GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Piksele a wielkość na papierze

03.01.2009
13:02
smile
[1]

<_Goral_> [ Konsul ]

Piksele a wielkość na papierze

Muszę sprawdzić jaką wielkość będą miały moje obrazki po wydrukowaniu na kartce. Mam na kompie wartość podana w pikselach; znalazłem info na necie że jeden piksel to ok 0,28 mm...czyli teraz wystarczy odpowiednio mnożyć piksele przez ta wartość w mm i otrzymam dobre wyniki tak ? Muszę się upewnić bo to dość ważna sprawa z tymi obrazkami.

03.01.2009
13:04
[2]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Sciagnij sobie jakis program w stylu Inkscape ( tam mozesz ustalic dokladne wartosci po wydrukowaniu, co do mm.

03.01.2009
13:16
[3]

<_Goral_> [ Konsul ]

Ok dzieki, sciaga sie...oby tylko nie byl skomplikowany jakis bo nie mam czasu sie go 'uczyc' za bardzo ;) A z doswiadczenia moze ktos powiedziec, 300x400 pikseli to bedzie taki w miare, na ok 8x10 cm ? :)


Tak mi wyszlo z tych durnych obliczen :D tzn zapomnialem dodac ze go powiekszylem , rozciagnalem w Picture Manager. Tylko zeby nie byl przez to bardzo ziarnisty:|

03.01.2009
13:17
[4]

Hiacynt [ Konsul ]

Zartujesz prawda?

Wg mnie wyjdzie mala tragedia. Zalezy jeszcze co to jest i do jakich zastosowan?

03.01.2009
13:20
[5]

Father Michael [ Iscariot Paladin ]

Jeśli jest to 300x400px przy 72dpi, to w powiększeniu do 10cm wyjdzie niestety w bardzo złej jakości.

03.01.2009
13:22
[6]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Kartka A4 = 2480x3508 px

03.01.2009
13:23
[7]

Buczo. [ Legend ]

Najmniejsze jakie drukowałem po 640x480 przy 72 DPI i wyszło ok, choć oczywiście nie było powalające. Ale mniejsze to już raczej nie.

03.01.2009
13:24
[8]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Hmm... A to nie jest przypadkiem tak, że zależy to od rozdzielczości w jakiej drukujemy? :)

Jeśli drukujesz w rozdzielczości np. 600 dpi, to znaczy że masz 600 pikseli na cal, teraz to sobie przelicz.

Chyba, że sie myle, to mnie poprawcie.

03.01.2009
13:24
[9]

mikmac [ Senator ]

do druku przyjmuje sie 300 dpi - czyli 300 "pixeli" na cal. Jezeli masz obrazek 300x400 to mozesz go drukowac maks w wielkosci 1x1,3 cala czyli 2,5x3,4 cm.

03.01.2009
13:26
[10]

gregol [ Junior ]

Przy wydrukach aby uzyskać dobrą jakość obraz powinien mieć 300DPI czyli pikseli na cal.
Więc jak masz coś 300-400pikseli to dobra jakość wydruku będzie cal na cal z hakiem

1cal - 2,54cm

03.01.2009
13:28
[11]

Hiacynt [ Konsul ]

Jakby to byl billboard to 300 dpi jest smieszne :) ale jesli to ma byc cos malego i ogladanego z bliska, jeszcze mowisz ze wazne, to 300 dpi jest jedyna opcja.

03.01.2009
13:30
smile
[12]

<_Goral_> [ Konsul ]

No to nieciekawie ;/ A co do zastosowania to chciałem tak posłac po klasie podczas gdy ja bede mowil. Nie jest to jakies wystapienie na wage zycia ale faktycznie z takim czyms nie wyskocze, poszukam zatem jakiejs wiekszej rozdzielczosci. Dzieki za uwagi

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.