GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nurtuje mnie kebap a może kebab?

03.01.2009
23:54
[1]

Duto2 [ Konsul ]

Nurtuje mnie kebap a może kebab?

Moglibyście mi to wytłumaczyć? Jaka jest poprawna nazwa tego tureckiego dania?

03.01.2009
23:55
[2]

King Klick [ Konsul ]

Kebab

aczkolwiek widze, ze kebap też jest poprawna forma. To chyba po turecku :P

03.01.2009
23:55
smile
[3]

===Schejkimenn=== [ VI LO Spunky Guy ]

Kebab

03.01.2009
23:55
[4]

wysiak [ Senator ]

To nie jest 'tureckie danie' - to ogolna nazwa pieczonego miesa. Pisze sie przez 'b'.

03.01.2009
23:56
[5]

Ogon. [ Uzależniony od Marysi ]

Chyba zależy od części kraju... w warszawie jest kebab, ale bardziej na zachód i północ spotkałem się z kebapem :)

03.01.2009
23:56
[6]

Gaborone [ Pretorianin ]

a co to ma za znaczenie?
Grunt by było co zjeść!

03.01.2009
23:57
[7]

Mofis [ v'C GoQ ]

Masz Bar,
"Doner Kebap."
"Restauracja Kebap."
A Samo Danie nazywa się Kebab.
Proste.
Ale Też nie mogłem, z początku zrozumieć :)
Ale przeważnie tak jest:)
Poprawnie: Kebab.
W tą "bułkę"

Tortillę to jest Rollo Kebab.

Chyba że o Bułkę:] To Pita.

03.01.2009
23:58
smile
[8]

===Schejkimenn=== [ VI LO Spunky Guy ]

[6]
Słuszna uwaga :)
Aby dobrze i przede wszystkim tanio zjeść :)

03.01.2009
23:59
[9]

Duto2 [ Konsul ]

[7]----> U mnie jest Iskandier Kebab, zaś nad morzem widziałem Iskander Kebap...

Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...

03.01.2009
23:59
[10]

Yaper [ GłoDOmoR ]

aaaahaaa
a jak byłem w USA u nich Kebab rozumieją jako coś w rodzaju szaszłyki :P (zależy chyba w jakich Stanach) a u nas jako ta bułka, mięcho i zestaw sosów i dodatkowych gówienek

ale teraz wiem o co bee

04.01.2009
00:00
[11]

PaulPierce [ Generaďż˝ ]

Duto ---> Pajda , Knysza zalezy od miejsca

04.01.2009
00:00
[12]

Gaborone [ Pretorianin ]

Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...

Wydaje mi się że jest to bułka..... duża bułka.

04.01.2009
00:01
[13]

Volk [ Legend ]

Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...

Pita

04.01.2009
00:03
[14]

Mofis [ v'C GoQ ]

A poza tym to jak powiesz. Mam Kebaby? Czy Mam Kbapy.

04.01.2009
00:11
[15]

Sethan [ Mapex VX Fusion ]

Kurde, zjadłbym sobie.

04.01.2009
00:11
smile
[16]

Yaper [ GłoDOmoR ]

A poza tym to jak powiesz. Mam Kebaby? Czy Mam Kbapy.

Nie prościej do profesora Miodka napisać?;> xD hehe

mów szybko to nikt się nie zorientuje czy Ty powiedziałeś p czy b

04.01.2009
00:25
[17]

Kubcyś! [ Pretorianin ]

Jeszcze jedno jak nazywa się to ciasto, w którym znajduję się mięso? Chodzi mi o taką bułę...
Duto ---> Pajda , Knysza zalezy od miejsca

Ty chyba nigdy nie widziałeś Pajdy xD

04.01.2009
00:46
smile
[18]

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]

ja kiedyś słyszałem, że poprostu w języku tureckim nie ma rozróżnienia pomiędzy literą P a literą B i właśnie z tego powodu są te różnice w tłumaczeniu. I wychodziło by, że i kebab i kepap i kebap i kepab są poprawne:)

a najczęściej mimo wszystko spotyka się formę kebab

04.01.2009
01:01
[19]

MaciekJ [ Konsul ]

roznica wynika z tego ze w turcji raczej nie rozroznia sie liter b i p ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.