Duto2 [ Konsul ]
Nurtuje mnie kebap a może kebab?
Moglibyście mi to wytłumaczyć? Jaka jest poprawna nazwa tego tureckiego dania?
King Klick [ Konsul ]
Kebab
aczkolwiek widze, ze kebap też jest poprawna forma. To chyba po turecku :P

===Schejkimenn=== [ VI LO Spunky Guy ]
Kebab
wysiak [ Senator ]
To nie jest 'tureckie danie' - to ogolna nazwa pieczonego miesa. Pisze sie przez 'b'.
Ogon. [ Uzależniony od Marysi ]
Chyba zależy od części kraju... w warszawie jest kebab, ale bardziej na zachód i północ spotkałem się z kebapem :)
Gaborone [ Pretorianin ]
a co to ma za znaczenie?
Grunt by było co zjeść!
Mofis [ v'C GoQ ]
Masz Bar,
"Doner Kebap."
"Restauracja Kebap."
A Samo Danie nazywa się Kebab.
Proste.
Ale Też nie mogłem, z początku zrozumieć :)
Ale przeważnie tak jest:)
Poprawnie: Kebab.
W tą "bułkę"
Tortillę to jest Rollo Kebab.
Chyba że o Bułkę:] To Pita.

===Schejkimenn=== [ VI LO Spunky Guy ]
[6]
Słuszna uwaga :)
Aby dobrze i przede wszystkim tanio zjeść :)
Duto2 [ Konsul ]
[7]----> U mnie jest Iskandier Kebab, zaś nad morzem widziałem Iskander Kebap...
Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...
Yaper [ GłoDOmoR ]
aaaahaaa
a jak byłem w USA u nich Kebab rozumieją jako coś w rodzaju szaszłyki :P (zależy chyba w jakich Stanach) a u nas jako ta bułka, mięcho i zestaw sosów i dodatkowych gówienek
ale teraz wiem o co bee
PaulPierce [ Generaďż˝ ]
Duto ---> Pajda , Knysza zalezy od miejsca
Gaborone [ Pretorianin ]
Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...
Wydaje mi się że jest to bułka..... duża bułka.
Volk [ Legend ]
Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...
Pita
Mofis [ v'C GoQ ]
A poza tym to jak powiesz. Mam Kebaby? Czy Mam Kbapy.
Sethan [ Mapex VX Fusion ]
Kurde, zjadłbym sobie.

Yaper [ GłoDOmoR ]
A poza tym to jak powiesz. Mam Kebaby? Czy Mam Kbapy.
Nie prościej do profesora Miodka napisać?;> xD hehe
mów szybko to nikt się nie zorientuje czy Ty powiedziałeś p czy b
Kubcyś! [ Pretorianin ]
Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...
Duto ---> Pajda , Knysza zalezy od miejsca
Ty chyba nigdy nie widziałeś Pajdy xD

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]
ja kiedyś słyszałem, że poprostu w języku tureckim nie ma rozróżnienia pomiędzy literą P a literą B i właśnie z tego powodu są te różnice w tłumaczeniu. I wychodziło by, że i kebab i kepap i kebap i kepab są poprawne:)
a najczęściej mimo wszystko spotyka się formę kebab
MaciekJ [ Konsul ]
roznica wynika z tego ze w turcji raczej nie rozroznia sie liter b i p ;]