GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Fala wietnamczyków przyjedzie do Polski

02.01.2009
21:22
[1]

barnej7 [ Konsul ]

Fala wietnamczyków przyjedzie do Polski

Polska stanie się w najbliższym czasie pierwszym centrum imigracji Wietnamczyków. Polska jest idealnym krajem dla imigrantów z Wietnamu, kraje zachodniej Europy starają się utrudnić pobyt imigrantom w Polsce najłatwiej o fikcyjny ślub. Đào hiên Trần jeden z najpopularniejszych polityków Komunistycznej Partii Wietnamu przewiduje, że w najbliższej przyszłości łatwiej będzie opuścić granice Wietnamu obywatelom kraju a to dzięki nowej konstytucji, która w najbliższej przyszłości wejdzie w życie. Gospodarka wolnorynkowa wpłytneła pozytywnie na sytuację gospodarczą Wietnamu, ale potrzebne są dalsze reformy, które powinny zmniejszyć socjalistyczny model państwa, reformy te powinny wejść w życie przed rokiem 2012. Polska dla Wietnamczyków wydaje się rajem, wielu mieszkańców tego kraju uczy się języka polskiego. Niektórzy polscy politycy widzą zalety w "fali wietnamczyków", która może zalać nasz kraj, niż demograficzny robi swoje, Zus może mieć problemy z wypłaceniem godziwych emerytur a "fala Wietnamczyków" może to zmienić, oczywiście jeśli pracować będą legalnie. Według niektórych prognoz w 2018 roku Wietnamczycy będą najliczniejszą mniejszością narodową w Polsce(2,4%).

02.01.2009
21:24
[2]

Selman [ Wings for Marie ]

przydał by się Rambo

02.01.2009
21:24
smile
[3]

Halucyn89 [ Senator ]

[2]

02.01.2009
21:24
[4]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Może wybudują nam autostrady.

02.01.2009
21:25
[5]

Kłosiu [ Senator ]

Jasne, jasne... Tak samo jak Ukraincy i Bialorusini swego czasu :P

02.01.2009
21:29
[6]

Morbus [ TIR DRIVER ]

mysle ze panowie w dresach ich szybko przywitaja ;]

02.01.2009
21:31
[7]

blazerx [ ]

Przyjada i wroca, gospodarka Wietnamu sie rozbuja...

02.01.2009
21:41
[8]

barnej7 [ Konsul ]

Macie ogólnie coś przeciwko temu?

02.01.2009
21:45
[9]

Halucyn89 [ Senator ]

Ja tam nic niemam do przyjaznych, jesli normalnie funkcjonują w społeczeństwie i nie są żli.

02.01.2009
21:48
[10]

KrisK [ Centurion ]

Zapraszamy Wietnamskie modelki.

02.01.2009
21:52
[11]

s3sony [ Pretorianin ]

Oby umieli robić sajgonki.

02.01.2009
22:05
[12]

Luridor [ Konsul ]

W Warszawie już ich trochę jest.

02.01.2009
22:12
smile
[13]

Janczes [ You'll never walk alone ]

Polacy w Anglii, W Polscie Wietnamczycy, W Wietnamie.........?

02.01.2009
22:14
smile
[14]

zlo169 [ Centurion ]

......No wlasnie, jak tu nakłonić Anglików do przyjazdu do Wietnamu? :P

02.01.2009
22:16
[15]

Range_Rover [ Chor��y ]

na moje to mogą przyjechać :) ale tylko ci co chcą tu legalnie pracować i żyć :) a ta "reszta" to nie bardzo ;)

02.01.2009
22:18
smile
[16]

Trael [ Mr. Overkill ]

Polacy w Anglii, W Polscie Wietnamczycy, W Wietnamie.........?

Amerykanie ..... wróć, to już było i się nie sprawdziło.

02.01.2009
22:19
smile
[17]

mos_def [ Senator ]

Przynajmniej zrobi sie porzadek z bezpanskimi psami szwedajacymi sie po ulicach.

02.01.2009
22:20
[18]

halfmaniac [ Dr. Freeman ]

U mnie w nie tak dużym mieście, to tylko na bazarze ich widać, tak się nie zajmują żadną inną robotą, tylko handel :) NO i czasmi budki z fast-foodem

02.01.2009
22:29
smile
[19]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

<____________________________________[2]

02.01.2009
22:29
[20]

Chacal [ Senator ]

Polska i tak jest jedynie przystankiem na drodze do Europy zachodniej i coraz popularniejszej północnej. Jakby u nas był taki raj, to już dawno by tu byli - oni i inni.
Aczkolwiek niektórzy z nich zostają i sprzedają niezłe jedzenie oraz śmiesznie tanie podróbki chińskich podróbek amerykańskich ubrań.

02.01.2009
22:35
[21]

Jedziemy do Gęstochowy [ Racjonalista ]

chacal ---- dobrze pisze.

a tak w ogóle to co wam tak do nich tęskno?

ruskich się pozbyliśmy to już nowej okupacji chcecie?

02.01.2009
22:51
smile
[22]

Endemic_thought [ Generaďż˝ ]

Ja się cieszę przynajmniej wietnamczycy są mądrzejsi .

02.01.2009
23:43
[23]

frer [ God of Death ]

Mi to nie przeszkadza, choć najlepiej jakby przyjeżdżały tylko ładne wietnamki (choć i tak wolałbym japonki).
Ogólnie nie mam nic do przyjezdnych pod warunkiem, że sami na siebie (i pośrednio dla społeczeństwa) uczciwie pracują zamiast pasożytować na innych (jak cyganie czy inni rumuni żebrający w środkach komunikacji miejskiej i bardziej uczęszczanych miejscach miast).
Poza tym jakoś wietnamczycy nigdzie nie sprawiają większych kłopotów. Zawsze i tak lepiej mieć ich u siebie niż turków jak Niemcy czy innych arabów jak Francuzi. Nie mam nic do samych arabów, ale jak widać po przykładach właśnie np. Francji, tam imigranci mieszkają w swoich gettach, nie pracują, bo i po co, a jedyne co potrafią to robić rozróby. Potem się słyszy jak to w czasie sylwestra spłonęło kilkaset samochodów. :P

03.01.2009
00:36
[24]

Łysack [ Przyjaciel ]

Đ&#224;o hi&#234;n Tr&#7847;n -> świetne nazwisko :P

03.01.2009
00:53
smile
[25]

Sorcerer [ Konsul ]

Nie mam nic przeciwko, jeśli będą to ludzie na poziomie i wykształceni. Jak głosi [1] może mieć to zbawienne korzyści gospodarcze, a jeśli ci ludzie w miarę szybko będą się asymilować, dadzą nam wysokiej jakości fachowców w przeróżnych dziedzinach, to w ogóle mnie to jestem nawet "na tak".

03.01.2009
00:53
smile
[26]

Mazio [ Mr Offtopic ]

2 - oplułem monitor i wisisz mi pół cidera

03.01.2009
01:10
[27]

smuggler [ Patrycjusz ]

To z Rambo niezle ;)

A Wietnamczycy lud spokojny i pracowity, wprawdzie sie niespecjalnie integruje z tubylcami ale z drugiej story nie narzuca im ostentacyjnie odrebnosci swych pogladow i kultur, staraja sie byc "niewidzialni i samowystarczalni". Jako mniejszosc narodowa to naprawde nie sa zlym pomyslem. Nawet jak maja mafie, to tylko w obrebie swoich enklaw, sa grzeczni, uprzejmi, a wietnamska kuchnia zla nie jest. Wiec ja jestem na tak.

03.01.2009
01:30
[28]

zylla® [ Konsul ]

Wy się śmiejecie ja tutaj mam własną teorie.

Narazie może tego nie zauważacie ale Wietnamczycy powoli zaczynają opanowywać bazary .

Co za tym idzie ?

Bazary-->Żywność

Jedzenie zostanie zatrute umrzemy !

Myślicie że Czarny czwartek na Wall street to się wziął z kapelusza ?
To wszystko żółtki zorganizowali ,opanowali bazary a następnie giełdę !
U nas już jest zauważalny kryzys :(

Wojna w wietnamie nie była na Marne ! pogonili ich !
Do broni ;]

03.01.2009
05:19
[29]

pr0_gamer [ Konsul ]

Normalnie napisalbym, ze taka imigracja na dluzsza skale bylaby katastrofalna, poniewaz Wietnamczycy zajeli by tysiace miejsc pracy, blokujac je Polakom... JEDNAK Polska to tak absurdalny kraj, ze mimo posiadania sporego bezrobocia zarazem cierpi na brak rak do pracy...

03.01.2009
06:50
[30]

blood [ Killing Is My Business ]

pr0_gamer - bo niektóry to już nie chce się tego faktu zmieniać. Łatwiej iść pod jakiś sklep, wyżebrać po 50gr od kilku przechodniów na browar niż samemu zarobić. Zastanawiam ile na prawdę jest takich ludzi, co nie mogą znaleźć pracy, a chcą. Należy pamiętać, że nie zawsze można pracować w swoim zawodzie.

03.01.2009
08:21
[31]

Laios [ Ziom Al ]

Polacy w Anglii, W Polscie Wietnamczycy, W Wietnamie Anglicy ?

03.01.2009
09:17
[32]

frer [ God of Death ]

pr0_gamer --> Problem w tym, że niektórym ludziom nie chce się pracować. Zawsze będziemy mieć bezrobocie na jakimś poziomie, bo część tych bezrobotnych to jak blood napisał, po prostu wolą iść wyżebrać, a inni po prostu wolą brać zasiłki, albo uważają, że za 1500 zł pracować to nie do honoru. Głównym tego powodem jest to, że zbyt długo przebywają już na bezrobociu, rozleniwiają się i potem robią wszystko byle roboty nie dostać. :P

03.01.2009
09:35
smile
[33]

Deadly.Chancellor [ Konsul ]

[2]

Więcej ludzi będzie i więcej bezrobocia, i po cholerę tu oni?


Co musi się stać aby zniknęło na dobre bezrobocie i głód?
głodni musieliby zjeść bezrobotnych:)

03.01.2009
13:26
[34]

barnej7 [ Konsul ]

Gdyby zlikwidowano podatek dochodowy to bezrobocie zmniejszyloby sie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.