Whatson [ Konsul ]
Piractwo...
Czemu tu się dziwić? Bardzo dobrze, że tak robią. Piractwo trzeba tępić. Mimo iż temat wałkowany wielokrotnie i tak naprawdę każdy wie, co może go spotkać jeśli piraci. Mam nadzieję, że nie tylko wielkie grupy ludzi którzy piracą są zauważone, albo w ogóle poszukiwane przez odpowiednie służby. Mam nadzieję, że z czasem do wszystkich piratów zapukają panowie "niebiescy", albo "faceci w czerni. I niech to będzie ostrzeżenie, apel czy jak tam to sobie nazwiecie. Sam przestałem piracić ponieważ zacząłem inaczej patrzeć na tą sprawę. Nie muszę mieć wszystkich nowości itd. Nie będę się już dłużej na ten temat rozwodził ponieważ zabiorę fuchę smugglerowi.

Chudy The Barbarian [ Senator ]
Znowu to samo?

Fett [ Avatar ]
Piraci do lwów!
Whatson [ Konsul ]
chudy<---prawie to samo.

provos [ Clandestino ]
A ja uważam, że to ceny oprogramowania powinny być niższe, to i poziom piractwa zmaleje. A teraz mamy kryzys, więc poziom piractwa wzrośnie. A w ogóle to jest problem microszitu i innych korporacji, a nie mój.
Whatson [ Konsul ]
MistrzGrzegorz<---skoro takie badziewie to po co ludzie to ściągają?
peterkarel [ Pool Shark ]
kiedyś piratów wieszali :)
Whatson [ Konsul ]
MistrzGrzegorz<---- No i widzisz. Nie można nazwać czegoś badziewiem skoro wszyscy z tego korzystają. To co, jak wszyscy mają telewizory w domu a ty nie masz bo uważasz, że ci nie potrzebny i w ogóle to badziewie to idziesz i kradniesz bo wszyscy inni mają. Przykładów można mnożyć. Nie rozumiem tylko w jaki sposób można usprawiedliwić kradzież?
szymon_majewski [ Senator ]
To zabezpieczenie tez juz zlamali
garettt [ Konsul ]
MistrzGrzegorz - a jak samochód jest słaby to też go kradniesz zamiast kupić? Tak samo na przykład z jedzeniem - jak ci nie smakuje to go więcej nie kupisz tylko ukradniesz ze sklepu? Takie same sytuacje jak z Windowsem - dobry czy zły, jesteś złodziejem i tyle. Nie ważne co kradniesz i jaką ideologię pod to podczepiasz (walka ze złym MSem!), jesteś piratem i złodziejem.
Ja nie jestem dziewicą orleańską i też piraciłem, ale przestałem i na 30 gier mam 1 pirata.
Whatson [ Konsul ]
MistrzGrzegorz<--- Ja ciebie doskonale rozumiem, aczkolwiek sam pozbyłem się piratów, naprawdę. Jednak można jak się chce. Tylko tworzysz błędne koło, a ja po prostu zapytałem czy można jakoś usprawiedliwić kradzież? Bo jak na razie twoje wypowiedzi nie usprawiedliwiają...
ppaatt1 [ Trekker ]
W Polsce na palcach mozna policzyć użytkowników którzy maja system ze sklepu i wszystkie gry oryginalne...spowodowane jest to jak wcześniej wspomniałem nieziemskimi cenami które są nieadekwatne do produktu który za nie otrzymujemy...
Dlaczego Polacy mają takie dziwne myślenie: "skoro dresy z podwórka ściągają gry z neta to wszyscy Polacy też na pewno tak robią". Oczywiście piractwo jest faktycznie dzisiejszym problemem, już nawet nie wspominam o Rosji czy Chinach, ale nie myślmy ,że nie ma kto kupować oryginalnych gier. Same cyferki w zyskach pokazują ,że ludzie wciąż kupują oryginały.
ale sam przyznaj że Windows nie jest najlepszym systemem...
Jest najbardziej wygodny dla zwykłego szarego człowieka który z komputera korzysta aby sprawdzić pocztę i wydrukować dokument. Jakoś nie widzi mi się aby przeciętna sekretarka prędko opanowała Linuxa.
dlaczego ja [ Konsul ]
chinczycy to wszystko wymysla
Vegetan [ Senator ]
A ja zapytam tak, skoro piracenie to niedocenianie twórców, ile pieniędzy z gry za, np. 100 zł idzie do twórców? 5%? 10%? 20%?
W takim razie jak spiracę grę, prześlę im na konto 20% ceny sklepowej z pozdrowieniami, to wtedy docenię ich pracę? I oprę się jedynie wielkokapitalistycznemu systemowi, który sprawia, że Ci, którzy mają pieniądze, mają ich jeszcze więcej?
polak111 [ LOXXII ]
[6] --> Głównym bohaterem filmiku jest Yoghurt?

na zaś [ Konsul ]
jak mozna mowic, ze glupie 200zl za sprawny i przyjazny system to duzo, skoro pracowalo nad nim sztab ludzi przez dlugi czas?
polak111 [ LOXXII ]
Niektórym 200zł starcza, aby przeżyć przez pół miesiąca, albo i więcej...
na zaś [ Konsul ]
ale to nie powod, zeby kogos okradac.
moze sobie darmowego linuxa zainstalowac, nawet z X'ami, problem?
windows i dzialanie na roznych inncyh PŁATNYCH programach to taki sam LUKSUS jak jazda samochodem a chodzenie na pieszo. nie stac cie, to zapierd%%%asz i tak samo nie powinienes krasc oprogramowania. proste.
[edit]
czy taka Vista jest przyjazna? mozesz sobie na XPku pracowac.
Vegetan [ Senator ]
Akurat system oryginalny mieć dobrze.
Można marudzić, a ceny dyktuje rynek i pieprzony kapitalizm. Z drugiej strony kupujecie sobie auto (komputer) i nie marudzicie, że benzyna (system operacyjny) droga, tylko kupujecie, bo co innego zrobicie?
.:Jj:. [ Legend ]
Ziew.
W takim razie jak spiracę grę, prześlę im na konto 20% ceny sklepowej z pozdrowieniami, to wtedy docenię ich pracę? I oprę się jedynie wielkokapitalistycznemu systemowi, który sprawia, że Ci, którzy mają pieniądze, mają ich jeszcze więcej?
Nie wiem czy to dobra droga- lepiej kupować gry w Internecie- od samych twórców, kasa w miażdżącej większości (jak nie w całości- Steam&Valve?) idzie do twórcówm no i sam produkt jest pełny, chyba że nie zależy Ci na graniu w Internecie czy automatycznych aktualizacjach itp.
wysiak [ Senator ]
MistrzGrzegorz --> Ile masz lat?
na zaś [ Konsul ]
wysiak->mógłbyś? https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8568772&N=1
Mistrz->jeszcze dopowiem, co mnie obchodzi sytuacja za X lat, nawet jesli masz racje to dlaczego mam krasc JUZ TERAZ? zastanow sie nad tym.
i to nie jest "głupi" system, bo bez niego bylbys jak dziecko we mgle, ktore musialoby sie uczyc cd c:/gra a takto ma wszystko na talezyku, wszystko robi sie samo, a ty nie musisz konfigurowac przerwan, irq (dobrze napisalem?:), dma i masy innych 'glupich' rzeczy jakei system robi za ciebie.
Vegetan [ Senator ]
MistrzGrzegorz -> Zachowujesz się jak niewykształcony, szary obywatel. Może Vista to nie najlepszy produkt M$, tu się zgodzę, ale system, który teraz kosztuje 200 zł, po wprowadzeniu Euro nie może kosztować 200euro, bo będą kary za taki przelicznik.
mineral [ Senator ]
MistrzGrzegorz--> dzieciaku, zamiast kraść mógłbyś sobie ściągnąć legalnego Linuxa. Ale przecież ty sobie z nim nie poradzisz, skoro nawe Vista nie jest dla ciebie przyjazna.
ppaatt1 [ Trekker ]
Poza tym kto ma 200zł na głupi system do kompa?
Jeśli kogoś stać na super wyjebisty zajedwabisty hiper duper komputer stać na pewno także na oryginalny system i oryginalną grę.
To tak samo jak byś kupił komputer bez zasilacza bo za drogi.
mineral [ Senator ]
To co się rzucasz?
Dobrze tak Microshitowi za to badziewie co sprzedawają za nieludzkie pieniądze...
Czyli co, dałeś się nabrać i kupiłeś to badziewie za nieludzkie pieniądze? Głupi czy co?
rzaba89nae [ WTF!? ]
Ja nie miałem kasy na więcej, to kupiłem XP Home, ale nie kradnę. Tylko że oczywiście każdy chciałby mieć wszystko full wypas i za darmo, a potem się jeszcze skarżyć, że M$ to gówniana firma, dlatego kradnę ich oprogramowanie (i jeszcze marudzę jakbym wydał na to tysiaka).
tauren [ Pretorianin ]
piszecie, że piractwo jest złe,, ale przecież każdy ma chociaż jednego pirata w domu i nie wierzę temu kto powie, że ma same oryginały...

kamyk_samuraj [ Senator ]
tauren -> argument na zasadzie: tyle jest na swiecie mordercow, wiec jak zabije sasiada to nie bedzie to nic zlego...