GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

The Chronicles of Spellborn (1) Już 5 grudnia!

01.12.2008
18:46
[1]

parampam [ Chor��y ]

The Chronicles of Spellborn (1) Już 5 grudnia!

INFO:
The Chronicles of Spellborn to gra z gatunku MMOcRPG stworzona przez studio developerskie Spellborn International (uprzednio znane pod nazwą Khaeon Games). Aby wybić się ze sztampowości powstających jak grzyby po deszczu produkcji MMO, jej ojcowie przygotowali dla graczy oryginalny, mroczny świat oraz wciągającą fabułę, a także szereg innych funkcjonalności i innowacji.

Uniwersum, w którym przychodzi nam poprowadzić swojego bohatera to Enclave of the Five Sacrifices, które w wyniku katastrofalnych następstw ostatniej wojny zostało rozdarte na wiele części. Obecnie składa się ono z wielu królestw dryfujących w przestrzeni zwanej Deadspell Storm, pozostającej w niezwykłym, magicznym stanie, umożliwiającym życie w swoim wnętrzu. Gracze oczywiście mogą podróżować pomiędzy światami dzięki zawirowaniom niespokojnej magii, aczkolwiek muszą liczyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w mijanych obszarach.

Podobnie jak w innych grach z gatunku MMO, tak i w The Chronicles of Spellborn tworzymy swojego awatara, którego poczynaniami kierujemy w trakcie rozgrywki. Twórcy przygotowali dla nas całkiem spory i zróżnicowany wachlarz ras oraz klas postaci a także twarzy, ubiorów, części uzbrojenia i symboli, dzięki którym jesteśmy rozpoznawalni w świecie gry. Naszą przygodę w The Chronicles of Spellborn możemy przeżywać samotnie bądź też łączyć się z innymi graczami w drużyny - nic nie stoi też na przeszkodzie by wstąpić do jednej z gildi, zwanych tutaj Domami. Walki, których nie brakuje, toczą się przeciwko potworom bądź innym graczom. Można także zawierać lub zrywać sojusze z innymi, a nawet przejmować kontrolę nad pewnymi obszarami świata. Wraz z rozwojem rozgrywki i wykonywaniem kolejnych zadań gracze zyskują dostęp do coraz szerszej wiedzy na temat Enclave of the Five Sacrifices, co przekłada się na lepsze poznawanie panujących tu zasad oraz odkrywanie jego tajemnic. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie dość złożonego systemu umiejętności i zdolności, determinującego nasze szanse podczas starcia. Gracz wybierając kilka dostępnych umiejętności tworzy z nich konkretny zestaw, który może zostać zapamiętany i użyty w dowolnym momencie walki. Wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczeni zyskujemy dostęp do kolejnych umiejętności, które oczywiście możemy dodawać do zapamiętanych zestawów.

Od strony technicznej gra prezentuje się przyzwoicie, dzięki zaprzęgnięciu do generowania grafiki, zmodyfikowanej do swoich potrzeb, technologii Unreal Engine w wersji 2.5.

Lista graczy:


Kiedy gramy? 5 Grudnia!

Strona gry:

01.12.2008
19:33
[2]

Perrin Aybara [ Craft User ]

Coż, niedokładnie zagramy 5 grudnia.
CotS zostało pogrążone już przed premierą. Gra w dość dziwaczny sposób będzie dystrybuowana. W Europie ma być 3 dystrybutorów, w Stanach (i reszcie "cywilizowanego" świata 1). Europa została podzielona na części (nie chce mi sie tu wymieniać, jak kogoś to interesuje niech zajży na oficjalne forum (a w zasadzie fora!!!). Jak już wspomniałem Europa została podzielona pomiędzy 3 formy: Mindscape, Frogster i Acclaim (który jest dystrybutorem w US i Oceanii).
Każdy z dystrybutorów będzie blokował IP, tak że zagrać będzie można tylko "w swoim kawałku Europy". Polska razem z UK, Hiszpanią, Włochami i cała Europą środkowo-wschodnią wpadła do worka Acclaimu, będziemy grali razem z Amerykanami.
Wszystkie wielkie międzynarodowe gildie zostały rozbite już przed premierą :).
Najgorzej ma sie nasza część Europy, nie jest jasne czy Acclaim postawi dla nas serwery gdzies w EU czy będziemy grać z Amerykanami (co utrudni rozgrywkę PvE i uniemożliwi PvP, gdyż walka jest czysto zręcznościowa i wysoce zależna od pinga).
Premiera Acclaimu przewidywana jest na "gdzieś w styczniu 2009", wiec z powodu blokady IP nie pogramy 5 grudnia...

01.12.2008
19:43
[3]

kaprall84 [ Junior ]

Witam. Nikt tutaj nic nie napisał czy to jest gra darmowa czy płatna?. Ile będzie wynosił miesiąc rozgrywki.

01.12.2008
20:05
smile
[4]

RexNebular [ Centurion ]

Każdy z dystrybutorów będzie blokował IP, tak że zagrać będzie można tylko "w swoim kawałku Europy".

Co za idiotyzm.
Dziękuję, postoję.

01.12.2008
21:34
[5]

Perrin Aybara [ Craft User ]

To prawdopodobnie sprawka Acclaimu, oni maja najwiekszy kawalek tortu i nie chca sie nim dzielic. Juz teraz mozna tego dowiadczyc wchodzac na europejska strone Spellborna i probujac zalozyc konto (jestesmy automatycznie przekierowywani na strone Acclaimu). Adresy IP z obszaru wplywow jednego dystrybutora nie beda mogly zakladac kont i grac na terenie innego dystrybutora. Europa podzielona jest wiec pomiedzy 3 firmy.
Najglupszy zabieg marketingowy w historii. Nie sadze, zeby mialo to przyniesc komus kozysci, raczej tylko straty, bo masa ludzi nie bedzie grac w gre MMO w ktora nie beda mogli grac wspolnie z przyjaciolmi z innych panstw.

05.12.2008
15:41
[6]

FunMen [ FunMan forever ]

Ściągam niemiecką instalkę, 3 Gb...
,a pójdzie jak mam niemiecką instalkę?

05.12.2008
18:37
[7]

Perrin Aybara [ Craft User ]

Nie ma znaczenia jaka wersje klienta masz, nie zalozysz nawet konta (chyba, ze aktualnie nie znajdujesz sie w Polsce). Wedlog adresow IP ludzie w Europie sa podzieleni pomiedzy 4 dystrybutorow, Polsce przypadl ten najgorszy. Pech...

31.01.2009
18:27
[8]

Duner [ Junior ]

info o grze:
strona domowa "naszego" dystrybutora:
status: Closed Beta(rozpocznie sie na dniach) wiec ci ca chca sprobowac wbijac sie na strone i rejestrowac bo klucze do CB dostaje sie w drodze losowania

czesc darmowa: do 7 lvla i dostep na 2 mapy
czesc platna: narazie podano 15 dolarow/miesiac

01.02.2009
10:18
[9]

Perrin Aybara [ Craft User ]

Nie nalezy zapominac, ze Akklaim jest firma amerykanska i do wszelkich transakcji z terenow Unii Europejskiej nalezy doliczyc podatek VAT (bodajze 22%, tak jak w przypadku gier od SOE).

04.02.2009
18:27
[10]

FunMen [ FunMan forever ]

Instaluję :) Zobaczymy co z tej gry będzie :)

Ale waży sporo----> instalka 3 GB, a potem 8 xD

04.02.2009
19:50
[11]

FunMen [ FunMan forever ]

Kurde, zarejestrowałem się, a nie umię zagrać. Nie dostałem e-maila...nic, nie wiem co zrobić. Czekać?

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.