John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
pytanie z WORD-a, pewnie proste
hej, mam pytanko, bo czegos zapomniałem. Piszę spis treści w pracy i chodzi mi o to, by numery stron były maksymalnie wysunięte w prawo i było wszystko prosto (jak na rysunku 1), na rysunku 2 jest to co mam obecnie. Nie chodzi o wstawienie ".", tylko jakoś inaczej sie to robilo. Licze na was...
aha i od razu pytanko nr 2: jak zrobić tak, by numery stron były widoczne dopiero od strony np. 4?
Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]
Jest tam taka specjalna opcja do robienia spisów treści tylko nazwy zapomniałem. Ona robi wszystko automatycznie.
EDIT
To nie jest punktowanie i numeracja. Zaraz ci powiem jak się to nazywa.
EDIT 2
Jednak nie powiem bo nikt w pokoju nie ma worda zainstalowanego
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
wlasnie o to mi chodzi. kombinowalem cos z "punktowanie i numeracja", ale nie wychodzilo
yasiu [ Legend ]
wpisz w pomocy "spis treści" - objaśnienie jest przystępnie napisane :)

zbm [ Staly bywalec ]
Wstaw / odwołanie /indeksy i spisy / spisy treści
a w polu z szablonu: wybierz FORMALNY
najprostszy i najrozsądniejszy
word XP
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
jakiś błąd mi wyskakuje nie wiem czemu, ehhh
EDIT - coś wychodzi
Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]
Na stronie na której ma się zrobić spis treści ustaw 2 razy Crtl+Enter
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
nie no, znowu nie wychodzi.... masakra jakas... blad sie pojawia "Błąd! Nie znaleziono żadnych pozycji spisu treści.", juz bylo dobrze no...
moge to komus podeslac i mi zrobi ten spis...
edit =- juz wiem;)
mozna sie zajac pytaniem 2:
aha i od razu pytanko nr 2: jak zrobić tak, by numery stron były widoczne dopiero od strony np. 4?
Boethia [ Centurion ]
Format ---> Tabulatory --> (teraz określ położenie tabulatora np 16cm. dalej zaznacz wyrównywanie od prawej, Określ znak wiodący, który ci pasuje, njlepiej wykropkowanie i Kliknij w Ustaw) Powinno działać.
Aha aby przejść na prawą stronę strony, tam gdzie będzie numeracja TAB oczywiście to wiesz pewnie.
Możesz też zrobić automatyczny spis treści ale wcześniej musiałbyś zdefiniować style w pracy.
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
Boetha - o tym chyba mowilem, ale cos mi nie wychodzi nie mam pojecia czemu....

zbm [ Staly bywalec ]
John -> podeslij plik, spróbuję pomóc
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
ok wyslane, wiecej info w mailu
dzieki
gkowal [ Pretorianin ]
Tytuły rozdzialow w tresci tekstu powinny byc sformatowane jako nagłówki, wtedy word zacznie je wykrywać i wstawiac do spisu treści.

zbm [ Staly bywalec ]
John -> odpisano:) obadasz sobie maila będziesz raczej wiedział co i jak.
W razie wątpliwości wal jak w dym
maviozo [ Man with a movie camera ]
Z tego co pamiętam, musisz zrobić, aby spis treści zrobił na podstawie jakiegoś stylu. Każdy z tytułów dajesz np. w stylu "TYTUŁ" a potem w spisie, żeby właśnie wszystkie z tego stylu wziął.
eLJot [ a.k.a. księgowa ]
Chyba już zbm pomógł :0
Jakby co, to oczywiście odpowiedź z postu 5 jest w 100% prawidłowa. Natomiast, żeby coś pojawiło się w spisie, musi być w tekście napisane stylem nagłówekX (gdzie X to numer tego nagłówka - jest 9 możliwych poziomów).
Jeśli chodzi o punkt 2, to sam niedawno szukałem jakiegos sposobu. Niestety jedyna rzecz na jaka wpadłem do dwukrotne drukowanie: raz bez numeracji strony 1-3, drugi z numeracją resztę.
gkowal [ Pretorianin ]
Zeby bawic sie z numeracjami stron, formatowaniem stron (poziomo/pionowo) trzeba dzielic tekst na sekcje i formatowac oddzielnie każdą z nich np. w twoim przypadku I sekcja beda strony 1-3 i tam nie bedzie numeracji stron i II sekcja bylyby strony od 4, gdzie bylaby numeracja stron widoczna na stronie.
Wszystko poprzez wstaw/podzial/...
(mam nadzieje ze tak, mam angielskiego worda wiec nie wiem jak jest w polskim)