
Mane [ Pretorianin ]
konfiguracja sieci pomoc
Witam
Mam problem z siecią w domu, 1 PC ma dwie karty sieciowe 1 łaczy sie z modemem i wsyztkie ip/dns uzyskuje automatycznie, 2 sieciowa łaczy sie z 2 pc i tworza siec bez netu, w 1PC mam wpisane 192 168 0 1 w drugim z koncówka 2 i wszystko dziala, ale chcialbym teraz aby 2 pc tez miał net i nie wiem jak to skonfigurowac?
wysiak [ Senator ]
Wlacz udostepnianie polaczenia na polaczeniu z siecia (na PC1), i na PC2 wpisz jego IP jako adres bramy oraz DNS.
Mane [ Pretorianin ]
Niestety ale nie działa, na PC1: 1SIECIOWA - wszystko ma automatycznie łaczy sie przez kabel sieciowy z modemem , 2SIECIOWA ma wpisane 192.168.0.2 Maska 255.... i to wsyztko tutaj nie wpisuje bram ani dns?
PC2: 1sieciowa wpisane 192.168.0.3 maska 255....
2SIECIOWA Z PC1 laczy se kablem sieciowym Z 1SIECIOWA PC2
udos połaczenie 2SIECIOWA na PC1 i wpisalem w 1SIECIOWA NA PC2 w bramie 192.126.0.2 i w dns 192.168.0.2 i lipa nie ma sieci ani neta na PC2
Plantator [ Prokonsul ]
w dns nie 192.168.0.2 tylko wpisz adresy serwerów dns, a w bramie wpisz adres 2SIECIOWA Z PC1
wysiak [ Senator ]
Udostepnienie polaczenia wlacz na 1SIECIOWA PC1, i sprawdz pingiem
ping 192.168.0.2
ping www.google.pl
ping 216.239.59.147
Mane [ Pretorianin ]
sorry ale troche sie zakrecilem :P
1SIECIOWA PC1 udos to polaczenie i nadal zostawiłem wsyztko automatycznie
2SIECIOWA PC1 czy tutaj cos wpisuje poza IP 192.168.0.2 I MASKA 255.255.255.0 ??
NA PC2 W 1 SIECIOWA MAM WPISANE IP :192.168.0.3 MASKE 255.255.255.0 W BRAMIE 192.168.0.2 I TERAZ W DNS mam tutaj wpisac ten ping z google ?
Mane [ Pretorianin ]
ok działa wpisalem ten ping w 2SIECIOWA NA PC1 jako brame a w PC2 SIECIOWA wpisalem dns z połaczenia na PC1 SIECIOWA1 :)