GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

K³opot z nagraniem dwuwarstwowej p³ytki

03.01.2009
17:56
[1]

Johnny Mambo [ Pretorianin ]

K³opot z nagraniem dwuwarstwowej p³ytki

Próbujê nagraæ, za pomoc¹ programu Nero, na dwuwarstwow¹ p³ytê plik o wadze ponad 7GB. Wszystko fajnie jednak kiedy na sam koniec klikam Nagraj, program chwilê siê zamyœli po czym wysuwa tackê z komunikatem Zapis z prêdkoœci¹ bla-bla-bla nie powiód³ siê. Czym to mo¿e byæ spowodowane. Tak, mój napêd obs³uguje mo¿liwoœæ nagrywania na p³ytkach DL bo ju¿ kiedyœ nagrywa³em dane na takiej p³ycie. Bêdê wdziêczny za pomoc.

03.01.2009
17:59
[2]

Narmo [ nikt ]

Nagrywasz jako ISO czy UDF?

04.01.2009
10:42
[3]

Johnny Mambo [ Pretorianin ]

Gdy próbujê nagraæ jako ISO wyskakuje b³¹d i¿ plik jest wiêkszy ni¿ 2gb i nale¿y wybraæ format UDF. Jednak kiedy próbujê nagraæ w formacie UDF wyskakuje b³¹d "Wykonanie polecenia Rozpocznij w trybie DAO nie jest mo¿liwe! Zapis z prêdkoœci¹ 8x nie powiód³ siê!"

04.01.2009
11:53
[4]

Johnny Mambo [ Pretorianin ]

up

04.01.2009
11:55
[5]

kubicBSK [ Senator ]

Spróbuj nagraæ innym programem. IMG Burnem na przyk³ad.

04.01.2009
11:57
[6]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

Johnny Mambo --> a jaki masz system plików na dysku?

04.01.2009
11:58
[7]

Narmo [ nikt ]

To zmniejsz prêdkoœæ nagrywania.

04.01.2009
11:59
[8]

Shaybecki [ Shaybeck ]

a mniejsz¹ prêdkoœci¹ spróbuj, (napisa³eœ ¿e 8x)
spróbuj wolniej, mo¿e pomo¿e

a p³yta jeszcze sprawna ? nie zepsu³o ? i co to za p³yta ? jakiej firmy ?

------
mi na tañszych (typu esperanza) nie ³apa³o
na verbatimach idzie dobrze

...
mo¿e wina sterowników ? sprawdŸ sterowniki, a nawet zrób update firmware napêdu

04.01.2009
12:01
[9]

Johnny Mambo [ Pretorianin ]

Ju¿ 3 ró¿nymi programami próbowa³em to nagraæ i za ka¿dym razem nie dzia³a. Zmniejsza³em prêdkoœæ nawet do 1x i nic.
System plików na dysku? NTFS.

EDIT. P³yta jest marki Verbatim kupiona w normalnym komputerowym nie w jakimœ spo¿ywczaku.

04.01.2009
12:11
[10]

Johnny Mambo [ Pretorianin ]

Firmware mam zaktualizowany do najnowszej wersji (nagrywarka to Nec ND-3550A, wersja firmware'u to 1.06). Najlepsze jest to ¿e wczeœniej wszystko dzia³a³o a teraz takie pierdy. :/

A tak ju¿ przy okazji zapytam, na kompie z sygnaturki który system jest lepszy? XP czy Vista? Kupi³em Vistê jednak coœ mi ten komputer ostatnio strasznie muli. :/

04.01.2009
12:14
[11]

Lethal Doze [ Pretorianin ]

Spróbuj u¿yæ programu Ashampoo czy jak radzi KUbicBSK IMG Burna, to doskona³e programy, ja na grywam na tych 3 (wliczaj¹c Nero) i nigdy nie mia³em problemów z DL, u¿ywam tylko Verbatimów i TDK, u¿ywa³em te¿ p³yt Omega i Maxell ale to w celach testowych po zmienianych firmware'ach nagrywarek, te p³yty to œmiech na sali.

04.01.2009
12:16
[12]

Shaybecki [ Shaybeck ]

1.06 - 2006/03/22
1.07 - 2007/04/05

mo¿e i nie pomo¿e, ale najnowsza to 1.07

jak radz¹ inni spróbuj innych programów, polecam IMG BURN

04.01.2009
15:56
smile
[13]

Johnny Mambo [ Pretorianin ]

Wgranie tego firmware'u 1.07 pomog³o, teraz Nerem normalnie nagrywa. Dziêki wszystkim za pomoc! :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.