
Negocjator [ * ]
Jak zaoszczędzić na OC?
Czy między firmami oferującymi ubezpieczenie OC samochodu
są różnice w cenie warte uwagi?
Jest szansa żeby znaleźć ofertę znacznie tańszą od pozostałych?
Druga sprawa to nazwy konkretnych firm. Znam AXA, PZU i
Liberty Direct.
Jakie jeszcze?
Acha. Czy przez internet jest taniej niż od agenta?
Łysack [ Przyjaciel ]
1) tak - są duże różnice - rzędu kilkuset złotych w zależności od silnika
2) tak - w większości za astrę 1.4 rejestrowaną na ojca i mnie wołali około 400zł - w Hestii dostałem ofertę za 180 rocznie.
3) Hestia, Warta - każdy z nich ma inne warunki i inne rabaty do konkretnej grupy kierowców
4) przez agenta będzie taniej, bo ma różne rabaty w zależności od klientów i kupuje ubezpieczenia hurtem, więc może sprzedać je taniej.
Poza tym agent znajdzie Ci najtańsze ubezpieczenie do Twoich warunków - ale zanim ubezpieczysz przejdź się do kilku:)
Napisz nam jaki masz silnik i zniżki, który rocznik samochód i od ilu lat masz prawko - może ktoś Ci coś doradzi:)
Przy okazji zapytam - jak ubezpieczyć samochód na powietrze? nie ma on konkretnej pojemności silnika - ile to może kosztować?
rychlik [ Junior ]
Wczoraj w Rzepie pojawił się ciekawy artykuł o najkorzystniejszych cenowo polisach: Myślę, że znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania. Ja mam w pzu, przedłużyłem teraz umowę, za co mi dali 20% zniżki na pakiet. Dla nowych klientów też mają promocje, z tego co się orientuję, tak że można całkiem nieźle zaoszczędzić.
Samochód na powietrze? A gdzie to cudo wynalazłeś?
W32.Blaster [ Konsul ]
Jeżeli chodzi o cene to PZU odradzam.Mają kolosalne stawki.Ja od siebie moge polecić HDI Asekuracja, sprawdź sam a zobaczysz ile mozesz zaoszczędzić.
Mr.B-F [ Pretorianin ]
jak Ty nawet nie napisales ile masz znizek to tak sobie mozemy gadac...
Jezeli chcesz wszystko zrobic na legalu, bez kombinowania to polecam allianz. Przy zakupie swojego pierwszego wozu zrobilem spore rozeznanie wsrod ubezpieczycieli i wlasnie allianz wypadl najkorzystniej. Z koleji najgorzej wypadl Link4.
Sa jeszcze sposoby, dzieki ktorym swiezy kierowca moze zaplacic 300 zł za oc i smialo jezdzic, tu juz trzeba troche pokombinowac.
No i 3 opcja to wspolwlascicielstwo ale nie zawsze sie da.
N2 [ negroz ]
Bodajże w którymś z towarzystw ubezpieczeniowych (mogę zapytać kumpla bo sam ubezpieczał) podajesz tylko ile masz zniżek i Ci obliczają sumkę no i jak Ci sie podoba to ubezpieczasz, sęk w tym, że oni tych zniżek nie sprawdzają.
On sam został o tym poinformowany przez agenta, dodał sobie +10% i jeździ.
ormats [ Generaďż˝ ]
Zadzwon do PTU. Jak mi obliczyli to place o 290 zl mniej niz w innej firmie ( HDI ). LINK4 byl drozszy o 500 zeta.
Zielona Żabka [ dementia praecox ]
w mBanku jest najtaniej
Hiacynt [ Konsul ]
Tanie OC ma swoje wady :)
Ja jak mnie walnie ktos z OC w jakiejs Szajsopomocy to od razu wzywam policje albo biore kase. Zadnych oswiadczen itp bo potem za duze ryzyko ze zostanie sie z niczym.

Huntelaar [ a ty lowelku jedź ]
W mBanku najtaniej jest
Łysack [ Przyjaciel ]
rychlik ->
ciekaw jestem jak z ubezpieczeniem czegoś takiego.
jojko999 [ Generaďż˝ ]
Łysack--> jak czytam opis działania silnika to jest tam jednak cylinder z tłokiem a nawet dwa, więc jakąś pojemność mają, nawet pewnie niestety większą niż silnik klasyczny.
Łysack [ Przyjaciel ]
jojko -> tylko gdzie znaleźć tę informację :D na stronie producenta nie widzę..

szuru-buru [ Whose line is it anyway? ]
Łysack <-- ile masz lat? mam takie samo auto rejestrowane na takich samych zasadach i płace w HDI około 500 zł. Jak się pytałem to mówili, że tam najtaniej. Może to przez mój wiek (21).....
Łysack [ Przyjaciel ]
szuru-buru -> ja mam zarejestrowane na ojca i jestem współwłaścicielem.
teraz w mbanku jak liczyłem na mnie i ojca jako kierowcę dodatkowego wyszło nieco ponad 400zł jako najtańsze, więc Twoja stawka jest ok:)

Cartman___ [ Konsul ]
W HDI najtaniej. OC bierze sie jak n ajtansze :) To przeciez poszkodowany bedzie sie z nimi zarl a nie my :)
szuru-buru [ Whose line is it anyway? ]
Łysack <- ja mam taką samą sytuacje. Wprowadzili zwyżki za wiek i kurde teraz trzeba bulić 30% więcej do 25 roku życia.
Łysack [ Przyjaciel ]
szuru-buru -> jesteś jako współwłaściciel, czy kierowca dodatkowy?
Za współwłaściciela są duże zwyżki - ja jestem kierowcą dodatkowym - zwyżki jest 5 lub 10%, a zniżunie już mi lecą:)
Wszystko zalezy od tego jak jesteś wpisany w dowodzie rejestracyjnym
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Za współwłaściciela są duże zwyżki
Znaczy w tym HDI? Ale porażka.
szuru-buru [ Whose line is it anyway? ]
Łysack<--- współwłaściciel niestety :/
Łysack [ Przyjaciel ]
Paudyn -> jeśli samochód ma młodego współwłaściciela to wtedy są spore zwyżki za wiek - w każdej ubezpieczalni:) Jeśli jest się tylko użytkownikiem to zniżki i tak lecą, a zwyżki jest tylko 5 lub 10%, a nie 30, czy też chyba ostatnio nawet 50% :)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
A jeśli właścicielem jesteś Ty, a współwłaścicielem Twój tata posiadający zniżki?
Łysack [ Przyjaciel ]
właściciel/współwłaściciel - zniżki i zwyżki się sumują niezależnie od kolejności.
Co innego w przypadku właściciel/współużytkownik - wtedy liczą się zniżki właściciela, a za współużytkownika może to być drobna zniżka lub zwyżka, w zależności od wieku i własnych zniżek - zazwyczaj współużytkownik zmienia cenę o nie więcej niż 10% ubezpieczenia:)
Przynajmniej tak miałem tłumaczone w Warcie:) i że w innych ubezpieczalniach też tak jest, bo większość zniżek i zwyżek to odgórne nakazy. Jedynie takie bonusy jak dodatkowe 15% zniżki w warcie dla emerytów są wymysłem konkretnego ubezpieczyciela.

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Jezu, zapomniałem, że mnie już chyba ze względu na wiek zwyżka zupełnie nie dotyczy.

Negocjator [ * ]
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
rychlik --> Dzięki za info o artykule.
Kurdt [ Legend ]
Mam świecący globus od Arturka :****
rychlik [ Junior ]
Negocjator i gdzie zdecydowałeś się wziąć OC? Sprawdzałeś te pakiety pzu, o których pisałem? Znalazłem jeszcze ciekawe porównanie OC różnych TU, może Ci się przydać: