GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gry warte ekranizacji.

03.11.2008
12:05
[1]

Freeman992 [ Konsul ]

Gry warte ekranizacji.

Jakie według was gry są najbardziej warte ekranizacji kinowej. Moje typy to gra "Chińczyk" oraz "Tetris", a tak na serio to "Gothic" :).

03.11.2008
12:07
[2]

William_Wallace [ Generaďż˝ ]

Resident Evil :) Gdyz uwielbiam filmy z motywem zywych trupów.

03.11.2008
12:08
[3]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Kiedyś myślałem, że np. BloodRayne jest dobrym tematem. Teraz lepiej nie myśleć jak można spaprać "opinię" gry.
W związku z tym, że jednak jest mało dobrych ekranizacji, chyba lepiej tego w ogóle nie robić..a im lepsza gra tym większe wymagania, których nie tak łatwo zaspokoić. Film i gry różnią się swoimi prawami, ale większość widzów tego nie rozumie.

03.11.2008
12:09
[4]

Mogur [ Joga Burito ]

03.11.2008
12:33
smile
[5]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Max Payne 2

03.11.2008
12:35
[6]

MatiRonaLDo75 [ Szlimak pokaż nogi ]

Syberia

03.11.2008
12:46
[7]

Bullzeye_NEO [ Happy Camper ]

Farenhajt.

03.11.2008
13:00
[8]

.: Veron :. [ Konsul ]

Half Life xD

03.11.2008
13:02
smile
[9]

Blazkovitch [ Generał pułkownik ]

Wormsy, najlepiej w reżyserii Quentina Tarantino :))

03.11.2008
13:07
[10]

rg [ Zbok Leśny ]

Fahrenheit moze... BloooRayne przeszlo bez echa, MaxPayne... ekranizacje gier generalnie nie wychodza. Max jest bardzo efektowny, ale fabuly to nie ma w tym filmie. Szkoda, bo gra ma klimat.

03.11.2008
13:37
[11]

StifflersMum [ M.I.L.F ]

cs

03.11.2008
13:40
[12]

lostman [ Pretorianin ]

Fifa Street

03.11.2008
13:47
[13]

SirGoldi [ Gladiator ]

CoD 4: Modern Warfare

Choć w sumie ta gra jest filmem sama w sobie... :P

03.11.2008
15:03
[14]

HuntERjf [ Krevetka ]

Przede wszystkim Fallout... uwielbiam filmy w klimacie post-apokaliptycznym a Fallout ma super świat gry i klimat. Ale nie wielu jest reżyserów którzy potrafiliby nie spaprać tej gry.


Druga gra to MechWarrior i MechCommander. Już same intra z tej gry są przecudne, a co dopiero by było jakby nakręcono cały fiilm. Wielkie, potężne machiny kroczące po ziemi, ehh te efekty specjalne. Mogłoby być niezłe :)


Myth... brakuje filmów fantasy w takim mrocznym klimacie i Myth mógłby sie sprawdzić.

03.11.2008
15:07
[15]

IHATE [ Generaďż˝ ]

Mario

03.11.2008
15:07
[16]

Slow Motion [ Konsul ]

Max Payne, Max Payne 2, Deus Ex, Mafia.

No i Jack Orlando. :)

03.11.2008
15:07
[17]

eT x BanDzaii [ Konsul ]

oczywiscie GoW:)...

03.11.2008
15:11
[18]

JanP_ [ MoonWalker ]

Medieval II total War

03.11.2008
15:15
[19]

dj_janasek [ Cesarz ]

Ogólnie nie przpepadam za ekranizacjami gier. Taj jak powiedział maviozo im lepsze gry tym więcej szczegółów, ulepszeń, efektów itp. domaga się widz, ale niestety trudno to zaspokoić.
Ale niech będzie (jestem fanem RPG dla tego innej opcji ni ma) : Gothic III, Oblivion.

03.11.2008
15:29
[20]

Orrin [ Najemnik ]

Gothic- widzę w formie serialu, fabularnie opowiada od początku powstania koloni do jej zniszczenia. ehh marzenie :)

03.11.2008
15:30
smile
[21]

.: Veron :. [ Konsul ]

A tak serio, to Fallout ciekawie by wyszedł ;)

03.11.2008
15:45
[22]

Kherlon [ Konsul ]

Warhammer 40 000 : Dawn of War, Baldur's Gate i Fable: Zapomniane Opowieści

03.11.2008
15:45
[23]

King Klick [ Konsul ]

Żadna gra nie powinna byc ekranizowana, bo z reguły wychodza z tego niezle kaszany. Dobre gry nie zasługują na takie traktowanie.

03.11.2008
15:46
[24]

Aen [ MatiZ ]

Thief, Splinter Cell

03.11.2008
15:51
[25]

kluha666 [ ...Adam Małysz... ]

Assassins Creed, Fallout

03.11.2008
16:09
[26]

claudespeed18 [ Senator ]

lepiej nic, moze Mafia albo Deus Ex bo brakuje mi starego-dobrego cyberpunku :]

03.11.2008
16:10
[27]

$Respect$ [ chłopak z pokoju 309 ]

Nowa Dobra i porzadnie wykonana ekranizacja Witchera

03.11.2008
16:15
[28]

Niejaki Don Jotem [ Pretorianin ]

Elastomania (to był żart)

03.11.2008
16:17
[29]

Majezon [ Konsul ]

Diablo 1 i 2.

03.11.2008
16:18
smile
[30]

kosik007 [ FreeLancer ]

Tetris

03.11.2008
16:20
[31]

lazurek [ malowany człowiek ]

Heroes of Might anf Magic
mysle ze byłaby to wspaniała saga, przypominająca trochę Władcę Pierścienie,

03.11.2008
16:21
[32]

JanP_ [ MoonWalker ]

[27]

Popieram.

spoiler start
Gumowy smok, wymiata!
spoiler stop

03.11.2008
16:21
[33]

N|NJA [ Senator ]

Fallouta już nakręcono- Film zwał się Mad Max. Miał nawet trzy części i nieoficjalny prequel pod tytułem A boy and his dog. Nie ma potrzeby robić czegoś, co już dawno zostało zrobione.



Poparłbym za to propozycję Mytha. Problem w tym, ze tę najgenialniejsza w historii gier komputerowych narrację "journalową" raczej trudno zaadaptować na ekran kinowy. Choc właściwie wystarczyłoby przenieść porządnie na celuloid "Czarną Kompanię" Cooke'a i to by wystarczyło za ekranizację Mytha :)

03.11.2008
16:24
[34]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

Orginal war by moglo byc ciekawe

03.11.2008
16:26
[35]

Rod1 [ Generaďż˝ ]

Gothic, Fallout, Assassin's Creed, S.T.A.L.K.E.R.

03.11.2008
16:27
[36]

N|NJA [ Senator ]

Rod-> Stalkera tez nakręcono już dawno temu :)

03.11.2008
16:29
[37]

50Centt [ Paradise City ]

Cała seria GTA...lubie takie gangsterskie klimaty...obczajcie te kocie ruchy ! :P

03.11.2008
16:29
smile
[38]

Dj_Mazurski_kartofel_123 [ Pretorianin ]

saper a tak na poważnie fable

03.11.2008
16:32
[39]

israel [ Legionista ]

Bioshock :)

03.11.2008
16:32
smile
[40]

Czarny_xD [ Generaďż˝ ]

Planescape Torment

03.11.2008
16:34
smile
[41]

PitbullHans [ Things Will Be Different ]

Zdecydowanie GTA (seria od 3 w górę) i może jeszcze Crysis, który ma być ok 2010r ale w reżyserii Uwe Bowlla to raczej hit nie będzie :-/

03.11.2008
16:37
[42]

Ciekawy Fryzjer [ Semper Fidelis ]

cs pewniak

03.11.2008
16:40
[43]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Half Life
Half Life 2
Half Life 2: Episode One
Half Life 2: Episode Two
Gothic I
Gothic II + Noc Kruka
Still Life
Second Sight
Advent Rising

03.11.2008
16:43
[44]

dave_mgs [ Generaďż˝ ]

Metal gear solid, ale jedynie pod nadzorem samego Kojimy. Nie inaczej.

03.11.2008
16:45
[45]

Taven [ Generaďż˝ ]

dave<-- to raczej powinno się oczekiwać w końcu gry na podstawie MGS-a, a nie odwrotnie :)

03.11.2008
16:55
smile
[46]

YogiYogi [ Konsul ]

Planescape Torment

- Aczkolwiek najpiekniesza w tej grze byla swoboda wyboru az do konca...


Jericho !

03.11.2008
16:59
[47]

ganek [ Pyrlandia Reprezentant ]

Starcraft

03.11.2008
17:00
[48]

djforever [ Senator ]


Jak widać GTA już wyszło.

03.11.2008
17:01
[49]

Rod1 [ Generaďż˝ ]

N|NJA -> Wiem, żałuję, że nie oglądałem. Ale byłoby dobrze gdyby wydali coś świeższego.

03.11.2008
19:18
[50]

Axonn77 [ Konsul ]

Fable : Zapomniane Opowieści

03.11.2008
19:21
[51]

Gromb [ P12 ]

wiadomo



ale tak na prawdę to tylko jedna gra zasługuje na ekranizacje:

Planescape: Torment

03.11.2008
19:25
[52]

Orl@ndo [ Blade Runner ]

Mafia
Kane & Lynch
Thief
Splinter Cell
Fahrenheit
Deus Ex

25.12.2008
17:35
[53]

vader3 [ Pretorianin ]

Mercenaries.

25.12.2008
17:37
[54]

Awerik [ Carioca ]

Nie ma takich.

25.12.2008
17:38
[55]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Pinball

25.12.2008
17:47
smile
[56]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

myśle ze dobry mógłby być film na podstawie gry Godfather

25.12.2008
17:53
[57]

DJ Pinata [ Subterranean ]

Half-Life, 2 i Epizody.

25.12.2008
17:56
[58]

lenk431655 [ Centurion ]

Cała seria GOTHICA w 3cz. oczywiście.

25.12.2008
18:00
[59]

MistrzGrzegorz [ Generaďż˝ ]

Mafia
GTA IV
Gothic
Wiedźmin(mówie tu o porządnej ekranizacji np.USA a nie o tym gównie które nakręcili nasi rodacy którzy oczywiście większość budżetu przeznaczyli na gaże dla aktorów a na film już za bardzo nie starczyło)

25.12.2008
18:09
[60]

Lethos [ Cyborg ]

Mass Effect

25.12.2008
18:18
[61]

PatriciusG [ pink floyd ]

Powiedziałbym, że Neverhood albo Sanitarium, ale tego się nie da zrobić, więc może...

Red Alert 2
Gothic
Planescape Torment
Half Life
Gears of War
Assassins Creed

i może Viva Pinata!

25.12.2008
18:22
[62]

Mr. Orange [ Pretorianin ]

Jack Orlando
Runaway
Bioshock (się robi)

25.12.2008
18:36
smile
[63]

Paradox [ Loon ABO mode ]

Tibia :P

Tak naprawdę trudno o dobrą ekranizację, tak jak na podstawie gry nie da sie zrobic dobrej ksiazki. To cholernie trudne zadanie, bo przewaznie fabula w grze troche traci na jakosci, ale rozbudowuja je rozne opcje rozwoju wydarzen, na ktore ma wplyw gracz. W filmie sie tak nie da...

Chcialbym zobaczyc film Baldur's Gate i Planescape: Torment, ale nie wiem czy ktoś byłby w stanie zrobić z tego dobre kino choćby na poziomie LotR czy Matrixa.

25.12.2008
18:42
[64]

faust7 [ Konsul ]



Na pewno Saper!

25.12.2008
19:42
[65]

Pathlogan [ Pretorianin ]

Didier z Rivii-->Przecierz jest film "Ojciec chrzestny" O_O

Turok,TDU (uwielbiam filmy o samochodach),GTA,GoW,Mass Effect

25.12.2008
19:45
smile
[66]

Belert [ Senator ]

Didier z Rivii:--> dobre , naprawde dobre

25.12.2008
19:51
smile
[67]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

Pathlogan --> rzeczywiście :o nie dość ze ją zekranizowali to jeszcze książke na podstawie tej gry napisali

25.12.2008
20:00
[68]

Patryx0 [ Konsul ]

Driver: Parallel Lines - naprawdę dobry materiał na film ;p

25.12.2008
20:05
[69]

Kozi89 [ Legend ]

Syberia, Beyond Good & Evil, Resident Evil 4

26.12.2008
01:21
[70]

Halucyn89 [ Senator ]

Giery Blizzarda ale zrobione przez Blizzarda ;D

26.12.2008
01:26
[71]

Vegetan [ Senator ]

Zauważam ostatnio, że twórcy próbują jak najwięcej napchać do filmów, przez co mogą one trwać po 3 godziny czasem.

Z drugiej strony widzę coraz większą popularność seriali.


Dobrym pomysłem byłoby więc robienie mini-serii lub kilkunastoodcinkowych serii w klimatach gier. Tylko oczywiście z odpowiednim nakładem finansowym, żeby nie zrobić z Gothica czegośna miarę Herculesa czy serialu Mortal Kombat (chociaż ten to akurat mi się podobał:P)

26.12.2008
01:40
[72]

pablo397 [ sport addicted ]

Deus Ex i Fahrenheit.

26.12.2008
01:43
[73]

50Centt [ Paradise City ]

Jeśli będzie je robił Uwe Boll to ja dziękuje XD

26.12.2008
01:48
[74]

Chudy The Barbarian [ Senator ]

To się nigdy nie udaje. I tak zawsze biorą się za to niekompetentni ludzie.

26.12.2008
02:00
smile
[75]

_MaZZeo [ Senator ]

Halo i Gears of War to tytuły które chciałbym obejrzeć. Obie gry mają bardzo filmową fabułę i gameplay, świetnych i charakterystycznych bohaterów.

Ale wpisałem się bo ilesz osób tu wpisuje Half-life'a. Że co kurwa? Zabraniam. Ta gra jest zbyt genialna, by ją zbeszcześcić filmem. Choćby nie wiem jaki był dobry.

Z resztą o czym my tu rozmawiamy, jak niby miałoby się nakręcić film, gdzie główny bohater nic nie mówi? Musieli by mu dać jakiś tekst. A mówiący Gordon to profanacja i beszczeszczenie legendy.

26.12.2008
02:02
[76]

rogalinho [ God's Son ]

Ekranizacja GoWa była by zjechana na maksa. Tylko mord i zniszczenie... Fable II i Assasin's Creed to moje typy... Zobaczymy co wyjdzie z Alana Wake'a, być może to będzie dobry materiał na film:D

26.12.2008
02:03
[77]

50Centt [ Paradise City ]

Gears of War to idealna gra do filmu :P Ciągła akcja, swietne postacie, mięsista wojna, głosy szarańczy, brumaki itd... itp... karabin z piłą, wątek z Marią, ojcem Marcusa... miodek !

05.01.2009
16:15
[78]

rog1234 [ The King of Fighters ]

Są ewidentnie dwie takie serie których NIE DA się przenieść na ekran - Half-Life (bo jak? Ni to fenomenalna fabuła, ni to tysiące wybuchów, to po prostu gra tak działa... magicznie!) i Devil May Cry (to... jaki byłby fun z oglądania Dantego na ekranie, i nie mieć wpływu na nic co się dzieje? Żaden (poza np. screenami [ludzie je lubią np. mój profil na dA i masa wejść na screeny z DMC]).

05.01.2009
16:16
[79]

dlaczego ja [ Konsul ]

Far Cry

05.01.2009
16:20
[80]

blazerx [ ]

Neverwinter Nights

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.