GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue...

23.10.2008
00:44
[1]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue...

Re-Animacja!


Wyniki głosowania na ulubione horrory forumowiczów:

lata '70 i wcześniejsze:
Omen - 10 głosów
Exorcist - 9 głosów
Alien - 8 głosów
Birds - 8 głosów
Dawn of the Dead - 8 głosów
Texas Chainsaw Massacre - 7 głosów
Jaws - 6 głosów
Night of the Living Dead - 6 głosów
Halloween - 5 głosów
Nosferatu - 4 głosy
Phantasm - 4 głosy
Psycho - 4 głosy
Shivers - 3 głosy
Zombie Flesh Eaters - 3 głosy

lata '80:
Friday the 13th - 10 głosów
Nightmare on Elm Street - 8 głosów
Thing - 8 głosów
Fly - 7 głosów
Shining - 7 głosów
Hellraiser - 6 głosów
Return of the Living Dead - 6 głosów
Aliens - 5 głosów
Christine - 5 głosów
Day of the Dead - 5 głosów
Evil Dead 2 - 5 głosów
Critters - 4 głosy
Evil Dead - 4 głosy
Pet Sematary - 4 głosy
Prince of Darkness - 4 głosy

lata '90:
Candyman - 8 głosów
Bram Stoker's Dracula - 7 głosów
Tremors - 7 głosów
Event Horizon - 6 głosów
Braindead - 5 głosów
Crow - 5 głosów
From Dusk Till Dawn - 5 głosów
In the Mouth of Madness - 5 głosów
Scream - 5 głosów
Alien 3 - 4 głosy
Army of Darkness - 4 głosy
Blair Witch Project - 4 głosy
Jacob's Ladder - 4 głosy
Sixth Sense - 4 głosy

lata obecne:
Descent - 10 głosów
28 Days Later - 7 głosów
28 Weeks Later - 7 głosów
Shaun of the Dead - 6 głosów
Final Destination - 5 głosów
Land of the Dead - 5 głosów
Planet Terror - 4 głosy
Saw - 4 głosy
Silent Hill - 4 głosy
Bubba Ho-Tep - 3 głosy
Call of Cthulhu - 3 głosy
Constantine - 3 głosy
Dead End - 3 głosy
Devil's Rejects - 3 głosy
Others - 3 głosy
Resident Evil - 3 głosy
Shutter - 3 głosy
Wrong Turn - 3 głosy

serie:
Friday the 13th - 8 głosów
Alien - 7 głosów
Halloween - 6 głosów
Critters - 5 głosów
Evil Dead (+) - 5 głosów
Night of the Living Dead (+) - 5 głosów
Nightmare on Elm Street - 5 głosów
Hellraiser - 4 głosy
Omen - 4 głosy
28 Days Later (+) - 3 głosy
Jaws - 3 głosy
Phantasm - 3 głosy
Return of the Living Dead - 3 głosy

Ulubione serwisy żywych i martwych:
- Bardzo dobry i często aktualizowany polski serwis o filmach grozy. Recenzje filmów i książek, ciekawostki, newsy i bardzo obszerna galeria zdjęć.
– Polski portal, na którym przeczytasz wszystko to, czego nie znajdziesz nigdzie indziej. Tylko dla prawdziwych snobów.
.pl - Część serwisu Nowa Gildia, zajmująca się tematyką filmów grozy. Tu znajdziesz najświeższe nowinki, recenzje, konkursy, a także przeczytasz o najnowszych premierach horrorów na DVD.
- Czyli to, co czeka nas w przyszłości. Spis filmów, które niebawem ukażą się w kinach. Zarówno kontynuacje znanych serii, jak i remaki starych filmów oraz zupełnie nowe tytuły.
- Największy serwis poświęcony nieumarłym. Znajdziesz tu opisy i recenzje filmów, których głównymi bohaterami są wszystkim znane i lubiane żywe trupy.
- Czyli wszystko, co krwawe i obrzydliwe. Newsy i recenzje dotyczące zarówno filmów, które możemy już obejrzeć, jak i tych, które jeszcze swej premiery nie miały.
- Krew, bebechy, latające mózgi i tego typu sprawy.

Link do poprzedniej części:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7682648&N=1


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Mephistopheles
23.10.2008
00:53
[2]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@Zupsky z Bree [post #199 z poprzedniego wątku]

"Zna się ktoś na filmach Snuff ?"

Chyba dobrze trafiłeś, ale nie ja. Potrzeba zaspokojenia mojej chorej wyobraźni najczęściej ogranicza się do obejrzenia "powstańców" rozstrzeliwanych ( z bezpiecznej odległości ) przez 30 mm działko Apache'a AH-64;-).

Z wymienionych przez ciebie "dzieł" oglądałem "Faces Of Death" (jeszcze na VHS). I powiadam że wrażenie piorunujące (np. gość na spadochronie wpadający do oczka wodnego pełnego aligatorów). Co nie zmienia faktu że większość materiału z "Oblicz Śmierci" to podobno zwykła ściema.

@Mephistopheles [#200]

Nawet nie wiedziałem pierwszej części ED nie ma na DVD, skandal.

23.10.2008
01:03
[3]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Skandal, ale co zrobić? Żeby było śmieszniej - oferty zagranicznych wydań na Allegro (często po równie skandalicznych cenach) widywałem już wielokrotnie. Nawet pewien internetowy sklep z DVD oferował je swego czasu za stosunkowo rozsądną kwotę 49 zł, ale z tego co widzę, nakład już im się wyczerpał. Wydawcy pewnie wychodzą z założenia, że lepiej zakupić kilka gównianych licencji niż jedną, a porządną. A że pewnie finansowo wychodzą na tym lepiej, to już swoją drogą...
Zresztą i tak najlepsze jest wydawanie serii "od tylca" jak Texas Chainsaw Massacre (najpierw czwarta część, potem trzecia i dalej cisza), czy Halloween (siódemka i ósemka już dawno w sprzedaży, niedawno doszła jeszcze szóstka). To chyba fenomen na skalę światową.

23.10.2008
01:08
[4]

Zupsky z Bree [ Santino Marella ]

Podobno są to wszelkiego rodzaju sceny wypadków, egzekucji lub scen z autopsji. Wiele osób się spiera czy zdjęcia są prawdziwe czy też zrobione na potrzeby filmu... mi się wydaje że są prawdziwe bo to jest film dokumentalny o śmierci po prostu .
Wrażenie dość spore na mnie zrobił ale najbardziej się przeraziłem po obejrzeniu Salo 120 dni Sodomy żeby nakręcić taki film to trzeba mieć łeb

23.10.2008
01:26
[5]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@Mephistopheles

Nie powiem pewnie nic nowego jeżeli stwierdzę że to zachęca ludzi do piracenia. Szkoda, tego rodzaju polityka wydawnicza zmusza nas do posiadania niepełnej lub często przypadkowej filmografii. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, ostatnio (za jakieś śmieszne pieniądze) zakupiłem Mad Maxa II i Resident Evil:-).

@Zupsky z Bree

Info. z wiki:

"Although several of the "human death" scenes are obviously faked (with Allan A. Apone, make-up and special effects artist for the film, saying that about 40% of it is fake".

Jedno jest pewne, można się spierać (na temat ludzkiej "kondycji" również). W każdym razie jeżeli masz mocny żołądek i chcesz zaspokoić swoją ciekawość - obejrzyj.

24.10.2008
10:31
[6]

elemeledudek [ Generał ]

Zupsky ----> też swego czasu miałem okres zainteresowania takimi filmami, ale jak kilkakrotnie zmarnowałem czas na filmach typu Guinea Pig czy August Underground stwerdziłem że nie ma to sensu. W iecie mozna znaleźć kilka recenzji prubujących wnówić nam że tego typu filmy zawierają jakis przekaz i też "głębię". Ja osobiście się z taką teoria nie zgadzam i przeraża mnie myśl, że tego typu obrazy mogą trafić w ręce niezrównoważonych ludzi. Konsekwencje moga być opłakane. W każdym razie widziałem, przetrwałem i naszczęście mam dystans. Wiem też ze już nie mam ocohty tego typu kina ogladać. BNezsensowna przemoc człowieka wzgledem drugiego człowieka mnie nie "kręci". Zresztą wystarczajaco jest jej w Wiadomościch czy też Faktach.

24.10.2008
10:35
smile
[7]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Przeklejam z wątku o Obcym:

Koszmar z ulicy Wiązów" na siedmiu płytach DVD - Oj mus będzie nabyć to cacko, oby tylko nasz wspaniały dystrybutor nie pokaleczył tego wydania !!!

W ostatni czwartek listopada na na rynku ukaże się kolekcjonerskie wydanie siedmiu części serii "Koszmar z ulicy Wiązów" Wesa Cravena.
W siedmiopłytowym boksie, który ukaże się nakładem Monolithu, znajdą się: "Koszmar z ulicy Wiązów", "Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego", "Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów", "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów", "Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko snów", "Koszmar z ulicy Wiązów 6: Freddy nie żyje - koniec koszmaru" oraz "Nowy koszmar Wesa Cravena". Jakie dodatki zawierało będzie to wydawnictwo, dystrybutor na razie nie informuje.
Zaplanowane na 20 listopada wydawnictwo będzie z pewnością wielką gratką dla miłośników klasycznej serii slasherów Cravena, których do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie wydawał na DVD.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
25.10.2008
12:47
[8]

nutkaaa [ Panna B. ]

Horror festiwalu ciąg dalszy ;) Czwartkowe seanse z powodu doskwierającego przeziębienia opuściłam, chyba nawet nie ma czego żałować. Wczoraj za to wybrałam się na przedpremierę Piły V. Piła jak to Piła krwawa jak zawsze, chociaż widać, że pomysły się wyczerpują bo połowa filmu to flashbacki i wspominki poprzednich części, tak więc jeśli ktoś będzie się na to wybierał to warto przypomnieć sobie chociaż 3 i 4 część, ja tego nie zrobiłam i powiem szczerze, że się w pewnym momencie zamotałam ;) Dzisiaj maraton kończę filmem Uktwiony o ile będzie mi się chciało czekać do północy na rozpoczęcie seansu ;)

31.10.2008
21:03
[9]

qweks [ Helix pomatia ]

Sierociniec El Orfanato film średni. Z początku wprowadza klimat scena bawiących się dzieci, fajnym pomysłem jest wprowadzenie rekonstrukcji scen w których bohaterowie dochodzą wydarzeń jakich byli uczestnikami ot np. sposób w jaki zginął jeden z bohaterów. Ciekawie zagrany, zrobiony ale pozostaje duży niesmak, ponieważ jeśli ktoś oglądał Inni film nie zrobi wielkiego wrażenia. Sierociniec jest podobną kopia Inni i w zasadzie prawie od początku zakończenie jest oczywiste. Fabuła troche pokręcona ponieważ nie wiemy do końca co jest realnie a co nie, dodaje to smaku, dlatego też polecam na weekendowy wieczór.

01.11.2008
12:08
[10]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jeszcze w temacie packu Nightmare on Elm Street - znana jest już cena całego zestawu, a wynosić będzie ona 99 zł. Szczerze mówiąc byłbym w stanie dołożyć jeszcze połowę tego, gdyby dorzucili jakieś porządne dodatki, ale narzekać nie będę. Ważne, że w końcu same filmy można u nas kupić.

10.11.2008
17:48
[11]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Rest Stop 2 - film slaby tak zakręcony że nie wiadomo o co chodzi.. Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi w obu częściach filmu ?

Ocena 3/10

10.11.2008
23:46
smile
[12]

szuBZ [ HartigaN ]

Fajna jest seria filmów ARMIA BOGA?

11.11.2008
00:14
[13]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

szuBZ -->
Fajna jest seria filmów ARMIA BOGA?

5 części jest Armii Boga.
1,2,3 to jedna całość bo 4 i 5 to zupełnie co innego. 1 część była super ale 2 i 3 takie sobie. A natomiast 4 i 5 część bardzo mi się podobały

11.11.2008
00:23
smile
[14]

szuBZ [ HartigaN ]

Czy te filmy są w takiej kolejności:
1cz. - Armia Boga
2cz. - Armia Boga II
3cz. - Armia Boga: Proroctwo
4cz. - Armia Boga: Bunt
5cz. - Armia Boga: Zapomnienie

Czy to jest dobra chronologia?

11.11.2008
00:32
[15]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

szubz -> tak ale jak mówie 4 i 5 cz nie ma nic wspólnego (fabularnie) z trylogią. Ale wart zacząć oglądać od 1częsci :)

Mnie 3 część potwornie irytowała więc nie załamuj się i śmiało oglądaj 4 i 5 bo są to naprawde dobre filmy.

11.11.2008
09:40
[16]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Pierwsza część Prophecy była świetna, druga mocno średnia, trzecia żałosna, czwarta całkiem oglądalna, a przy tym miała nieźle skonstruowaną fabułę, piąta już słabsza, ale też do zaakceptowania. Trzeba tylko brać pod uwagę, że dwa ostatnie filmy to tak naprawdę spin-offy, a nie pełnoprawne sequele.
Co do chronologii, wygląda ona tak: Prophecy, Prophecy 2, Prophecy 3: Ascent, Prophecy 4: Uprising, Prophecy 5: Forsaken. Podobnie jak w przypadku sequeli Hellraisera, nie zawracam tu sobie głowy polskimi tytułami i - patrząc na te z postu [14] - to jedyne słuszne wyjście.

Jeśli chodzi o Rest Stop - w jedynce twórcy chyba sami nie wiedzieli, o co im chodziło. Film oglądałem stosunkowo niedawno, a pamiętam go jak przez mgłę, ale jedną rzeczą, którą zapamiętałem idealnie były nielogiczności i samozaprzeczenia scenariusza. Jeśli część druga kontynuuje tradycję, to chyba nie bardzo jest się nad czym rozwodzić.

11.11.2008
10:34
[17]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Co do Armii Boga 4 i 5 to szczerze? nawet bardziej mi się one podobały niż pierwsza trylogia :)
Bardzo fajna postać Szatana i fajnie aktor wcielił się w jego postać.

Room 205 - Film niestety ale bardzo słaby. Fajna laska zagrała główną rolę ale tu nie o to chodzi :) film nie ma w ogóle żadnego klimatu !! Tak jakby film robili na siłę i zmuszali ich do realizacji tego produktu. Nie polecam szkoda czasu to już szczerze wolę się nudzić niż oglądać takie głupoty. Film obejrzałemw 30min bo musiałem sceny przewijać :)

Ocena: 2/10

11.11.2008
18:46
smile
[18]

Sethan [ Mapex VX Fusion ]

Mephistopheles -> Chcę Cię poinformować iż dorwałem gre Silent Hill 1 na PC także w końcu bedę mógł skonfrontowac film z pierwowzorem. I być może zmienić moje zdanie o filmie.. wyniki moich przemysleń zostaną opublikowane w niniejszym temacie :)

11.11.2008
19:14
[19]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Oby, oby. "Bo większa jest radość z jednego nawróconego grzesznika, niźli z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych." :P

11.11.2008
19:50
[20]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

No nie każdemu się podoba film Silent Hill. Mnie wgniótł w fotel a to rzadko co się zdarza aby taki gatunek filmowy tak wciągnął :) - więc to coś znaczy.

11.11.2008
20:46
[21]

szuBZ [ HartigaN ]

Mi SILENT HILL kompletnie się nie podobał. Oczywiście jako horror. A dlaczego? Bo nie był ani trochę straszny ani klimatyczny...

11.11.2008
21:30
[22]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

"więc to coś znaczy."
To znaczy, że nie grałeś w grę. :P

12.11.2008
01:32
[23]

Sethan [ Mapex VX Fusion ]

Mephistopheles --> Bo suma sumarum nie pamiętam czyś w gre grał czy nie. Wnioskuje że tak. Tym bardziej wiem że trudne przede mną zadanie :)

12.11.2008
07:46
[24]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jedynkę przeszedłem pięć razy odblokowując wszystkie zakończenia i bonusow broń, jaką był Hyper Blaster. Więc tak - można uznać, że grałem. :P

13.11.2008
21:37
[25]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Lost Boys 2: The Tribe - Największym atutem pierwszych Lost Boysów był bez wątpienia wszechobecny klimat lat osiemdziesiątych i związane z tym luźne podejście do filmu. Wynikało to głównie z jednego faktu - tamta produkcja powstała w latach osiemdziesiątych. Sequel, z przyczyn obiektywnych, tej szansy nie miał. Jak więc rozwiązano ten problem? Nie rozwiązano. LB2 właściwie nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród większości kręconych obecnie horrorów. W zasadzie całość mogłaby być luźnym remakiem jedynki osadzonym w czasach obecnych i nikomu by nawet przez myśl nie przeszło, że miało być inaczej. Można obejrzeć, ale po miesiącu nie będziecie nawet pamiętać, że to widzieliście.

Midnight Meat Train - Zadziwiające, że gość, który podręcznikowo spierdzielił Godzilla: Final Wars, był w stanie stworzyć jedną z najlepszych ekranizacji Barkera, jakie ujrzały światło dzienne. Film posiadająca wszystko na swoim miejscu - dobra fabuła (może nie jakaś genialna, ale się sprawdza), warte zapamiętania ujęcia, mrok, ciężki klimat, brutalność, trupy, krew, bebechy, więcej trupów, Vinnie Jones i... beznadziejne efekty CGI. Na szczęście tych ostatnich nie jest zbyt wiele i można na nie machnąć ręką. Z tego co zauważyłem, prawie każdy narzeka na końcówkę, która faktycznie traci spójność z wcześniejszą częscią filmu. Chyba najlepiej jest zrobić tak, jak to ładnie określono na Horror Online i nie traktować jej do końca dosłownie. W przeciwnym wypadku można się lekko zawieść. Tak czy inaczej, jak dla mnie MMT to ścisła czołówka tegorocznych filmów grozy. A mamy już listopad.

Ils aka Them - Francuski horrorek, w którym na dobrą sprawę występuje tylko dwójka aktorów, co tu akurat jest plusem, gdyż widz nie traktuje ich jak kolejnych cyferek w bodycouncie zamaskowanego mordercy z maczetą, czy inną piłą łańcuchową. Ale największym atutem jest tu co innego - twórcy zamiast wymyślać jakieś fantastyczne historyjki w celu straszenia widza, woleli wykorzystać to, czego każdy obawia się w prawdziwym życiu. Tutaj jest to wtargnięcie nieznanych ludzi na cudzą posesję w celu urządzenia sobie zabawy kosztem domowników. Każdemu zdarzyło się nieraz podskoczyć na fotelu po tym jak w sąsiednim pokoju coś przewróciło się z hukiem lub czuć niepokój czy podejrzenie, gdy zastało się jakiś przedmiot w innym miejscu lub stanie niż ten, w jakim się go zostawiło. Tutaj ten motyw dopracowano do perfekcji i chociaż szybko staje się wiadome, że wszystkie te incydenty są sprawką osób trzecich, filmowi wciąż udaje się zachować klimat zarówno w scenach ukrywania się w domu, jak i uciekania w lesie. Zadziwia też końcówka, która - mimo że logiczna - jest raczej trudna do przewidzenia.
Aha, to kolejny film stworzony w oparciu o tzw. "fakty autentyczne". Nawet nie chce mi się sprawdzać na Wikipedii, czy to prawda (a jeśli tak, to na ile), bo zapewne znowu okazałoby się, że owe "fakty" pochodziły z Radia Erewań.

Strangers - Amerykański remake opisywanego wyżej Ils. Główne różnice to mniejszy domek, wprowadzona na ułamek sekundy trzecia postać "dobrych", większa akcja reklamowa filmu i całkiem klimatyczne maski noszone przez nieproszonych gości. Z tego, że patent z maskami jest fajny, idealnie zdawali sobie sprawę twórcy, którzy umieścili przynajmniej jedną z nich na każdym plakacie promocyjnym. Film sam w sobie może nie jest najgorszy, jednak IMHO pozostaje daleko w tyle za swoim pierwowzorem. Głównymi wadami w stosunku do Ils są tu bez wątpienia zbyt często pokazywane postaie intruzów psujące klimat tajemniczości, a także brak mocnej puenty jak w przypadku wersji francuskiej. No dobra, jakaś tam puenta jest, ale dużo, dużo słabsza. No i najbardziej irytująca rzecz - Liv Tyler - jedyna znana mi aktorka, która praktycznie w każdym filmie ze swoim udziałem ma dokładnie ten sam wyraz twarzy. Tutaj na dodatek od samego początku gra wielce rozżaloną i przybitą, co w połączeniu z bogactwem jej mimiki plasuje ją gdzieś pomiędzy Nicholasem Cagem, a C-3PO. Choć nawet 3PO pokazywał jakieś emocje krzycząc "We're doomed!".

14.11.2008
10:16
smile
[26]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Midnight Meat Train oraz ILS w kolejce do obejrzenia :)

Za Sztopklatką:

Autor "007 Quantum of Solace" o żywych trupach w "WORLD WAR Z"

Marc Forster, twórca "007 Quantum of Solace", stanie za kamerą w czasie realizacji filmu pt. "World War Z", będzie to ekranizacja wydanej dwa lata temu książki Maxa Brooksa, syna Mela Brooksa i Anne Bancroft, a w jej produkcji udział weźmie studio Plan B Brada Pitta.

"World War Z" to kontynuacja "Zombie Survival Guide", którą Brooks napisał w 2003 roku. "Zombie Survival Guide" to poradnik, w którym Brookes zdradza jak radzić sobie, kiedy władzę nad światem przejmują zombie. "World War Z" podejmuje te same tematy. Akcja książki dzieje się dziesięć lat po tym jak przez nasza planetę przetacza się apokalipsa zmieniająca ludzi w żywe trupy. Brookes opowiada tu o przyszłości opanowanej przez zombie Ziemi z perspektywy ludzi żyjących w różnych zakątkach świata.

Plan B posiada prawa do książki Brooksa już od dwóch lat. W rywalizacji o możliwość jej ekranizacji ubiegało się także Appian Way Leonarda DiCaprio, ale Plan B, wspierany przez Paramount Pictures, ostatecznie wygrał tę rywalizację.
Plan B i Paramount w najbliższym czasie wyprodukują razem także "Eat, Pray, Love" na podstawie pamiętników Elizabeth Gilbert i z Julią Roberts w roli głównej, a także film akcji "The Killer" i horror fantasy pt. "Black Hole". Oba ostatnie wyreżyserować ma David Fincher.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
14.11.2008
10:39
[27]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Ciekawe ile historii z WWZ obetną, żeby zrobić z tego film. Obstawiam jakieś 75%. :P
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że twórcy podchwycą ducha książki i skupią się na historiach oraz zachowaniu ludzkich bohaterów, a nie na wyżynaniu hord zombie. Wtedy film będzie miał naprawdę szansę na sukces, nawet jeśli będzie zawierać tylko te 25% całości.

16.11.2008
23:49
[28]

Roko [ Generał ]

niezły horror produkcji fińskiej Let the Right One In
opowiada o przyjazni chłopca z wampirką , bez wielkich fajerwerków
ale oglądało się bardzo przyjemnie.

17.11.2008
16:02
[29]

pizol87 [ Pretorianin ]

Roko =>
nie fińskiej tylko szwedziej a film super

17.11.2008
16:49
smile
[30]

Roko [ Generał ]

pizol87 --> fakt , coś mi się pomyliło :)
Ale film na tym nie traci :) Polecam !

20.11.2008
09:05
[31]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Dance of the Dead - Początek tzn pierwsze 30minut udane w sumie :) później gorzej. Ogólnie film mógłby być udany ale tańczące trupy to nie jest normalne :). Wiem, że to komedia ale te tańce to mało śmieszne :(

Ocena 5/10

24.11.2008
19:12
[32]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Ziemia żywych trupów (Land of the Dead) - dobry film :) podobał mi się. Ale spodziewałem się po Romero trochę więcej. Klimacik był taki apokaliptyczny i to mi się podobało. Szkoda, że mało obecnie jest takowych filmów :(

Nie rozumiem jednego skoro zamienić sie w żywego trupa można poprzez ugryzienie to dlaczego w filmie:

spoiler start

Jak umierał człowiek to się przemieniał w trupa? bardzo dziwne to. Była jednak akcja jak gość się powiesił w pokoju i po czasie był już żywym trupem

spoiler stop

Może ktoś to wyjaśnić?

Ogólnie jak wspominałem w miarę dobry film - Oceniam go na 7/10

--
Jeszcze jedno co oznacza gatunek GORE

24.11.2008
19:26
[33]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

U Romero na krótko przed przemianą w zombiaka (czas ten bywa różny - można zgadywać, że zależy od masy ciała ofiary, miejsca ugryzienia, ilości toksyny w organizmie itd) zawsze występuje chwilowy okres obumierania mózgu, podczas którego zainfekowany nie zdradza objaw życia. Najwyraźniej ofiary nie zostały należycie uśmiercone, zanim w ich organizmach dokonały się ostateczne zmiany.

Gore to generalnie filmy, w których głównym celem lub środkiem wyrazu są sceny ukazujące jak najbrutalniejszą przemoc, krew, flaki itd.
Regułka dość ogólnikowa, ale dzięki temu obejmująca większy zakres filmów.

24.11.2008
19:27
[34]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

no tak ale dlaczego ludzie przemieniali się w zombiaki jeśli nie byli ugryzieni ?? dziwne.

Oraz troszkę za mało w Land of the Dead wyjaśnili dlaczego tak się stało ze światem.

24.11.2008
19:30
[35]

davhend [ Ghost of Sparta ]

What's up?! :)

Ja ostatnimi czasy nie widziałem niczego nowego, trochę się u mnie działo. Czytałem natomiast "Komórkę" Kinga i jestem pod wrażeniem, mam nadzieję, że prędzej czy później będę to mógł zobaczyć w kinie.

Tak na zachętę powiem Wam, że każdy w książce kto miał kontakt z tel komórkowym... oszalał. Tylko jakie było tego skutki i jak się rozwijała akcja... Nie będę psuł Wam zabawy. ;)

Azazell3 - zobacz Świt Żywych Trupów, to jest część tak jak by wcześniejsza z tym, że tam też niezbyt można uzyskać za bardzo informacji o tym całym majdanie.

24.11.2008
19:32
[36]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

"no tak ale dlaczego ludzie przemieniali się w zombiaki jeśli nie byli ugryzieni ?? dziwne."
Yyy... Kiedy?

"Oraz troszkę za mało w Land of the Dead wyjaśnili dlaczego tak się stało ze światem."
Podobniej jak w Night / Dawn / Day of the Dead. To akurat jest jak najbardziej w porządku.

24.11.2008
21:51
[37]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Świt żywych trupów tak oglądałem to ten film z 2004r? gdzie akcja działa sie w hipermarkecie? bardzo fajny :) jeden z ciekawszych o żywych trupach.

Chyba nawet tam grał fajny aktor, który gra w serialu Medium :)


Mephistopheles
"no tak ale dlaczego ludzie przemieniali się w zombiaki jeśli nie byli ugryzieni ?? dziwne."
Yyy... Kiedy?

To było dokładnie jak John Leguizamo udał się do tego budynku gdzie pracował dla szefa (ten co opiekował się miastem) i była scena jak powiesił się pewien mieszkaniec budynku i po chwili przemienił się w żywego trupa. Gdzieś połowa filmu - Oczywiście mowa o "Ziemi żywych trupów"

24.11.2008
21:55
smile
[38]

szuBZ [ HartigaN ]

Ostatnio jakoś nie mam ochoty na filmy, ale trzeba to zmienić... od środy zaczynam oglądać. Widział ktoś z Was KREW JAK CZEKOLADA?

dav -> mam nadzieję, że prędzej czy później będę to mógł zobaczyć w kinie. Jednak to prawda, że maja robić nową wersję (jest jeszcze ta z Kim Basinger)...


A po świętach kupuję premium na RS i się zacznie;))

24.11.2008
22:02
[39]

davhend [ Ghost of Sparta ]

szuBZ - ja widziałem KJC, nie polecam. Nudny i mdły.

24.11.2008
22:08
[40]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Azazell ---> Przecież taki wisielec, co to powiesił się w mieszkanku pod sufitem, nie ma szans na złamanie sobie kręgosłupa, czyli faktycznej przyczyny śmierci na stryczku (o ile egzekucja byłaby należycie wykonana). A jeśli na domiar złego pętla nie jest zawiązana i założona jak należy, to choćby i godzinę może taki delikwent dyndać, zanim nastąpi niedotlenienie mózgu prowadzące w końcu do zgonu (polecam przeczytać Hannibala - można stamtąd dowiedzieć się o ciekawych rzeczach, do których wykorzystywano właśnie takie podduszanie :>). Przez ten czas dziesięć razy zdążyłby się w zombiaka zamienić, jeśli wcześniej został zainfekowany.

24.11.2008
22:10
[41]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Hmm spróbuje spisać jakie horrory o Zombiakach oglądałem .. pewnie parę pominąłem ale to będzie tak:

28 dni później - rewelacja :) jeden z najlepszych
28 tygodni później - też znakomita część bardzo klimatyczna !!
Resident Evil - też niezły klimacik nawet bardzo fajny :)
Resident Evil 2 - porażka na całej linii. Szkoda słów
Resident Evil 3 - fajny taki postapokaliptyczny
Powrót żywych trupów - jakoś mi się on odziwo nie spodobał ;/
Powrót żywych trupów 2 - też jakiś taki nijaki :( i już z kolejnymi sobie dałem spokój
Świt żywych trupów (2004r) - jak już pisałem wyżej bardzo fajny :)!
Wysyp żywych trupów - angielska komedia :) hehe można się pośmiać i to bardzo
Ziemia żywych trupów - dobry w miarę film ale mógłby być lepszy
Kroniki żywych trupów - także udany produkt nie jest może tak wciągający jak seria "28 ... " ale spodobał mi się
Dance of the dead (2008) - taki sobie poniżej oczekiwań. ciekawe i śmieszne momenty ale nic więcej
Planet Terror - niezły film Rodrigueza oraz Tarantino

Chyba wszystko .. coś jeszcze ciekawego znacie o zombiakach, które nie wymieniłem ?

24.11.2008
23:19
[42]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Dla wszystkich czekających na film KRÓLA AKTORÓW z KRÓLEM AKTORÓW o KRÓLU AKTORÓW!

24.11.2008
23:23
smile
[43]

Trael [ Mr. Overkill ]

Już myślałem, że jakiś nowy film z Johnem Waynem ;)

24.11.2008
23:25
smile
[44]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Ten Campbell jest straszny :P Co ty w nim widzisz ?:) chyba raz fajnie zagrał bodajże w 1 części Evil Dead i w Stargate w dwóch odcinkach ale reszta to on za bardzo wariuje :P

ale to moje zdanie.. Nie bij

24.11.2008
23:30
smile
[45]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

Burn in hell infidel!.

Bruce rocks!--->

A Johna kładzie na łopatki:-).


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - niesfiec
24.11.2008
23:31
[46]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Pozostaje mi jedynie zacytować terrańskiego ducha.

"Keep it up! I dare ya."


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Mephistopheles
02.12.2008
10:27
smile
[47]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Poddawanie w jakąkolwiek wątpliwość WIELKOŚĆ KRÓLA AKTORÓW świadczy o niebotycznej ignorancji oraz, niebójmy się tego powiedzieć, braku wysublimowanego gustu ;)

Jest już 5 GRABARZ POLSKI, poświęcony w całości naszemu sympatycznemu wujowi Fredkowi ;)


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
05.12.2008
11:52
smile
[48]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Robi się świątecznie, szczególnie nad Kryształowym Jeziorem ;)


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
05.12.2008
12:04
[49]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Widzę, że tradycyjną datę premiery sobie wybrali. :)

Takie małe info - w... ekhem... "wypożyczalniach" dostępny jest od jakiegoś czasu My Name is Bruce. Niestety jest to wersja z pojawiającym się znikąd czarno-białym obrazem i informacją na temat praw autorskich. Już dawno pogodziłem się z tym, że w naszym pięknym kraju nie zobaczymy KRÓLA na wielkim ekranie (chyba, że w czwartej części Spider-Mana), a i na DVD raczej nie ma co liczyć, ale tym razem sobie odpuszczę. Skoro czekamy już tyle czasu, to można poczekać jeszcze trochę przynajmniej na jakąś oglądalną wersję. A nuż jakiś trzeźwy dystrybutor wyda to u nas na DVD?

05.12.2008
12:12
smile
[50]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Meph ====> Chyba prędzej nietrzeźwy dystrybutor ;) Pewnie niedlugo w ekhm-wypożyczalniach będzie wersja bardziej oglądalna ;)

05.12.2008
12:20
[51]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jak dla mnie, to ten wydawca choćby na kwasie może być. Przy okazji coś z Tromy może by wydał. :)

05.12.2008
17:30
[52]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Resident Evil: Degeneration
produkcja: Japonia gatunek: Animacja, Horror, Akcja
data premiery: 2008-10-18 (Świat)
Akcja "Resident Evil: Degeneration" dzieje się 7 lat po wydarzeniach w Raccoon City na amerykańskim lotnisku. Ktoś lub coś spowodowało ponowny wybuch epidemii, której objawem jest mutacja ludzi w żywe trupy. Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield będą musieli po raz kolejny spojrzeć koszmarowi w oczy.


Animacja? super! - Żywe Trupy? - Jeszcze lepiej!. Nie wytrzymałem i czym prędzej zdobyłem ten film :) i nie zawiodłem!
Jeśli chodzi o film z żywymi trupami to jest dość nietypowy bo to jest animacja a nie prawdziwy film fabularny. Z początku miałem obawy ale okazuje się, że przy animowanych umarlakach równie dobrze można się bawić jak przy normalnych filmach. Bardzo fajny fabuła i trzyma w napięciu. Bardzo ładna animacja + starannie wykonana grafika. Co jeszcze warto zaliczyć na plus? fajnie odwzorowane postacie i momentami się czuje jakby te postacie były realne a nie narysowane.

Gra jest jakby kolejną częścia Residenta Evil ale fabuła nie jest powiązana z poprzednimi częściami w której grała Mila Jovovich, lecz jest to nawiązanie do gier komputerowych. Ja mało grałem w gry bo denerwowało mnie zawsze sterowanie i nie przeszkadzało mi w obejrzeniu tej animacji. Bo ogólnie pojęcie o wydarzeniach w Umbrella i Racoon City to mam bo film jako tako nawiązywał do gier.

Polecam wszystkim miłośnikom filmów animowanych oraz dla tych co kochają horrory z Zombiakami :)

Wszystko w filmie jest na plus! jedynie zastrzeżenia można mieć do mimiki twarzy bo odnoszę wrażenie, że mimika postaci nie podołała wyrażaniu jakiś głębszych emocji/uczuć :)

Ocena: 9/10 (oby więcej takich filmów)


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Azazell3
05.12.2008
17:36
[53]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Co do RE:D to jednak mi sie nie do konca spodobal. Animacja owszem ale te wszystkie zombiaki jakies takie malo konkretne. Do tego brat pewnej Pani przemienil sie w skrzyzowanie bota z Q3 z fanem Slipknota.
Mam alergie na Zombie ale tym razem nawet nie mialem okazji sie przestraszyc...mysle ze animacje nie nadaja sie na horrory, moze jedynie na thriller z lekka nutka strachu w formie audio.
Muzyka na plus, animacja na plus, grafika na plus, klimat na minus a reszta jak kto woli.

07.12.2008
17:26
smile
[54]

Stranger. [ Spookhouse ]

Ein zwei die! :D


Super komedio-horrorek się szykuje. :)

Btw, oglądał może ktoś nowy brytyjski serial "Apparitions"? :) Zapowiada się bardzo ciekawie (klimaty "Egzorcysty").
Edit: Obejrzałem jak na razie pilota i dość fajny. Serial troszeczkę za bardzo stara się poruszać współczesne problemy religii katolickiej. Choćby z tego odcinka...

spoiler start
homoseksualizm wśród duchownych, choć żeby być uczciwym absolutnie nie to było przyczyną śmierci Vimala
spoiler stop
W pilocie z tym jednak nie przegięto. Klimatycznie fajny - trochę nieswojo mi się oglądało pilotowy odcinek nocną porą i przy zgaszonym świetle, czyli jest bardzo OK. Człowiekowi potrafią przejść ciarki po plecach pomimo, że nastroju grozy nie eksponuje się w jakiś debilny sposób vide końcówka
spoiler start
Egzorcysty - początku
spoiler stop

A, i na plus aktor (Martin Shaw) grający niedoszłego
spoiler start
chiefa egzorcystów ;)
spoiler stop
Świetnie pasuje do tej roli.

08.12.2008
22:07
smile
[55]

knife [ Pretorianin ]

Mam małe pytnie- Wyszedł może od czasów Ju-on 2 i Gin Gwai i Shuttera jakś azjatycki horror który za straszność, nastrój itp zasługuje na 9/10 ?
Ostatnio w temacie horroru azjatyckiego nie jestem na bieżąco :)

08.12.2008
22:12
[56]

paściak [ carpe diem ]

Jest w Polsce ta ksiazka World War Z?

08.12.2008
22:36
[57]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Z azjatyckimi horrorami dałem sobie spokój już dawno temu (z małymi wyjątkami jak Host, ale to akurat nietypowy monster-movie), więc będzie musiał wypowiedzieć się ktoś inny.

Zaś co do WWZ - tak, książka została u nas wydana przez RedHorse pod tytułem "Wojna Zombie" na początku lutego.

09.12.2008
01:04
[58]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Polećcie jakieś fajne horrory. Od razu zaznaczam, że nie szukam komedii w rodzaju tworów pana Romero, Evil Dead, czy też Bubba Ho-Tep. Szukam czegoś mocnego i klimatycznego, tak żebym podniósł sobie poziom adrenaliny, podskoczył od czasu do czasu na fotelu, a jaja skurczyły mi się przynajmniej te parę razy :>

09.12.2008
09:10
smile
[59]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Paudi ====> A tajlandzki SHUTTER oglądałeś, dla mnie megazaskoczenie i ciary parę razy były ?! Jeśłi lubisz starsze filmy, to np. ZEMSTA PO LATACH, PHANTASM, Prince of Darkness , 28 Dni Później, DESCENT, Wrong Turn ? Czy jaja Ci się skurczą to nie wiem ale filmy mają klimat !

09.12.2008
09:40
smile
[60]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

28 dni/tygodni to klasyk, Wrong Turn zresztą też. Wstydziłbyś się w ogóle je wspominać :-P

Shutter chyba kojarzę, a resztą się zainteresuję, dzięki.

Może ktoś jeszcze? Słyszałem, że było w ostatnich paru latach ciutkę fajnych produkcji :-)

09.12.2008
10:05
smile
[61]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Wstyd chyba by było ich nie wspomnieć ?! :p Skąd mam wiedzieć na jakim poziomie zacofania jesteś ?! ;) Założyłem, że przynajmniej Obcego oglądałeś ;) A EVENT HORIZON ? Hellrisera oglądał ?

09.12.2008
10:06
smile
[62]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

A EVENT HORIZON ? Hellrisera oglądał ?

Owszem.

09.12.2008
10:08
[63]

wata_PL [ Generał ]

Paudyn--->luknij "Let the right in" mi sie bardzo podobał nie jest jakiś super straszny ale ma fajny klimat:)produkcja niemiecka

09.12.2008
10:13
smile
[64]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Żeby była jasność. Hellreaiser, Pumpkinhead, czy tego typu produkcje to też nie to, czego szukam :-P

wata :: Oblukam.

09.12.2008
10:31
[65]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Może jeszcze bym dorzucił FLATLINERS.

09.12.2008
11:02
[66]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

O właśnie obejrzałbym jakiś horror w stylu Alien, Event Horizon.
Czy jest jakiś dobry film w tym stylu? Gdzie akcja dzieje się na stacji kosmiczne / na statku kosmicznym i oczywiście załoga walczy z potworami / duchami?.
Jakiś czas temu oglądałem Sunshine niezły ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Ale się napaliłem na taki film :) musicie mi pomóc!

09.12.2008
12:12
smile
[67]

Stranger. [ Spookhouse ]

Critters 4! :D

09.12.2008
12:31
[68]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

hehe a wiesz, że chyba Critters 4 nie oglądałem. Oglądałem 1,2 i 3.

11.12.2008
01:50
[69]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Czwarta część Crittów jest jeszcze gorsza niż trzecia, a pseudo-tragiczno-dramatyczno-bylejaka końcówka kładzie ten film nawet bardziej.

Z innych tego typu przypominają mi się jeszcze Jason X i Leprechaun 4, ale te filmy z kolei nie spełniają warunku "dobry". Przynajmniej nie na trzeźwo.
No i jeszcze 1/3 czwartego Hellraisera działa się na statku kosmicznym.

11.12.2008
02:18
[70]

b166er [ it's evolution babe! ]

ja nie wiem na jakiej zasadzie tutaj dzialacie ale moze do wspolczesnych wrzucic REC (hiszpanski)?

11.12.2008
09:32
[71]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Do EVENT HORIZON całkiem podobny jest SUNSHINE i spokojnie można przykleić do niego etykietkę "dobry".

11.12.2008
10:27
[72]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

[REC] na pewno na liście się znajdzie, ale dopiero po następnym głosowaniu, które teoretycznie kiedyś nastąpi. Na termin proponuję następną dekadę. :P

11.12.2008
10:30
[73]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Właśnie ściągam Pulse 2 i Pulse 3 :) ciekawe czy dobre. Pulse 1 interesujący był choć scenariusz troszkę idiotyczny.

11.12.2008
11:22
[74]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@Azazell3

Jeżeli przełkniesz film rysunkowy to może "Dead Space: Downfall"?.A zamiast statku kosmicznego może być podwodna baza?. Jeżeli tak to możesz spróbować:

"DeepStar Six"


"Leviathan"


No a jeżeli wystarczy ci sama kosmiczna baza (bez potworów i duchów) to możesz obejrzeć "Outland" ze sławnym Szkotem.

11.12.2008
20:06
[75]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Paczka przyszła! :D

Dla ciekawych jakości wydania - nie sprawdzałem wszystkich filmów na odtwarzaczu, ale przynajmniej w pierwszej części obraz wygląda bardzo ładnie (pewnie na Full HD widziałbym już jakieś braki). Dźwięk (polska i angielska ścieżka) zapisano w formacie 5.1. Dodatków BRAK! Szkoda, mogli chociaż wysilić się na tyle, żeby po jednym trailerze do każdego filmu wrzucić.
Zarówno opakowanie, jak i okładki każdej części wyglądają całkiem estetycznie i dobrze się ze sobą komponują. Co najwyżej doczepiłbym się do tego, że na wierzch tektury wrzucono podobiznę Freddy'ego z siódemki zamiast jego bardziej klasycznej wersji. Niestety nad sposobem otwierania pudełka i przechowywania filmów czuwał najwyraźniej jakiś informatyk rozkochany w stosach i systemie LIFO, więc jeśli przykładowo chcemy obejrzeć New Nightmare, to musimy przekopać się przez wszystkie poprzednie części, aby dotrzeć na dno kuferka ze skarbami. Naprawdę nie dało się po prostu wypieprzyć jednej ścianki, żeby mieć dostęp do wszystkich filmów od razu? No i trzeba przygotować trochę miejsca na półce, bo każdą płytę wsadzono do amaraya o standardowych wymiarach. Z ciekawości rozejrzałem się za innymi wydaniami i okazało się, że tam wygląda to identycznie. Może na zachodzie sprzedają dłuższe półki i dlatego miejsca im nie szkoda?

Mimo paru oczywistych wad (i tych mniej oczywistych też), całość wychodzi na plus, bo jednak w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowił wydać u nas tę kultową serię i nie skazał jej na rozmienianie się na drobne od dupy strony, jak w przypadku TCM czy Halloween. W dodatku cena jak za siedem filmów jest bardzo zachęcająca.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Mephistopheles
11.12.2008
20:08
[76]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

I jak się chwalić, to się chwalić. Druga zamówiona pozycja. --->


Wiem, jakość zdjęć megadupna, bo robione aparatem w laptopie. :)


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Mephistopheles
11.12.2008
20:55
smile
[77]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

[76]

Uu, piękna sprawa. Pamiętam że chyba z tydzień (wraz z dodatkami) oglądałem te wszystkie części "Obcego" (o ile to ten sam box). A dodatki to jest istotna sprawa, bo i ciekawostki zza planu są (makiety, scenografia etc.), jak i na przykład H.R. Giger we własnej osobie. Gratuluję dobrego zakupu:-).

11.12.2008
21:03
smile
[78]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Mephistopheles --> O! matko.. Gdzie mieszkasz?:) bo szykuje już gumowe rękawiczki, kominiarke itp narzędzia. :P

11.12.2008
21:36
[79]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

niesfiec ---> Jeśli masz u siebie Alien Legacy, to ten sam zestaw. Czas na oglądanie będę miał dopiero za jakiś tydzień, ale już teraz mogę powiedzieć, że wykonanie samego pudełka (IMHO równie ważne co zawartość płyt, jeśli coś ma nazywać się edycją kolekcjonerską) stoi na najwyższym poziomie. Drobnym mankamentem jest wyciąganie płyt z zaczepów metodą brute force oraz brak specyfikacji poszczególnych płyt na opakowaniu, który ktoś postanowił zastąpić przyklejoną byle jak kartką wyglądającą jak ulotka z pizzerii. Na szczęście do klejenia zastosowano przyjazne i łatwe w usuwaniu gluty, które od razu zerwałem, a ulotkę wsadziłem do etui razem z filmami. :P

Azazell ---> Na księżycu, w naleśnikowym domku z garażem zbudowanym z dusz małych dzieci. Ostrzegam tylko, że w dzień po podwórku biega Cujo, a na noc spuszczam z łańcucha Króla Ghidorę. Ale skoro chcesz spróbować...

spoiler start
Żartowałem. Tak naprawdę domek stoi po ciemnej stronie księżyca i Król Ghidorah lata tam cały czas.
spoiler stop

11.12.2008
21:40
[80]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Hehe :)

A ile Alien cię kosztował? zgaduje około 100zł ?

11.12.2008
21:50
[81]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

139 zł. Na Allegro znajdowałem tańsze oferty, ale zamówiłem na OceanDVD, bo razem z pakiem NoES kosztowało mnie ponad 200 zł i nie musiałem płacić za przesyłkę, więc na jedno wyszło.

11.12.2008
22:10
[82]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Anyone jeszcze coś o tych "straszących" horrorach? Jakieś ciekawsze tytuły? :-)

[76]

Posiadam i sobie chwalę. Swoją drogą dziś w MM w jednym paku były wszystkie części Obcego, dwie Predatora i dwie AvP. Gdyby nie fakt, że mam już Aliena... :> No, ale nic, będę musiał po prostu poszukać double packa Predzia.

11.12.2008
23:30
[83]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Plugawić kolekcję wstawiając do niej AvP? Fuj!
Chociaż skoro nawet ósmego Hellraisera kupiłem dla uzupełnienia serii, to pewnie i na AvP kiedyś przyjdzie czas... Niestety... :P

Co do "straszących" - mój typ, który zawsze w takiej sytuacji wymieniam - Suspiria. Już przy samej ścieżce dźwiękowej jest szansa, że co niektórzy pod siebie nawalą.
Z nieco nowszych warte polecenia jest Cigarette Burns Carpentera. Nie jest to typowy film, tylko jeden z odcinków Masters of Horror, ale za to mocny jak cholera.

12.12.2008
00:31
[84]

Penis Jednorożca [ Pretorianin ]


Meph, I demand moar info. Now!


Oda do radości podczas szarży zombie nazioli? Przekozak :)

12.12.2008
00:52
[85]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Meph

Pamiętam, że w którymś z wątków chwaliłeś jakiś inny horror z czasów współczesnych, tylko teraz nie pamiętam tytułu... To było coś o podglądaniu domu naprzeciwko...? A może coś innego, już nie pomnę w tej chwili :>

12.12.2008
09:28
[86]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Yoghurt ---> Proszę bardzo:

Jakieś tam info zawsze jest. :)

Paudyn ---> Podejrzewam, że może chodzić o Jack Ketchum's Girl Next Door z zeszłego roku. Nie było tam motywu podglądania, ale był chłopiec odwiedzający sąsiadów, którzy przetrzymywali w piwnicy i torturowali młodą dziewczynę. W filmie prawie że nie ma krwi, ale mimo to jest dużo, dużo ostrzejszy niż wszystkie Sawy i Hostele razem wzięte. Strasznym raczej bym go nie nazwał, ale żeby dotrwać do końca trzeba mieć nerwy z adamantium.
Innym współczesnym filmem, który ostatnio równie zachwalałem jest Poultrygeist: Night of the Chicken Dead od Tromy, ale podejrzewam, że nie o to chodzi. :P

[edit]
Jeszcze mi się przypomniało - z w miarę nowych i przy tym straszących - hiszpański Shunned House, będący wariacją na temat Lovecrafta. Też mocna rzecz.

12.12.2008
09:36
[87]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

O boże JJ Abrams tworzy film o Zombiakach ??? wow :)

12.12.2008
09:39
[88]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Ktoś z ZP będzie miał niezły ubaw po tym komentarzu. :)

12.12.2008
09:43
[89]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Ale żadnych informacji nie ma o tym filmie.. I że go tworzy? twórca LOST`a ? e coś mi tu nie pasuje.

12.12.2008
09:53
[90]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

To już przypomniał mi się film Outpost też o nazi zombies ;), który mi się naprawdę podobał!

12.12.2008
10:13
smile
[91]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Meph :: Dokładnie o ten pierwszy. Wczoraj znalazłem go na Filmwebie, ale wolałem poczekać na Twoje potwierdzenie ;-)

12.12.2008
10:18
smile
[92]

garrett [ realny nie realny ]

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead od Tromy jest genialne :)

Paudyn --> Obejrzyj Eden Log, horror ale nie pęłną gęba, jak rozmawialiśmy po seansie wyszło nam ze najbliżej mu do growego Bioshocka. Reckę od miesiąca piszę ale zycie zabija czas wolny.

12.12.2008
10:27
[93]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Przychylam się do EDEN LOG, zresztą po krótce opisywałem go na OBCYM.

Producenci "Friday the 13th" wskrzeszą Freddy'ego - Jak dla mnie sens byłby tylko wtedy, gdyby zrobić Freddy'ego bardziej na poważnie czyli total masakra !

O planach realizacji nowej wersji "Koszmaru z ulicy Wiązów" pisaliśmy już na stronach Filmwebu wielokrotnie. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku koszmar nabierze realnych kształtów i Freddy Krueger znów nie pozwoli nam zasnąć.
W jednym z ostatnich wywiadów producenci Andrew Form i Brad Fuller zapowiedzieli reaktywację serii na tej samej zasadzie, co "Piątek trzynastego". Form i Fuller są producentami "Friday the 13th", który trafi do amerykańskich kin w lutym 2009 roku.
Podobno czeka nas prawdziwie makabryczny i przerażający obraz. Na ekranie zobaczymy zupełnie nowego Freddy'ego, który nie będzie obciążony całą przeszłością znaną z oryginalnej serii. Oczywiście plan producentów jest taki, by na bazie "A Nightmare on Elm Street" powstała cała nowa seria horrorów.
Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się wiosną. Wciąż nie wiemy, kto miałby zagrać tytułowego Freddy'ego.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
12.12.2008
10:57
[94]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

A ten co grał starego Freddy`iego ? już chyba za stary, nie?

12.12.2008
11:07
[95]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

61 lat raptem. Młody chłop jeszcze.

A Freddy w wykonaniu innym niż Englund to nie Freddy.

12.12.2008
11:32
[96]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Eeee tam, kto jest za stary na dobra zabawę w chlastanie nożami ?!

Meph ====> Dokładnie, to tak jakby Rambo bez Sly'a !!!!

12.12.2008
12:23
smile
[97]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Dawno nie było już news'a o kolejnych przygodach Żywych Trupów. I proszę, tym razem w Paryżewie ;)


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
12.12.2008
12:31
[98]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Ja kocham żywe trupy! :)

Ostatnio po obejrzeniu Residenta Evila (animacji) ciągle mam chrapkę i ochotę na kolejny film o zombiakach.. Czy coś wyszło w ostatnich dniach ??

a Wyszło! Zombies.The.Beginning ( jakiś włoski ) ;p ale obejrzeć można.

12.12.2008
14:10
smile
[99]

garrett [ realny nie realny ]

Wyszło również Night of the living Jews

12.12.2008
15:37
smile
[100]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Night of the living Jews

Żydowskie lobby nie zdusiło tego pomysłu w zarodku?

14.12.2008
01:44
[101]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Próbowałem napisać tego posta jakieś pół godziny temu, ale cały GOL siadł. Łatwo wywnioskować czyja to sprawka.

Właśnie obejrzałem to cudo. Naprawdę dobra amatorska parodia Night of the Living Dead i Evil Dead. Całość zamyka się w dwudziestominutowym, czarno-białym filmie z całkiem niezłymi efektami i charakteryzacją, doprawianymi mocną nutką campu. Do tego cała masa durnych (w tym dobrym znaczeniu tego słowa) i niepoprawnych politycznie dowcipów, jak

spoiler start
nazistowskie eksperymenty, morderczy pejs, niekoszerna żywność jako broń przeciwko Żydom, czy uber-rabin ze szponami i porożem (geneza poroża zostaje wyjaśniona w filmie).
spoiler stop
Zupełnie rozwalił mnie cytat: "There are Jews on the lawn! Zombie Jews!". :D

14.12.2008
20:50
[102]

Stranger. [ Spookhouse ]

Szczerze mówiąc strasznie denny ten promo filmik do "Paris by night of the living dead". Po tytule i plakacie spodziewałem się więcej.

22.12.2008
16:36
[103]

elemeledudek [ Generał ]

Po senasach REC oraz FRONTIERES dochodze do wniosku że horro europejski zaczyna bić amerykański o dwaie długości szponów Freddiego. Naprawde świetne filmy. Niecierpliwie bede wyczekiwał nowych produkcji z naszego kontynentu.

24.12.2008
10:12
smile
[104]

Yans [ Więzień Wieczności ]

Wesssołych Śśświąt !!!


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
24.12.2008
10:30
[105]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

I samych świeżych mózgów!


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Mephistopheles
24.12.2008
10:41
[106]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Dużo zdrowia i radości
w Twoim życiu niech zagości
i prezenty, i śnieg biały,
by te święta urok miały.
Samych wzruszeń przy choince,
życzę Tobie i rodzince!

Zdrowych, Wesołych , Pogodnych i Szczęśliwych Świąt Bżego Narodzenia życzy Azazell !!!


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Azazell3
24.12.2008
10:56
[107]

Stranger. [ Spookhouse ]

Skojarzyło mi się tak z rysunkiem Yansa... oglądał ktoś Santa's Slay? Po trailerze wygląda na całkiem przyjemny świąteczny slasher. :)

24.12.2008
11:26
[108]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Kolejne Zombie !!!!!!!!!!

Dead Noon
- oglądał ktoś?

28.12.2008
15:40
[109]

Stranger. [ Spookhouse ]

Ja jeszcze z innym pytaniem. Dopiero niedawno obejrzałem "Węże w samolocie" - całkiem przyjemny filmik na zimowy wieczór. Oglądał już ktoś "Węże w pociągu?" Domyślam się, że gorsze... ale czy dużo? :)

28.12.2008
16:09
[110]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Snakes on a Train to film od Asylum - tych samych od I A Omega, Transmorphers itd. To chyba wystarczy za odpowiedź "czy" i "jak bardzo" film jest gorszy od oryginału. :)

29.12.2008
00:26
[111]

ppaatt1 [ Trekker ]

Cholera, napisałem psota nie do tej części co chciałem :) Jeszcze raz, ale tutaj:

Jestem właśnie po seansie filmu "13 game sayawng". Może to nie jest zwykły horror ale bardziej Thriller Psychologiczny. Mimo to myślę ,że można go przedstawić w tym wątku za podobieństwa do np. takiej piły.
Sam nie jestem zwolennikiem kina Azjatyckiego, na palcach jednej ręki mogę policzyć ile filmów z tego kontynentu mi się podobało.

W omawianym filmie poznajemy głównego bohatera Chita, któremu wali się powoli życie. Doszło do kulminacyjnego momentu kiedy to zwalniają go z pracy. Gdy już wydaje mu się ,że wszystko jest stracone, dzwoni telefon. Telefon od nieznajomego. Oferuje mu dużo pieniędzy za wykonanie 13 zadań, kolejne zadania są coraz bardziej brutalne. Może się wycofać z gry ale wtedy przepadają wszystkie pieniądze które zgromadził. Tak się po krótce przedstawia fabuła. Widzimy ,że człowiek za pieniądze potrafi zrobić naprawdę obrzydliwe rzeczy. Cała fabuła byłaby ok, gdyby nie wstawienie kilku zabawnych scenek. Kilka z nich jest odzwierciedleniem zachowań zwykłych ludzi. (akcja na posterunku, lekarz krzyczący "Zombie!", rodzina i zmarły dziadek). Ale niestety oprócz tych ciekawszych jest kilka nieuzasadnionych (tekst "Nie podnoś się" podczas walki, idący gościu bez połowy czaszki czy atak samurajskim mieczem na psa). Takie wstawki niestety zabijają fajny klimat. Kolejnym błędem wg. Mnie jest całe zakończenie (od momentu rozpoczęcia 13 zadania). Nie lubię jak w takich filmach wszystko na końcu jest ładnie wyjaśnione, wolałbym aby właśnie widz tworzył różne teorie na temat całej fabuły, a tutaj niestety tylko ostatnia scena jest taka.

Zauważyłem także kilka błędów logicznych typu gość pokazywany w telewizji jakoby był niewiadomo jakim groźnym przestępcą, faktycznie tylko pobił dwie osoby i wku**ił kilka dzieciaków. Ok można uznać jakoby była to wizja niedalekiej przyszłości gdzie przestępczość zniwelowano do minimum, ale tego wprost nie ma powiedzianego i nic na to nie wskazuje. Dalej kilka zadań jest zrealizowane z taką dokładnością z którą żaden człowiek by nie umiał zrobić. Bez przesady ale są to zazwyczaj sytuacje całkowicie losowe.

Jest też kilka pomniejszych wkur*** rzeczy np. dzwonek komórki głównego bohatera (syreny, no kurde ponad 13 razy słuchać wycia syren z tego pier*** telefonu, to za dużo), ciotowatość policji itd.

Przymykając oko na te wszystkie dziwne błędy możemy zobaczyć dosyć przystępne kino. Wystarczy się tylko nastawić na średni film. W sam raz na oglądnięcie w niedzielny wieczór :) Myślę że 7 z minusem można wystawić temu dziełu. A więc 7-/10

Trailer:

Tutaj kilka własnych screen`ów:


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
29.12.2008
12:34
[112]

Yans [ Więzień Wieczności ]

SAW IV (Piła IV) - Przeżyłem trzy spotkania z Piłą ale w czwartej Jigsaw mnie już wykończył i to nie jakimś wymyślnym narzędziem, tylko straszliwą durnotą i nudą. Po świetnej, zaskakującej jedynce, nienajgorszej dwójce, słabiutkiej trójce, czwarta piła jest już całkiem tępa ! Szkoda czasu !

PS. I w dalszym ciągu nie ma siostrzyczek z plakatu, buuu ;)

produkcja: USA
gatunek: Horror
data premiery: 2008-01-18 (Polska) , 2007-10-25 (Świat)
reżyseria Darren Lynn Bousman
scenariusz Marcus Dunstan , Patrick Melton
zdjęcia David A. Armstrong
muzyka Charlie Clouser
czas trwania: 95


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Yans
30.12.2008
11:36
[113]

Belert [ Senator ]

mam pytanko czy sa jakies filmy na podstawie prozy lovecrafta ?Oprocz Call of Ctulhu .

30.12.2008
15:16
[114]

ppaatt1 [ Trekker ]

Filmy nakręcone na podstawie twórczości Lovecrafta

* 1963 The Haunted Palace (reż. Roger Corman)
* 1965 Die, Monster, Die! (reż. Daniel Haller)
* 1968 The Crimson Cult (reż. Vernon Sewell)
* 1970 The Dunwich Horror (reż. Daniel Haller)
* 1981 The Beyond (reż. Lucio Fulci)
* 1985 Re-Animator (reż. Stuart Gordon)
* 1986 From Beyond (reż Stuart Gordon)
* 1987 The Curse (reż David Keith)
* 1988 The Unnamable (reż. Jean-Paul Ouelette)
* 1990 Bride of Re-Animator (reż. Brian Yuzna)
* 1992 The Ressurected (reż. Dan O'Bannon)
* 1993 The Unnamable II (reż. Jean-Paul Ouelette)
* 1994 Necronomicon (reż. Christophe Gans, Brian Yuzna, Shusuke Kaneko)
* 1994 Lurking Fear (reż. Courtneyn Joyner)
* 1995 Castle Freak (reż. Stuart Gordon
* 1999 Cool Air (reż. Bryan Moore)
* 2001 Dagon (reż. Stuart Gordon)
* 2001 Nyarlathotep (reż. Cristian Matzke)
* 2003 The Dream-Quest of Unknown Kadath (reż.Edward Martin)
* 2005 Call of Cthulhu (reż. Andrew Leman)
* 2005 Masters of Horror II: Dreams in the Witch House (reż. Stuart Gordon)
* 2006 Beyond the Wall of Sleep (reż. Barret J. Leigh, Thom Mauer)

from wikipedia

30.12.2008
15:38
[115]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Nieco bogatsza lista: .

Jeśli chodzi o te faktycznie dobre (lub z różnych powodów warte wzmianki), to wystarczy ograniczyć się do filmów Cormana, Gordona i Yuzny (też nie wszystkich zresztą). Do tego jeszcze hiszpański Shunned House i wspomniany czarno-biały Call of Cthulhu. Z mających nakręcić się w najbliższej przyszłości, czekam jedynie na czwartą część Re-Animatora i At the Mountains of Madness.

31.12.2008
08:39
[116]

Belert [ Senator ]

dziekuje , chcialbym zobaczyc w gorach szalenstwa , ksiazka bardzo mi sie podobala.
Sam film Call of Ctulhu to chyba jakas amatorska robota za pare tysiecy dolarow.Nie podobal mi sie , gdym nie pamietal prozy lovecrafta to nie zalapalbym o co chodzi .No i trrudno to nazwac horrorem.
BTW zawsze bylem ciekaw skad sie brali wyznawcu Ctulhu skoro on sam jest skrajnie nam wrogi.

31.12.2008
08:56
[117]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jak dla mnie film Call of Cthulhu to perełka pośród ekranizacji. Idealnie oddawał klimat oryginału i zachował wierność w najmniejszych szczegółach. Umyślne "zestarzenie" filmu i brak mówionych dialogów to tylko kolejne plusy.

Co do wyznawców - Cthulhu miał władzę nad ludzkimi umysłami i śpiąc sterował ich czynami lub wpędzał ich w szaleństwo (w sumie na jedno wychodzi), a dodatkowo mieszanie ludzkiej krwi z jego potomstwem (Deep Ones) prowadziło do przemiany człowieka w długowieczną, żyjącą w wodzie hybrydę, co dla niektórych było całkiem atrakcyjną ofertą, zważywszy, że jej odrzucenie byłoby równoznaczne ze śmiercią.

31.12.2008
09:25
[118]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Call of cthulhu film mi też się nie podobał ;/ jakaś taka amatorka no ale gra rewelacyjna :)

Ja wciągnąłem się teraz w serial Twin Peaks. Świetny serial! Szczerze? momentami można się przestraszyć :) ale kiedyś jak miałem 8 latek to bardzo się bałem go oglądać mimo, że tam nie ma dużo przemocy i straszenia. Twin Peaks poniekąd też ma elementy horroru ;) tak mi się wydaje. Aż żałuje, że tego serialu wcześniej nie brałem pod uwagę.

Jak go obejrzę to wezmę się za horrory :) i nadal czekam na napisy do filmu Splinter. Ponoć niezły :)

31.12.2008
09:45
[119]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Przecież Call of Cthulhu to BYŁA amatorka. A że lepsza niż większość tzw. profesjonalnych produkcji, to swoją drogą.

A gra (domyślam się, że chodzi o DCotE, a nie SoC czy PoI) z filmem powiązana nie była.

31.12.2008
10:52
[120]

Trael [ Mr. Overkill ]

DCotE jest powiązane z opowiadaniem "Widmo nad Inssmouth".

31.12.2008
10:54
[121]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Głównie. Ale także z kilkoma innymi opowiadaniami. Szczególnie "Szepczącego w ciemnościach" i "Cień spoza czasu" wypada znać, jeśli chce się zrozumieć fabułę gry.

31.12.2008
11:17
[122]

Belert [ Senator ]

Mephistopheles:--> no coz nie spojrzalem na to z tej strony :))

02.01.2009
00:08
smile
[123]

szuBZ [ HartigaN ]

Ja właśnie przed 3 minutami skończyłem oglądać pierwszy Krzyk i srogo się zawiodłem. Z początku było fajnie i strasznie, ale z czasem zrobił się zwykły slasher dla nastolatków. Przy tym przewidywalny... 3/10 i nie polecam!!! A w planach miałem część trzecią... Nie wiec dlaczego dwójkę tak trudno zdobyć?

02.01.2009
00:17
[124]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Z początku było fajnie i strasznie, ale z czasem zrobił się zwykły slasher dla nastolatków. Przy tym przewidywalny...

A tego że to jest gra gatunkiem nie zauważyłeś?

02.01.2009
00:18
[125]

szuBZ [ HartigaN ]

Zauważyłem, ale tak czy siak mi to się nie spodobało...

02.01.2009
00:20
[126]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Wątpię, że zauważyłeś, skoro napisałeś to, co zacytowałem. Jak tam sobie uważasz.

02.01.2009
08:18
[127]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Mirrors (Lustra) - Głównie spodziewałem się kolejnego przeciętnego horroru z idiotyczną fabułą. Odziwo stało się zupełnie odwrotnie! Film okazał się naprawdę niezłym a nawet bardzo niezłą produkcją. Kiefer zagrał bardzo dobrze a fabuła filmu naprawdę trzymała w napięciu i bardzo mi się podobała. Jedyne zastrzeżenia miałem do końcowej walki z "wrogiem" .

Polecam każdemu! Nawet moi rodzice z chęcią i z zadowoleniem cały film obejrzeli - a to rzadkość oni za bardzo horrorów nie tolerują.

Ocena 9/10

02.01.2009
09:30
[128]

garrett [ realny nie realny ]

ciekawe ze mam zawsze inne zdanie niz Azazell :)

Dawno nie widzialem bardziej skopanego tematu niz Mirrors. Nie dosc ze wszystko co z definicji straszne pokazali w trailerach czy klipach to jeszcze wytlumaczenie zagadki i mimowolne oddanie hołdu Armi Ciemnosci w koncowce rozbawilo mnie do lez. Zakonczenie to beznadziejny pokaz nieporadnosci goscia odpowiedzialnego za scenariusz. Do tego rażąca niekonsekwentnosc - najpierw lustereczka, potem nagle woda a potem jeszcze co - polerowane mosiężne widelce ? I biednego Kiefera nie ma co juz zatrudniac - gra jak Bauer, mowi jak Bauer, chodzi jak Bauer - ot kolejna przygoda Jacka tyle ze tym razem bez tortur :)

2/5 recka wkrotce na ZP, jak tylko sie uporam z naprawde swietnym Eden Lake.

02.01.2009
09:59
[129]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

ee garrett jesteś zbyt surowy na Kiefera :). Ja akurat nie znam go z roli Bauera bo 24h serialu nie oglądam ale aktorem jest zdolnym i na dodatek jeśli faktycznie porusza się i zachowuje jak w serialu to raczej mi to nie przeszkadza :)

Co do końcówki fakt dziwna ale nie była taka zła zresztą mi się film podobał - Szczególnie zachwalam sobie akcję - ciągle coś się w nim działo i ta muzyka :).

Czy istnieją inne podobne horrory, które wyszyły w ostatnich latach - o duchach / demonach gdzie główna postać rozwiązuje jej zagadkę?

02.01.2009
09:59
[130]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

E tam. Mnie Mirrors się podobało. Klimat był dość intensywny, motyw z taflą wody mi nie przeszkadzał (na upartego można powiedzieć, że potrzeba było wystarczająco płaskiej i gładkiej powierzchni odbijającej światło :P), a 24 nie oglądam, więc główny aktor mi nie przeszkadzał.

Btw, Eden Lake czy Eden Log? :)

Co do zaległych filmów, to ja z nowym rokiem postanowiłem zamieścić odpowiednią notatkę nad listą ostatnio obejrzanych pozycji (spis uaktyalniany chyba od trzech miesięcy). --->


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Mephistopheles
02.01.2009
10:10
[131]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

A ja nadal czekam na napisy do horroru "Splinter". Oglądał ktoś to? ponoć niezłe

Tak przeglądam ostatnio źródła i jakoś ciekawych horrorów ostatnio nie ma :( większość to jakieś filmy przeciętne lub beznadziejne.

Jakbyście trafili na jakieś filmy o duchach, demonach oraz coś w stylu walk aniołów - dajcie znać :)

02.01.2009
10:18
[132]

garrett [ realny nie realny ]

Mephistopheles --> Eden Lake :) , Eden Log rownie genialny ale uznalem ze nie potrafie nic madrego o nim napisac :)

ciekaw jestem opini nad Let the Right One In, przegapilem w kinach (grali u mnie az tydzien)


Azazell -> wyloz pieniązki na 3 tom Retrospektywy GRR Martina, znajdziesz tam jedno z lepszych opowiadan/horror o rozwiazywaniu dosc mrocznej zagadki, albo poczytaj przygody detektywa Dresdena (Akta Dresdena). Ewentualnie wrzuc DVD z Harry Angel. Wiekszosc nowych horrorów to kupa łajna niestety.

02.01.2009
10:20
[133]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Ja nie czytam książek ;/ Tzn przeczytać przeczytam ale rzadko - jedną na rok :). Jakoś czytanie mnie męczy.

02.01.2009
10:25
smile
[134]

garrett [ realny nie realny ]

jak dobrze ze z napisami dajesz sobie rade, 90 minut moze wymeczyc straszliwie

02.01.2009
10:31
[135]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

A właśnie jeszcze oglądałem ostatnio bodajże dzień przed świętami film Passengers (Ocaleni). Też mi się podobał. Chociaż to nie jest horror a miał być! No ale miał swój klimat oraz końcówka, której się nie spodziewałem powaliła mnie częściowo na kolana. Film nie jest najwyższych lotów - ale pewnie dlatego dobrze mi się go oglądało bo strasznie miałem chęć na taki film po przeczytaniu wcześniej - zapowiedzi. Bardzo dobra gra Wilsona - ten aktor naprawdę spisał się na medal. Momentami film troszkę nudził ale i również nie miałem nawet okazji patrzeć "ile do końca" bo szybko dosyć zleciał :)

Końcówka jest strasznie podobna do filmu (jeśli zamierzacie obejrzeć to nie zaglądajcie do spojlera!)

spoiler start
Inni - naprawdę tego się nie spodziewałem, że oni nie żyją :) chociaż momentami miałem troszkę takie wrażenie.
spoiler stop

Ocena: 7/10


Jeszcze mam:
- Zamieszkały - Inhabited
- Śmiercionośny rój - Black Swarm

Ale to raczej jakieś beznadziejne filmy :) ale obejrzę niebawem z nudów :)

02.01.2009
11:14
smile
[136]

Yans [ Więzień Wieczności ]

garrett ====> Ja tam bym nie dał rady przez 90 minut czytać napisy, bez przegięć ile się człowiek może męczyć !

02.01.2009
11:22
[137]

szuBZ [ HartigaN ]

Właśnie po Krzyku chciałem sobie zapuścić Lustra, ale zmorzył mnie sen ;P A widział ktoś Ciśnienie? Mam na jutro zaplanowane ;)

02.01.2009
11:32
[138]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Ja oglądałem Ciśnienie fajowy film :) niskobudżetowy ale mi się podobał! Tylko, że polecam go oglądać jak człowiek jest wypoczęty :)

02.01.2009
13:06
[139]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

ciekaw jestem opini nad Let the Right One In, przegapilem w kinach (grali u mnie az tydzien)

Ja polecam. Znaczy jeśli można gdzieś znaleźć. Nie jest to typowy horror, bo scen odpowiadających jest zaledwie kilka, tematyka niby horrorowa (wampiryczna konkretnie), ale w całym filmie chodzi o ciut coś innego. I właśnie dlatego mi się podobał. Tylko trzeba się nastawić, że to nie jest kino amerykańskie, a szwedzkie, więc specyficzny styl zdjęć, opowiadania itd.

Aha, a Lustra mnie zawiodły. Bo było dobrze do pewnego momentu (choć nachalne pokazywanie, że "uuuuu, coś złego kryje się w lustrze" zanim cokolwiek się zaczęło dziać urąga zasadom sztuki), ale zakończenie kompletnie nie pasuje do historii i jest ogólnie bez sensu. A Sutherland faktycznie wciąż gra tak samo, trochę szkoda.

02.01.2009
14:20
[140]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jak wszyscy, to wszyscy.

Let the Right One In (aka Lat den rätte komma in, o ile to kogoś obchodzi) - Naprawdę mi się podobał. Przez cały czas czuć w filmie chłodny klimat i to nie tylko ze względu na filmowane lokacje. Brak tu nazbyt ekspresyjnych scen, przez co całość wydaje się mocno stonowana i - choć nie lubię zbytnio tego określenia - kameralna. Ktoś gdzieś pisał, że LtROI atmosferą przypomina niektóre książki Kinga. Zgadza się, można wymienić wiele jego tytułów, gdzie akcja prowadzona jest w bardzo podobny sposób - osią fabuły jest dwójka głównych bohaterów, a cała reszta (łącznie z innymi postaciami) jest tylko tłem dla ich historii. Jednak jeśli chodzi o porównania, to warto jeszcze wspomnieć o niedocenianym i niesłusznie zapomnianym romerowskim Martinie - tam również mieliśmy bardzo nowoczesne i odważne podejście do tematu współczesnego wampira (czy raczej "wampira") przy równie - niech stracę - kameralnym klimacie. Zobaczyć naprawdę warto, bo film to coś zupełnie innego niż to, co ostatnimi czasy serwują nam zachodni filmowcy.

Mirrors - Chociaż do wielu rzeczy faktycznie można się doczepić (wspomniana końcowa walka, czy złowieszczo czyhające zło, które czyha), to mimo wszystko obstaję przy swoim, bo jako całość film mi podszedł. Przez większość czasu klimat był całkiem niezły, dobrze wpleciono jump-scenki tak, żeby faktycznie straszyły, a nie tylko irytowały (patrz: 7632825726 kopii Ringu powstałych w ciągu kilku ostatnich lat). Z radością powitałem też kilka co bardziej brutalnych momentów, których się tu nie spodziewałem. Jak wcześniej wspominałem, 24 nie oglądam, więc pod tym względem wszystko mi jedno czy oglądam Sutherlanda, czy Bauera. Za to niemiłosiernie irytowała mnie postać jego durnego bachora. Tak głupie dzieci powinno sprzedawać się rolnikom, żeby orali nimi pole, względnie oddawać firmom farmaceutycznym jako obiekty do testowania nowych leków. Może dzięki temu przysłużą się ludzkości.

I dwie pozycje z listy z głowy. Już tylko dwanaście zostało.

02.01.2009
23:58
[141]

elemeledudek [ Generał ]

CARVER - eeee, cienizna. Poza tym kolejny instruktarz "jak zostać świrem w półtora godziny". Jedyna scena warta uwagi to "zgniatanie orzeszków". Jeśli już ktos chce ogladac tego typu standardowe masakryczne slashery to proszę bardzo, jako taki poziom to trzyma, ale FRONTIERES zjada CARVERa na śniadanie.

03.01.2009
16:10
[142]

Belert [ Senator ]

Poszukuje filmow ktore by byly klasycznymi horrorami.Wiece: wrota do piekla , dobrzy i zli walczacy o przejecie jakiego s artefaktu ktorym mozna zbic zlego itp itd.W typie Warlockow , Koscioła ,Armi Boga itp.No i zeby byl dobry .Hellraiser odpada.Znacie jakies nowe i w miare choc dobre.?Nie dla mnie jakies 28 dni pozniej itp gnioty.Ostatecznio spodobal mi sie alone i the dark mimo fatalych bledow scenariusza.(wiadomo Uwe Boll)

03.01.2009
16:24
[143]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Na poważnie: Dust Devil, Omen (po części), Prince of Darkness
Nie na poważnie: Army of Darkness, Demon Knight
Filmy z Arnoldem i Lundgrenem: End of Days, Minion

Może później coś jeszcze mi się przypomni.

03.01.2009
16:27
[144]

Belert [ Senator ]

malo cos :(

03.01.2009
16:30
[145]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Powiedziałbym, że sporo przy tak zawężonych wymaganiach. :P

03.01.2009
16:54
[146]

Belert [ Senator ]

lubie klsyczne horrory np.Van Helsing itp wiesz nie przepadam za jakimis zarazami sprawiajacymi ze ludzie nie wiedziec czemu natychmiast atakuja niezarazonych ludzi.Hmm... jedyny taki film to resident evil 1 i 2.Zawsze sie zastanawiam jak w 28 dni,tyg pozniej ci zarazeni rozpoznaja niezarazonych?I czy ich zjadaja czy tez resztki zwlok zyja i sie wloka za nimi.Bo w filmie to nie bylo pokazane :(

03.01.2009
17:07
[147]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

@Belert

Wybacz, ale "Van Helsing" klasycznym horrorem?. Owszem, on się opiera na klasycznych motywach ale z klasyką horroru (cholera, znowu to słowo:-P) raczej nie ma nic wspólnego. Za taki film można uznać "White Zombie", starego "Frankensteina", filmy z Belą Lugosi lub angielskie horrory z wytwórni Hammer.

03.01.2009
17:10
[148]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Ja tylko podałem wedle życzenia: dobro vs zło + artefakt + w typie wymienionych. I tak w niektórych lekko naciągnąłem z tym artefaktem.

Co do 28DL i 28WL - zarażeni nie zjadali ofiar, a tamte nie wstawały po śmierci z prostej przyczyny - to nie były zombie.

03.01.2009
17:17
[149]

Belert [ Senator ]

relax nie chodzilo mi o az tak klasyczne horrory.Raczej o klasyczna tematyke.Duchy , diably , czary itp

03.01.2009
18:06
[150]

niesfiec [ Koyaanisqatsi ]

Hmm, być może nie trafię ale możesz spróbować:

"Duch" / "Poltergeist" [1982]:"Klucz do koszmaru" / "Skeleton Key" [2005]:"Dotyk przeznaczenia" / "Gift" [200] *chociaż to dreszczowiec, nie horror*:"Dom na Przeklętym Wzgórzu" / "House on Haunted Hill" [1999]:Części tych filmów nie oglądałem więc nie ręczę za jakość i zgodność z życzeniem;-)

04.01.2009
00:43
smile
[151]

mannan [ M*A*S*H ]

"Klucz do koszmaru" / "Skeleton Key" [2005]:
Widziałem, nawet fajny

Mam pytanie. Właśnie obejrzałem III część Master of Horrors (Obrońcy Życia i Pragnienie Ciszy)
Co sądzicie o pozostałych filmach z tej serii? Fajne? I czy wszystkie trwają tak krótko jak te dwa, po ok. 50 min.

04.01.2009
12:09
[152]

szuBZ [ HartigaN ]

W piątek obejrzałem Krzyk 3. Troszkę lepszy od jedynki :) Po prostu mi się spodobał. Ale końcówka jak zwykle zabójczo śmieszna :P. 5/10.

I mam pytanie co do tego cyklu - czy wszystkie trzy części są ze sobą powiązane? Czy tylko 1 i 3?

Wczoraj zaliczyłem Cube. Nie wiem czy film klasyfikuje się do tego wątku, ale napisze - bardzo mi się podobał. 8/10. Swietny, schizowaty klimat. Uczcie się matmy! :)

04.01.2009
12:15
[153]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Mephistopheles
Na poważnie: Dust Devil, Omen (po części), Prince of Darkness
Nie na poważnie: Army of Darkness, Demon Knight
Filmy z Arnoldem i Lundgrenem: End of Days, Minion

Może później coś jeszcze mi się przypomni.jeszcze zapomniałeś dodać : Stygmaty (znakomity film!) oraz Zjadacz Grzechów.

04.01.2009
12:38
[154]

sparrhawk [ Mówca Umarłych ]

Tak, wszystkie trzy Krzyki są ze sobą związane, co zresztą jest dość wyraźnie powiedziane w trójce.

04.01.2009
19:31
[155]

elemeledudek [ Generał ]

PRIMAL - kiszka do kwadratu. Juz w niecałe pięć minut po napisach poczatkowych dowiadujemy sie co zabija, co jak wiadomo ( choć może reżyser i scenarzysta nie wiedzieli ) całkowicie pozbawia film zaskoczenia i chociaz odrobinki napięcia. Dalej juz tylko bieganie po lesie, kiepskie efekty specjalne i nieszczególna gra aktorska. Jednym słowem kiszka.

04.01.2009
21:09
[156]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

mannan ---> Jak wiele razy w poprzednich wątkach zauważono, poziom MoH jest bardziej nierówny niż grzbiet Godzilli w serii Shinsei. Są odcinki genialne i są też żałosne. W starszych wątkach znajdziesz opisy wszystkich oepizodów, ale już teraz mogę napisać, że Cigarette Burns Carpentera i - jeśli jesteś dobrze zaznajomiony z E. A. Poe - Black Cat Gordona możesz oglądać w ciemno, bo to jedne z najlepszych horrorowych rzeczy, jakie nakręcono w tym tysiącleciu.
Co do długości - każdy odcinek trwa niecałą godzinę.

04.01.2009
21:27
[157]

Belert [ Senator ]

zjadacz grzechow nie jest najlepszy , moze dlatego ze sam pomysl jest tak bez sensu ze trudno to zaakceptowac.

04.01.2009
21:44
[158]

ppaatt1 [ Trekker ]

A ja poszukuje serii filmów mających więcej niż 3 części.
Zaliczyłem już:
- Koszmar z ulicy wiązów,
- Piła (jeśli uznać to za horror),

Aktualnie przyczajam się aby oglądnąć Hellraiser`a :)
Co polecacie? (najlepiej aby pierwsza cześć była w latach 70/80 lub wcześniejszych).

04.01.2009
22:14
[159]

pizol87 [ Pretorianin ]

ppaatt1 --->
Halloween
Friday The 13TH
Evil Dead- ma tylko 3 części ale film kultowy i z lat 70 pierwsza część
The Texas Chainsaw Massacre
Jaws
Omen
Exorcist
Phantasm
... Of The Living Dead

04.01.2009
22:14
[160]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Friday the 13th - 10 części
Halloween - 8 części
Texas Chainsaw Massacre - 4 części
Evil Dead - 4 części, jeśli liczyć razem z Within the Woods
Night of the Living Dead + kolejne zombiaki Romero - jeśli się uprzeć, to 5 części
Retun of the Living Dead - 5 części
Phantasm - 4 części
Alien - 4 części
Critters - 4 części
Leprechaun - 6 części
Exorcist - 5 części, jeśli liczyć obydwa prequele
Prophecy - 5 części
Pumpkinhead - 4 części
Wishmaster - 4 części
Omen - 4 części, niestety
Tremors - 4 części
Guinea Pig :) - kiedy ostatnim razem sprawdzałem, miało bodajże 6 części

i oczywiście:
Godzilla - 28 części

Nie liczyłem remake'ów i spin-offów typu Freddy vs Jason, chociaż co niektóre sequele można co najwyżej jako właśnie spin-offy lub wręcz parodie traktować.
Dałem sobie też spokój z włoskimi seriami typu Zombi i Demoni, które mają po jednej oficjalnej kontynuacji i około piardyliarda pół-, ćwierć- i nieoficjalnych, z czego niektórym przyznano taki sam numer.

[edit]
Jeszcze wszystkie Dracule, Frankensteiny i inne Mumie od Hammera. Nie pamiętam teraz po ile części miała każda z tych serii, ale sporo tego było.

04.01.2009
22:15
[161]

ppaatt1 [ Trekker ]

kurde, dopiero co założyłem wątek w tej sprawie a tutaj już mi odpowiedzieliście :)

Oczywiscie wielkie dzięki

05.01.2009
10:37
[162]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Panowie mam coś ciekawego dla nas wszystkich!!

Apparitions to demaskatorski serial, który zabierze nas w przerażającą podróż do świata opętania i szatańskich spisków. Wojna między dobrem a złem jest nieuchronna. Nadszedł czas by stanąć po jednej ze stron. Martin Shaw gra ojca Jackoba, rzymsko-katolickiego księdza, który zajmuje się promowaniem kandydatów na świętych, jednak wbrew swej woli zostaje wciągnięty do świata egzorcyzmów.

Pomysł na serial wyszedł od samego Martina, ktory od dawna pragnął zagrać egzorcystę. Ideę podchwycił i rozwinął Joe Ahearne (This Life, Ultraviolet, Doctor Who)

--
Jest to nowy mini-serial 6 odcinkowy i już jest 1 odcinek (Ponoć bardzo chwalą i się nim zachwycają)

Zaczyna się:

spoiler start
Odcinek pierwszy zaczyna się w Indiach w 1997 roku, a dokładnie w dniu śmierci Matki Teresy, która została zaatakowana przez demony, a być może i samego Szatana.
spoiler stop


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - Azazell3
05.01.2009
11:49
[163]

davhend [ Ghost of Sparta ]

Witam po długaśnej przerwie.


W ostatnim czasie zobaczyłem...

... Nocny Pociąg z Mięsem - trochę monotonny początek, potem akcja się rozkręciła. Film trzymał mnie nieco w napięciu, to także było okey. Scen gore też nie zabrakło, aczkolwiek nie były one jakieś mega hardkorowe. "Główny" adwersarz wypadł tak jak trzeba. Ogólnie rzecz ujmując środek filmu, był dla mnie bombowy. Początek nudny, a końcówka żenująca i rozczarowująca. Ogólnie polecam. ;)

... Lustra - a to to to, widziałem w kinie. Nie czytałem żadnych recek, żadnych opisów, nie widziałem też żadnych zwiastunów. W zasadzie sam fakt, że trafiłem na salę kinową to był spontan. No i szczerze mówiąc rozczarowałem się tym filmem strasznie... Główny bohater mdły i beznadziejny, w dodatku jego życie przypomina żelki z Tesco. Akcja wolno się rozkręca, mało "zgonów" (policzycie na palcach jednej ręki i jeszcze zostanie miejsca). Prolog narobił smaka, Epilog też zajebisty, ale sam film w sobie jakoś rozczarowuje niczym Doom 3. Jak to się mówi - niewykorzystany potencjał. Oczywiście zobaczyć jak najbardziej można i do tego gorąco zachęcam, do gniota temu tytułowi daleko i na pewno jest lepszy od Pociągu z Mięsem o co najmniej 1,5 oczka.

A tak w ogóle to do siego Roku. ;)

05.01.2009
16:17
[164]

pizol87 [ Pretorianin ]

Azazell3 -->
W sieci już jest dostępny cały mini serial. Jak skończe oglądać Dextera sez 3 to może się skuszę na niego ;d

05.01.2009
16:47
[165]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

pizol87 --->

Heh no właśnie też widzę 6 odcinków po 500mb. Ja jak skończe oglądać Twin Peaks wezmę sięza horrory :)

06.01.2009
17:27
[166]

Stranger. [ Spookhouse ]

Obejrzałem jak na razie 3 odcinki Apparitions (pierwsze wrażenia w [54]). Pierwszy odcinek genialny, ale dwa kolejne już znacznie słabsze. Mimo wszystko wytrzymam chyba do końca. ;)

Pierwszy trailer ...of the Dead Romero

Mnie niestety nie powalił... ale to Romero. Ocenię po seansie. :)

07.01.2009
10:58
smile
[167]

davhend [ Ghost of Sparta ]

Rec - [hiszpańska wersja] Z początku myślałem, że coś jest nie tak i oglądam jakiś amatorski fotoreportaż o strażakach, w dodatku nieudolny bo dziennikarka zachowała się zbyt luźno, a operator kamery nie umiał utrzymać kadra w miejscu. Po parunastu minutach dziennikarka rusza razem z pogromcami ognia na akcje. No i się zaczyna właściwa akcja...

Ogólnie rzecz ujmując w filmie tym grupka ludzi jest uwięziona przez władze w jednym budynku, w którym szaleje wirus identyczny (poza paroma detalami) jak ten z 28 dni później. Nowelką natomiast jest fakt, iż wszystko widzimy tylko i wyłącznie z kadru tej jednej kamery, którą dzierży operator towarzyszący wspomnianej wcześniej dziennikarce! Buduje to bardzo realistyczny punkt widzenia na całe "wydarzenia" i bardzo wciąga w ekran telewizora. Drażni jedynie fakt, że czasami coś niewyraźnie widać...

Rec to horror jedyny w swoim rodzaju, pomimo oklepanych do bólu adwersarzy. Z pozoru prosta akcja ratunkowa przeradza się w morderczą walkę o przetrwanie i to najbardziej raduje serce człowieka. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa, polecam!


Moja ocena: 8/10

07.01.2009
11:26
[168]

Belert [ Senator ]

Armia Boga IV- przyzwoicie zrealizowany film,dosc karkołomne załozenie filmu.Szokuje ze to chyba rumunska produkcja a na pewno wspolpraca .6-7/10.

spoiler start
(Lucyfer jako eee przyjaciel ludzkosci)
spoiler stop

07.01.2009
12:51
[169]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

W Prophecy 4...

spoiler start
Szatan (a nie Lucyfer, którego grał Vigo Mortenses w pierwszej części) wcale taki przyjazny ludziom nie jest. Chyba, że działania zmierzające bezpośrednio do rozpętania apokalipsy można uznać za przyjacielskie.
spoiler stop

07.01.2009
13:07
[170]

Azazell3 [ Żywy Trup ]

Niee coś ci się Mephistopheles pomyliło :) - Armia Boga 4 to szatana grał John Light. Viggo grał w starej trylogii. I faktycznie w Armii Boga 4 szatan pomaga ludzkości tzn pomaga to zbyt mocne słowa ale ludzkosc jest mu obojętna i nie zabija każdego kogo popadnie.

07.01.2009
13:13
[171]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Przecież to właśnie napisałem, pomijając literówkę w nazwisku Mortensena.

08.01.2009
20:25
smile
[172]

Belert [ Senator ]

moment ,moment , jest postacia pozytywna w tym filmie , w koncowce okazuje sporą pomoc dziewczynie , zauwazcie ze wykazuje zainteresowanie ludzmi.Co w poprzednich czesciach bylo by nie do pomyslenia.
Pozatym, Szatan to Lucyfer jak co .
Njabardziej mnie wnerwilo ze ta w sumie niezle nakrecona opowiastka zostala zrobiona w rumunii i przy zaangrazowaniu rumunow , a polskie dokonania w dziedzinie horroru sa eeee no jakie są.

08.01.2009
21:28
[173]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Szatan i Lucyfer to dwie różne postacie i żaden z nich nie jest postacią pozytywną. Obejrzyj piątą część Prophecy, to dowiesz się, dlaczego Szatan zdecydował się "pomóc" ludziom.

08.01.2009
23:26
[174]

Belert [ Senator ]

a co powiesz na film Dagon?

09.01.2009
08:04
smile
[175]

garrett [ realny nie realny ]

Dobry

09.01.2009
09:54
[176]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jak wyżej.

09.01.2009
23:15
[177]

Belert [ Senator ]

BTW Szatan i Lucyfer to jedno i to samo.

09.01.2009
23:19
[178]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Ale nie we wszystkich wierzeniach i na pewno nie w Prophecy.

10.01.2009
00:06
[179]

*_*Cypriani [ White Trash ]

Dzisiaj światową premierę miał Unborn. Od dawna czatuję na ten horror i pokładam w nim duże nadzieje... Ciekawe jak będą wyglądały pierwsze recenzje :) Na necie szukałem i znaleźć jeszcze żadnej nie mogę.

Pozostaje czekać :) W Polsce premiera dopiero w marcu... Nie sądzę żebym wytrzymał i nie pobrał pierwszej R5 :P


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - *_*Cypriani
10.01.2009
16:32
[180]

*_*Cypriani [ White Trash ]

I jednak pierwsze komentarze na IMdb nie są zbyt przychylne... Szkoda :) Po zwiastunie zapowiadało się nieźle... Jednak jak chAmeryka to chAmeryka :)

12.01.2009
23:36
[181]

elemeledudek [ Generał ]

MIRRORS - fajne to było a wy marudzicie no. Jak sie tak bedziemy czepiac byle pierdół tonigdy nic sie nam nie spodoba. Dobre kino i tyle. Małe niedopatrzenie na koncu jakie wychwyciłem:

spoiler start
Skoro bohater był po drugiej stronie lustra i widział wszystko odwrotnie to dlaczego samochody jeździły prawą stroną??
spoiler stop

Ot, takie mały niedopatrzenie.

BORDERLAND - mocny film podobno na faktach autentycznych. No cóź, dziki Meksyk wiec wszystko sie może zdarzyć.

Zastanawia mnie jedno. Czy człowiek może przetrzymac wyłupienie oczu?? Obu??

12.01.2009
23:55
[182]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Przetrzymać może. Juchy nie uleje się tyle, żeby delikwent zszedł lub chociaż zemdlał (choć chyba może to nastąpić w wyniku szoku - nie jestem pewien), a gałki oczne przecież nie pełnią żadnych funkcji podtrzymujących organizm przy życiu lub świadomości.
Chyba, że mowa o takim "wyłupaniu" oczu jak w Halloween 3 - to faktycznie trudno by było przetrzymać. :)

15.01.2009
12:25
[183]

Belert [ Senator ]

bleee moze bez szczegółów :)

16.01.2009
09:46
[184]

garrett [ realny nie realny ]

przezyje


i cosik o Eden Lake

16.01.2009
10:41
[185]

elemeledudek [ Generał ]

No dobra, czyli zakładamy że przeżyje, ale czy aby taki delikwent tego chce? Spokojnie można założyć, że ból przy takiej czynności jest conajmniej niewyobrażalny, co z reszta może chyba spowodować zbawienną utratę przytomności, ale co dalej? Jak żyć? Ot takie egzystencjonalne przemyślanie po tym, jak sie nawet taka jatke przeżyje.

17.01.2009
10:01
[186]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Podejrzewam, że musiałby nauczyć się Braila. Chociaż w filmie ów delikwent stracił też rękę, więc ciężko by mogło być.

Przy okazji wklejam linka do ZP z fotkami z remake'u nowych przygód Jasona. Czemu? Bo nasz ulubiony hokeista wyszedł nadzwyczaj dobrze i jeśli do reszty filmu twórcy przyłożyli się tak samo, to może wyjść z tego całkiem fajny slasherek. Ale czy będzie trzymał klimat, to się dopiero okaże.

17.01.2009
15:22
[187]

Belert [ Senator ]

Przegieliscie z tym Dagopnem szczerze mowiac , ech gdyby to nie byl moj ukochany lovecraft to.... film pod koniec troche zenujacy jest :(

18.01.2009
21:44
[188]

ppaatt1 [ Trekker ]

wait, wait w tych fotach z [186] widzę Sama z Superatural? Nieźle, nieźle.

Właśnie skończyłem oglądać pierwszą część hellraisera. No kurde, arcydzieło. Nie był straszny, ale za to trochu poschizowany i klimatyczny. Sceny w szpitalu czy na poddaszu genialne. Cenobici też świetni. Tylko trochę film za szybko się skończył, gdy dopiero zaczął się rozkręcać to już się kończył. Polecam!
9.5/10

Zabieram się za drugą część.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
19.01.2009
17:09
[189]

ppaatt1 [ Trekker ]

No i jestem po drugiej części.

Niezła rozpierducha + poschizowany klimat + szpital psychiatryczny. Świetne połączenie. Gdyby ustrzegł się kilku wielkich błędów byłby lepszy niż jedynka. Niestety tak nie jest. Fabuła nie powala, kilka fajnych motywów ale zero rozwinięcia (historia pinhead`a, wiele kostek itd.), do tego zniszczono pod sam koniec wizerunek cenobitów. No, kurde jak można tak (sorry za wyrażenie) zje*** świetny pomysł? Walka z Lewiatanem totalna żenada, nagle cenobici się rozczulili i powrócili do człowieczeństwa. Ich tajemnica była budowana przez dwie części, a w ciągu zaledwie kilku minut wszyscy złapali dead`a. 70% filmu to majstersztyk horroru, później totalna żenada i rozpierducha bez sensu.

Ocena: 7/10 (czyli 70% filmu)

Idę oglądać kolejną część.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
19.01.2009
17:57
[190]

Belert [ Senator ]

Waz i tęcza--->trudno to nazwac horrorem ale za taki jest podawany.Niezly film,momentami dosc mocny, niezle sie oglda ale IMO to raczej triller

19.01.2009
19:15
[191]

ppaatt1 [ Trekker ]

Już o trzeciej części.

Nie wiem jak można nazwać trzecią część horrorem. Przecież to jest jakaś komedia gore. Pinhead rozpiernicza wszystko po drodze, do tego próbuje być śmieszny. Jeszcze to bym przełknął ,ale rozpierducha w klubie niszczy wszytko co oglądałem przez całe życie. Nawet nie chcę wspominać o cenobicie z aparatem w głowie i tym rzucającym płytami. Jeszce dodam ,że mnie jako katolika zniesmaczyła scena w kościele.

Jako horror 1/10, jako hellraiser 4/10 (poznajemy dalszą część przygód pinhead`a i przyjaciół), jako jakiś tam film na niedzielne popołudnie 7/10.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
20.01.2009
13:01
[192]

elemeledudek [ Generał ]

Skoro trzeciej części dałes 1/10 jako horror, to przy następnych ci skali zabraknie ;)

PROM NIGHT - remake z 2008. NIe pamietam oryginału i dlatego nie moge porównać. Tak czy inaczej kiepścizna straszliwa. Znów od poczatku wiemy kto i dlaczego i tylko czekamy zaby zobaczyć jak. To "jak" też niestety pozostawia wiele do życzenia bo makabry tu niewiele. Kurde, nawet cycków nie ma!!! Tradycyjnie już nie kumam celu powstania tego filmu, ale pewnie amerykanie wiedzą lepiej. Przynamniej w jakimś stopniu trzyma temat oryginału, czego nie mozna było powiedzieć o DAY OF THE DEAD, zawsze to jakiś postęp.

20.01.2009
13:13
[193]

Yans [ Więzień Wieczności ]

H3 był efekciarski ale wcale nie taki kiepski, ja bym dał spokojnie 7/10, szczególnie patrząc na następne części !

20.01.2009
15:10
[194]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Ja mimo wszystko Inferno i Hellseekera też lubię. Ten pierwszy ma przynajmniej dobrą fabułę, a drugi to i tak najfajniejsza zrzyna z

spoiler start
Jacob's Ladder
spoiler stop
jaką nakręcono.
Inna sprawa, że jak dla mnie Hellseeker miał dużo więcej wspólnego z pierwszym Hellraiserem niż jakikolwiek inny sequel i gdzieś czytałem, że nawet Barkerowi się podobał.

Za to popieram wszystko, co pisze ppaatt o spierd*leniu całej mitologii piekła i Cenobitów w Hellbound. Rozumiem, że wielu ceni tę część za klimat, ale cały scenariusz jest tak durny i pełen dziur, jakby na spółkę pisali go Uwe Boll i Paul Anderson... po pijaku i na ostrym kwasie.

Nie popieram tego, co pisze o masakrze w tancbudzie i kościele. :P

20.01.2009
21:27
[195]

ppaatt1 [ Trekker ]

Czwarta część Hellraiser`a wzbudziła u mnie mieszane uczucia. Jest pinhead, jest rozwinięcie uniwersum, jest kilka masakr, mimo tego wyszedł przeciętniak. Myślałem że to będzie opis historii kostki od samego początku przez wszystkie wydarzenia które widzieliśmy w poprzednich częściach aż dojdzie do przygody w kosmosie. Niestety poznajemy tylko twórcę kostki oraz sposób na cenobitów. Ale wciąż pozostaje mi kilka pytań odnośnie historii kostki, pierwsze skąd kostki sprzedają arabusy gdzieś w Afryce, i drugie. Jest niby jedna kostka do otwarcia wrót, nie ma mowy o innych (chyba że mi to umknęło) a przecież pan doktorek z drugiej części miał ich całą kolekcje.

Nie podobało mi się sprowadzenie pinhead`a do roli jakieś sługusa tej demonicy. Za to na plus można zaliczyć fajnego nowego cenobita (lub cenobitów, kolesie są jednością, ale mogą się rozłączyć.). Końcówka niestety słaba (to jakieś fatum tej serii, chyba tylko jedyneczka miała ciekawe zakończenie).

Ocena 6.5/10 (za cenobita oraz historię kostki).


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
20.01.2009
23:57
[196]

ppaatt1 [ Trekker ]

Co jak co ale właśnie oglądnąłem chyba najlepszy horror w moim życiu. Było by zdecydowane 10/10 gdyby w tytule nie było hellraiser... Z tego względu muszę film opisać na dwa sposoby.

Jak zwykły horror:
Genialne połączenie poschizowanego klimatu + ciekawej postaci głównego bohatera + zagmatwanego śledztwa. Klimat niszczy, końcówka przebija. Toż to dla mnie arcydzieło. Chciałbym aby więcej horrorów miało podobny klimat.
10/10

Jak kolejna część hellraiser`a:
I zaczynają się schody. Wszystko fajnie pięknie, ale gdzie piekło, gdzie pinhead, gdzie cenobici? Przecież te elementy pojawiają się tutaj tylko epizodycznie. Do tego pinhead mimo iż z trzy razy pojawił się w filmie to do udaje moralizatora i głosi kazania. Gdzie ta jego chęć sprawiania przyjemności i bólu? Niestety tylko
5/10 (nie ma rozwinięcia uniwersum, ot taka historyjka na boku)

Gdyby tylko zamienić pinhead`a na jakiegoś innego gostka i usunąć z nazwy hellraiser wszystko było by git, a niestety tak nie jest. Szkoda.

Mimo to polecam.


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
21.01.2009
10:48
[197]

elemeledudek [ Generał ]

I w tym właśnie jest problem. Kolejne Hellraisery jako osobne filmy są nawet niezłymi horrorami, ale przypinanie ich na siłe do marki Hellraisera po pierwsze wypada blado, po drugie niepotrzebie depcze legende. Mnie to osobiście wnerwia.

P2 - całkiem udane filmidło. Niby nic sie nie dzieje a czas podczas seansu ucieka szybko i dłużyzn specjalnych nie ma. Aktorsko wydaje mi sie też nie mozna nic zarzucic. Główni aktorzy dramatu całkiem nieźle odgrywają to co powinni i potrafią wciagnąć. osobiście polecam do ogladnecia przed kolejnymi świetam, bo czas akcji to wigilia.

21.01.2009
23:46
[198]

ppaatt1 [ Trekker ]

6 część zaliczona.

Nie będę się zbytnio rozpisywał. Sytuacja tak jak w piątce ale trochę gorzej. Na plus można zaliczyć powrót głównej bohaterki I i II części, aczkolwiek niestety na minus trzeba zaliczyć jej zachowanie itd.

Jak zwykły horror: 8/10 (nie był taki zły, fajny psychodeliczny klimacik)
Jak kolejna część hellraiser`a: 2/10 (gdzie do cholery stary dobry hellraiser? Tęsknie za I i II)


Gatunek: Horror cz. 26 - ...nudity, language and strong sexual dialogue... - ppaatt1
22.01.2009
00:37
[199]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Jak dla mnie z tych dwóch to jednak Hellseeker dużo bardziej zbliżył się tematyką do pierwowzoru (co nie znaczy, że nie widać doczepiania filmu do serii na siłę). Inferno koncentrowało się głównie na wyniszczaniu psychicznym głównego bohatera, podczas gdy w szóstej części ból odgrywa nieco większe znaczenie. Dodatkowo Pinhead nie jest już takim moralizatorem jak w piątce i jego rola jest w sumie podobna do tej z jedynki.
Układ Kirsty z Pinheadem też jakoś szczególnie nie powinien razić, bo dokładnie to samo mieliśmy w pierwszym Hellraiserze:

KIRSTY: You did this before, right?
PINHEAD: Many times.
KIRSTY: To a man called Frank Cotton?
FEMALE CENOBITE: Oh yes.
KIRSTY: But he escaped you.
PINHEAD: Nobody escapes us.
KIRSTY: He did. I've seen him.
BUTTERBALL: Impossible.
KIRSTY: I swear it. He's alive. He doesn't look much like Frank Cotton any more but it's him.
PINHEAD: Suppose he had slipped us. What significance has that?
KIRSTY: I could lead you right to him. You could take him back to Hell instead of me.

BUTTERBALL: Perhaps we'd prefer you.
PINHEAD: I want to hear him confess himself. Then maybe... Maybe.
FEMALE CENOBITE: But if you cheat us...
PINHEAD: We'll tear your soul apart.

22.01.2009
00:41
[200]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Nowy:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=8633920&N=1

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.