GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Przekąski dla dwojga. :-)

02.01.2009
23:44
smile
[1]

SirGoldi [ Gladiator ]

Przekąski dla dwojga. :-)

Stanąłem przed nie lada problemem i przyda mi się pomoc zwłaszcza forumowiczek! :-)

Mianowicie, jutro wpada do mnie ee, dość bliska koleżanka :-), i mam taki pomysł, żeby się postarać i zrobić coś smacznego, ale przy okazji prostego. :-) To ma być coś, co by dobrze pasowało do wina. Problem w tym, że nic kompletnie nie przychodzi mi do głowy, a na przeglądanie książek kucharskich czy stron internetowych już trochę za późno...! :P Pomożecie? :-)

02.01.2009
23:47
smile
[2]

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]

Spaghetti
Foundee
Foundee czekoladowe (jak lubi takie połączenia)
Piersi z kurczaka z ryżem i surówka
Deska / pólmisek serów
Makoron z tuńczykiem cebula i parmezanem

02.01.2009
23:47
[3]

promyczek303 [ sunshine ]

Nie wiem czy do wina pasuje ale polecam sałatke owocową.
Proste i smaczne. Mało kto nie lubi owoców :) Do tego bita smietana 9 wiórki czekoladowe - palce lizać :)

02.01.2009
23:49
[4]

Max_101 [ Mów mi Max ]

Sałatka z ananasem:
- ananasa, trochę sera i szynke pokroić w kostkę (można dodać fetę)
- wszystko wymieszać z odrobiną jogurtu naturalnego

Chociaż to może być za "ciężkie" ;)

02.01.2009
23:49
[5]

Lethos [ Cyborg ]

Fondue
koreczki
Sushi

02.01.2009
23:50
[6]

===Schejkimenn=== [ VI LO Spunky Guy ]

Lazania

02.01.2009
23:52
[7]

Megera_ [ Konsul ]

Sałatka (ale nie owocowa, o nie nie) pasuje do wina na wieczór z bliską osobą, testowane. :-)

A jak coś na ciepło, to Diablo podrzucił dobry pomysł - piersi z kurczaka + ryż/makaron i warzywa, świetnie do tego się nadają gotowe mrożonki z mixem warzywnym.


Lazania ma być prosta? Phehe.. Chyba gotowa, zamówiona albo zamrożona :P

02.01.2009
23:56
[8]

Mrooczny [ Chor��y ]

pszekąska? hm... koreczki winogronowo serowe- 3 rodzaje sera i puł winogrona na wykałaczce
Proste, szybko się robi i pasuje do wina

02.01.2009
23:56
[9]

Czarny_xD [ Generaďż˝ ]

mc'donald ^^

02.01.2009
23:57
smile
[10]

SirGoldi [ Gladiator ]

Dzięki! :-)

Myślę, że jakaś sałatka plus spaghetti to będzie dobry wybór. :-) Sushi to przesada trochę ;-), a z lasagne mogę sobie nie poradzić. :P

Myślałem nad smażonymi bananami z czekoladą jeszcze. :-) A smaczna sałatka owocowa nie wydaje mi się głupim pomysłem. :-)

No właśnie, w sumie niekoniecznie musi to być tylko przekąska, więc dobrze, że padły inne propozycje. :-)

03.01.2009
00:03
smile
[11]

c_N_mooris [ Pretorianin ]

Ja podobnie jak promyk...
...tylko może tych wiórek bym tak ściśle nie odliczał

03.01.2009
00:04
smile
[12]

bodzio helikopter [ Konsul ]

Według mnie nie ma nic lepszego niż spaghetti. Takiego smaku mi narobiliście, że aż jutro na obiad chyba u mnie zawita.

03.01.2009
00:06
[13]

Ciekawy Fryzjer_ [ Pretorianin ]

Ja na twoim miejscu bym ją skonsumował ;D

03.01.2009
00:06
smile
[14]

SirGoldi [ Gladiator ]

Ja chyba też jednak to spaghetti przygotuję. :-) Niepotrzebnie gdzieś dalej szukałem! Smażone bananki albo sałatka owocowa i chyba wystarczy. :-)

Ciekawy Fryzjer_ ---> Hehe. :-) Najpierw starania, potem przyjemności. :P

03.01.2009
00:07
smile
[15]

mnichu3001 [ Gienerau ]

tylko może tych wiórek bym tak ściśle nie odliczał

Dałeś, stary, czadu. :D
Promyczkowi chodziło o śmietanę 9% a nie o 9 wiórków (wiórek?)...

03.01.2009
00:08
[16]

Mraauuu [ Centurion ]

Tyle tylko czy taka sałatka pasuje do wina...

Na pewno spagetti, koreczki serowe(wyostrzają apetyt) a banany to bita śmietana obowiązkowa:)

03.01.2009
00:12
[17]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

Megera_ --> a w czym przygotowanie lazani jest trudniejsze od przygotowania powiedzmy spagetti? ;)

03.01.2009
00:16
smile
[18]

SirGoldi [ Gladiator ]

Mraauuu ---> Super połączenie! :-) Dobra, czyli taki zestawik jutro zaserwuję. :-)

Dziękuję wszystkim za propozycję! :)

03.01.2009
00:19
[19]

Megera_ [ Konsul ]

Didi, to jeszcze zależy od przepisu, ale ja preferuję taki, że nad sosem trzeba się trochę bardziej pomęczyć no i uważać, żeby płatków makaronu nie spiec (triki z namaczaniem w wodzie i takie tam) ;)

03.01.2009
00:19
smile
[20]

beowulff [ Legend ]

Dotego swiece i dobre czerwone wino :)

03.01.2009
00:20
smile
[21]

sunnydays [ Centurion ]

Ja od siebie polecam sałatkę GYROS. U mnie ona jest bezapelacyjnie na 1 miejscu wśród wszystkich rodzajów sałatek. Ostatnio nawet wylądowała na stole sylwestrowym :) W necie jest pełno przepisów więc nie powinieneś mieć problemów z jej przyrządzeniem :)

03.01.2009
00:20
[22]

Yo5H [ ziefff ]

a moze jakies nachos z sosem do glupawego filmu, a potem na otarcie lez (ze film byl taki glupawy) obalicie butelke tego wina i sam wiesz jak sie ten wiecz skonczy. tylko nie wiem, czy jestescie juz tak blisko, ze mozecie obok siebie smierdziec tymi nachosami :P (ew. popcorn albo to co ona lubi skubac)

sunnydays - widze ze preferujesz podobne klimaty zywieniowe ! salatka gyros mmmmmmmmmmniamm

btw. marta dzwonil do mnie yogh w sylwestra zlozyl zyczenia i pozdrawia ekipe wroclawska. obiecal tez, ze sie u nas zjawi; ]

03.01.2009
00:21
[23]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

Megera_ --> no to chyba ze taka kombinatorka jestes ;) chociaz ja tez lubie troche zróżnicować np stosując dwa sosy - pomidorowy i szpinakowy na przemian ;)

03.01.2009
00:21
smile
[24]

c_N_mooris [ Pretorianin ]

mnichu3001=> a ja myślę, że promyczek chciała napisać "i" a wcisnęło jej się 9, a Ty poprostu nie podłapałeś ironii..

03.01.2009
00:44
smile
[25]

SirGoldi [ Gladiator ]

Sałatka gyros to też świetny pomysł. Podobnie jak sałatka Gyros. Ale to na następny raz! :-)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.