GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

pytanie z WORD-a, pewnie proste

02.10.2008
11:54
[1]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

pytanie z WORD-a, pewnie proste

hej, mam pytanko, bo czegos zapomniałem. Piszę spis treści w pracy i chodzi mi o to, by numery stron były maksymalnie wysunięte w prawo i było wszystko prosto (jak na rysunku 1), na rysunku 2 jest to co mam obecnie. Nie chodzi o wstawienie ".", tylko jakoś inaczej sie to robilo. Licze na was...

aha i od razu pytanko nr 2: jak zrobić tak, by numery stron były widoczne dopiero od strony np. 4?


pytanie z WORD-a, pewnie proste - John_Kruger
02.10.2008
11:56
[2]

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

Jest tam taka specjalna opcja do robienia spisów treści tylko nazwy zapomniałem. Ona robi wszystko automatycznie.

EDIT

To nie jest punktowanie i numeracja. Zaraz ci powiem jak się to nazywa.

EDIT 2

Jednak nie powiem bo nikt w pokoju nie ma worda zainstalowanego

02.10.2008
11:57
[3]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

wlasnie o to mi chodzi. kombinowalem cos z "punktowanie i numeracja", ale nie wychodzilo

02.10.2008
11:59
[4]

yasiu [ Legend ]

wpisz w pomocy "spis treści" - objaśnienie jest przystępnie napisane :)

02.10.2008
12:01
smile
[5]

zbm [ Staly bywalec ]

Wstaw / odwołanie /indeksy i spisy / spisy treści

a w polu z szablonu: wybierz FORMALNY

najprostszy i najrozsądniejszy

word XP

02.10.2008
12:06
[6]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

jakiś błąd mi wyskakuje nie wiem czemu, ehhh

EDIT - coś wychodzi

02.10.2008
12:08
[7]

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

Na stronie na której ma się zrobić spis treści ustaw 2 razy Crtl+Enter

02.10.2008
12:28
[8]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

nie no, znowu nie wychodzi.... masakra jakas... blad sie pojawia "Błąd! Nie znaleziono żadnych pozycji spisu treści.", juz bylo dobrze no...

moge to komus podeslac i mi zrobi ten spis...

edit =- juz wiem;)

mozna sie zajac pytaniem 2:

aha i od razu pytanko nr 2: jak zrobić tak, by numery stron były widoczne dopiero od strony np. 4?

02.10.2008
12:30
[9]

Boethia [ Centurion ]

Format ---> Tabulatory --> (teraz określ położenie tabulatora np 16cm. dalej zaznacz wyrównywanie od prawej, Określ znak wiodący, który ci pasuje, njlepiej wykropkowanie i Kliknij w Ustaw) Powinno działać.
Aha aby przejść na prawą stronę strony, tam gdzie będzie numeracja TAB oczywiście to wiesz pewnie.

Możesz też zrobić automatyczny spis treści ale wcześniej musiałbyś zdefiniować style w pracy.

02.10.2008
12:58
[10]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

Boetha - o tym chyba mowilem, ale cos mi nie wychodzi nie mam pojecia czemu....

02.10.2008
13:12
smile
[11]

zbm [ Staly bywalec ]

John -> podeslij plik, spróbuję pomóc

02.10.2008
13:38
[12]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

ok wyslane, wiecej info w mailu
dzieki

02.10.2008
13:46
[13]

gkowal [ Pretorianin ]

Tytuły rozdzialow w tresci tekstu powinny byc sformatowane jako nagłówki, wtedy word zacznie je wykrywać i wstawiac do spisu treści.

02.10.2008
14:01
smile
[14]

zbm [ Staly bywalec ]

John -> odpisano:) obadasz sobie maila będziesz raczej wiedział co i jak.
W razie wątpliwości wal jak w dym

02.10.2008
14:08
[15]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Z tego co pamiętam, musisz zrobić, aby spis treści zrobił na podstawie jakiegoś stylu. Każdy z tytułów dajesz np. w stylu "TYTUŁ" a potem w spisie, żeby właśnie wszystkie z tego stylu wziął.

02.10.2008
14:51
[16]

eLJot [ a.k.a. księgowa ]

Chyba już zbm pomógł :0
Jakby co, to oczywiście odpowiedź z postu 5 jest w 100% prawidłowa. Natomiast, żeby coś pojawiło się w spisie, musi być w tekście napisane stylem nagłówekX (gdzie X to numer tego nagłówka - jest 9 możliwych poziomów).

Jeśli chodzi o punkt 2, to sam niedawno szukałem jakiegos sposobu. Niestety jedyna rzecz na jaka wpadłem do dwukrotne drukowanie: raz bez numeracji strony 1-3, drugi z numeracją resztę.

02.10.2008
15:56
[17]

gkowal [ Pretorianin ]

Zeby bawic sie z numeracjami stron, formatowaniem stron (poziomo/pionowo) trzeba dzielic tekst na sekcje i formatowac oddzielnie każdą z nich np. w twoim przypadku I sekcja beda strony 1-3 i tam nie bedzie numeracji stron i II sekcja bylyby strony od 4, gdzie bylaby numeracja stron widoczna na stronie.
Wszystko poprzez wstaw/podzial/...
(mam nadzieje ze tak, mam angielskiego worda wiec nie wiem jak jest w polskim)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.