Rofl12345 [ Legionista ]
zadanie z fizyki ..
witam ! jestem bardzo slaby z Fizyki i prosze Was o pomoc :)
Oblicz wartość przyspieszenia jakie może osiągnąć rowerzysta o masie 50kg z rowerem działając siłą 70N przy oporach ruchu 20N
z gory dzieki i jesli masz pisac glupie posty to lepiej nie pisz ..
Damixsuzuki [ Pretorianin ]
a=f/m masz gotowy wzór wystarczy podłożyć liczby . Co w tym trudnego ? Wynik ci wyjdzie w sekundzie kwadrat.
konr23m [ Konsul ]
jeszcze nalezy odjac 70-20=50
i wtedy podstawic
Damixsuzuki-----> nie kazdy jest orłem z fizyki
Rofl12345 [ Legionista ]
dzieki wielkie macie u mnie piwo :)
Damixsuzuki [ Pretorianin ]
konr23m----> no w sumie tak ;)
Rofl12345 [ Legionista ]
jeszcze jedno mam :d
Konrad biegnąc z prędkością 5m/s wskoczył na nieruchome sanki o masie 10kg. Oblicz wartość pędu sanek z Konradem jezeli jego masa wynosi 70kg
Rofl12345 [ Legionista ]
+ jescze pare :/
Jaka była wartość siły, która w czasie 10s zmieniłą pęd ciałą o 5 kg*m/s ?
Jak zmieni się pęd wózka jeżeli jego masa zwiększy się 2 razy, a wartość prędkości zwiększy się 4 razy?
DEXiu [ Generaďż˝ ]
konr23m ==> Nie każdy jest orłem z fizyki, ale czy tak trudno zastosować do kilku zadań raptem dwa wzory na krzyż?
Rofl12345 ==> Żeby stawiać piwo trzeba najpierw skończyć 18 lat :P
Zadanie z "Konradem biegnącym" - zasada zachowania pędu (pęd biegnącego Konrada musi się równać pędowi Konrada z sankami). Wzór na pęd: p=m*v
Zadanie z siłą zmieniającą pęd: korzystamy ze wzorków F=m*a, a=v/t, p=m*v. Poprzekształcaj je i powsadzaj odpowiednio jeden do drugiego tak aby uzyskać F=(wyrażenie w którym jest tylko p i t) i wstaw znane wartości p i t.
Zadanie z wózkiem: wzór na pęd (powyżej)
jagged_alliahdnbedffds [ Rock'n'Roll ]
Ale wytłumaczcie mu to, a nie, że tylko wystarczy podstawić i odjąć siły...
a = F/m, gdzie F to siła wypadkowa tych dwóch
F rowerzysty jest skierowana powiedzmy w prawo, a F oporu przeciwnie, bo Cię opór zatrzymuje troche, więc F wypadkowa jest skierowana tak jak F rowerzysty, bo on w końcu jedzie, nie? :)
Rofl12345 [ Legionista ]
dzieki jestescie zajebisci!
Fisz3k [ Pretorianin ]
Dzieki dzieki.