac toc ze frytki zrobie :D

31.01.2009
12:12
[97]

hopkins [ Zaczarowany ]

Ja cos lekkiego musialem zjesc to sobie jajecznice zrobilem. Co do tej gieldy to tez o niej nie wiedzialem :)

31.01.2009
12:19
smile
[98]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Dobra lece z GOLa trzymta się będe pózniej : )

31.01.2009
12:22
smile
[99]

Serek55 [ Sercio Polski ]

Dopiero teraz zauważyłem ten temat :)


1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]
25. Gierofan [Bielsko - Biała]
26. Serek55 [Chorzów]

Witam wszystkich Ślązoków!

31.01.2009
15:51
[100]

Dami_100 [ Chor��y ]


1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]
25. Gierofan [Bielsko - Biała]
26. Serek55 [Chorzów]
27. Dami_100 [Jastrzębie Zdrój]

31.01.2009
17:07
[101]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Brr ale mróz u mnie jak tam Ślązacy u was?

31.01.2009
17:18
[102]

Blaster85 [ The Truth Is Out There ]

3. Davidian [Sosnowiec]

to maja byc tylko mieszkancy Śląska czy nie? :)

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]
25. Gierofan [Bielsko - Biała]
26. Serek55 [Chorzów]
27. Dami_100 [Jastrzębie Zdrój]
28. Blaster85 [Bytom]

31.01.2009
17:29
smile
[103]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Blaster poczytaj powyżej a dowiesz sie o co chodzi z Sosnowcem.
Odpowiedz mi czy Sosnowiec lezy na Śląsku?

31.01.2009
17:33
smile
[104]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Pogoda ujdzie :)

31.01.2009
17:36
[105]

Vegetan [ Senator ]

[103] -> Leży w Województwie Śląskim, ale nie na ziemiach rdzennie śląskich.





31.01.2009
17:41
[106]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Ale jest Śląskim miastem wiec przestańcie juz rozmywac temat Sosnowca. Jak Sie nie podoba tam w prawym górnym rogu macie Taki krzyrzyk. Klik i was nie ma

31.01.2009
17:42
[107]

Blaster85 [ The Truth Is Out There ]

Peregrin Tuk -> lezy ale blizej im do Warszawy niz do Śląska, jo chop z Bytomia Ci to godom

31.01.2009
17:44
[108]

szarzasty [ Mork ]

Ale jest Śląskim miastem

rotfl?! Sosnowiec nie jest i nigdy nie był miastem śląskim, nigdy nie leżał na Śląsku i nie będzie

31.01.2009
17:46
[109]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Okay Chopie. Nie chce sie kłócic ale wyżej doszlismy do wniosku że to temat o miastach Śląskich a nie według waszej opini że to Gorole i ich nie akceptujemy. Sory że tak sie uparłem aby bronic ich, sam uważam że brzydsze miasta od Sosnownca to jedynie Katowice, nie Lubie Sosnowca jegob brudu i wszystkiego tam ale leżą na terenie Śląska i tyle. Mimo że sami tego nie chcą.


Szarzasty -

Sosnowiec – miasto położone na południu Polski, w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim.



31.01.2009
17:46
[110]

Vegetan [ Senator ]

Jeden z komentarzy z petycji:


Brawo i pozdrowienia dla wszystkich z Zagłębia. Możemy być nawet i dobrymi sąsiadami, możemy razem i piwo pić, ale do kontaktów wystarczą nam drzwi, a tu nam ściany chcą burzyć ! A my tylko chcemy być sobą !

Peregrin Tuk -> No to naciśnij ten krzyżyk. Nie leżą na terenie Śląska, tylko Województwa śląskiego. Obejrzyj linki które podesłałem.

31.01.2009
17:47
smile
[111]

John Wayne Gacy [ Pretorianin ]

Ślonzok (czyt. Shlesiernak) – obywatel grupy etnicznej pochodzenia normandzko-niemiecko-czesko-węgiersko-polskiego, zamieszkujący kopalnie i wydobywający węgiel od bardzo bardzo downo. Ślonzok nie potrafi przechodzić przez ulice. Może się boi, bo w końcu w kopalni ulic yno niy ma.

Jak zachować się, gdy spotkosz ślonzoka (hanysa)

Ślonzoka nojczyńści niy do sie spotkoć na ulicy, a jyst to spowodowane tym, że wszyscy siedzom pod ziymiom. I nigdy niy wychodzom na powierzchnia (abo na luft), chyba że chcom zniszczyć czyjaś stolica. Jednak, gdyby trefiła sie tako nietypowo sytuacja, to należy oczywiście spierdalać. Ślonzoki nie lubiom goroli.

Gdyby nagle ci odbiło i chciałbyś zostać hanysem

1. Kop w ziemi.
2. Kop jeszcze bardziej i jeszcze głębiej.
3. Nie zakopuj, łodkopuj.
4. Kop w czym się da.
5. Skop każdego, kto nie jest Ślązokiem.
6. Noś kask z latarką.
7. Musisz być czarny od wyngla.
8. Niy jesteś czorny od wyngla? Niy jesteś godzien, aby zamieszkać w kopalni. Uwol się.
9. Musisz mieć zdeformowaną twarz.
10. Świec w nocy na zielono lub żółto.
11. Silesia!
12. Wydobywej wągiel rękoma.
13. Niy wychodź na światło dzienne, nigdy.
14. Siydź w kopalni.
15. Żyj kopalnią i węglem.
16. Żyw się węglem.
17. Mów tylko po niemiecku i śląsku, tylko.
18. Gdy raz zostaniesz skalany promieniami słońca, niy będziesz już Ślązokiem.
19. Strzeż się słońca. Używaj ino żarówki.
20. Węgielek!
21. Jeszcze więcej wągla.
22. Niy używej kilofa ani innych niyśląskich machin.
23. Musisz być z Mordoru.
24. Niy jesteś ze Śląska?! Przemelduj się i sfałszuj akt urodzenia.
25. Musisz być pijany. Codziennie. To obowiązkowe.
26. Huta!
27. Stęp narzędzia, aby pracować w jeszcze większym znoju.
28. Musisz się pocić.
29. Pot zapewni ci wodę.
30. Raz w życiu musisz zdemolować Warszawę.
31. Pamiętaj, że światło słoneczne może cię zniszczyć. Warszawę zniszcz w nocy.
32. Musisz, ale to musisz mieć ryl.
33. Kop tunele.
34. Kop więcej tuneli w kierunku Warszawy.
35. W ogóle kop, patrz pkt. 1, 2, 3, 4.
36. Musisz mieć dziołchę, aby rodziła ci silnych górników.
37. Pamiętaj, że węgielek jest najważniejszym surowcem przemysłowym każdego stulecia.
38. Czcij węgiel.
39. Zarośnij brudem.
40. Kąp dzieci ino na komunie.

Po spełniyniu ino poru tych warunów, każy gorol może stać się hanysem. Może nim zostać Warszawiok, Poznaniok, nawet górol czy inszy Murzyn. Nigdy, ale to nigdy w życiu niy bydzie hanysem ktoś urodzony w Sosnowcu. Tak zasmolonych papiyrów nijak niy do się już wypucować.

31.01.2009
17:50
smile
[112]

szarzasty [ Mork ]

Szarzasty -

Sosnowiec – miasto położone na południu Polski, w Zagłębiu Dąbrowskim,


no i sam sobie odpowiedziales- masz zamiar dalej upierac sie ze sosnowiec lezy na Slasku?

31.01.2009
17:50
[113]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

John- pięknę naprawde do nie których ludzi starszej daty pasuje :D

szarzasty a co jest dalej w tym zdaniu?
Pozatym Zagłębie Dąbrowskie to region. Tak jak ja należe do Regionu i Podokręgu Rybnickiego.
Tak Oni Do Dąbrowskiego.

31.01.2009
17:55
smile
[114]

Przemo_888 [ Life with Louie ]

Zagłębiacy mogą przebywać w tej karczmie, dopóki to nie zniknie:

Dla kogo jest ta karczma?
Karczma jest dla wszystkich mieszkańców tego pięknego województwa.

Nie rozumiem o co te spory. Ja do hanysów nic nie mam, a i nawet znam paru z którymi utrzymuję dobre kontakty.

31.01.2009
17:55
[115]

qLa [ MPO Medic ]

Twierdzenia, ze Sosnowiec to nie Slask sa rownie durne, jak twierdzenia, ze Slask powinien rozciagac sie od Dolnoslaskiego po obecne Slaskie z wylaczeniem Zaglebia.
Obecne Sosnowiec i Dabrowa Gornicza leza na terenie Slaska, wiec automatycznie staja sie miastami Slaskami, tak jak Slask, ktory lezy na terenie Polski, jest Polski, a nie autonomiczny.

31.01.2009
17:57
[116]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Przemo w tym wypadku nie chodzi o Hanysów tylko O goroli. I racja nie ma sie o co kłocic.

Szarzasty i Vegetan wy macie swoje racje ja swoje i nikt z nas nikogo nie przekona :)

Pozatym Przemo napisał Dla kogo jest ta karczma i tego sie trzymamy.

qLa- dokładnie !

31.01.2009
17:58
smile
[117]

Vegetan [ Senator ]

LUDZIE! SKOŃCZCIE UŻYWAĆ TERMINU "ŚLĄSK" JAKO SYNONIMU "WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO"!








OCZYWIŚCIE NIKT NIE OBEJRZAŁ?




Peregrin Tuk - > Ale Ty nie masz racji, w tym problem. Zagłębie jest częścią województwa śląskiego, ale nie śląska.


Wszystko przez źle sformułowany wstępniak.

31.01.2009
18:00
[118]

qLa [ MPO Medic ]

Czytaj co napisalem Vegetan.

Oczywiscie, ze historycznie nie jest czescia Śląska, ale jako ze Śląsk obecnie jest rownoznaczny z wojewodztwem Slaskim, to Zaglebie automatycznie zostaje Slaskiem.

31.01.2009
18:01
[119]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Vegetan obejrzałem ale i tak ten uroczy pan nie przekona mnie. qLa to wyjasnił/a.
Pozatym prosze ja was o koniec sporu.

31.01.2009
18:03
[120]

paściak [ carpe diem ]

Niektore kawalki smieszne :P

31.01.2009
18:04
[121]

Vegetan [ Senator ]

Błędem jest twierdzenie, że słowo "Śląsk" jest równoznaczne z "Województwem śląskim". To tak, jakby mówić, że "Warszawa" jest równoznaczne z "Województwem Mazowieckim", czy "Łódź" z "Województwem Łódzkim". Owszem, w potocznej mowie może i jest, ale poprawnie ma inne znaczenie.


Śląsk to województwo Dolnośląskie, Opolskie i Śląske bez Zagłębia i ziem częstochowskich.

31.01.2009
18:07
[122]

qLa [ MPO Medic ]

Vegetan
W zyciu nikt, kto nie mieszka na Slasku nie uzna Ci Dolnoslaskiego i Opolskiego za Slask.
A skoro jestes taki historyk to zapomniales dodac do tego Slask Cieszynski i Slask Czeski.
Tak jak mowie, ty rozpatrujesz cos pod katem historii. Ja rownie dobrze moge twierdzic, ze nie jestem Polakiem, tylko Slazakiem, ale nie jest to prawda bo mieszkam na Slasku ( Wojewodztwie Slaskim ), ktore jest czescia Polski.
Kolejny blad to stwierdzenie, ze Slask nie jest rownoznaczny Wojewodztwu Slaskiemu, bo Warszawa nie jest rownoznaczna Mazowieckiemu. Ja nie mowie, ze Katowice=Woj. Slaskie, tylko Slask=Woj. Slaskie.
Pozatym, historycznie patrzac, tylko na ziemach Woj. Slaskiego i ew. Opolskiego uchowalo sie najwiecej Slazakow po IIWŚ, bo woj. Dolnoslaskiego to wlasciwie sami imigranci z wschodu.

31.01.2009
18:13
[123]

Vegetan [ Senator ]

W zyciu nikt, kto nie mieszka na Slasku nie uzna Ci Dolnoslaskiego i Opolskiego za Slask.


To tylko świadczy o ignorancji i małej wiedzy tych ludzi. Poza tym to jest wątek dla Ślązaków.

Cieszyn leży w województwie śląskim, nie napisałem go w wykluczeniu, więc to logiczne, że jest jego częścią.
Mówiłem o ziemiach leżących w Polsce.


;] Ale Łódź nie jest równoznaczna łódzkiemu woj.

31.01.2009
18:13
smile
[124]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Vegetan a jak np Sosnowiczanie wypełniają rożnego typu ankiety czy inne gdzie należy wpisac województwo to co wpisują?


Cieszyn leży w województwie śląskim

a Sosnowiec gdzie kurde mac leży?

31.01.2009
18:15
[125]

Vegetan [ Senator ]

[124] Województwo śląskie ;]

Ale zapytaj ich o narodowość. Nie powiedzą, że śląska, tylko Polska, a hanys wpisze śląska.




;) Czytać nie potraficie chyba



Śląsk to województwo Dolnośląskie, Opolskie i Śląske bez Zagłębia i ziem częstochowskich.



Śląskie bez Zagłębia i ziem częstochowskich. Czyli pozostaje ROW, okolice Katowic i Cieszyna. Kłaniają się zbiory (matematyka, II klasa liceum z tego co pamiętam) ;)

31.01.2009
18:17
smile
[126]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Vegetan - naprawde skonczmy to do niczego nie doprowadzimy.


Vegetan wysyłałem wam cytat z wikipedia jest napisane - Sosnowiec województwo Śląskie. I tyle.
Pozatym spadam do dziewczyny , pokłocimy sie później. Narazie

Nie nie skonczyły poporstu Ty edytowałes po tym jak ja już napisałem posta.

31.01.2009
18:17
smile
[127]

qLa [ MPO Medic ]

To moze autor niech po prostu walnie edita "Śląsk i Zagłębie sie jednoczy" i bedzie mila i przyjemna karcza, zbierajaca hołote z naszych szlachetnych Slasko Zaglebianskich okolic :)

31.01.2009
18:18
smile
[128]

Vegetan [ Senator ]

qLa -> W takim razie załóżmy karczmę "Zjednoczone województwo Śląskie" i nie będzie problemu ;)


Ja też nic do Zagłębioków nie mam, chodzi mi o czystą poprawność.



[126] - > Skończyły się argumenty?

31.01.2009
18:19
[129]

szarzasty [ Mork ]

Śląsk obecnie jest rownoznaczny z wojewodztwem Slaskim,

BZDURA, wielka bzdura - w woj. Śląskim leży np. Częstochowa która zdecydowanie nie leży na Śląsku - woj. Śląskie a Śląsk* to dwie różne rzeczy i nie ma tu o czym dyskutować bo to oczywistość.

mówiąc Śląsk mam na myśli Górny żeby była jasność

31.01.2009
18:25
[130]

qLa [ MPO Medic ]

szarzasty
Oj stary, przestan sapac i bzdury pociskac, wez mape Wojewodztwa Slaskiego w dlon i sobie ja poogladaj.
Zaufaj mi, wolalbym zeby Slask ciagnal sie od Dolnoslaskiego, poprzez Opolskie i Slaskie i czesc Czech bez Czestochowy,Kotliny Kłodzkiej i Zaglebia, ale tak nie jest i ja sie z tym godze, wiec ty tez zagryz zabki i pogodz sie z tym, ze termin Zaglebie to moze byc stosowany jako historyczny archaizm, ktory kiedystam istnial, ale juz nie istnieje. Tyle.

31.01.2009
18:34
[131]

c_N_mooris [ Pretorianin ]

Nareszcie kieryjś prziszeł na to żeby i nom karczma założyć. Yno rozawżuja czamu tak nieskoro. Trza tera wartko nadrobić bo my som po zadku.

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]
25. Gierofan [Bielsko - Biała]
26. Serek55 [Chorzów]
27. Dami_100 [Jastrzębie Zdrój]
28. Blaster85 [Bytom]
29. mooris [Gaszowice- okolice Rybnika]

31.01.2009
18:35
[132]

Vegetan [ Senator ]

qLa ma rację. Na Bełchatów czy Piotrków Trybunalski przecież też można mówić "Łódź". Bo pojęcia "Łódź" i "Województwo Łódzkie" są synonimiczne.

31.01.2009
18:40
smile
[133]

qLa [ MPO Medic ]

Nie wiem tylko po co ta klotnia, nie chcecie tu pisac "Zaglebiaki" to po prostu nie wchodzcie na ten watek, nie robcie burdelu i problemu, nie czujecie sie Slazakami, lub mieszkancami Slaska to sie po prostu tu nie udzielajcie, lub nie komentujcie ludzi, ktorzy sie nimi czuja.
Zalozcie swoj watek o Zaglebiu, tam bedziecie mogli dyskutowac i problemu nie bedzie, a jezeli ktos nie ma problemu z uzyciem nazwy Slask bedac np. z Sosnowca, albo Dabrowy to prosze bardzo.

31.01.2009
18:41
[134]

Vegetan [ Senator ]

[133] -> Ooo, jaka zmiana nastawienia, przy braku argumentów :]

Chociaż nie wiem w sumie, do kogo adresujesz te słowa, skoro wszyscy kłócący się o poprawność to Ślązacy ;] Obrazić mnie próbowałeś? Fail.

31.01.2009
18:51
[135]

qLa [ MPO Medic ]

Edita moze nie kazdy ujrzec, wiec jeszcze raz.
Jaki brak argumentow, jak narazie nie widze z Twojej strony nic madrego, oprocz tego, ze historycznie Zaglebie to nie Slask. Coz to za argument? Historycznie Slask to nie Polska, a jednak.
A bzdurami pokroju Piotrkow WLK to Lodz raczej slabo swoj argument bronisz.

Natomiast to dla mnie takie samo dno jak petycje o autonomie Slaska.
Ja patrze na terazniejszosc, obecne polozenie Slaska, a nie na historie. Ludzie, ktorzy nie maja w zyciu nic do roboty, pozniej walcza o takie glupoty i w tym sie realizuja.

Acha i polecam Ci spojrzec na wczesniejsze posty, kto zaczal problem.
Naprawde nie widze celu w obrazaniu Ciebie, jestes dla mnie tylko nickiem na forum :) Po prostu, nie chcesz tu rozmawiac, nie wchodz tutaj, nie czujesz, ze nalezysz do Slaska ( lub Wojewodztwa Slaskiego ) po prostu tu nie wchodz. Proste, latwe i przyjemne :)
Lece na piwko :)

31.01.2009
21:36
[136]

Peregrin Tuk [ Lech Zdech Amica ]

Vegetan naprawde miałem do Ciebie szacunek ale zmalał całkowicie... Ty Tylko widzisz ,,braki argumentów'' widzisz że nikomu sie nie chce kłócic to ty nadal ciągniesz temat.

31.01.2009
23:14
[137]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Jak nie przestaniecie się kłócić, to na prawdę wyrzucę was z tego wątku :)

Przez was się bałagan zrobił!

Trochę ja rozpętałem to piekło, bo napisałem dwuznacznie w wątku.

Koniec! Cisza!

31.01.2009
23:20
[138]

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]

Jeżeli macie się kłócić, to zrobiłem jasno i przejrzyście.

Zapraszam!

Oficjalna karczma dla mieszkańców Górnego Śląska:

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8673292&N=1

31.01.2009
23:59
[139]

Vegetan [ Senator ]

[135] -> Bzdurami? ;) Nie moja wina, że nie potrafisz widzieć analogii i ruszyć trochę szarych komórek. Jeszcze zarzucasz mi, że nie czuję, że należę do Śląska (zupełnie bezpodstawnie i głupio, gdybym nie czuł, to pisałbym w jego obronie?). Czuję, że należę do Śląska, Województwa Śląskiego i Polski, Europy, Świata, Układu słonecznego. Ale i Układ Słoneczny i Słonce to nie to samo, nie? Ziemia, to nie Słońce, mimo iż część układu. Dalej nie rozumiesz? Nie moja wina.


Peregrin Tuk -> A co mi po szacunku kogoś, kto gada jak 15 latek? Poza tym ja się nie kłóciłem, próbowałem rozmawiać, skoro Ty się kłóciłeś, to już nie moja wina.



W nowym wątku sporu już nie będzie. Bo w końcu jest językowa poprawność.

01.02.2009
00:00
[140]

MistrzGrzegorz [ Generaďż˝ ]

A powiecta coś po ślunsku...tak żebym ja wielkopolanin nie zrozumioł...

01.02.2009
00:02
[141]

Vegetan [ Senator ]

Masz przecież wiersze powyżej ;)

01.02.2009
11:06
smile
[142]

Davidian [ Generalissimus ]

A najśmieszniejsze jest to dla uparcie twierdzących iż Sosnowiec nie leży w woj. Sląskim (sic) jest to że bierze udział w projekcie Silesia - czyli utworzenia megamiasta mniejsza z tym na jakim etapie jest projekt liczy się fakt.

Tyle historia. Obecnie debatuje się nad utworzeniem megamiasta, a właściwie związku miast, bo mówienie tu o jednym organizmie miejskim na tym etapie byłoby nadużyciem i błędem. 19 miast Górnego Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego i Zagłębia Małopolskiego chce przekazać pewną część kompetencji zarządowi, który obrazowo mówiąc, znajdowałby się pomiędzy powiatem, a województwem. Tymi miastami są z Górnego Śląska: Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Knurów, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze; z Zagłębia Dąbrowskiego: Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i z Zagłębia Krakowskiego: Jaworzno. Te wszystkie organizmy miejskie chcą utworzyć... no właśnie, co chcą utworzyć? Nie jest to jednostka samorządowa, bo cała „19" będzie funkcjonować nadal jako Bytom, Gliwice, Sosnowiec czy Jaworzno. Część kompetencji w zakresie ochrony środowiska, kanalizacji, czy komunikacji miejskiej ma być przekazana w ręce... no właśnie i tu też trwają spory. Bo albo pod „prezydencję" każdego z 19 miast, albo w ręce wybieranego bezpośrednio nadburmistrza, albo w ręce rady kolegialnej złożonej ze wszystkich prezydentów (z czego największe i najbogatsze miasta przyszłej aglomeracji: Katowice, Gliwice i Sosnowiec miałyby mieć większą ilość członków), albo, wzorem Zagłębia Ruhry, lustrzanego odbicia GOP, niezależnej rady ekspertów i menadżerów.

01.02.2009
12:39
[143]

LeszekJ [ Chor��y ]

1. NeroTFP [Wilcza - obok Rybnika i Gliwic]
2. kubicBSK [Bielsko - Biała]
3. Davidian [Sosnowiec]
4. cinekk [Mikołów]
5. Metam [Orzesze]
6. Peregrin Tuk [Żory]
7. hopkins [Gliwice]
8. Yamassoukro [Dąbrowa Górnicza]
9. kkazz [Gliwice]
10. Pasciak [Piekary Śląskie]
11. Bajuj [Gliwice]
12. Rezor [Bytom]
13. Zgred [Katowice]
14. Trael [Poręba - obok Zawiercia]
15. jarooom [Bielsko - Biała]
16. Przemo_888 [Będzin]
17. Molzey [Gliwice]
18. Szczerbaty[Gliwice]
19. Kamil2801 [Ruda Śląska]
20. Hamski [Piekary Śląskie]
21. qLA [Raciborz/Gliwice]
22. Khe [Tychy]
23. Vegetan [Rybnik]
24. Hitmanio [Zabrze]
25. Gierofan [Bielsko - Biała]
26. Serek55 [Chorzów]
27. Dami_100 [Jastrzębie Zdrój]
28. Blaster85 [Bytom]
29. mooris [Gaszowice- okolice Rybnika]
30. LeszekJ [Zabrze]

01.02.2009
12:44
[144]

qLa [ MPO Medic ]

Prosze sie dopisywac tutaj:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8673292&N=1

Ten temat zostal zamkniety

01.02.2009
14:44
[145]

Vegetan [ Senator ]

[142] - > Jesteś idiotą, czy po prostu nie potrafisz czytać? Kłócimy się, że Województwo Śląskie nie jest synonimem Śląska (bo Sosnowiec leży w woj. śląskim, ale nie na Śląsku). Gratuluję błyskotliwości ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.