Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
Problem z Play Station 2
Próbuję podłączyć konsolę ps2 do starego telewizora firmy Elemis, telewizor ten ma tylko eurozłącze więc kupiłem przejściówke chinch - scart, ale po podłączeniu jej do tv i konsoli nie ma żadnej reakcji, jakby konsola nie była podłączona. Dekoder upc podłączony do tego wejścia działa bez problemu, może to wina przejściówki?
Drugie pytanie takie, jeżeli bym kupił kabel RGB to go podłącze bezpośrednio konsola -> tv przez eurozłącze? Jestem zielony w temacie konsol i nie bardzo mam o tym pojęcie.
Vidos [ Legend ]
Włączyłeś funkcję AV na pilocie ?
songo93 [ Marduk ]
moze pytanie glupie , ale podłączyles zasilacz??
Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
Vidos --> Nie mam pilota do TV, nawet nie wiedziałem, że mam TV w mieszkaniu bo świeżo po przeprowadzce jestem, ale na telewizorze ustawiłem AV.
Songo 93 --> Tak.
reksio [ Q u e e r ]
Szkoda, że nie masz innego odbiornika, by sprawdzic, czy to wina TV czy konsoli. Tak musisz strzelać. Proponowałbym najpierw wymianę kabla. Miałem dwie przejściówki z chinczy-ero i jedna nie działała więc może i twoja nie działa? Spraw sobie jakiś kabel bez przejściówki, tj. np. taki: lub. ew. kabel chinczowy + nową przejściówkę.
Ale naprawdę zabrałbym sprzęt i sprawdził gdzieś u kolegi, czy działa. Bo może to wina TV twojego?
Vidos [ Legend ]
Nie wiem jaka dokładnie masz końcówkę scart, ale jeśli jest rozłączany z czinczą, to kolor żółty odpowiada za obraz (Video) czerwony i biały (audio\dwa kanały, stereo).
Druga sprawa, niektóre telewizory mają kilka funkcji Video (s-video, c-video itp.) jeśli masz taką możliwość przełączania bez pilota, w innym przypadku nie obędzie się raczej bez niego.
"Drugie pytanie takie, jeżeli bym kupił kabel RGB to go podłącze bezpośrednio konsola -> tv przez eurozłącze? Jestem zielony w temacie konsol i nie bardzo mam o tym pojęcie." - tak.
Pichtowy [ Generaďż˝ ]
Może chodzi o system? Masz PAL w tym tv?
dave_mgs [ Generaďż˝ ]
Pichtowy - bez względu czy PAL czy NTSC, coś by się pojawiło.
reksio [ Q u e e r ]
No właśnie też tak myślę. To jest problem albo kabli albo tak jak mówi Vidos. Mówię ci, spradź tę konsolę i kable na innym TV.
songo93 [ Marduk ]
chyba juz wiem o co chodzi ;) pewnie masz 2 zlącza i masz podłączone do av 2 . moj tata w mieszkaniu sluzbowym ma tv elemis i tez tak mialem
Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
songo93 ---> Nie widziałem drugiego złącza, zaraz poszukam - aczkolwiek jak już pisałem dekoder upc działa na tym złączu.
reksio --> Jutro zabiorę sprzęt do znajomego i tam sprawdzę.
Jutro zdam raport, dzięki wszystkim.
Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
[edit]
songo93 --> Niestety mam tylko jedno wyjście. Nic, jutro biorę konsolę do znajomych i tam sprawdzę.