kiowas [ Legend ]
Przełom wizowy?
Mam nadzieję, że Unia wytrwa w mocnej postawie - byłoby to doskonałe dla polepszenia wizerunku UE jako monolitu o jednym głosie (choć wiadomo, ze ma to rzasdko miejsce to nalezy się cieszyć, że jest na to szansa w przypadku ważnym dla Polski).
Szkoda, że tylko dla dyplomatów - ale może rzeczywiście taka forma nacisku ma szanse powodzenia.
jojko999 [ Generaďż˝ ]
tu masz za to cytat z onetu : Komisja Europejska podkreśla, że takiej sytuacji nie będzie tolerować i kolejny raz w odwecie grozi wizami dla amerykańskich dyplomatów. Jednak w tej sprawie nie ma zgody we Wspólnocie. Są kraje, które nie chcą pogarszać relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Dlatego Komisji w przeszłości nie udało się uzyskać akceptacji dla swojej propozycji.
Wydaje się mało prawdopodobne, by teraz ją otrzymała, kiedy kolejnych 8 państw jeszcze przed końcem tego roku może być objętych ruchem bezwizowym.
tak, że raczej nic z tego nie będzie, a zresztą niech sobie amerykanie dalej myślą, że ich kontynent to cały cywilizowany świat. Mnie tam nie ciągnie.
twostupiddogs [ Senator ]
jojko999
Może Cię nie ciągnąć, ale nawet jeśli lecisz tylko z międzylądowaniem, wizę musisz mieć...
|kszaq| [ Legend ]
USA i tak wkrótce zniosą dla nas wizy ponieważ procent odrzucanych podań to tylko 14% a musi być 10.