GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ZAGADKA ! Fajna :)

03.01.2009
12:10
smile
[1]

Punk z Woodstocku [ Dancehall god ! ]

ZAGADKA ! Fajna :)

Otóż jeśli na dworze jest 0*C, to jaka będzie temperatura gdy będzie dwa razy zimniej ?
Nie wiem, tzn. wiem jaka, ale wy wiecie ?
odpowiadajcie !! :)

03.01.2009
12:11
[2]

ppaatt1 [ Trekker ]

Prawdziwe punki nie zadają zagadek.

03.01.2009
12:11
[3]

grompablo [ Ocaleniec ]

zapewne połowa maksymalnej ujemnej temperatury

03.01.2009
12:11
smile
[4]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Stare, należy po prostu zmienić skalę temperatury.

<--- [2]

03.01.2009
12:16
smile
[5]

DeathComander [ Centurion ]

potwierdzam [2] ;P

03.01.2009
12:26
[6]

orzinn [ GOD LIKE ]

W C to 0 w F nie chce mi się liczyć ;p

03.01.2009
12:27
smile
[7]

Halucyn89 [ Senator ]

Jak ja kocham gdy mówią o prawdziwych Punkach

03.01.2009
12:28
[8]

tchesyek [ Pretorianin ]

Zmieniamy na F, mnożymy, potem znów zmieniamy na C. Ale nie chcę mi się tego liczyć :P

03.01.2009
12:29
[9]

Tymbarkus [ Konsul ]

Po co na F? Prosciej i wygodniej bedzie na K.

03.01.2009
12:30
[10]

ser pleśniowy [ Generaďż˝ ]

coś koło -300*, gdzieś tak chyba. Ostatnio w takiej książce z zagadkami fizycznymi była zagadka ile to jest dwa razy cieplej niż 27* i nie wiem właściwie skąd wyszło, że 327* :P

03.01.2009
12:31
[11]

Katane [ Rainwalker ]

136,575 K

03.01.2009
12:31
smile
[12]

K4B4N0s [ Filthy One ]

Nie prosciej w Kelvinach? :P
0`C w Kelvinach to nic innego jak 273K.
273/2=136,5K
-273+136,5=-136,5`C

ew. 2 rozwiazanie: 0`C.
Niedoprecyzowane pytanie.

A w ogole to gdzie ta fajna zagadka?

03.01.2009
12:36
smile
[13]

kub12 [ Mangekyo Sharingan ]

W Kelvinach trzeba policzyć ;P

03.01.2009
12:39
[14]

Mazio [ Mr Offtopic ]

a jaki jest czynnik chłodzenia wiatrem?

03.01.2009
12:41
smile
[15]

orzinn [ GOD LIKE ]

To ja dam zagadkę. Co to za zwierzęta co istnieją ALE nie żyją ??

mazio----IMO??

03.01.2009
12:47
[16]

Khameir [ Pretorianin ]

Martwe zwierzęta?!

03.01.2009
12:47
smile
[17]

Cros1sman [ Centurion ]

Dinozaury xD :P

03.01.2009
12:49
[18]

ppaatt1 [ Trekker ]

koza z nosa :)

03.01.2009
12:50
smile
[19]

Cros1sman [ Centurion ]

-----> [18]

03.01.2009
12:51
[20]

Marecki_KG [ Centurion ]

co macie z fizyki/matmy xD ??

03.01.2009
12:52
[21]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Hmm... czy tylko mi wydaje sie, że ta zagadka jest bzdurna? :P

Moim zdaniem, o ile pytanie jest zadane o temperature w skalii celsjusza, w takiej skali również powinno prowadzić sie obliczenia. Nie wiem, jak to wygląda z punktu widzenia fizyki, więc mogę się mylić, ale ja odpowiedziałbym, że 0 :)

03.01.2009
12:53
smile
[22]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

[14]
Grochówka?

03.01.2009
12:53
smile
[23]

|RESPECT| [ Pretorianin ]

ja wiem !! xD

Zue Mamóty !

03.01.2009
12:53
[24]

kubomił [ Don't Worry, I'll MANAGE ]

[20]-----------> i tu mogę się pochwalić. 3 i 3 :D

03.01.2009
12:55
[25]

orzinn [ GOD LIKE ]

[18] na dobrej drodze :D jeszcze 2

03.01.2009
12:56
[26]

X@Vier455 [ Generaďż˝ ]

Pamiętaj cholero, nie dziel przez zero. xD

03.01.2009
12:57
[27]

Cros1sman [ Centurion ]

To i ja dam jakas zagadke

Ma poczatek,lecz trudno go znalezc
Ma bieg,lecz nie chodzi wcale,
Ma koryto,lecz z niego nie jada
Czasem szepcze,ale nic nie gada?


EDIT: ----> [28] nieee, xD nawet blisko nie byles :P
EDIT2:-----> [29] widze ze Kinga tez czytasz :]

03.01.2009
12:58
[28]

dolomith [ Generaďż˝ ]

bąk z dupy ?? :P

03.01.2009
12:59
[29]

ppaatt1 [ Trekker ]

[27] rzeka

03.01.2009
13:00
[30]

provos [ Clandestino ]

Cros1sman - strumień.

03.01.2009
13:00
[31]

orzinn [ GOD LIKE ]

[28] jeszcze jedno i wszystkie :D

03.01.2009
13:02
[32]

ppaatt1 [ Trekker ]

widze ze Kinga tez czytasz :]
czasem się zdarza :)

03.01.2009
13:02
smile
[33]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Pawia można puścić.

03.01.2009
13:04
[34]

orzinn [ GOD LIKE ]

No i to wszystkie ale chyba jest jeszcze kot z głowy ;p zagadkę tą dostałem od kumpla w tibi :D parę lat temu

03.01.2009
13:07
smile
[35]

Santaix [ Centurion ]

[27] Fiat 126p ? xD

03.01.2009
13:19
smile
[36]

Gaborone [ Pretorianin ]

Moja zagadka:

Ile to jest 3+3*3

03.01.2009
13:25
[37]

|LoW|Snajper [ Senator ]

12

03.01.2009
13:29
[38]

tauren [ Pretorianin ]

Prawdziwi punkowie nie robią zagadek.
Ale co do zagadki mi wychodzi 0

03.01.2009
13:31
[39]

Bart2233 [ Generaďż˝ ]

A co to znaczy 2 razy zimniej?

No bo załóżmy że mamy -2C 2 razy zimniej to będzie -4C no i niby logiczne, ALE przecież nie będzie nam 2 razy zimniej tylko trochę w końcu to różnica 2 stopni.

03.01.2009
13:42
[40]

Jaworczyk96 [ Generaďż˝ ]

Będzie 0 stopni C bo od 0 nie podzielimy. 2 : 0 = 0

03.01.2009
13:46
[41]

Loczek [ El Loco Boracho ]

O Bart poruszył tu sedno sprawy. Co znaczy "2 razy zimniej"? Zimno z tego co wiem, nie jest wielkością wymierną. Wielkością wymierną jest temperatura. A tą określa się w danej skali...


"Będzie 0 stopni C bo od 0 nie podzielimy. 2 : 0 = 0"

chyba 0:2=0, bejbe :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.