GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ASUS EEE PC 900 - warto?

02.01.2009
15:32
[1]

Snakepit [ aka Hohner ]

ASUS EEE PC 900 - warto?



Celeron M - 900Mhz
1GB DDR2 667Mhz (max 2GB)
Intel Media Accelerator 900 (8,9" 1024x600)
SDD 16GB (+ 32GB SDHC)
Wi-Fi, BT, SD

cena? 900zł...potrzebuje coś do pisania na wykładach, cos ultra mobilnego...ASUS EEE czy może MSI Wind?

02.01.2009
15:35
[2]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

Za tą cenę można dostać coś lepszego. Przed świętami widziałem netbooka od ACERa, miał znacznie lepsze parametry od tego ASUSa a kosztował 999 zł.

W każdym razie ja bym się jeszcze rozejrzał.

02.01.2009
15:39
[3]

AMDD [ on-line ]

kozystam z niego na codzien. Jest w 100% godny polecenia


Lecz jest jedno ALE

dołożysz niedużo i kupić Asus EEEPC 901
Który ma BT(900 nie ma)
Energooszczędny procek
Bateria trzyma 7-8 godzin a nie 2-3
901 ma oryginalnego windowsa xp
Ladniejszy desting
klawisze multimedialne

Dlatego przemyśl dolozenie kilku zlotych

ja żaluje ze nie dolozylem

02.01.2009
15:47
[4]

Snakepit [ aka Hohner ]

AMDD - 901 powiadasz...no zastanowie sie, w sumie na baterii najbardziej mi zalezy no i na BT

02.01.2009
23:25
[5]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

Ja bym nie brał tego.Chyba, że nie grasz w gry (ale takie coś do gier???). Albo pracujesz w office (chociaz troszkę wolny do tego), łazisz po necie.
Ale nie lepiej dołozyc i kupic coś stacjonarnego??

Ogólem-ja bym się wstrzymał.

02.01.2009
23:26
smile
[6]

Volk [ Legend ]

tak, ze stacjonarnym na wyklady chodzic

02.01.2009
23:27
[7]

Snakepit [ aka Hohner ]

[5]Cougar/ALV'Y

spojrz na moj opisik na dole...tam konfig stacjonarki...

a mini laptopa potrzebuje głównie na wykłady i jako małe centrum kontaktów z ludxmi z pracy gdy jestem na urlopie na przykład...

02.01.2009
23:31
[8]

sajlentbob [ Vetus Fungus ]

"Bateria trzyma 7-8 godzin a nie 2-3" lekkie przegięcie.
6-cio komorowa bateria eeePC (z nowszych modeli 904hd czy 1000) przy Celeronie i HDD trzyma ok. 4h przy Atomie wytrzyma nie więcej jak 4,5 - 5h.

02.01.2009
23:33
[9]

Snakepit [ aka Hohner ]

zaden problem dokupic druga większą i mieć dwie...

ale wlasnie tak czytam w necie i rozumiem ze 1,6Ghz Atom zjada mniej pradu niż Celek M ??

02.01.2009
23:42
[10]

AMDD [ on-line ]

sajlentbob--> nie wiesz o czym mówisz:) tak się składa ze na codzien mam do czynienia z większością modeli z serii EEEPC.

900--> brak bt i za zbyt prądożerny procek
901--> jak dla mnie idealny netbook na rynku 7-8 godzin bez obniżania taktowania potrafi wytrzymać przy wyłaczonym wifi z tego co pamiętam i ekranie na ciemno.
1004--> trzyma 4,5h-5h też ma Atoma ale ma zwykly dysk.
904--> niestety nie mialem do czynienia

Cougar/ALV'Y--> tez piękną gafe walnąłeś. Do office za słaby. Na wykładach w notebook hardware(taki program) obniżyłem takowanie procka do 250mhz i praca w wordzie 2003 bylo w pełni komfortowa. O ile chodzi tylko o pisanie i nie ma konieczności przerzucania okienek

02.01.2009
23:43
[11]

sajlentbob [ Vetus Fungus ]

Atom podobno zużywa tylko kilka Wat. W testach działa 10-20% czasu dłużej od Celerona (jest też odrobinę wydajniejszy)

02.01.2009
23:45
[12]

na plantach [ giraffes deserve a hug ]

EEE na wykłady? Uhm... powiem tak: moja druga połowa ostatnio pisała pracę zaliczeniową - ot 10 stron tekstu i po pierwszych 3 miała dość tej idiotycznie malutkiej klawiaturki (dłonie również ma malutkie:). To było w warunkach domowych, przy biurku i bez presji czasu. Nie wyobrażam sobie szybkiego pisania na wykładach na tej zabawce. Poszukaj lepiej czegoś małego, lecz z normalną klawiaturą.

02.01.2009
23:47
[13]

AMDD [ on-line ]

kwestia przyzwyczajenia:) ja na codzien na nim pisze i nie mam zadnego problemu

w tym golowym teście pisania mialem okolo 260 znakow na minute. pewnie na standardowej plaskiej bylo by ciut wiecej, ale wynik chyba i tak do złych nie należał

02.01.2009
23:56
[14]

sajlentbob [ Vetus Fungus ]

AMDD ---> a ja piszę o czasach normalnej pracy bez żadnych większych ograniczeń (typu wygaszanie matrycy czy podświetlenie na 0) przy ciągłym dużym obciążeniu (dużym oczywiście jak na taki sprzęt) zapętlone wideo itp.
Wynik jest wysoce wiarygodny i co najważniejsze, powtarzalny.

904 hd posiadam, 1000h miałem okazję przetestować., 901 ma zbliżone bebechy do 1000h i odrobinę mniejszy ekran więc w podobnych warunkach będzie działać ...powiedzmy 5h.

edit:
generalnie jako przenośne urządzenie do pisania, internetu jest świetne ale faktycznie pomysł wypuszczania tego bez BT jest co najmniej idiotyczny. (żeby nie było sam mam taki i męczę się z donglem)

03.01.2009
00:02
[15]

Cougar/ALV'Y [ 3DFX is still alive ]

Sorki-przysypiam już.
Dobranoc!!


Ahaa--jeśli na wykłady-ok, nie ma zadnego problemu

03.01.2009
00:02
[16]

AMDD [ on-line ]

901 z wyłączonym wifi, nie wiem jak matryca, wlączona kamerka(obraz na caly ekran) na idealnie nowej bateri na polce w sklepie 7 albo 8 godzin nie pamietam juz

03.01.2009
00:41
[17]

Snakepit [ aka Hohner ]

Co do pisania na "idiotycznie malej" klawiaturce to nie ma dla mnie problemu, i tak szybciej bym pisal niż odręczne bazgroły...

Zaczynam szukać EEE 901, jedyny warunek - biały...na czarnym za duzo widać syfu :/ I czemu cholera biały jest drozszy :/

a co do uzytkowania - matryca na 0-30%, MOŻE wifi przez ~1h dziennie (przerwy na uczelni na pogadanie z lubą na GG)...

PS. jestem uczulony na wysokie tony w totalnej ciszy, ściemniona matryca nie piska leciutko (niech posiadacz 900 albo 901 wyciszy wszystko w pokoju i ściemni matryce i przyłozy ucho do pokrywy matrycy, bede wdzieczny za opisanie doznań słuchowych) ??

03.01.2009
10:21
[18]

Koczkodann [ Pretorianin ]

Daruj sobie Asusa. W tym wypadku jedynym rozwiązaniem, ktore należy brać pod uwagę jest wyłącznie Wind. Najlepiej model U100. Ekran 8.9" jest zwyczajnie za mały do komfortowej pracy, czy surfowania po necie. Wind ma 10" a to już jest w sam raz. Poza tym Wind ma większą i wygodniejszą klawiaturę, a na 6-komorowej baterii działa 5-6 godzin. Wind jest troche drozszy, ale komfort ma niepowornywalnie wiekszy, poza tym ma normalny 160GB dysk.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.