GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czemu CocaCola bardziej się pieni?

01.01.2009
21:52
smile
[1]

Lethos [ Cyborg ]

Czemu CocaCola bardziej się pieni?

No własnie, czemu? Jak nalewam sobie, np. Sprita, albo Fante to się nie pienią tak mocno jak Cola. Dlaczego tak jest? Mógłby mi ktoś wyjaśnić?

01.01.2009
21:53
[2]

zoloman [ Pinhead ]

ja dziś mam Sprite'a i właśnie się pieni jak cholera, nie wiem czemu:)

01.01.2009
21:54
smile
[3]

.: Veron :. [ Konsul ]

Nie wiem ale i tak Pepsi nigdy nie pobije Coca-coli :D

01.01.2009
21:55
[4]

Juvenille [ Generaďż˝ ]

[3] racja COLA BEST !!

a co do temtu to chyba logiczne , ma więcej gazu ^^

a ja mam za to pytanie czemu w butelce sienie pieni a jak leje do szklanki to sie pieni?

01.01.2009
21:55
[5]

Zultab [ Konsul ]

Większa ilośc stężonego Co2 :P

01.01.2009
21:56
[6]

Michael_999 [ Achievement Hunter ]

Składniki w napoju Coca-Cola są tak dobrane, że właśnie to się pieni jak nie wiem ale co i jak dalej to już piernik jeden wie ;)

01.01.2009
21:58
[7]

Lethos [ Cyborg ]

Cola nie ma więcej gazu, jak piję, to to czuję. Sprite, Fanta i Cola tak samo smyrają podniebienie.

01.01.2009
22:01
[8]

Tanthalas11 [ Centurion ]

Pepsi lepsze :P...
a wracając do tematu.. jak sie leje po szklance to sie nie pieni więc nie widze problemu :)

01.01.2009
22:04
[9]

tauren [ Pretorianin ]

masz Ty chłopie problemy :)

01.01.2009
22:04
[10]

Juvenille [ Generaďż˝ ]

ale czmu jak jest w butelce to sie nie pieni a jak sie leje to sie pieni?

01.01.2009
22:08
smile
[11]

Deadly.Chancellor [ Konsul ]

Moje propozycję dlaczego:

- pracownicy fabryki, która produkuje Cole biją do butelek
- piłka jest jedna a bramki są dwie
- dodają specjalne składniki, których przynajmniej Coca Cola nie ujawnia

01.01.2009
22:09
[12]

nutkaaa [ Panna B. ]

Prawdopodobnie Cola ma mniej cukru w sobie niż Fanta czy też Sprite. Przynajmniej ja sobie tak tłumacze porównując jak pieni się zwykła Cola, a jak Cola Light, gdzie Light bardziej się pieni podczas nalewania do szklanki.

01.01.2009
22:09
smile
[13]

kamil2801 [ Everything's Strange ]

Czy to naprawde jest taki wielki problem?! LUDZIE LITOSCI!!

01.01.2009
22:13
[14]

tchesyek [ Pretorianin ]

Zadał pytanie, to odpowiadamy...
W Pogromcach Mitów pokazywali coś o Cola+mentosy, i mówili jakie składniki odpowiadają za pienienie się. W Coli jest ich więcej niż w innych napojach, proste.

01.01.2009
22:24
[15]

sheld0n [ Sleeper Cylon ]

Gaz uwalnia sie z powodu czasteczek brudu. Jesli uwalnia sie go wiecej niz zwykle to prawdopodobnie szklanki masz brudniejsze :p

Jak nie wierzysz, to zrob eksperyment, nalej tej samej coli najpierw do czystej szklanki a potem do brudnej.

btw, tylko nie ma co sie brzydzic, bo przeciez z szampanem np jest to samo.
Nawet znikome ilosci brudu wystarcza do wytworzenia babelkow.

02.01.2009
00:09
[16]

Slow Motion [ Konsul ]

sheld0n - A gdybym ją nalał w sterylnych i czystych jak cholera warunkach to by sie nie pieniła?

02.01.2009
00:14
smile
[17]

Mazio [ Mr Offtopic ]

Węgiel czyli C dodany do tlenu Czyli O z wapniem czyli CA w środowisko tlenku węgla CO w Los Angeles czyli LA się pieni. Proste?

02.01.2009
11:16
[18]

Marecki_KG [ Centurion ]

napisz do Brainiac'a :D

02.01.2009
16:06
[19]

jx [ I am somebody more ]

Ja niezwracam na to uwagi ale będę zwracał.

03.01.2009
04:05
[20]

sheld0n [ Sleeper Cylon ]

Slow Motion - zgadza sie :)

03.01.2009
04:07
smile
[21]

Mazio [ Mr Offtopic ]

Mi też trochę już się chce zwracać jx.

03.01.2009
04:12
[22]

U-BOT [ Pretorianin ]

Hmm ale jak już nalejesz do szklanki to Colę / Pepsi, wypijesz i później nalewasz znowu do tej samej szklanki .. to już się nie pieni :D

03.01.2009
04:14
smile
[23]

Blizz4rd [ Pretorianin ]

A co z MD ;>

spaaać!

03.01.2009
04:14
[24]

Aceofbase [ El Mariachi ]

'Hmm ale jak już nalejesz do szklanki to Colę / Pepsi, wypijesz i później nalewasz znowu do tej samej szklanki .. to już się nie pieni :D'

jednousi profesorowie z Ugandy starali sie zglebic ta jakze fascynujaca i jakze zwichrowanie zagadkowa tajemnice otaczajacego nas swiata, lecz po czterdziestu dwoch bezowocnych latach poniechali tegoz zamiaru i zajeli sie nardziej produktywnymi czynnosciami

ostatnio widziano ich jak szukali bananow do prostowania na Alasce

03.01.2009
04:19
[25]

wolkov [ |Drummer| ]

[1] Ponieważ zawiera więcej sześciowartościowegobenzousanobezydrynokwidrynianosodlenkupotasu. Ot i cała tajemnica.

03.01.2009
05:04
[26]

Fett [ Avatar ]

Pracuje w McDonaldzie i z posrod wszystkich napojow to poza ice tea to wlasnie cola się najmniej pieni;) Najgorsza jest cola zero :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.