GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

TV LCD 40'-42' < 2500 zł full HD

30.12.2008
16:45
[1]

grompablo [ Ocaleniec ]

TV LCD 40'-42' < 2500 zł full HD

Co polecacie ?

30.12.2008
16:46
[2]

provos [ Clandestino ]

Sharp Aquos, znajdziejsz taki w tej cenie, może trochę drożej. Najlepszy stosunek jakości do ceny.

EDIT: no, może w tej cenie to Full HD nie znajdziesz, ale HD Ready też będzie OK. Jak Full HD to już około 3500 zł.

30.12.2008
16:48
smile
[3]

Cremek [ Konsul ]

Easy Touch, montowany w Polsce na matrycy Samsunga - w tej chwili sa problemy z dostepnoscia ze wzgledu na bardzo duze zainteresowanie - mnie sie udalo kupic jeszcze przed kryzysem za 2100 PLN - jestem bardzo zadowolony.

30.12.2008
16:52
[4]

provos [ Clandestino ]

Wszystko jest robione na matrycy Samsunga albo Sharpa, bo chyba tylko oni robią matryce. Tyle tylko, że matryca matrycy nie równa. Jak jest dobra, to robią Samsunga, jak gówniana to LG, a jak na LG się nie nadaje to wsadzają w Easy Touch.

30.12.2008
16:52
[5]

grompablo [ Ocaleniec ]

mysle o samsungach

wersje 551 lub 536

30.12.2008
16:53
[6]

mikmac [ Senator ]

provos -->
nie myl modeli. Mowisz o serii B55 - owszem ten Aquos (niby) nawet 42" kosztuje jakos okolo 2500, ale to zupelnie inny TV niz znane i lubiane X20E czy X2Le albo jeszcze wyzsze modele.
B55 produkuja jako jedyna serie w jakiejs dziurze na tajwanie a nie w japonii jak inne serie. Obraz tragiczny, to juz mocno sredni Samsung (dowolna seria, bo S malo sie miedzy soba roznia) ma znacznie ladniejszy obraz niz B55...

30.12.2008
16:54
[7]

ormats [ Generaďż˝ ]

provos-->Czy ty wiesz co sie kryje pod slowem Aquos ?? To tak jak bys polecil Sony Bravia. Tego jest z 20 modeli. Jedne beda za 3000 zl a inne za 7000 ( przy tej samej przekatnej). Juz lepiej nic nie pisac niz takie bzdury jak Ty.

Troszke malo kaski jak na tak duzy Tv. Z tego pulapu cenowego to mozna polecic Sony KDL-40V4000 ( okolo 2800 w agito)

30.12.2008
16:55
smile
[8]

Cremek [ Konsul ]

provos -> Tak to sobie tlumacz - otoz w przypadku TV ogromna role w ksztaltowaniu ceny odgrywa naklejka z logo. Widac to zwlaszcza w przypadku, gdy np. TV Panasonica majacy gorsze parametry (choc niby lepsza jakosciowo matryce) od np. LG majacego lepsze parametry (choc niby na gorszej matrycy) kosztuje o 500-600 PLN wiecej. Ale od takich zakupow jest MM i jego klienci, czyli wiadomo kto :-).

P.S. Podobna sytuacja jest w notebookach, 70% wychodzi z jednej fabryki w tych samych kadlubkach, potem jest tylko klejenie loga.

30.12.2008
16:59
[9]

ormats [ Generaďż˝ ]

Cremek--> Nie zgodze sie z Toba. Te niby lepsze parametry to pewnia masz na mysli kontrast. W tym koreanczycy sie lubuja, wpisywaniu jak najwiekszych wartosci byle "ciemnego" klienta zlapac a najgorsze jest to , ze sie to im udaje.

30.12.2008
17:00
[10]

grompablo [ Ocaleniec ]

ogólnie upatrzyłem sobie tego



ma służyc do oglądania filmów, troche TV
FHD dlatego, że będzie podpięty komputer

30.12.2008
17:04
smile
[11]

Cremek [ Konsul ]

ormats -> W zadnym wypadku nie chodzi mi o kontrast czy jasnosc, bo nikt normalny nie bedzie ogladal TV z maksymalnymi ustawieniami (a tylko wtedy matryca osiaga podawane wartosci) bo moze oczy wypalic :-). Mowie raczej o czasie reakcji czy katach widzenia oraz czestotliwosci odswiezania.

Mnie tam moje ET pasuje zarowno pod N-ke jak i PS3 - skoro nie widac roznicy to po co przeplacac ? :-).

30.12.2008
17:07
[12]

grompablo [ Ocaleniec ]

Zgodzę się co do przepłacania ale mimo wszystko marka ET mnie nie przekonuje.

30.12.2008
17:11
[13]

mos_def [ Senator ]

A moze plazma?
Ojciec sobie kupił niedawno taka 42calowa Panasonica hd ready, dosc popularny i chwalony model ~2500zł (jak cie zainteresuje to podam symbol)
Bardzo fajnie to swieci, udało mi sie nawet na chwile podlaczyc do laptopa i obraz bardzo dobry, grac mozna spokojnie. Moim zdaniem w niskich przedzialach cenowych plazmy Panasonica rox.

30.12.2008
17:12
[14]

ormats [ Generaďż˝ ]

Roznice widac. Mam toshibe zf 355 znajomy obok ma samsunga a551 , oboje mamy ps3. U mnie gry wygladaja zdecydowanie ladniej . Plynnosc na tymn samsungu nie istnieje. Czesto gramy w pes`a 2009 . U mnie plynnie a u kolesia zdarzaja sie dziwne zacinki i spowolnienia. Upgrade softu lekko pomogl w samsungu. Na poczatku bylo tragicznie.

30.12.2008
17:25
[15]

Davidian [ Generalissimus ]

Wolabym wybrac mniejsza matryce a doplacic do 100Hz

30.12.2008
17:33
[16]

tankem3 [ sergant Hale ]

FHD dlatego, że będzie podpięty komputer

ale z jakiej odległości? bo rozumiem 3 metry, ale czy sens sobie pudłem(PC) zawalać salon nie mówiąc o myszce i klawie?

30.12.2008
17:38
[17]

tempura [ Chor��y ]

ja polecam SOny Bravie - jesli chodzi o szczegoly, to mysle, ze w tej cenie powinienes sie zalapac na serie V - model 40V4000 jest bardzo ok. moze byc tez nieco mniejszy (37") za 2180 -



jesli chodzi zas o skle z Soniakami, to od dluzszego czasu tutaj kupuje sprzet Sony i jestem bardzo zadowolony:

www.video-top.pl

30.12.2008
19:10
smile
[18]

Cremek [ Konsul ]

Mos_def -> po co wywalac jakby nie bylo niemala kwote 2500 zeby kupic sprzet ktory nie jest FullHD ? - bezsensu przeciez to nie jest zakup na rok czy dwa...

30.12.2008
19:17
[19]

provos [ Clandestino ]

Już zostało ustalone, że 2500 nie kupi porządnego TV FHD z takim ekranem.

30.12.2008
19:23
[20]

Gepard206 [ Final Fantasy 7 ]

Ja tam polecam jakiegoś LG ... :)

30.12.2008
19:37
smile
[21]

Cremek [ Konsul ]

provos -> tak tak a swinie fruwaja... hahahahahaa

31.12.2008
15:09
[22]

grompablo [ Ocaleniec ]

tylko, że toshiba kosztuje ponad 4000

Ten TV będzie używany do ogladania przedewszystkim filmów DVD
a czasem dla frajdy jakieś gry na kompie, przeglądanie i obrabianie zdjęć

31.12.2008
16:34
smile
[23]

provos [ Clandestino ]

Cremek - jesteś cienki z kasą, kupiłeś jakieś badziewie i wmawiasz wszystkim, że to dobre. Trochę jak skodziarz :)

31.12.2008
17:03
smile
[24]

Trane [ Konsul ]

Popieram provosa. Jakkolwiek grunt ze wlasciciel zadowolony ;)))

31.12.2008
17:12
smile
[25]

Cremek [ Konsul ]

@provos -> wez odejdz czlowieku pieprzysz takie bzdury ze szkoda tego czytac, skoro zakup przez ciebie (chociaz watpie zebys cokolwiek zarabial) TV za 4000 i wiecej poprawia ci samopoczucie to moje gratulacje - ja tam zasada z reklamy Dosi smieje sie z idiotow kupujacych naklejki na obudowie...

Aaa i przy okazji przetestowalem nowe urzadzenie - faktycznie dziala na provosa, skala na maks :-).


TV LCD 40'-42'  < 2500 zł full HD - Cremek
01.01.2009
20:01
smile
[26]

provos [ Clandestino ]

Cremek - muszę cię oświecić - ten obrazek zawsze tak pokazuje. To jest taka animacja, tzw. gif. Tak jest zrobiony, że wskazówka zawsze tam będzie. Coś jak film, kapujesz? Ile razy byś np. nie oglądał Titanica, to on zawsze zatonie.

01.01.2009
20:07
smile
[27]

Cremek [ Konsul ]

Tak tak dlatego znowu mi tak pokazal, bo sie pokazales w tym watku - genialne urzadzenie :-).


TV LCD 40'-42'  < 2500 zł full HD - Cremek
01.01.2009
20:09
smile
[28]

provos [ Clandestino ]

Wygląda na to, że problem leży jednak po twojej stronie. Ten obrazek wygląda w ten sposób, ilekroć wstawia go jakiś kretyn.

01.01.2009
20:27
[29]

Coy2K [ Veteran ]

Cremek ale prawdziwy bullshit to wciskasz ludziom właśnie Ty...

lepiej kupic porządny HDready niż badziewie co próbuje być fullHD, a ta Twoja N'ka to ma pare kanałów nadających w HD na krzyz wiec nie bardzo wiem czym sie podniecasz... ps3 w wiekszosci gier moze tylko robić upscaling do 1080p, wiekszosc i tak natywnie jest w 720p a nawet i niżej.

Jeśli nie stac Cie na porządny TV to nie rozumiem czemu na siłe wciskac komuś jakiegoś noname'a za 2100zł w fullHD, smiech na sali, przeciez to nawet pierwszy lepszy HDready za 2500zł bedzie nadawal lepszy obraz od Twojej odpustówki.

01.01.2009
20:35
[30]

Tomkju [ Centurion ]

Wiec co polecicie za około 3500zł?

01.01.2009
20:41
smile
[31]

Cremek [ Konsul ]

@Coy2K -> nawet nie widziales na oczy obrazu jaki on generuje a pieprzysz od razu, ze HD Ready bedzie lepsze - typowy idiota. Akurat kanaly, ktore nadaje N-ka w HD wygladaja wysmienicie, gry na PS3 fakt, ze wiekszosc ma 720p ale juz filmy na BluRay maja 1080p i np. taki Dark Knight powoduje zachwyt, podobnie jak inne pozycje - wiec nie rozumiem o co chodzi, czy dla Was wyznacznikiem pozycji i statusu danej osoby jest to, ze wydaje na telewizor 3000 tylko po to, zeby wsrod znajomych moc pochwalic sie marka ? - jesli tak to bardzo przepraszam ale z idiotami nie bede dyskutowal.

P.S. Poza tym ja nic nikomu nie wciskam, autor sie zapytal co mu proponujemy do 2500 a madrale jak ty i provos od razu sapiecie, ze do tej kwoty sie nie kupi porzadnego telewizora - bo pewnie takie z was burzuje ze macie co najwyzej 20" CRT i zazdrosc na kazdego, kto sobie zapracowal na swoj sprzet (bo was pewnie finansuja rodzice jeszcze).

01.01.2009
20:45
smile
[32]

provos [ Clandestino ]

Oj oj jak ono się zeźliło. Prawda jest taka, słonko, że taniego mięsa nawet psy nie chcą żreć i niestety dla takich jak ty, droższe produkty - czy to chodzi o RTV, AGD, ciuchy, samochody czy nawet jedzenie są lepsze od taniego badziewia. Nie ma siły, żeby szManta dogoniła jakością np. Pioneera czy Denona a jakiś gówniany telewizor, do którego nie chce się przyznać producent, odpowiadał jakości Sharpa.

(bo was pewnie finansuja rodzice jeszcze).

Rodzice to ci pewnie sfinansowali tego Mercedesa, twojego rówieśnika.

01.01.2009
20:49
smile
[33]

Cremek [ Konsul ]

Koncze moj udzial w tym temacie - jak widac na co niektorych reklamy dzialaja jak sie patrzy - szkoda tylko ze takie badziewie bedzie mialo za kilka lat prawo do glosowanie to nam dobrze nie wrozy - trudno...

P.S. Na zakonczenie - provos -> jak juz mowilem wczesniej zazdrosc na kazdym kroku - ty pewnie sie poruszasz parakulosem albo na wozku inwalidzkim - takie poczucie wyzszosci przez ciebie przemawia, ze na pewno jestes lubiany w otoczeniu hahaha... zal.

P.S. 2 Coy2K -> niestety mam uczulenie na glupote - nic na to nie poradze...

01.01.2009
20:52
smile
[34]

Coy2K [ Veteran ]

Cremek nie rozumiem skąd u Ciebie taka wrogość. Ogłady i dobrych manier to się jeszcze musisz długo uczyć, a idiotów proponuje poszukać gdzie indziej.

Najwyraźniej nie dociera do Ciebie, że za kwotę 2500zł nie kupi się porzadnego fullHD i kropka, a tupanie nóżką nic tu nie pomoże.

Podniecasz się swoim blu ray a ile masz tych cudnych filmow procz Dark Knighta ?
Jedyną osobą, która się tu chwali i zapewne wsród znajomych również że ma magiczne fullHD naklejone na obudowie jesteś Ty.

Dla mnie wyznacznikiem jakości jest generowany obraz a nie cena i nikt tu nie podawał ceny za którą kupił swoj telewizor, narazie to Ty sie musiales pochwalić swoim fullHD, odtwarzaczem blu ray ( zapewne dla paru filmow :), konsolą i N'ką, więc weź głeboki wdech i nie spinaj się tak, bo narazie największą wiochę czuć od Ciebie :)

01.01.2009
20:58
smile
[35]

provos [ Clandestino ]

Ale się no-life zabulgotał. Dla takich przygłupów warto odwiedzać to forum - kupa śmiechu gwarantowana.


P.S. 2 Coy2K -> niestety mam uczulenie na glupote - nic na to nie poradze...


Nie masz uczulenia na głupotę. Gdybyś miał, nie byłbyś w stanie pisać na forum, musiałbyś się cały czas drapać.

01.01.2009
21:35
[36]

dave_mgs [ Generaďż˝ ]

cremek - nie od dziś wiadomo, że Easy-Touch high-endowego sprzętu nie produkują, półka wręcz niska.

01.01.2009
23:30
[37]

grompablo [ Ocaleniec ]

Chwilowo stanęło na philipsie

02.01.2009
00:18
[38]

mikmac [ Senator ]

Tomkju -->
za 3500 polecam Aqous 46D65E - zmiesci sie w sklepach netowych. Jest to nastepca serii X20/G20/B20 z drobnymi cieciami kosztow :) Nie ma RGB+ czyli nie podmienia czerwieni na roz (malo kto zauwazy) i ma 6 zamiast 4 ms - tego nikt nie zauwazy. Jak mowi, ze widzi to klamie.
Za to ma USB oraz znacznie mniej "prunda" ciagnie. Sa to modele z pazdziernika 08 czyli mlode.

Rozmiaru 42 Sharp juz nie robi - nie oplaca sie. Te same koszta co 46 w produkcji a mozna od klienta wiecej wyciagnac :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.