GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

zadanie z fizyki ..

01.12.2008
15:03
[1]

Rofl12345 [ Legionista ]

zadanie z fizyki ..

witam ! jestem bardzo slaby z Fizyki i prosze Was o pomoc :)

Oblicz wartość przyspieszenia jakie może osiągnąć rowerzysta o masie 50kg z rowerem działając siłą 70N przy oporach ruchu 20N

z gory dzieki i jesli masz pisac glupie posty to lepiej nie pisz ..

01.12.2008
15:11
[2]

Damixsuzuki [ Pretorianin ]

a=f/m masz gotowy wzór wystarczy podłożyć liczby . Co w tym trudnego ? Wynik ci wyjdzie w sekundzie kwadrat.

01.12.2008
15:15
[3]

konr23m [ Konsul ]

jeszcze nalezy odjac 70-20=50
i wtedy podstawic
Damixsuzuki-----> nie kazdy jest orłem z fizyki

01.12.2008
15:18
[4]

Rofl12345 [ Legionista ]

dzieki wielkie macie u mnie piwo :)

01.12.2008
15:19
[5]

Damixsuzuki [ Pretorianin ]

konr23m----> no w sumie tak ;)

01.12.2008
15:30
[6]

Rofl12345 [ Legionista ]

jeszcze jedno mam :d

Konrad biegnąc z prędkością 5m/s wskoczył na nieruchome sanki o masie 10kg. Oblicz wartość pędu sanek z Konradem jezeli jego masa wynosi 70kg

01.12.2008
15:39
[7]

Rofl12345 [ Legionista ]

+ jescze pare :/

Jaka była wartość siły, która w czasie 10s zmieniłą pęd ciałą o 5 kg*m/s ?

Jak zmieni się pęd wózka jeżeli jego masa zwiększy się 2 razy, a wartość prędkości zwiększy się 4 razy?

01.12.2008
15:51
[8]

DEXiu [ Generaďż˝ ]

konr23m ==> Nie każdy jest orłem z fizyki, ale czy tak trudno zastosować do kilku zadań raptem dwa wzory na krzyż?
Rofl12345 ==> Żeby stawiać piwo trzeba najpierw skończyć 18 lat :P
Zadanie z "Konradem biegnącym" - zasada zachowania pędu (pęd biegnącego Konrada musi się równać pędowi Konrada z sankami). Wzór na pęd: p=m*v
Zadanie z siłą zmieniającą pęd: korzystamy ze wzorków F=m*a, a=v/t, p=m*v. Poprzekształcaj je i powsadzaj odpowiednio jeden do drugiego tak aby uzyskać F=(wyrażenie w którym jest tylko p i t) i wstaw znane wartości p i t.
Zadanie z wózkiem: wzór na pęd (powyżej)

01.12.2008
16:01
[9]

jagged_alliahdnbedffds [ Rock'n'Roll ]

Ale wytłumaczcie mu to, a nie, że tylko wystarczy podstawić i odjąć siły...
a = F/m, gdzie F to siła wypadkowa tych dwóch

F rowerzysty jest skierowana powiedzmy w prawo, a F oporu przeciwnie, bo Cię opór zatrzymuje troche, więc F wypadkowa jest skierowana tak jak F rowerzysty, bo on w końcu jedzie, nie? :)

01.12.2008
16:09
[10]

Rofl12345 [ Legionista ]

dzieki jestescie zajebisci!

01.12.2008
16:26
[11]

Fisz3k [ Pretorianin ]

Dzieki dzieki.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.