
MattSwd [ Legionista ]
Problem z wydajnością kompa
Mam problem jak już napisałem z wydajnością kompa.
Zrobiłem formata i po pewnym czasie komputer a z nim i internet zwolniły. Gry zaczęły ładować się 3x dłużej, zwykła wyszukiwarka Avant Browser wczytuje stronę domową google.pl jakies 10min.
Próbowałem juz optimizować programem WinOptimizer firmy Ashampoo ale słyszałem od znajomego informatyka że to tylko może pogorszyć sytuację. Jaki jest więc tego powód?
mirencjum [ operator kursora ]
Może sprawdź czy nie przestawił się trybu pracy dysków
Dyski powinny pracować w trybie DMA nie PIO, oczywiście zakładając ze obsługują ten tryb transferu.
Jeżeli przeszły na PIO to:
PPM na Mój komputer » Zarządzaj » Menadżer urządzeń » Kontrolery IDE ATA/ATAPI
Klikamy prawym na podstawowy i pomocniczy kanał IDE i odinstalowywujemy je.
Po ponownym rozruchu system powinien przestawić tryb ich pracy na DMA
Sprawdź w menadżer zadań czy nie ma procesu zabierającego 100% mocy np. explorer.exe 100% CPU lub svchost.exe 100% CPU.
Oczywiście program antywirusowy masz zainstalowany. Możesz sprawdzić tym:
Ściągnij program z tej strony:
Uruchom i wybierz opcję"scan and save". Zapisze się log, który wklej w okienko na tej stronie:
i naciśnij analiza. Wartości które będą miały X, zaznacz w tym programiku który Ci wygenerował ten log i naciśnij Fix.
Temperatury podzespołów komputera w normie?

MattSwd [ Legionista ]
Wszystko działa thx za pomoc!