GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ps3 wii x360

09.01.2009
18:05
[1]

-mati- [ Legionista ]

ps3 wii x360

Mam pytanie. Jaką konsolę wybrać ?

09.01.2009
18:09
[2]

jasonxxx [ Szeryf ]

Tą, która da Ci więcej frajdy.

09.01.2009
18:10
smile
[3]

bebz00n [ Centurion ]

nie !

poszukaj prawdziwego JA - zapisz się na Oazę, na karate albo zajęcia z bulimii

09.01.2009
18:45
[4]

Marecki_KG [ Centurion ]

xbox360 ;>

09.01.2009
18:46
smile
[5]

GrizZzZzLi [ Generał ]

umrzyj

09.01.2009
18:46
[6]

ProPs3 [ Konsul ]

xbox360

09.01.2009
18:48
[7]

palpe [ Konsul ]

09.01.2009
18:54
[8]

Maxblack [ SalieriMT ]

Zakładasz głupie wątki... więc XBOX360!!!!11

09.01.2009
19:28
smile
[9]

SebaNet [ Pretorianin ]

Tylko PS3

09.01.2009
19:37
[10]

W32.Blaster [ Konsul ]

Konsola Wii jest fajna,ale za mało na nią gierek a grafika jest typowo dziecinna.Poza tym mało gier za na prawde duże pieniądze,dlatego konsole sprzedałem.
Teraz jestem chory na konsole i też się zastanawiam co bym wybrał,gdybym miał teraz wybierać.
Chyba bym wybrał xboxa360,duży wybór gier,ceny troszke mniejsze, grafika na prawde w porządku.
Tak więc bierz xboxa360 a jak nie to ewentualnie PS3,Wii sobie daruj ;)

09.01.2009
20:40
[11]

razor19957 [ Pretorianin ]

Zle mu podpowiadacie sluchaj -mati- popatrz jakie gry sa na ta i na ta konsole bo grafika jest na nich rowna np jak wolisz gt5 bierz ps3 a jak wolisz pgr4 bierz xbox-a 360 a z reszta ja bym ci polecal xboxa bo ps3 jest 2 razy drozszy jedynie z powodu napedu blu-ray he POZDRO
XBOX 360 i tylko on :) Aha i jeszcze jedno na xboxa jest taka fajna scigalka rorza motorsport 2 i grafika wymiata jest zblizona do gt5 a jak wyjdzie forza motorsport 3 to gt5 papa :)

09.01.2009
21:22
smile
[12]

Jack6464 [ The Godfather ]

Zabawne jest to, że zazwyczaj ktoś, kto zakłada taki wątek nie pojawia się drugi raz (czyli zakłada, ale widząc ile ludzi zaczęło się burzyć postanawia się nie odzywać - ale to nie jest w żadnym wypadku reguła ;)

Tak więc - jakimś cudem nie czytałeś żadnego z wątków o przywołanych przez Ciebie konsolach, nie byłeś od kilku lat w MM/Saturnie/Empiku/inny sklep elektroniczny, nie dostałeś żadnej gazetki z jakiegoś sklepu(np. wyżej wymienionych), nie natknąłeś się na reklamy na jakiejś stronie (jednym słowem mieszkałeś chyba na Księżycu) i nie masz zielonego pojęcia czym się różnią konsole obecnej generacji, postaram się przybliżyć Ci nieco sytuację (sorry za ton tej wypowiedzi, nie rozumiejąc żartu można się obrazić ;).

Kilka podstawowych punktów, w których ujmę najważniejsze cechy/wady/możliwości konsol.

1. Możliwości graficzne

Jednym z wielu czynników wpływających na zakup danej gry jest oferowana przez dany tytuł oprawa graficzna. Jeżeli więc dla Ciebie pojęcie "nowoczesna gra = świetna grafa" możesz od razu odpuścić sobie Wii. Konsola Nintendo posiada najsłabszy chip graficzny (oferuje grafikę na poziomie 1 Xbox'a lub nieco wyższym) i wyświetla obraz w standardzie SD (nie obsługuje rozdzielczości HD). Sugerując się grafiką ciężko jest natomiast wyłonić zwycięzcę spośród X360 i PS3 - tytułów wychodzących na tylko na jedną platformę nie sposób porównywać (np. Gears of War 2 i Resistance 2) a różnice w grach multiplatformowych są nieistotne lub niewarte odnotowania (tutaj za przykład mogą posłużyć 'krzaki' w Falloucie, które na jednej konsoli wyglądają lepiej a na drugiej gorzej). Podsumowując: kierujesz się grafiką - od razu odpada Wii.

2. Multimedia

W tym aspekcie konsola Sony jest na pewno najlepsza: wmontowany odtwarzacz Blu-ray (nośnik, na którym zapisuje się filmy w HD), możliwość odtwarzania wielu formatów muzycznych i filmowych, przeglądarkę internetową i przeglądarkę zdjęć. X360 sprawuje się tutaj nieco gorzej, co nie znaczy, że przegrywa z kretesem - na X'ie możemy oglądać filmy DVD, przeglądać zdjęcia, zrzucić muzykę na dysk oraz łączyć się z komputerem za pomocą Windows Media Extender. Niestety na Xbox'ie nie obejrzymy filmów w formacie HD - kupno czytnika HD-DVD mija się obecnie z celem, gdyż ten nośnik przegrał z konkurencyjnym Blu-ray'em. Na szarym końcu jest konsola Wii - Nintendo nie ukrywa, że stworzyło sprzęt tylko do grania (nie pozwala na odtwarzanie filmów DVD, co oferowała nawet starsza już, choć niemniej popularna PS2'ka).
Podsumowując: w kwestii multimediów zdecydowanie wygrywa PS3'ka.

3. 'Dodatki'

Sprawą nieco denerwującą graczy jest cena i częsty wymóg kupna do konsoli X360 oryginalnych akcesoriów. Jeżeli pragniemy podłączyć konsolę do internetu poprzez połączenie internetowe zmuszeni jesteśmy do zakupu microsoftowego adaptera (którego cena mała nie jest). Podobnie jest z np. dyskiem twardym lub innymi dodatkami - ogólnie rzecz biorąc rzadko możemy skorzystać z tańszych zamienników. U PS3 sprawa ta wygląda lepiej, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć akcesoria inne niż 'oryginalne'. W tym miejscu pomińmy Wii, gdyż jej akcesoria służą raczej wyłącznie do gry ( kierownice, pistolety) i nie do końca pasują do tej kategorii.

4. Możliwości online

Liderem tej kategorii jest Xbox 360 z cenionym przez graczy XboxLIVE! Microsoft, który 'inwestował w internet' już od poprzedniej generacji ma większe doświadczenie, co może powodować wyższy poziom usług. Niemniej jednak należy wspomnieć, iż PS3 również trzyma się nieźle, powoli dogania X360 i w dodatku usługa online jest darmowa (w przypadku X'a za abonament Gold, czyli z możliwością gry przez sieć oraz tworzenie listy przyjaciół, należy płacić). Tutaj znowu przegrywa Wii - sklep internetowy i konieczność wpisywania Friend-code'ów to za mało.

5. Kontroler

Klasyczne pady X360 i PS3 przynajmniej w moim przypadku były wygodne (drażniły tylko pseudospusty L2 i R2 w PS3) i nie miałem problemów z ich użytkowaniem. W przypadku Wii nie mogę niczego stwierdzić na własnym przykładzie - widziałem tylko, jak ktoś gra, sam nie miałem Wiilota i Nunchak'a w łapach. Moja opinia na temat kontrolera konsoli Nintendo jest podyktowana WYŁĄCZNIE przypuszczeniami (czyli tak mi się wydaje i spotkałem się kiedyś z podobnymi opiniami) - więc, taki.... no nie pad.... kontroler jest z pewnością czymś nowym. W odmienny sposób definiuje 'sprawowanie kontroli'. Może dawać masę zabawy i radości. Ale tutaj przywołam powielaną już na wielu innych forach sytuację: wracasz do domu zmęczony po pracy/szkole/uczelni i u konsoli szukasz relaksu i wypoczynku - powiedz więc, czy skakałbyś wtedy przy tenisie w Wii sports?

Nie twierdzę jednak, że wszystkie gry na Wii wymagają wzmożonego wysiłku fizycznego, ale z tym mi się to kojarzy. Podsumowując: jeśli szukasz klasycznej kontroli pomyśl nad kupnem X360 lub PS3. Jeżeli zaś szukasz czegoś nowego, innowacyjnego - zwróć uwagę na Wii.

6. Cena

Sytuacja tutaj przedstawia się następująco: Xbox 360 jest najtańszy - zwłaszcza, jeżeli bierzemy pod uwagę oferowane możliwości. Wersję Arcade spokojnie możemy kupić za ok. 600 zł (co jest niewiele większą kwotą, jaką musielibyśmy uiścić za PS2 ;), Premium 800-900 zł a Elite ok. 1100 zł. Zaraz, jak to, przecież Wii jest tańsze od Elite? Tak, jest, ale osobiście uważam, że cena konsoli Nintendo jest nieadekwatna do jej możliwości - co innego, gdyby cena oscylowała w przedziale cen zbliżonym do Arcade. PS3 jest najdroższe ze wszystkich platform - jej cena to ok. 1200 - 1300 zł. Jest to zapewne spowodowane wmontowanym czytnikiem Blu-ray, oraz późniejszą w stosunku do X'a premierą. Tak więc: najtańszy jest Xbox 360

7. Awaryjność

Tutaj Xbox wypada nieco blado - często słychać głosy o RRoD czy innych usterkach konsoli Microsoftu. Należy jednak wspomnieć, że nowe wersje konsol są znacznie mniej podatne na awarie. W tym przypadku należy postawić wyżej Wii i PS3 - nie znaczy, że się wcale nie psują, ale ilość uszkodzonych konsol jest niższa niż w przypadku Xbox'a.

8. Punkt ostatni - gry.

Ten punkt dowodzi niekiedy bezsensowności pozostałych. Co z tego, że nie mam na Wii rozdzielczości HD, jak zagram na nim w Super Mario Galaxy? Na co mi odtwarzacz Blu-ray, jeśli na moim X'ie pykam sobie w Gearsy? Po co mi dziwne kontrolery i super działające usługi online, jeżeli tylko na PS3 zagram w God of War 3? Tak - to jest najważniejsze kryterium. Popatrz, jakie gry Cię interesują, jakie znasz serie, co Ci bardziej odpowiada. Gry powinny być najważniejszym czynnikiem wpływającym na zakup danego sprzętu - wszak czy nie po to kupujemy konsolę?

PODSUMOWANIE OGÓLNE:

Jeżeli jesteś fanem Nintendo, lubisz gry z Marianem i resztą ferajny w roli głównej, podoba Ci się nowy kontroler i czas spędzasz przy konsoli okazyjnie/ z rodziną - bierz Wii.

Jeżeli jednak od konsol oczekujesz czegoś więcej, chcesz grać online, pykać w tytuły poważne - myśl na kupnem PS3 i Xbox'a 360. Tutaj kieruj się na początku grami - co znasz/lubisz a co już niekoniecznie.

Nie chcę wpływać na Twoją decyzję, ale ja postanowiłem kupić X360( chociaż bardzo żałuję niektórych serii z PS), lecz gdybym mógł wydać więcej pieniędzy, wziąłbym PS3.

Starałem się obiektywnie ocenić wszystkie wymienione przeze mnie aspekty konsol (może to trochę wyglądać, że ewidentnie nie przepadam za Wii - tak nie jest, po prostu to nie moje gusta, a o gustach się nie dyskutuje ;)

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem przy wyborze platformy ;)

Pozdrawiam.

09.01.2009
22:10
[13]

Freeman992 [ Konsul ]

Xbox 360.

09.01.2009
22:27
[14]

tankem3 [ sergant Hale ]

jak masz kase i styczność z ps2 to naturalnie ps3

jeśli nie masz za bardzo kasy i te pare stów stanowi problem(moze tak być) to x360

09.01.2009
22:44
smile
[15]

rzaba89nae [ WTF!? ]

Wyszukiwarka !!!


Takie wątki mogą rozpętać kolejny niepotrzebny spór.

10.01.2009
02:05
[16]

Czacha [ inquisitor incognito ]

bez znaczenia ktora wybierzesz.. kazda zapewni mnostwo frajdy podczas grania ze znajomymi jak i przez net

10.01.2009
03:12
smile
[17]

dziecko neostrady xP [ Milk Makes Electricity ]

[7]co ten idiota wygaduje?! 5:47 "xbox ma 60gb pojemnosci,nintendo 512 mb,playstation 3 ma 256 MEGABAJTOW!!!"ten dzieciak sie chyba zle czuje
z reszta caly fil jest do dupy

btw.kup pegazusa

10.01.2009
08:43
[18]

dlaczego ja [ Konsul ]

no wlasnie filmik z tym dzieciakiem:
x360 ma na maxa 120gb, ps3 160gm, a wii to h... wie

10.01.2009
08:57
[19]

jasonxxx [ Szeryf ]

Jack6464 --> bardzo ładnie to napisałeś, ale ja bym dodał od siebie jedną sprawę: granie w multi na Xboxie owszem - wprawdzie kosztuje; ale kwota, jaką się za to płaci zwraca się przy... rachunkach za prąd :) ktoś kiedyś policzył, że czas, jaki gracz średnio spędza przy konsolach jest droższy w przypadku PS3 niż w przypadku Xbox'a z wykupioną usługą Live Gold :)

10.01.2009
11:02
[20]

Jack6464 [ The Godfather ]

jasonxxx ---> coś takiego też mi się obiło o uszy, ale po prostu zapomniałem o tym aspekcie (znaczy nie pamiętam kiedy coś takiego przeczytałem ;) jeśli tak jest w istocie, to punkt dla Microsoftu :)

10.01.2009
11:11
[21]

Shaybecki [ Shaybeck ]

to prawda ze mniej prądu :)

poza tym, co to jest 120 zł za rok (średnio 10 na miesiąc)

10.01.2009
14:47
[22]

-mati- [ Legionista ]

chyba jednak wybiorę ps3

10.01.2009
15:10
[23]

dlaczego ja [ Konsul ]

wiesz co? wpisz w youtube "showshowshowshow" tam koles dobrze zrecęzjował x360 i ps3

10.01.2009
15:13
[24]

Scortch [ Runner ]

Jest o tym multum wątjków, wejdź po prostu w archiwum i poczytaj...

10.01.2009
15:23
smile
[25]

SebaNet [ Pretorianin ]

Mati~
chyba jednak wybiorę ps3


I bardzo dobrze zrobisz:)

10.01.2009
21:46
[26]

razor19957 [ Pretorianin ]

SebaNet kazesz mu wybrac ps3 bo sam ja masz :) -mati- bierz xboxa nie pozalujesz wiem to bo moi koledzy 3 kolegow ma ps3 i nie sa zadowoleni a jeden ma xboxa i oni mu zazdroszcza :) jeden z tych 3 juz nawet sprzedal

10.01.2009
21:47
[27]

Krol Pawel [ Centurion ]

ps3 !!!!!

10.01.2009
21:47
[28]

unclesam [ Konsul ]

chyba jednak wybiorę ps3
haha i będziesz żałował
nie wyrzucaj pieniędzy w błoto, na xboxie masz to samo 2x taniej
kupisz gier więcej...

10.01.2009
21:56
[29]

esteebaan [ Junior ]

Jak masz kase na ps3 i na oryginalne gry to bierz go, jeśli tylko exclusiwy Ci odpowiadają.
Jak nie to xbox'a.
I nie słuchaj takich bredni jakie pisze unclesam.

10.01.2009
22:45
smile
[30]

Lethal Doze [ Pretorianin ]

Bierz pleja, zamiast Xboxa to już lepiej zagram z Tobą w statki na kurniku na to samo wyjdzie :)

10.01.2009
22:45
smile
[31]

unclesam [ Konsul ]

jakie brednie człowieku ??

10.01.2009
22:51
[32]

SebaNet [ Pretorianin ]

Heh razor19957~ nie chodzi o to że mam ale wszyscy moi kumple mają albo PS3 albo PSP jeden miał X360 ale sprzedał bo miał z nim jakieś problemy.

10.01.2009
22:55
[33]

rog1234 [ The King of Fighters ]

Wii. To jest frajda!

10.01.2009
22:59
[34]

Guliman [ Legionista ]

no nie wiem, mam PS2 ale kupiłem 360tke. I jestem zadowolony. Jest kilka tytułow jak np Mass Effect, Lost Odyssey czy Fable 2 które dają radę w moim przypadku.

Zobacz na jaką konsolę będą gry w które chcesz zagrać. Jeśli bedą multiplatformowe, wybrałbym X`a

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.