GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

konfiguracja sieci pomoc

01.01.2009
12:57
smile
[1]

Mane [ Pretorianin ]

konfiguracja sieci pomoc

Witam
Mam problem z siecią w domu, 1 PC ma dwie karty sieciowe 1 łaczy sie z modemem i wsyztkie ip/dns uzyskuje automatycznie, 2 sieciowa łaczy sie z 2 pc i tworza siec bez netu, w 1PC mam wpisane 192 168 0 1 w drugim z koncówka 2 i wszystko dziala, ale chcialbym teraz aby 2 pc tez miał net i nie wiem jak to skonfigurowac?

01.01.2009
13:22
[2]

wysiak [ Senator ]

Wlacz udostepnianie polaczenia na polaczeniu z siecia (na PC1), i na PC2 wpisz jego IP jako adres bramy oraz DNS.

04.01.2009
17:01
[3]

Mane [ Pretorianin ]

Niestety ale nie działa, na PC1: 1SIECIOWA - wszystko ma automatycznie łaczy sie przez kabel sieciowy z modemem , 2SIECIOWA ma wpisane 192.168.0.2 Maska 255.... i to wsyztko tutaj nie wpisuje bram ani dns?
PC2: 1sieciowa wpisane 192.168.0.3 maska 255....
2SIECIOWA Z PC1 laczy se kablem sieciowym Z 1SIECIOWA PC2

udos połaczenie 2SIECIOWA na PC1 i wpisalem w 1SIECIOWA NA PC2 w bramie 192.126.0.2 i w dns 192.168.0.2 i lipa nie ma sieci ani neta na PC2

04.01.2009
17:21
[4]

Plantator [ Prokonsul ]

w dns nie 192.168.0.2 tylko wpisz adresy serwerów dns, a w bramie wpisz adres 2SIECIOWA Z PC1

04.01.2009
18:07
[5]

wysiak [ Senator ]

Udostepnienie polaczenia wlacz na 1SIECIOWA PC1, i sprawdz pingiem

ping 192.168.0.2
ping www.google.pl
ping 216.239.59.147

05.01.2009
16:01
[6]

Mane [ Pretorianin ]

sorry ale troche sie zakrecilem :P

1SIECIOWA PC1 udos to polaczenie i nadal zostawiłem wsyztko automatycznie

2SIECIOWA PC1 czy tutaj cos wpisuje poza IP 192.168.0.2 I MASKA 255.255.255.0 ??

NA PC2 W 1 SIECIOWA MAM WPISANE IP :192.168.0.3 MASKE 255.255.255.0 W BRAMIE 192.168.0.2 I TERAZ W DNS mam tutaj wpisac ten ping z google ?

05.01.2009
16:07
[7]

Mane [ Pretorianin ]

ok działa wpisalem ten ping w 2SIECIOWA NA PC1 jako brame a w PC2 SIECIOWA wpisalem dns z połaczenia na PC1 SIECIOWA1 :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.