
Entreri [ Pretorianin ]
Prośba do fachowcow od komputerów
Hej
Mam problem z kompem. Podejrzewam, ze to cos z grafika, ale pewien nie jestem.
Problem zaczal sie pare dni temu. Komp mi sie pare razy zwiesil podczas pracy ( roznie -
podczas gry , ogladania filmu, telewizji). Nie chcial sie odpalic w normalnym trybie, znaczy
odpalal sie, ale jak mial sie zaladowac windows to pokazywalo sie brak sygnalu i monitor
gasl. Komputer chodzil tylko w trybie awaryjnym.
Zrobilem formata i karta tylko wyswietla obraz jak nie zainstaluje sterownikow. Jaka
zainstaluje stery to monitor sie wylacza prz probie zaladowania Windowsa. Komp dziala tylko
w trybie awaryjnym.
Zawsze uzywalem tych sterow i wszystko bylo ok.
Windows XP sp2
Zasilacz Antec 500 [W]
Karta Geforce 7950gx2 dodatkowe zasilanie jest podpieta.
Plyta Asus A8N- SLI
Procesor Athlon 64 3000+
Pamieci OCZ Platinium 2X 1GB dual channel
Nic nie jest podkrecone
Nie wiem teraz co mi padlo, podejrzewam ze karta, ale nie chce isc i kupowac nowej jak nie
bede pewien. Nie mam jak sprawdzic czesci, nie posiadam zamiennych.
Jakies sugestje w czym moze byc problem. Z gory dziekuje.
PitbullHans [ Things Will Be Different ]
Raczej winna tu będzie grafa, nie masz możliwości pójścia do kumpla i u niego sprawdzić tą kartę? Lub na odwrót... (To bardzo ułatwiło by rozwiązanie problemu).
Entreri [ Pretorianin ]
No niestety nie mam, ale moze ktos mial podobny przypadek i cos podpowie.
Teraz karta mi dziala i windows sie odpala, ale nie mam zainstalowanych sterow.
PitbullHans [ Things Will Be Different ]
Spróbuj jakichś starszych sterowników, jeśli po zainstalowaniu tych najnowszych się psuje. (Tak w ogóle te najnowsze sterowniki nVidii już nie wspierają serii 7000...)
ppaatt1 [ Trekker ]
Coś się być może przegrzewa, i komputer w celu bezpieczeństwa wyłącza się. Jeśli w jakiś sposób możesz to zainstaluj jakiś program do sprawdzenia temperatury komputera (polecam EVEREST).
Entreri [ Pretorianin ]
Instalowalem inne stery i to samo.
Zalatwilem inna grafike na sprawdzenie, wloze ja i zobacze co sie bedzie dzialo.
Antemos [ Pretorianin ]
Kilka dni temu miałem ten sam problem, opisałem go dosyć chaotycznie w tym wątku https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8547432&N=1.
Przekopałem google, dowiedziałem się, że bardzo wielu ludzi ma ten sam problem. Doszedłem do wniosku, że tkwi on w rozdzielczośći i/lub odświażaniu. Niektórym pomogło wejście do trybu VGA przy starcie windowsa, zainstalowanie programu PowerStrip, zmiana parametrów i ponowne uruchomienie komputera. W moim przypadku żadna z tych rzeczy się nie sprawdziła, karta poszła precz.
Entreri [ Pretorianin ]
Ok. Wyjasnilo sie. Karta jest walnieta.
Wlozylem nowa porzyczona i wszystko jest ok.
Musze kupic nowa grafike
Wie ktos moze jaka karta bylaby o podobnych parametrach do 7950gx2?
MUNDZIO [ fitam fas ciule ]
jakto karta ejst walnieta , skoro bez sterownikow wlacza sie normalnie ?
jesli juz zdecydujesz sie na wymiane wszystko od 9600 gt / r4830(ew. 4670) wzwyz bedzie duzo wydajniejsze.
legrooch [ MPO Squad Member ]
MUNDZIO ==> A czemu niby nie? Rozkazy odpowiedzialne za 32bitowy kolor np. mogą ją klaść (brak w trybie awaryjnym)
yeef [ Konsul ]
Miałem podobny problem, bez sterowników nic złego nie działo sie, a po instalacji systematyczna zawiecha.