GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Benzyna czy diesel?

03.01.2009
23:34
[1]

Enter94 [ Pretorianin ]

Benzyna czy diesel?

Tak jak w temacie. 1.9TDI 110km czy 1.8 125km benzyna? Jakie będzie spalanie tych silników w mieście, trasie no i jak się mu da w palnik? Chodzi tu konkretnie o golfa IV.

03.01.2009
23:35
[2]

simian-raticus [ Konsul ]

Taniej Ci wyjdzie kupic rower albo krowe ===>>>

03.01.2009
23:35
[3]

wysiak [ Senator ]

W kazdym przypadku DUZO mniejsze bedzie w tdi.

03.01.2009
23:36
smile
[4]

Yaper [ GłoDOmoR ]

Jak Golfik IV to tylko w Diesel!!!

Spalanie: na trasie: w granicach 5l
w mieście koło: 6
w mieszance: kolo 5.5

ale to taka średni,,, spotkałem się z wynikami na trasie nawet kolo 4l przy tych silnikach, zależy jak jeździsz

Pochwal się co tam namierzyłeś, też mam w planach IV

dane ze stronki Moto Fakty:
miejski 6.5
pozamiejski 4.0
mieszany 4.9

Moment Obrotowy: 235Nm

03.01.2009
23:37
[5]

Narmo [ nikt ]

Masz jeszcze 4 lata, aż będziesz mógł legalnie prowadzić samochód. Więc po co te pytania teraz? Poczekaj. Spieszysz się tak jak z tymi "swoimi" komputerami, które miałeś tak szybko kupować od prawie roku a ciągle masz tego samego grata co wtedy.

03.01.2009
23:38
[6]

grish_em_all [ Legend ]

Bierz 1.9TDI, przy spokojnej jeździe można zejść do 5-5.5l w mieście, na trasie bierze niewiele ponad 4l/100km. Średnio nie powinien palić więcej niż 5l/100k, chyba że będziesz go mocno żyłował. To jednak nie będzie potrzebne bo dynamiki temu silnikowi nie brakuje, z dołu wyciąga momentem obrotowym, w górnych obrotach daje o sobie znać turbina.
Wiadomo że 1.8 benzyna będzie odczuwalnie mocniejszy, ale różnica w spalaniu będzie sporo większa niż w osiągach.

03.01.2009
23:39
[7]

Volk [ Legend ]

TDI 110 ma jeszcze pompe tak wiec pali niewiele, srednia nie powinna wyjsc powyzej 6l
benzynka mysle ze moze ze dwa litry wiecej sciagnac


elastycznosc na pewno lepsza ma diesel tak wiec bedzie nim przyjemniej sie wyprzedzalo na trasie natomiast minusem jest zdecydowanie gorsza kultura pracy niz w benzyniaku

tak wiec okresl swoje priorytety i na tej podstawie dokonaj wyboru

03.01.2009
23:41
[8]

Enter94 [ Pretorianin ]

a przy tym benzyniaku zmieszcze sie w 10l jak bede mu ,,kopał''?

03.01.2009
23:42
smile
[9]

Yaper [ GłoDOmoR ]

a nawet benzyniakiem sobie głowy nie zawracaj

03.01.2009
23:45
[10]

Kubcyś! [ Pretorianin ]

Z własnego doświadczenia wiem, ze akurat silnik 1.9 TDI w Golfie IV pali baardzo malutko (trasa ~5l, miasto ~6-7l, zależy jak jeździsz), a przy tym jest praktycznie bezawaryjny. Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Bierz Diesla.

a przy tym benzyniaku zmieszcze sie w 10l jak bede mu ,,kopał''?
Jak będziesz mu "kopał" to będzie palił ile wlejesz :)

03.01.2009
23:51
[11]

Enter94 [ Pretorianin ]

a nie lepszy byłby 1.9tdi 130km?

03.01.2009
23:53
[12]

Volk [ Legend ]

spalanie zwiekszone o ok 1.5-2l i wymagana bardzo dobra jakosc paliwa bo jak padna pompowtryskiwacze to sie nie wyplacisz za wymiane

na plus oczywiscie lepsza kultura pracy i odczuwalnie lepsze osiagi

03.01.2009
23:54
[13]

gromusek [ keep Your secrets ]

a nie lepszy byłby 1.9tdi 130km?

to ten sam niczym nieróżniący sie silnik wgrany tylko inny program. Roznice wystepuje przy 150 konnym silniczku

03.01.2009
23:55
smile
[14]

Yaper [ GłoDOmoR ]

Ano był by fajny, palił by trochę więcej, nie wiem czy te modele maja 6 biegów (115Km mają)

a dla kogo ten wóz??? ;>

Zwróć uwagę na to że nie potrzeba w Polsce takiego mocnego silnika, gdzie tym pojeździsz... 110Km i tak ma niezłego kopa

03.01.2009
23:55
[15]

Volk [ Legend ]

przeciez 110 jest na pompie a 130 na pompowtryskiwaczach

03.01.2009
23:55
[16]

Enter94 [ Pretorianin ]

a jakby tak wziąć 1.9tdi 110km i chip tuning? Zwiekszy sie wtedy spalanie?

03.01.2009
23:56
[17]

Yaper [ GłoDOmoR ]

a jakby tak wziąć 1.9tdi 110km i chip tuning? Zwiekszy sie wtedy spalanie?

coś za coś ;] nie jestem pewien ale niektórzy mówią że po chipie żywotność silnika się skróca

04.01.2009
00:00
smile
[18]

AdixPL [ Konsul ]

a przy tym benzyniaku zmieszcze sie w 10l jak bede mu ,,kopał''?


ja ci tak poprowadzę te auto ze spali nawet 20litrow ;]

chcesz "kopać" auto to kup sobie golfa IV z silnikiem r32;]

co do tematu:

jeżeli to silnik AFN to szczerze polecam, mam passata z tym silnikiem w automacie.. auto na trasie przy skąpej jeździe zeszło mi poniżej 5l/100, ale... Passat jest cięższy i do tego automat ;) a golfik lekka buda i wogoleee..


co do TDI... o diesla trzeba dbać lepiej niz o benzyniaka... przede wszystkim nie deptać jak jest zimny, i dbać jak cholera o turbinę;] będziesz miał więcej pytan wal na gg


edit:
a jakby tak wziąć 1.9tdi 110km i chip tuning? Zwiekszy sie wtedy spalanie?

coś za coś ;] nie jestem pewien ale niektórzy mówią że po chipie żywotność silnika się skróca


właśnie i tu jest zagadka :D

silnik po chiptuningu (mowie o tym konkretnym silniku) potrafi nawet mniej piffka wypic ;]
a co do żywotności to niestety tak ;]

04.01.2009
00:05
smile
[19]

Yaper [ GłoDOmoR ]

albo wal na forum:


polecam je, śmiało pytaj tam o wszystko dotyczące Golfika



Co do dbania o silnik, racja, nie wlejesz mu byle gówna (olej) jakiegoś Superolu... najlepiej coś za około 180zł, Shell Helix Diesel Ultra 5W-40 (powinien być ok) i jak wyżej wspomniana turbina, a no i dobrze tankować jakąś lepszą ropę (Verva)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.