Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]
Warszawa - Włochy. Trasa, jak najlepiej, najtaniej i najszybciej.
Witam Was.
Wybieram się w tym roku do Włoch i nigdy tam nie pytałem. Stąd rodzi się parę pytań. GoogleMaps wygenerowało mi trasę przez Niemcy (większą część). Warszawa - Świecko - potem Monachium i tam kawałek Austrii - Włochy.
1460km i jakieś 15 godz. Ale to nieważne. Ważne jest jakie będą koszty (winiety i coś tam słyszałem, że drogo jakaś autostrada wisząca jest. W brenen?)...
Przez Niemcy to uwielbiam jeździć, ale żeby nie wyszło za drogo. Jechał ktoś, wie ktoś? Może jakieś inne trasy?
Cel: Włochy - Selva di Cadore a dokładnie : Santa Fosca

Kacik [ Konsul ]
Jechałem do Włoch do Neapolu ale całkiem inną trasą. Nie pomogę :(
Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]
ktoś? :)
Narmo [ nikt ]
Wiem, że Automapa pozwala na ustalenie jak "najtańszej" drogi. Nie mam jednak u siebie mapy Europy więc nie mogę pomóc. Może masz jakiegoś znajomego, który ma GPS z odpowiednią funkcją? Chociaż po wyjechaniu z Polski lepiej chyba sprawował by się TomTom niż Automapa.
Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]
Narmo --> Mam automapę i jako kierowca busa zjeździłem z nią pól europy... Jest dobra. Ale czy ona wie gdzie trzeba mieć winiety a gdzie nie? I ile kosztuje ta autostrada wisząca?
Tego nie wiem. Nic nie zastąpi człowieka. Dlatego szukam ;)
Gromusek --> Wiem, że po Niemczech można śmigać z darmo, ale tam podobno na granicy z austrią chyba, albo austria z włochami. Jest jakaś droga autostrada :) I nie wiem ile to może kosztować.
Inna droga przez Słowację nie zawiera tejże autostrady, ale jest 100km dalej i ciężej. Wiadomo, że Niemcy są do jazdy wymarzone.
gromusek [ keep Your secrets ]
w niemczech nie bedziesz mial platnych autostrad, a paliwo jest w podobnych cenach jak u nas.