GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ile przysluguje urlopu?

03.07.2008
16:30
smile
[1]

Orrin [ Najemnik ]

Ile przysluguje urlopu?

Witam
Moze mi ktos powiedziec ile przysluguje dni urlopu po przepracowaniu 11 m-cy?
Na jakiej zasadzie to dziala?
Czytam to co jest na tej stronie ale jakos nie moge tego ogarnac ;)

03.07.2008
16:36
smile
[2]

yestri [ Konsul ]

20 dni pracy - na umowie na czas okreslony
więcej przysługuje po 10 latach pracy lub wyższym wykształceniu
:P
Pozdro

03.07.2008
16:37
[3]

MOD [ Generaďż˝ ]

Jesli skonczyles studia i to Twoja pierwsza praca po studiach to 20. Nie znam Twojego wyksztalcenia i stazu pracy wiec nie wiem czy zaslugujesz na 26.

03.07.2008
16:39
[4]

Orrin [ Najemnik ]

To jest tak, ze to pierwsza praca kolezanki. Jest po szkole sredniej no i w zeszly czwartek obronila prace licencjacka na studiach zaocznych. W sumie przepracowala 11 m-cy. Czyli ma 20 dni?

03.07.2008
16:43
[5]

yestri [ Konsul ]

jak podpisywałem umowe na dwa lata w czerwcu tamtego roku to wiadomoże nie dadzą mi odrazu 20 dni urlopu.
Naliczało mi się 1,5 dnia urlopu na przepracowany miesiąc roku 2007 od tego roku już mam 20 dni.

03.07.2008
16:52
[6]

hen1o [ Konsul ]

Każdy pełnoetatowiec ma 20 dni urlopu w ciągu roku. Chyba, że pracę podjął po raz pierwszy w bieżącym roku kalendarzowym, wtedy za każdy miesiąc pracy przysługuje 1/12 z 20 dni urlopu (1,67 dnia).

Przykładzik:
Staś rozpoczął pracę 12 czerwca 2008r.

Z dniem 11 lipca (bo od 12 czerwca do 11 lipca mamy 30 dni) nabył prawo do 1/12 z 20 dni urlopu z zaokrągleniem do pełnych godzin (czyli 1 dzień i 6 godzin).

Dalej:
12 lipiec - 11 sierpień kolejne 1,67 dnia
12 sierpień - 11 wrzesień kolejne 1,67 dnia
12 wrzesień - 11 październik kolejne 1,67 dnia
12 październik - 11 listopad -,,-
12 listopad - 11 grudzień -,,-
12 grudzień - 30 grudzień -,,-

Od kolejnego roku kalendarzowego (czyli z dniem 1 stycznia 2009r) Staś nabył prawo od razu do 20 dni urlopu na cały rok. Czyli już w styczniu może iść na 20 dni urlopu (co jest niekorzystne dla pracodawcy).

26 dni urlopu mamy gdy nasz łączny staż pracy jest większy niż 10 lat, przy czym do stażu wlicza się także szkoła (np. LO - 4 lata do stażu).

03.07.2008
18:09
[7]

mirencjum [ operator kursora ]

do stażu wlicza się także szkoła

Na pewno? To dla mnie nowość.

03.07.2008
18:12
[8]

Danley [ slow but dangerous ]

do stażu wlicza się także szkoła

nie (chyba że były płatne praktyki = najczęściej szkoła zawodowa, ale LO, technikum nie)

03.07.2008
18:27
smile
[9]

Deepdelver [ Legend ]

mirencjum, Danley --> oczywiście, że szkoła zalicza się do "urlopowego stażu".

Art. 155. KP
§ 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5) szkoły policealnej - 6 lat,
6) szkoły wyższej - 8 lat.
Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.

§ 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.

03.07.2008
18:35
[10]

mirencjum [ operator kursora ]

Faktycznie, nie wiedziałem. Chyba szkoła nie wlicza się do stażu pracy, tylko do stażu urlopowego.

03.07.2008
18:35
[11]

sweep [ Konsul ]

Za 11 miesięcy pracy dla osoby która ma przepracowane mniej niż 10 lat pracy należy się 19 dni urlopu/

03.07.2008
18:38
[12]

Danley [ slow but dangerous ]

Też się dałem wpędzić w niuans, przez ten cały staż pracy a nie staż urlopowy. W każdym razie staż pracy [8], staż urlopowy [9].

04.07.2008
11:45
[13]

Orrin [ Najemnik ]

Ok czyli z dniem pierwszego stycznia dostala nowy caly pakiet dni urlopowych. Nie wazne ze jeszcze nie ma przepracowanego nawet 1 roku. Dobrze zrozumialem?

04.07.2008
17:08
smile
[14]

simian-raticus [ Konsul ]

najlepszy jest urlop dożywotni albo wieczne kanikuły jak kto woli ;) Nie ma to jak "przegrać" swoje życie dosłownie i w przenośni :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.