GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Cieniutko, kiepsko.

18.01.2009
16:06
[1]

mirencjum [ operator kursora ]

Cieniutko, kiepsko.

Palikot cały czas na pierwszych stronach gazet i w telewizji. Dobrze odwraca uwagę od prawdziwych problemów. Znów policja będzie miała wymówkę, że ich nie widać:

"Z powodu kryzysu sto tysięcy polskich policjantów prawdopodobnie nie dostanie pełnych wynagrodzeń za styczeń. Na tym nie koniec - wszystkie komendy wojewódzkie muszą o 40 procent ograniczyć swe wydatki. Niektóre zalecają wykręcanie żarówek i... zrezygnowanie z czajników.""Ministerstwo Obrony Narodowej ma gigantyczne długi. Wojsko jest winne dostawcom sprzętu grubo ponad miliard złotych...
...Konsekwencja zadłużenia Ministerstwa mogą być ograniczenie zaplanowanych na ten rok zakupów wojska oraz ograniczenie tempa profesjonalizacji sił zbrojnych."18.01.2009
16:08
[2]

Mr_Baggins [ Senator ]

1. Nie ma tego złego, może będą musieli fotoradary posprzedawać. A w każdym razie nie będzie kasy na nowe. To dobrze.
2. Obejdziemy się bez nowych czołgów i okrętów podwodnych.

18.01.2009
16:10
[3]

mirencjum [ operator kursora ]

Mr_Baggins --> Obejdziemy się bez nowych czołgów i okrętów podwodnych.

i bez armii zawodowej też?

18.01.2009
16:12
[4]

dranzer8 [ Pretorianin ]

Mr_Baggins->Ciekawe czy nadal będziesz tak samo myślał gdy kilkaset T-72 przejedzie przez polską granicę...

18.01.2009
16:14
smile
[5]

Caine [ Książę Amberu ]

mirencjum: Palikot ma swój fanklub na GOL, chcesz stracić szacunek na forum??

18.01.2009
16:16
[6]

Mr_Baggins [ Senator ]

mirencjum - szczerze mówiąc, to skoro się do tej pory obywaliśmy, to dalibyśmy radę.

dranzer8 - a niby po co mieliby to robić?

Uważam, że są znacznie ważniejsze wydatki niż wojsko. A już na pewno moglibyśmy się obyć bez pchania się w bezsensowne konflikty typu Iran czy Afganistan - z czego nie odnosimy żadnych korzyści.

A co do policji, to tak jak pisałem - przeinwestowali z fotoradarami. Posprzedawać (podobno 100tys zł. sztuka) i budżet się dopnie.

18.01.2009
16:20
smile
[7]

Caine [ Książę Amberu ]

spoko, ja jednak bym zrobił badanie rynku wtórnego fotoradarów. czy aby na pewno pójdą po 100 000 za sztukę

18.01.2009
16:22
[8]

Mr_Baggins [ Senator ]

Spoko, na Wolumenie się opchnie.

18.01.2009
16:34
[9]

Trael [ Mr. Overkill ]

dranzer8 spoko jak to mają być T-72 to sobie po partyznacku radę z nimi damy.

Palikot cały czas na pierwszych stronach gazet i w telewizji. Dobrze odwraca uwagę od prawdziwych problemów.

Mirencjum informacja o długu MONu była kilka dni temu na głównej stronie Onetu, jeśli dobrze pamiętam druga od góry. No, ale to wina Palikota, że na Onecie pojawiają się nowsze informacje...

No a odnośnie tej informacji to bardzo ciekawa treść. Według RMF MON jest winny kasę producentom. Nie jest podane jednak czy jest winny tą kasę bo tak się umówiono i forsa za towar płacona jest w ratach.

Uważam, że są znacznie ważniejsze wydatki niż wojsko.

A ja wręcz przeciwnie.

A już na pewno moglibyśmy się obyć bez pchania się w bezsensowne konflikty typu Iran czy Afganistan - z czego nie odnosimy żadnych korzyści.

My nie, ale nasza armia tak.

18.01.2009
16:55
[10]

Mr_Baggins [ Senator ]

Trael - no dobrze, nasza armia się przeszkoli w bieganiu po pustyni, tylko nadal pytanie - PO CO? U nas nie ma pustyni, poza błędowską. Wydatki na wojsko powinny być zredukowane do minimum, bo jakby przyszło co do czego, i tak w ruch pójdą atomówki.

18.01.2009
17:33
[11]

Trael [ Mr. Overkill ]

no dobrze, nasza armia się przeszkoli w bieganiu po pustyni, tylko nadal pytanie - PO CO? U nas nie ma pustyni, poza błędowską.

Wiesz ignoracja też powinna mieć jakieś granice. Bo teksty "biegają po pustyni a u nas nie ma takowej" to przypominają komentarze z onetu. No, ale jednak podejmę ten wątek. Takie misje niezależnie gdzie się odbywają, na pustyni, w dżungli, w górach. Pozwalają na sprawdzenie sprzętu i wyposażeni w warunkach bojowych, co za tym idzie wprowadzenia niezbędnych poprawek. Przetestowania struktór dowodzenia, sposobów reagowania na różne sytuacje. Współdziałania z siłami zbrojnnymi z innych krajów itd. To wszystko nawbywa się niezależnie od warunków gegraficznych i klimatycznych.

Wydatki na wojsko powinny być zredukowane do minimum

Lepiej, rozwiążmy armię bo po cholere nam. Przecież jesteśmy w centrum Europy, tu nic nam nie grozii.

bo jakby przyszło co do czego, i tak w ruch pójdą atomówki

Co dobitnie pokazał ostatni konflikt w Gruzji. Do tej pory jeszcze nie opadł pył po atakach atomowych.

18.01.2009
17:43
[12]

Mr_Baggins [ Senator ]

Trael Pozwalają na sprawdzenie sprzętu i wyposażeni w warunkach bojowych, co za tym idzie wprowadzenia niezbędnych poprawek. Przetestowania struktór dowodzenia, sposobów reagowania na różne sytuacje. Współdziałania z siłami zbrojnnymi z innych krajów itd. To wszystko nawbywa się niezależnie od warunków gegraficznych i klimatycznych.
Owszem, chłopaki się mogą w wojnę bawić - pod warunkiem, że akurat jest na to kasa, której nie potrzeba choćby na budowę dróg czy wyposażenie szpitali. Uważam, że zamiast szkolić się w warunkach bojowych w Afganistanie lepiej budować autostrady, zwłaszcza, że kasy nie ma za wiele.

Lepiej, rozwiążmy armię bo po cholere nam. Przecież jesteśmy w centrum Europy, tu nic nam nie grozii.

Jeżeli grożą nam Rosjanie, to i tak niewiele możemy ich zrobić, bo mogą nas czapkami nakryć.


Co dobitnie pokazał ostatni konflikt w Gruzji. Do tej pory jeszcze nie opadł pył po atakach atomowych.


Akurat tamten rejon to tradycyjna strefa wpływów Rosji. Oni do tej pory nie mogą się pogodzić z faktem, że Gruzja to nie sowiecka republika. Polska to trochę inna sytuacja. Albo zakładamy, że jesteśmy częścią NATO i Europy, to w razie czego będą nas bronić albo wietrzymy układ i spisek, kolejny pakt Ribbentrop-Mołotow - a wtedy to już na pewno nam nic nie pomoże.
Jeżeli inwestować obecnie w armię, to lepiej w jednostki przygotowane do walki z terroryzmem - i to u nas, a nie w Afganistanie czy Iraku. Kupowanie kolejnych czołgów i okrętów podwodnych to wywalone w błoto pieniądze.

18.01.2009
17:55
smile
[13]

merkav [ Aguś ]

Akurat tamten rejon to tradycyjna strefa wpływów Rosji. Oni do tej pory nie mogą się pogodzić z faktem, że Gruzja to nie sowiecka republika. Polska to trochę inna sytuacja.

A my to wg. ich to niby czyją jesteśmy strefą wpływów?

Albo zakładamy, że jesteśmy częścią NATO i Europy, to w razie czego będą nas bronić albo wietrzymy układ i spisek, kolejny pakt Ribbentrop-Mołotow - a wtedy to już na pewno nam nic nie pomoże.

To, że jesteśmy w NATO i EU nie znaczy, że oni mają obowiązek nas bronić, bo idąc tym tokiem myślenia to każdy kraj natowski powinien rozwiązać armie bo go obroną sojusznicy z NATO.

Jeżeli inwestować obecnie w armię, to lepiej w jednostki przygotowane do walki z terroryzmem - i to u nas, a nie w Afganistanie czy Iraku. Kupowanie kolejnych czołgów i okrętów podwodnych to wywalone w błoto pieniądze.

Do walki z terrorystami w kraju są ochotniczne hufce gen. Leppera:D

18.01.2009
18:01
[14]

Mr_Baggins [ Senator ]

NATO nie ma obowiązku nas bronić, ale nie jest w ich interesie mieć Ruskich przy samej granicy Niemiec. Raczej będą nas bronić z uwagi na własne tyłki. Poza tym ja nigdzie nie napisałem, że armię mamy rozwiązać a tylko to, że zamiast marnować na nią kasę, można ją przeznaczyć na coś pożyteczniejszego.

18.01.2009
18:08
[15]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Na litosc boska, wezcie tego durnia stad bo nie zdzierze. Tak, Polska jest tak biednym krajem, ze nie stac ja na armie, 38mln niedozywionych, umierajacych z glodu obywateli, a my sie bawimy w armie! Po co! Bratnia rosyja podzielila by sie za darmo z nami swoim gazem i ropa gdybysmy ja rozwiazali!

mirencjum: Co do tematu, z tego co wiem to sobie PO postanowilo w fajny sposob ograniczyc dziure budzetowa i stad ta akcja. W piatek juz ponoc kasa byla na kontach MONu.

18.01.2009
18:10
[16]

Mr_Baggins [ Senator ]

Loozik weź sobie na wstrzymanie. W Polsce potrzebne są autostrady, a nie okręty podwodne. Skoro narzeka się, że nie ma pieniędzy choćby na podwyżki dla nauczycieli, to tym bardziej nie powinno ich być na czołgi.

18.01.2009
18:10
[17]

Trael [ Mr. Overkill ]

Owszem, chłopaki się mogą w wojnę bawić - pod warunkiem, że akurat jest na to kasa

No jest.

której nie potrzeba choćby na budowę dróg czy wyposażenie szpitali

Tak, albo na emerytury pomostowe, albo na PKP, albo na rolników, oświatę, przemysł itd. Po cholery tyle kasy idzie na sport, dajmy na szpital. Przecież nikt tych pieniędzy nie odebrał innym. Panowie w tym roku nie będzie autostrady bo na wojnę jedziemy. No oczywiście można by zmniejszyć budżet MON i dać na szpitale, ale i tak ta kasa by utoneła gdzieś po drodze tak jak się to teraz dzieje. Więc na jedno by wyszło.

Jeżeli grożą nam Rosjanie, to i tak niewiele możemy ich zrobić, bo mogą nas czapkami nakryć.

No to się poddajmy od razu Ruskim. Może nawet dziś, bo kiedyś nas mogą zaatakować.

Albo zakładamy, że jesteśmy częścią NATO i Europy, to w razie czego będą nas bronić

I niech sobie teraz tak każdy pomyśli i jedynmi zdolnymi do walki w NATO będzie USA. Jesteśmy w NATO, ale to nie znaczy, że mamy sprzedać sprzęt wojskowy bo ktoś nas obroni. Niestety tak jak wszędzie tak i w tym sojuszu musimy też coś od siebie dać żeby oczekiwać czegoś w zamian gdy będziemy w potrzebie. Dla tego właśnie nasze wojsko jest teraz w Afganistanie.

Jeżeli inwestować obecnie w armię, to lepiej w jednostki przygotowane do walki z terroryzmem - i to u nas, a nie w Afganistanie

Masz do wyboru wyszkolone jednostki i wszyskolone jednostki z doświadczeniem bojowym, które będą bardziej skuteczne?

Kupowanie kolejnych czołgów i okrętów podwodnych to wywalone w błoto pieniądze.

Nic się nie bój do 2025 nie planowane są żadne zakupy czołgów. Łodzi podwodnych też jak na razie nikt nie kupił. Poza tym według mnie inwestowanie w autostrady to wywalanie kasy w błoto bo ja pociągiem jeżdżę!

NATO nie ma obowiązku nas bronić

LOL

Poza tym ja nigdzie nie napisałem, że armię mamy rozwiązać a tylko to, że zamiast marnować na nią kasę, można ją przeznaczyć na coś pożyteczniejszego.

Słabo wyposażona i wyszkolona armia również nam będzie niepotrzebna. Więc jak już ich udupimy masowym obcięciem kosztów to równiedobrze możemy rozwiązać.

18.01.2009
18:14
[18]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

Nic nie bójcie ! paligłup wszystko przewidział, o wszystkim pomyślał. Kasa przyjdzie ze szkoleń strażaków których ma mieć każda firma, starczy jeszcze na: zupę i boiska dla uczniów, internet w każdym domu, autostrady i wiele wiele innych.

18.01.2009
18:23
[19]

MANOLITO [ Generaďż˝ ]

z tego co mi wiadomo wydatki na armię rok w rok wynoszą 2% pkb (chyb nawet tak stanowi nasza konstytucja) czyli jakieś 20mld zł jako że od kilku lat mamy średnio 5% wzrost PKB o tyle też wzrastają wydatki na armię, nie może więc dziwić, że armia w tym roku będzie miała sporo kasiory na rakiety spike, grom itd.

18.01.2009
18:46
smile
[20]

Caine [ Książę Amberu ]

od kilku lat mamy średnio 5% wzrost PKB
Wybryki Palikota nie ukryją, ze tegoroczny plan finansowania Drugiej Irlandii opiera się na życzeniu, aby wzrost gospodarczy wyniósł tyle co przed kryzysem.
W ten oto sposób Donald i spółka stworzyli nową jakość w dziedzinie finansów publiczynch. Zamaist opracować budżet celowy, czy budżet zadaniowy - spłodzili ewenement na skalę światową, pierwszy w historii budżet życzeniowy.

18.01.2009
19:22
smile
[21]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

Jeszcze nikt nic nie napisał o pisie albo kaczyńskich, przeczuwam wielką flame bitwę.

18.01.2009
19:54
smile
[22]

Widzący [ Legend ]

Niestety wiadomość jest z gatunku odkrycia że słońce wschodzi na wschodzie. Od lat dzieje sie tak samo, wszystkie jednostki budżetowe finansują się z kredytu "kupieckiego" czyli opóźniając płatności swoim dostawcom. Zamówione towary i usługi otrzymują w starym roku budżetowym a płacą w nowym i ta kasa tworzy budżetową "czarną dziurę" o bliżej nieokreślonej wielkości. A że dostawca może budżetowi skoczyć na pukiel to jak daleko pamiętam urzędy miały mocno odroczone płatności, jak ktoś naliczył odsetki za zwłokę to były to ostatnie pieniądze jakie zarobił na budżecie. Więc "wicie, rozumicie" ma się świetnie i krzepnie z roku na rok. Była kiedyś próba rozwiązania zatorów płatniczych zagrażających obrotowi gospodarczemu poprzez wprowadzenie automatycznego przekształcania wymagalnej faktury po 30 dniach w kredyt, kredyt zaś musi być spłacony z odsetkami. I jak myślicie kto natychmiast uwalił ten pomysł? A jakże, Ministerstwo Finansów, dobrze wiedzą że wtedy nagle objawiłaby się owa "czarna dziura" w budżetówce a jej rozmiar mógłby być bardzo kłopotliwy.
Jedyna pociecha jest taka że w tym roku, dzięki zmianie stawek podatkowych zaoszczędzę trochę kasy, usługi sprzedałem budżetowi w zeszłym roku, zapłacą mi w tym roku czyli podatek dochodowy zapłacę według nowej niższej stawki.

18.01.2009
20:21
[23]

mos_def [ Senator ]

Victor Sopot nie wstyd ci ze robisz z siebie takiego błazna?

18.01.2009
20:36
smile
[24]

Caine [ Książę Amberu ]

Skoro już o dezinformacji: Ktoś z pamięci potrafi napisać, co takiego właściwie powiedziała Gęsicka, zanim Janusz jej nawtykał?

spoiler start
wg mnie poprosiła Niesiołowskiego o proste działanie arytmetyczne, coś związanego z pieniędzmi NFZ
spoiler stop


Sopot: Na szczęście obędzie się bez strażaka w każdej firmie. Nie licząc tych co już zapłacili za kurs w SGSP, powinien wystarczyć jeden pracownik i szkolenie za kilkadziesiąt złotych. No chyba że Weissowi ktoś wciska kit.

18.01.2009
22:42
[25]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Sopot: Na szczęście obędzie się bez strażaka w każdej firmie. Nie licząc tych co już zapłacili za kurs w SGSP, powinien wystarczyć jeden pracownik i szkolenie za kilkadziesiąt złotych. No chyba że Weissowi ktoś wciska kit.

No patrz, a na forum doszliśmy do tego trochę wcześniej :)


Co do armii - ograniczyć do niezbędnego minimum i nie produkować kolejnej rzeszy wcześniejszych emerytów. Ewentualnie zastosować pomysł Korwina ;)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.