grzegwa007 [ Pretorianin ]
jak to jest w końcu z tym wojskiem ?
Witam!
Mam pytanko czy jeszcze są pobory czy jak ? Jedni mówią że do końca tego roku inni że już nie ma poborów inni znowu że nawet studentów studiujących zaocznie . Wie ktoś na 100% ?
cioruss [ oko cyklopa ]
listonosz

marcing805 [ Senator ]
Pobory są ,tylko WCIELEŃ do woja nie ma od 2009.
Lookash [ Senator ]
Pobór, czyli przydział kategorii, rejestracja, książeczka wojskowa etc. jest i będzie. Od nowego roku nie będzie za to przymusowego wcielania do wojska. W praktyce więc na komisje jeździć się będzie, ale nie będzie już powołań do odbycia służby. Obowiązuje to każdego człowieka w tym kraju.
grzegwa007 [ Pretorianin ]
ja już się rejestrowałem rok temu mam kategorie A i chodze na studia zaoczne , ale np. gdybym teraaz przestał chodzić na studia to zaciągnęli by mnie do woja ?
Faolan [ Człowiek Wilk ]
Oczywiście. Masz nawet bardziej przegwizdane, bo szkoła musi wysłać zawiadomienie do WKU. Czyli jakieś 2 - 3 tygodnie od rezygnacji dostaniesz list na stawienie się na komendzie uzupełnień.

delstar [ Generaďż˝ ]
I jak sie nie wstawisz albo nie zalatwisz jakiejs szkoly to przyjda do ciebie do domu osobiscie-emot