GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kane & Lynch - prośba o pomoc

13.01.2009
20:26
[1]

Drace66676 [ D.R.A.C.E ]

Kane & Lynch - prośba o pomoc

Witam. Zakładam wątek poraz drugi ponieważ na poprzednim nie uzyskałem żadnych odpowiedzi a w internecie nie umiem znaleźc odpowiedzi.

1. Sprzęt mam wystarczająco silny i niezależnie od ustawień mam w ciągu całej gry czy to podczas rozgrywki czy to w menu regularne codwusekundowe przycięcia. Cypriani napisał coś takiego:
Co do tego regularnego "przycinania", to może kontroler IDE przestawił się w tryb PIO. Problem jest dość powszechny, przeważnie pomaga odinstalowanie kanałów IDE i restart komputera
Jednak nie wyjaśnił w jaki sposób mam to zrobić. I jeśli rzeczywiście o to chodzi to bardzo proszę o opisanie krok po kroku co mam zrobić. A może chodzi o coś innego to proszę o odpowiedź ponieważ strasznie to zniechęca do gry.

2. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak krok po kroku grać w multiplayer. Ponieważ zarejestrowałem się na windowslive (chociaż właściwie automatycznie mnie przeniosło na stronę xboxlive ... etc) czy coś takiego ale nadal nie mogę grac w multi. Z góry dzięki. Pozdro.

13.01.2009
20:58
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Czyli komputer spełnia wymagania gry? A jaką masz kartę graficzną i procesor? Ile RAM?

wymagania sprzętowe: Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Osobiście radzę zrobić porządek ze sterownikami. Stare usunąć, zainstalować najnowsze.

Zaleca się instalację bibliotek DirectX po każdorazowej instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej.Takie problemy z przycinaniem występują tylko w tej grze, czy podczas normalnej pracy w Windows też są przymulenia?

A jeśli chodzi o sprawdzenie trybu pracy dysków to:

Sprawdzenie trybu pracy dysków

Dyski powinny pracować w trybie DMA nie PIO, oczywiście zakładając ze obsługują ten tryb transferu.
Jeżeli przeszły na PIO to:

PPM na Mój komputer » Zarządzaj » Menadżer urządzeń » Kontrolery IDE ATA/ATAPI
Klikamy prawym na podstawowy i pomocniczy kanał IDE i odinstalowywujemy je.

Po ponownym rozruchu system powinien przestawić tryb ich pracy na DMA

Ale dlaczego miałyby się przestawić?

Sprawdź w menadżer zadań (ctrl+alt+delete) czy nie ma jakiegoś procesu zabierającego Ci moc.

Profilaktycznie skontroluj czy w menadżer urządzeń nie ma żółtego znaku (PPM -> mój komputer -> właściwości -> sprzęt -> menadżer)13.01.2009
21:03
[3]

Drace66676 [ D.R.A.C.E ]

mirencjum ---> tylko w tej grze. Mam procesor Quad 6600, Karta 9800 GX2, 4 GB RAM, więc z tym problemu napewno nie ma. Cryusis chodiz mi świetnie na Very high. FC 2 chodiz płynnie łącznie z AA. A Kane & Lynch nie. Tzn. chodiz płynnie, ale są te ciągłe przcięcia. Właściwie to są takie jakby codusekundowe stopklatki. Bezsensu.
Sterowniki rózniez najnowsze, zresztą 2 tygodnie temu robiłem cały format kompa i wszystko stawiałem na nowo, więc nie mam nic zaśmieconego. Zresztą o to zawsze dbałem.

13.01.2009
21:05
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Faktycznie, komputer mocarny.

13.01.2009
21:13
[5]

Drace66676 [ D.R.A.C.E ]

więc kliknałem tak gdzie miałem. Widze w menedżerze wszystkie te rzeczy oraz kontrolery IDE ATA/ATAPI. Jednak jak tam kliknę PPM to wyskakuje mi tylko skanuj albo właściwości. Jak kliknę dwa razy LPM to mi sie roziwja i jest tego tam więcej, tzn:
intel (R) ICH9 2 port serial ATA Storage Controller 1 - 2921, potem jest drugie trakie samo ale Controller 2 - 2926, i do tego dochodzą: Kanał IDE, Kanał IDE, Kanał IDE i jeszcze trzy takie.
Ale nigdzie nie widzę trybu DMA w menedżerze urządzeń. Czy też tam poninien byc ?

I czy mam odinstalowywać każdy po kolei z tych kanałów IDE oraz te dwa pierwsze Intel(R) ICH9 itd. Nie popieprzy mi się cos w systemie. Jeszcze wspomnę, że mam Vistę

Jeszcze dodam, że raz już odinstalowałem grę i zainstalowałem na nowo. Ale niestety nic z tego. Więc chyba wychodiz na to, że kupiłem grę, która zaraz poleci do kosza.

13.01.2009
21:14
[6]

mirencjum [ operator kursora ]

Daj sobie z tym spokój, to nie jest przyczyną tego przycinania. To dotyczy XP. Jeszcze coś namieszasz.

Nie mam Visty i trudno mi coś poradzić. Osobiście spróbowałbym uruchomić grę w trybie zgodności z systemem XP.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.