GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z instalacją polskiej wersji IE7

29.10.2008
10:11
[1]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

Problem z instalacją polskiej wersji IE7

Gdy próbuję zainstalować polską wersję Internet Explorera 7 wyskakuje mi błąd, że ta wersja instalacji nie obsługuje wersji językowej systemu (polski).

Czy ktoś miał podobny problem?

Proszę nie pisać "zainstaluj firefoxa" bo to nie dla mnie i potrzebny jest IE :)

29.10.2008
10:21
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Czy ktoś miał podobny problem?

"IE 7 PL już oficjalnie pojawił się, ale jeszcze nie jest dostępny dla wszystkich (legalnych) użytkowników Windows. Gdy kilka dni temu pojawiła się polska wersja tej przeglądarki, wydawało się, że każdy polski internauta z legalnym Windowsem będzie mógł zainstalować ją. Śledząc komentarze na temat IE 7 PL na forach internetowych, można przekonać się, jakież było zdziwienie, zaskoczenie, a czasami i frustracja wielu osób, które przy każdej próbie zainstalowania polskiej wersji IE 7 mogły przeczytać komunikat "Ta instalacja nie obsługuje bieżącego języka systemu operacyjnego".

Problem z instalacją IE 7 PL dotyczy wszystkich posiadaczy systemu operacyjnego Windows XP Professional oraz Windows XP Media Center Edition 2005, w których podstawowym językiem instalacyjnym jest język angielski, a dopiero potem wersja polska jest uzyskiwana za pomocą wielojęzycznego interfejsu użytkownika (Multilingual User Interface, MUI). W chwili obecnej Microsoft jedyne co ma do zaproponowania to zainstalowanie wersji angielskiej IE7
(support.microsoft.com/default.aspx/kb/928312) i uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż dopiero w styczniu 2007 r. mają pojawić się stosowne pakiety językowe, w tym również polski
(blogs.msdn.com/ie/archive/2006/10/18/ie7-for-the-world.aspx).

Tym wszystkim, którzy nie mają ochoty czekać do następnego roku, proponuję następujący sposób rozwiązania powyższego problemu:

1) Oprócz wersji polskiej IE7 (IE7-WindowsXP-x86-plk.exe) należy ściągnąć także wersję angielską (IE7-WindowsXP-x86-enu.exe).

2) Obie wersje należy rozpakować programem Winrar.

3) Po otwarciu folderu UPDATE w obu wersjach należy zastąpić w wersji polskiej pliki ie7.cat i update.inf analogicznymi plikami z wersji angielskiej.

4) Następnie klikamy na plik iesetup.exe w wersji polskiej i rozpoczyna się proces instalacji w pełni polskiej wersji IE7."



29.10.2008
10:33
[3]

ormats [ Generaďż˝ ]

Sorki , ze nie na temat ale to ludzie jeszcze instaluja IE ?? Myslalem , ze IE to tylko w biurach gdzie nie mozna instalowac innych programow. Wydawalo mi sie , ze doswiadczony internauta korzysta z firefoxa lub opery.

29.10.2008
10:39
smile
[4]

jamkgh. [ Generaďż˝ ]

zainstaluj ósemke

jest stabilna, a lada dzien bedzie full

29.10.2008
10:54
[5]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

mirencjum - zrobilem tak jak jest tam napisane, faktycznie instalacja ruszyła, ale... zainstalowała się wersja angielska :/

ormats - to nie dla mnie :)

jamkgh - spróbuję :)
EDIT: Przy IE8 ten sam problem...

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.