GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak zaoszczędzić na OC?

27.11.2008
18:01
smile
[1]

Negocjator [ * ]

Jak zaoszczędzić na OC?

Czy między firmami oferującymi ubezpieczenie OC samochodu
są różnice w cenie warte uwagi?
Jest szansa żeby znaleźć ofertę znacznie tańszą od pozostałych?

Druga sprawa to nazwy konkretnych firm. Znam AXA, PZU i
Liberty Direct.
Jakie jeszcze?

Acha. Czy przez internet jest taniej niż od agenta?

27.11.2008
18:09
[2]

Łysack [ Przyjaciel ]

1) tak - są duże różnice - rzędu kilkuset złotych w zależności od silnika
2) tak - w większości za astrę 1.4 rejestrowaną na ojca i mnie wołali około 400zł - w Hestii dostałem ofertę za 180 rocznie.
3) Hestia, Warta - każdy z nich ma inne warunki i inne rabaty do konkretnej grupy kierowców
4) przez agenta będzie taniej, bo ma różne rabaty w zależności od klientów i kupuje ubezpieczenia hurtem, więc może sprzedać je taniej.

Poza tym agent znajdzie Ci najtańsze ubezpieczenie do Twoich warunków - ale zanim ubezpieczysz przejdź się do kilku:)

Napisz nam jaki masz silnik i zniżki, który rocznik samochód i od ilu lat masz prawko - może ktoś Ci coś doradzi:)

Przy okazji zapytam - jak ubezpieczyć samochód na powietrze? nie ma on konkretnej pojemności silnika - ile to może kosztować?

28.11.2008
14:35
[3]

rychlik [ Junior ]

Wczoraj w Rzepie pojawił się ciekawy artykuł o najkorzystniejszych cenowo polisach: Myślę, że znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania. Ja mam w pzu, przedłużyłem teraz umowę, za co mi dali 20% zniżki na pakiet. Dla nowych klientów też mają promocje, z tego co się orientuję, tak że można całkiem nieźle zaoszczędzić.

Samochód na powietrze? A gdzie to cudo wynalazłeś?

28.11.2008
14:43
[4]

W32.Blaster [ Konsul ]

Jeżeli chodzi o cene to PZU odradzam.Mają kolosalne stawki.Ja od siebie moge polecić HDI Asekuracja, sprawdź sam a zobaczysz ile mozesz zaoszczędzić.

28.11.2008
15:31
[5]

Mr.B-F [ Pretorianin ]

jak Ty nawet nie napisales ile masz znizek to tak sobie mozemy gadac...
Jezeli chcesz wszystko zrobic na legalu, bez kombinowania to polecam allianz. Przy zakupie swojego pierwszego wozu zrobilem spore rozeznanie wsrod ubezpieczycieli i wlasnie allianz wypadl najkorzystniej. Z koleji najgorzej wypadl Link4.
Sa jeszcze sposoby, dzieki ktorym swiezy kierowca moze zaplacic 300 zł za oc i smialo jezdzic, tu juz trzeba troche pokombinowac.
No i 3 opcja to wspolwlascicielstwo ale nie zawsze sie da.

28.11.2008
15:41
[6]

N2 [ negroz ]

Bodajże w którymś z towarzystw ubezpieczeniowych (mogę zapytać kumpla bo sam ubezpieczał) podajesz tylko ile masz zniżek i Ci obliczają sumkę no i jak Ci sie podoba to ubezpieczasz, sęk w tym, że oni tych zniżek nie sprawdzają.
On sam został o tym poinformowany przez agenta, dodał sobie +10% i jeździ.

28.11.2008
15:51
[7]

ormats [ Generaďż˝ ]

Zadzwon do PTU. Jak mi obliczyli to place o 290 zl mniej niz w innej firmie ( HDI ). LINK4 byl drozszy o 500 zeta.

28.11.2008
15:55
[8]

Zielona Żabka [ dementia praecox ]

w mBanku jest najtaniej

28.11.2008
16:18
[9]

Hiacynt [ Konsul ]

Tanie OC ma swoje wady :)

Ja jak mnie walnie ktos z OC w jakiejs Szajsopomocy to od razu wzywam policje albo biore kase. Zadnych oswiadczen itp bo potem za duze ryzyko ze zostanie sie z niczym.

28.11.2008
16:22
smile
[10]

Huntelaar [ a ty lowelku jedź ]

W mBanku najtaniej jest

28.11.2008
19:44
[11]

Łysack [ Przyjaciel ]

rychlik ->

ciekaw jestem jak z ubezpieczeniem czegoś takiego.

28.11.2008
20:20
[12]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

Łysack--> jak czytam opis działania silnika to jest tam jednak cylinder z tłokiem a nawet dwa, więc jakąś pojemność mają, nawet pewnie niestety większą niż silnik klasyczny.

28.11.2008
20:30
[13]

Łysack [ Przyjaciel ]

jojko -> tylko gdzie znaleźć tę informację :D na stronie producenta nie widzę..

28.11.2008
20:48
smile
[14]

szuru-buru [ Whose line is it anyway? ]

Łysack <-- ile masz lat? mam takie samo auto rejestrowane na takich samych zasadach i płace w HDI około 500 zł. Jak się pytałem to mówili, że tam najtaniej. Może to przez mój wiek (21).....

28.11.2008
20:54
[15]

Łysack [ Przyjaciel ]

szuru-buru -> ja mam zarejestrowane na ojca i jestem współwłaścicielem.

teraz w mbanku jak liczyłem na mnie i ojca jako kierowcę dodatkowego wyszło nieco ponad 400zł jako najtańsze, więc Twoja stawka jest ok:)

28.11.2008
20:57
smile
[16]

Cartman___ [ Konsul ]

W HDI najtaniej. OC bierze sie jak n ajtansze :) To przeciez poszkodowany bedzie sie z nimi zarl a nie my :)

28.11.2008
21:06
[17]

szuru-buru [ Whose line is it anyway? ]

Łysack <- ja mam taką samą sytuacje. Wprowadzili zwyżki za wiek i kurde teraz trzeba bulić 30% więcej do 25 roku życia.

28.11.2008
21:29
[18]

Łysack [ Przyjaciel ]

szuru-buru -> jesteś jako współwłaściciel, czy kierowca dodatkowy?

Za współwłaściciela są duże zwyżki - ja jestem kierowcą dodatkowym - zwyżki jest 5 lub 10%, a zniżunie już mi lecą:)
Wszystko zalezy od tego jak jesteś wpisany w dowodzie rejestracyjnym

28.11.2008
21:32
[19]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Za współwłaściciela są duże zwyżki

Znaczy w tym HDI? Ale porażka.

28.11.2008
21:32
[20]

szuru-buru [ Whose line is it anyway? ]

Łysack<--- współwłaściciel niestety :/

28.11.2008
21:41
[21]

Łysack [ Przyjaciel ]

Paudyn -> jeśli samochód ma młodego współwłaściciela to wtedy są spore zwyżki za wiek - w każdej ubezpieczalni:) Jeśli jest się tylko użytkownikiem to zniżki i tak lecą, a zwyżki jest tylko 5 lub 10%, a nie 30, czy też chyba ostatnio nawet 50% :)

28.11.2008
21:43
smile
[22]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

A jeśli właścicielem jesteś Ty, a współwłaścicielem Twój tata posiadający zniżki?

28.11.2008
21:59
[23]

Łysack [ Przyjaciel ]

właściciel/współwłaściciel - zniżki i zwyżki się sumują niezależnie od kolejności.

Co innego w przypadku właściciel/współużytkownik - wtedy liczą się zniżki właściciela, a za współużytkownika może to być drobna zniżka lub zwyżka, w zależności od wieku i własnych zniżek - zazwyczaj współużytkownik zmienia cenę o nie więcej niż 10% ubezpieczenia:)

Przynajmniej tak miałem tłumaczone w Warcie:) i że w innych ubezpieczalniach też tak jest, bo większość zniżek i zwyżek to odgórne nakazy. Jedynie takie bonusy jak dodatkowe 15% zniżki w warcie dla emerytów są wymysłem konkretnego ubezpieczyciela.

28.11.2008
22:04
smile
[24]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Jezu, zapomniałem, że mnie już chyba ze względu na wiek zwyżka zupełnie nie dotyczy.

30.11.2008
11:36
smile
[25]

Negocjator [ * ]

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

rychlik --> Dzięki za info o artykule.

30.11.2008
12:34
[26]

Kurdt [ Legend ]

Mam świecący globus od Arturka :****

30.11.2008
12:38
smile
[27]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Dzwoń do Liberty Direct!


Jak zaoszczędzić na OC? - s1ntex
01.12.2008
16:15
[28]

rychlik [ Junior ]

Negocjator i gdzie zdecydowałeś się wziąć OC? Sprawdzałeś te pakiety pzu, o których pisałem? Znalazłem jeszcze ciekawe porównanie OC różnych TU, może Ci się przydać:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.