Gaborone [ Pretorianin ]
Gala mistrzów sportu już dzisiaj!!
Już dzisiaj na TVP1 po raz 75? odbędzie się gala mistrzów sportu!!
Moi faworyci to:
1. Robert Korzeniowski
2. Jerzy Dudek
3. Dariusz Michalczewski
Tak to oczywiście, był żarcik ;-)
Oto prawdziwe typy:
1. Leszek Blanik
2. Szymon Kołecki
3. Tomasz Majewski
______________________________________________
A jakie są wasze typy??

Halucyn89 [ Senator ]
Dla mnie jest zagadką czy tegoroczny zwycięzca przyjedzie na galę. Bo przez dwa lata go nie było, ale teraz jako winner wypada żeby był. Mówię rzecz jasna o naszym jedynaku w F1.
Na drugie miejsce życzę sobie Adamka, reszta mnie jakoś nie interesuje.
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Drużyną Roku Lech Poznań ;)

NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]
Mam nadzieję, że wygra Leszek Blanik.
Blazkovitch [ Generał pułkownik ]
Błaszczykowski :)
Volk [ Legend ]
czworka wioslarska
Adamek
Majewski
Kubica
Blanik
oby wygral ktos z wyzej wymienionych :)

Saul Hudson [ Senator ]
Lukis --> to nie ten plebiscyt :P
Moje podium:
1. Kubica
2. Blanik
3. Adamek ewentualnie czwórka wioślarska :)
alexej [ Piwny Mędrzec ]
Jak nie wygra Kubica to ta gala po raz kolejny się skompromituje.
Ale nie wygra, bo pewnie nie przyjedzie
l3miq [ Konsul ]
F1 to sport? W takim razie na mojej liście najbardziej zjebanych sportów ustawiam go w jednym szyku z szachami i skokiem przez kozła.

Gaborone [ Pretorianin ]
Ale przecież skoki przez kozła to sport - to Leszek Balik - to Złoto olimpijskie!!
Halucyn89 [ Senator ]
l3miq---> Przeproś i wyjdż, F1 daje takie emocje ale to zabawa dla choć trochę myslących, interesujących się czymś, a nie sport że masz piwo w ręce i krzyczysz gola gola. F1 to elita dla sportowców ale kibice też f1 nie mogą byc byle jacy, z śmiałością stwierdzam że absolutnie się nienadasz.

Gaborone [ Pretorianin ]
F1 to są emocje - buhahahaha
Banda łosi siedząca w jakiś samochodach i jeżdżąca w kółko 70 okrążeń - to są emocje O_O
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Ja...tak samo jak niby emocje daje piłka nożna. A czasem oglądasz mecz 90 minut i wynik ... 0:0... :) F1 to są emocje. Każdy lubi to co lubi więc nie obrażać gustów. F1 to sport wyścigowy.
Gaborone -> zresztą jestem pewien że nawet jeżeli masz prawko w bolidzie byś nie potrafił ruszyć, a jakbyś ruszył to kręciłbys samochodem w kółko :)
Halucyn89 [ Senator ]
No tak dla was kibiców piłki co filozofią jest tak: siedzieć coś wypić i drzeć się ,wyzywac piłkarzy, i nie ma filozofii tylko czekanie kto strzeli.
A F1 to duzo czynników: Quale, kto ile paliwa ma na starcie, start wyścigu, pierwsze pit stopy, awarie, kolizje, pojedynki, osobiste historie między racerami i teami, Safety car...
Niektórzi sa za płytcy na ten sport niestety.
A i nie mówię o kibicach piłki z wątku o piłce , bo to osoby znający się na rzeczy ale o takich wiecie jakich.
adrem--> Wejdz w pierwszy lepszy wątek o F1 na forum i zobaczysz że niema tam żadnej kubicomanii.

adrem [ Soap Mac Tavish ]
F1 to elita dla sportowców ale kibice też f1 nie mogą byc byle jacy, z śmiałością stwierdzam że absolutnie się nienadasz.
Łał. Niezła z was elyta. Czym się różni krzyczenie: ''POLSKA GOLA!!!'' od ''Kubica-Kubica!''?
Gaborone [ Pretorianin ]
Ale w F1 to nie sport bo największą rolę nie odgrywa człowiek lecz bolit!!
A w piłce nożnej tylko człowiek!!
adrem [ Soap Mac Tavish ]
adrem--> Wejdz w pierwszy lepszy wątek o F1 na forum i zobaczysz że niema tam żadnej kubicomanii.
Chodzi mi o waszą kłótnię o to kto jest lepszym kibicem :P Jest to kompletnie bez sensu. Różni ludzie, różni kibice. Na dodatek oparłeś się na stereotypie polskiego kibica.
I żeby nie było - ja sam mam głęboko gdzieś oba te sporty.

Halucyn89 [ Senator ]
Ale bolid robia ludzie. I człowiek kieruje ten bolid, i ustawia sobie go tak jak jest najlepiej :)
sweep [ Konsul ]
Sory, ale stawianie Kubicy wyżej od Mistrza Olimpijskiego jest śmieszne.
Halucyn89 [ Senator ]
Bo oni są mistrzem a on jeszcze nie ?
Dostanie się do F1 jest cholersko trudne, a co dla takiego Polaka....
Wyobraż sobie że w skokach narciarskich jest reprezentant RPA.
Tak właśnie można oporównać Kubicę do F1.
Bez pieniedzy jest okrutnie ciężko, a on nie miał sponosrów, pieniędzy, pleców potężnego koncernu. Wszystko szło małymi kroczkami.
Olimpijczyków na swiecie podczas olimpady jest ilu ? chyba ponad 1000 ?
A kierowców wyścigowych F1 20 (no teraz 18)
I patrz jaka to jest elita, najlepsi z najlepszych, reprezentujący wielkie koncerny samochodeowe które musiały wybrać tylko w swoich bolidach 2 kierowców, a najlepiej jak jest on ,,sprzedajny marketingowo'' a taki Polak w BMW co on może przynieść korzyści pieniężne ?
Także widzisz jest on dzięki talentowi i jest przewielikim człowiekiem. Niemiał on dzieciństwa jak my, on całe życie jeżdzi i trenuje.
Może forsuję swoje zdanie mocno niczym troll, ale ludzie muszą sobie uświadomić czym jest ten sport.
Gaborone [ Pretorianin ]
Ale co zrobił Kubica!?
Taki Hamilton wygrał i co, żadnej statuetki nie dostanie. Phelps ma 8 złotych medali i też nic :D
Ten kto wygrywa plebiscyt Przeglądu Sportowego, musi zrobić coś więcej niż tylko jeździć w F1!!
sweep [ Konsul ]
Za to mistrzem olimpijskim jest zostać bardzo łatwo. Nie trzeba trenować, sponsor zawsze się znajdzie :)
Nie mam nic do Kubicy, sam dzięki niemu zacząłem oglądać F1, ale na miano najlepszego sportowca w Polsce jeszcze nie zasłużył. Życzę mu by został mistrzem świata i wtedy najlepszym sportowcem w Polsce i nie tylko.
Halucyn89 [ Senator ]
legrooch,Stanson,Volk,Glob3r. Przybyjcie i pomużczie bo już sam nie daje rady :)
I pozatym na świecie spytaj się ludzi kogo znają to co powiedzą ?
I wyszła taka nasza tutaj Polska mentalność, że zawsze coś nie będzie każdemu pasować :P
sajes [ Jagiellonia Bialystok ]
Dla mnie zdecydowanie bardziej emocjonująca była walka o złoto Majewskiego, Blanika czy czwórki. Jak dla mnie Majewski powinien wygrać.
Dostanie się do F1 jest cholersko trudne, a co dla takiego Polaka....
Wyobraż sobie że w skokach narciarskich jest reprezentant RPA.
Tak właśnie można oporównać Kubicę do F1.
To samo można powiedzieć o Blaniku i Majewskim, bo uwierz, w Polsce nie ma gdzie trenować także tych dyscyplin.
Olimpijczyków na swiecie podczas olimpady jest ilu ? chyba ponad 1000 ?
A kierowców wyścigowych F1 20 (no teraz 18)
Ilu jest w jednej konkurencji ? Około 10. Patrz jaka elita !
olivierpack [ Generaďż˝ ]
Tomasz Majewski. Za wolę walki, za olimpijskiego ducha, za osobowość, za piękną klasyczną dyscypline, za mistrzostwo.

Gaborone [ Pretorianin ]
A poza tym popatrzcie kim trza być by wygrać ten konkurs:
- Adam Małysz - ile kryształowych kul, mistrz świata, medalista Olimpijski
- Otylia Jędrzejczakk - złota medalistka Olimpijska
- Robert Korzeniowski - co 4 lata złoto w chodzie
A co taki Kubica zrobił - nic nawet im do pięt nie dorasta!!
N0wak [ Konsul ]
Byle nie wygral Kubica...
ambasador00 [ Konsul ]
Formuła 1 to nie jest prawdziwy sport!
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Po prostu Kubica wygrał kilka wyścigów, tak jak Małysz wygrywał konkursy w Pucharze Świata. Do tego dostał się. Pamiętajmy że F1 to najwyższa liga a pod nią jest wiele innych przez które trzeba przejść. Dostal się i od razu w pierwszym pełnym sezonie jest 4! z minimalną stratą do 3 miejsca.
Nie możemy porównywać olimpiady do jakichkolwiek czasowych konkursów. Bo tu jest raz, jeden, jeden skok i emocje. A kubica, Małysz czy Błaszczykowski mają (mieli) forme przez caaały sezon.
Panowie ;) I tak decydują ludzie. Każdy ma prawo do waszego zdania. To taka kłótnia jak Lech vs. Legia ;D
ambasador -> definicje prawdziwego sportu prosze.
ambasador00 [ Konsul ]
Emocje sprawiają też jazdy w rollercoasterze, a sportem tego nazwać nie można.

peterkarel [ Pool Shark ]
o ja totalnie zapomniałem:/ pewnie się tam spóźnię teraz :/ eh i nagroda poszła w pi..du
Awerik [ Carioca ]
Dla mnie największym sportowcem tego roku jest Tomasz Majewski, z jednego prostego powodu. Nawet najlepsi sportowcy nie zaskarbiają sobie mojej sympatii, jeżeli nie da się słuchać wywiadów a nimi. A jest tak w większości przypadków, bo albo nie potrafią zbudować jednego poprawnego zdania po polsku (tak jest z większością piłkarzy), albo popadają w nudne do obrzygania schematy typu "sukces jest efektem pracy całej drużyny", "nie osiągnąłbym niczego gdyby nie wkład trenerów i fizjoterapeutów", "pomimo wieloletnich wyrzeczeń warto było czekać na tą chwilę", itd. Dramat.
A Majewski? Bez ogródek mówi, że trenuje to co trenuje, bo w tym sporcie i dobrze zjeść można, i piwa się napić. A na pytanie o to co mu się śniło na dzień przed olimpijskim występem odpowiada krótko i na temat - gołe baby. Gość po prostu ujmuje szczerością i autentycznością, której brak większości sportsmenów.
Od biedy mógłbym postawić też na Kubicę, za dystans do świata i sposób myślenia. Ale akurat dyscyplina którą uskutecznia jest równie emocjonująca co schnący tynk.
legrooch,Stanson,Volk,Glob3r. Przybyjcie i pomużczie bo już sam nie daje rady :)
Dno. I ty uważasz, że F1 jest dla elity intelektualnej?
ambasador00 [ Konsul ]
Tego nie można nazwać sportem i nie powinien być nim jeżeli o tym decyduje nie człowiek lecz 95 procent maszyna a jezdzić tam wszyscy umią to jest poprostu testowanie potrzebne dla firm
to jest ujma dla prawdziwych sportowców, mistrzostwa świata ,olimpiady i ci tylko sportowcy powinni brać udział w takich plibiscytach i jeżeli w Polsce też Kubica jest na pierwszym miejscu to w polsce sportowców wogóle nie ma bo w tym sporcie nie decyduje sportowiec tylko pieniądze
Przewodnik Syriusza [ sygnowano JK ]
<tryb lansu włączony>
A ja idę na Galę, haaaaa!
<tryb lansu wyłączony>
Moim zdaniem wygra Kubica ze sporą przewagą, dalej jakiś Błaszczykowski, Adamek, Majewski, Blanik, Włoszczowska... Zobaczymy.
Martwi mnie tylko, że w dysze ciężko się będzie zmieścić Agnieszce Radwańskiej, która w swojej dyscyplinie jest przecież jedną z najlepszych, ale niestety, tenis jest dość mało popularny...
olivierpack [ Generaďż˝ ]
"Nie możemy porównywać olimpiady do jakichkolwiek czasowych konkursów. Bo tu jest raz, jeden, jeden skok i emocje. A kubica, Małysz czy Błaszczykowski mają (mieli) forme przez caaały sezon. "
Na tym właśnie polega wielkość sportowca, że trenuje cztery lata, a kiedy przychodzi ten jeden dzień i te kilkanaście sekund, jest w stanie udowodnić, że jest najlepszy na świecie. A nie, w styczniu paluszek boli, w listopadzie główka, tu trzecie miejsce tu drugie i ostatecznie w grudniu jest pierwszy:)
Ciekawy Fryzjer_ [ Pretorianin ]
1. Kubica
2. Blanik
3. Majewski

Volk [ Legend ]
Nie ma Adamka w dziesiatce.

s1ntex [ Generaďż˝ ]
Pewnie Kubica lub Błaszczykowski.
Popieprzyło mi się z Kubą. ;D
Volk [ Legend ]
10. Malachowski
9. Radwanska
8. Sikora
7. Gollob
6. Wloszczowska
5. Kolecki
4. wioslarze
3. Majewski
2. Blanik
1. Kubica
ja bym dal wioslarzy za Kubice ale z grubsza moze byc :]

Saul Hudson [ Senator ]
A nie mówiłem! [7]
Blazkovitch [ Generał pułkownik ]
Brawo Kubica :P
NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]
Będę dalej się upierał, że powinien wygrać Leszek Blanik.
Pizystrat [ Konsul ]
Co jak co, ale Błaszczykowski powinien zająć chociaż 10 miejsce :)
White Star [ Legend ]
Volk>> to oficjalna lista?
Volk [ Legend ]
tak
White Star [ Legend ]
no to chyba kurwa jaja jakies a nie wybory fachowców :/
Gollob? Radawnska? lubie Kubice ale powinien wygrać któryś złoty medalista... i Kuba w 10!!
sajes [ Jagiellonia Bialystok ]
Nędza. Za ten rok powinno być Majewski, Blanik, czwórka (kolejność nie gra zbyt dużej roli :))
Volk [ Legend ]
to nie wybory fachowcow a telewidzow

Saul Hudson [ Senator ]
WS --> jakich fachowców? Toż to pospolity lud głosował
A Błaszczykowski za co niby miałby być w 10? Poza kilkoma dobrymi meczami w Bundeslidze nie osiągnął nic.
White Star [ Legend ]
ta? :D a na forume jakims pisali że to fachowcy wybierali ahahhaha :D
w sumie, Polska to wszyscy fachowcy w tego rodzaju sprawach :D
Halucyn89 [ Senator ]
Tak miało być :D
Szkoda tylko Adamka :( :( :(
A to jest konkurs na najlepszego sportowca roku, tak więc Gaborone (Mateuszek) Małysz , Korzeniowski, Otylia to inne roki i niema co porównywać.
NeroTFP [ Kolejorz & Barca ]
Po porównaniu osiągnięć w tym roku, wygrana nie należy się zupełnie Robertowi Kubicy.
Trudno, dużą rolę odgrywa popularność, a nie konkretne osiągnięcia. O sportowcu typu Kubica słyszy się na codzień, a mistrz olimpijski może pojawić się dnia jednego i następnego zniknąć.
Niestety, tak lud wybiera. Wiem swoje, kto dla mnie jest najlepszym sportowcem roku w Polsce. Są to złoci medaliści olimpijscy. Wysiłek jaki wioślarze włożyli w wywalczenie tego medalu, przechodzi ludzkie pojęcie. Wielkim wyczynem jest tak wiosłować szybko, równo i skutecznie. W przypadku Kubicy pomagają finanse.
estrella [ rEVOLution ]
W 1996 Polacy przywieźli z Olimpiady w Atlancie 7 złotych medali, a wygrał Marek Citko :)
Halucyn89 [ Senator ]
NeroTFP--->Z bólem ale sprawiedliwościa przyznam że podałeś jeden argument który mnie przekonuje.
Rzeczywiście masz rację że o Olimpijczykach słyszy się raz na 4 lata, ale to Robert przez większą część roku dawał mi przyjemność z nudnego życia więc byłem za nim.
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
W 1996 Polacy przywieźli z Olimpiady w Atlancie 7 złotych medali, a wygrał Marek Citko :)
Ale nie w plebiscycie PS, tylko TVP, który zresztą umarł po pierwszej edycji.
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
estrella -> Renata Mauer wygrala w 1996.
Volk [ Legend ]
Na zwyciestwo nie zasluzyl ale takie pierdolenie jak wyzej to przesada w druga strone.
Jest pierwszym Polakiem w najbardziej prestizowym sporcie motorowym na swiecie i jednym z najbardziej prestizowych sportow w ogole.
Juz w drugim pelnym sezonie startow wygral swoj pierwszy wyscig i zdobyl pierwsze Pole Position dysponujac trzecim najlepszym samochodem w stawce.
Podium w klasyfikacji mistrzostw przegral jednym punktem i to w glownej mierze dlatego, ze zespol postanowil skoncentrowac caly wysilek na budowe bolidu przyszlorocznego.
Wg wielu fachowcow zza granicy byl zawodnikiem, ktory z calego paddocku prezentowal sie najlepiej na przestrzeni calego sezonu i w lepszym aucie wygralby mistrzostwo w cuglach.
Wszystko co osiagnal zawdziecza swojej ciezkiej pracy i uporowi w dazeniu do celu. Nie stal za nim (w przeciwienstwie do wielu innych kierowcow) zaden mozny sponsor a mimo to udalo mu sie dojsc do najwzszej serii wygryzyjac przy okazji bylego mistrza swiata ze swojej posady.
Tak wiec zdanie W przypadku Kubicy pomagają finanse. trzeba uznac za conajmniej kuriozalne.
Moim zdaniem powinien wyladowac tuz za podium zlozonym z wioslarzy, Blanika i Majewskiego.
estrella [ rEVOLution ]
Sorki, mój błąd :)
Beaverus [ Bounty Hunter ]
A mi sie podoba to zestawienie, bardzo fajnie ze Kubica jet 1 dla mnie był najepszym sportowcem mijajacego roku. Gollob - bardzo fajnie ze ma miejsce w 10. Zdobył 3 miejsce na żużlu.
Nie wiem czego sie czepiaja co niektórzy. dobrze Ze nie ma zadnego z pilkarzy bo dla mnie wszyscy poza paroma wyjatkami w niektorych meczach pokazali DNO.

shiftxp [ Chor��y ]
Ta gala to dno .Człowiek który nie zasługuje wg.innych sportowców na ten tytuł zdobył go

Gaborone [ Pretorianin ]
Ale nuda, ostatnie 10 minut to nagrody a reszta to jakieś pierdolone farmazony :/
góral91 [ Legionista ]
Gala strasznie nudna !!
Brawa dla Roberta Kubicy !
(-;
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
BTW...Olimpijczyk oprócz Olimpiady ma
a) mistrzostwa kraju
b) mistrzostwa europy
c) mistrzostwa świata
d) wszelkie meetingi
Więc co gadacie że tylko 4 lata trenowania i jeden skok? Za co by sie oni utrzymali?
matirixos [ BLAUGRANA ]
A ja chciałem żeby Kubica wygrał ;]
Dla mnie zasłużył. Jest w końcu pierwszym polakiem w F1 i jeździ cały sezon świetnie.

Gaborone [ Pretorianin ]
A ta Maja Włoszczowska to była w tym playboyu czy CKM-ie??

s1ntex [ Generaďż˝ ]
Najbardziej rozpieprzył mnie Czerkawski:
'Kolega mi mówił, że to jest jeden z najlepszych balów tego typu i bardzo chciałem się tu znaleźć'.
No ja pierdole, ale sranie w banie. :)
eJay [ Gladiator ]
Wygrana Kubicy dosyć kontrowersyjna, ale w trójce i tak bym go dał. Reszta bez zarzutu. Głównie medaliści olimpijscy.
Gaborone [ Pretorianin ]
A i tak najlepszy był Golop co pierdzielił farmazony przez 10 minut :D
Beaverus [ Bounty Hunter ]
Jak juz cos to Gollob nieuku.

wysiak [ Senator ]
"Ale w F1 to nie sport bo największą rolę nie odgrywa człowiek lecz bolit!!
A w piłce nożnej tylko człowiek!!"
Nie, bo w pilce noznej najwieksza role odgrywaja bóty!
na zaś [ Konsul ]
wysiak->a nie gaua? przeciez kopią bótami piłę!
Awerik [ Carioca ]
Dlaczego Kubica nie dotarł na galę?
s1ntex [ Generaďż˝ ]
Bo była zła pogoda.
Marecki_KG [ Centurion ]
ja wolałbym, żeby ktoś z Igrzysk wygrał, np. Blanik albo Majewski.
Dobrze się Majewski wypowiadał i mówił, że byłoby lepiej gdypy ktos z Igrzysk by był, bo są raz na 4 lata, a Kubica może sobie co rok jeździć. Takie jest moje zdanie