
s1ntex [ Generaďż˝ ]
Jaki monitor do gier? Panoramiczny czy zwykły LCD?
Witam,
no właśnie, jaki z reguły jest najlepszy monitor do gier? I jaki polecacie monitor tak do 1100 zł? Żeby był najlepszy stosunek jakość/cena.
Z góry dzięki za odp ;)

Luridor [ Pretorianin ]
Panoramiczny i każdy Ci to powie.
A monitor polecam taki:
frer [ God of Death ]
Do 1100 zł to można dostać już 22', więc tylko panorama. ;)

Jacobsss [ Centurion ]
Dodam jeszcze, że monitor panoramiczny jest lepszy dlatego, że daje lepszy kąt widzenia, co w trybie multiplayer jet bardzo pomocne.

s1ntex [ Generaďż˝ ]
Luridor - A czemu właśnie ten? ;)
Gromb [ P12 ]
Ja od siebie:
Luridor [ Pretorianin ]
Ponieważ ładniejszego jeszcze nie widziałem.:P A jakość obrazu też jest bardzo dobra (widziałem w sklepie).
Poprostu jest chyba podany kontrast statyczny, dynamiczny jest zawsze dużo większy.
Macco™ [ CFC ]
Luridor ---> czy na tej stronie co podałeś jeś błąd w specyfikacji tego monitora bo jest podane "Kontrast: 1000:1" zaledwie ??
Luridor [ Pretorianin ]
A 1000:1 to nie jest mało. Ja taki mam w swoim samsungu. Jakość bardzo dobra.
gazownikk [ Pretorianin ]
1000:1 to bardzo mało. Teraz monitory mają 2000:1, a nawet 3000:1.
s1ntex [ Generaďż˝ ]
Gromb - a twój czym się wyróżnia, jeśli można wiedzieć? ;>

Gromb [ P12 ]
1. panorama 22"
2. kontrast 10000:1
3. technologia wykonania TN
czy coś jeszcze?
oczywiście kupisz taniej gdzie indziej. komputronik podaje ci tylko dla przykladu i specyfikacji
req_ [ wet and dirty ]
Tylko taki.
Kontrasty pokroju 10K:1 to brednie reklamowe.
s1ntex [ Generaďż˝ ]
Requiem - Ale czemu on? ;) Co on ma takiego czego nie ma np. monitor Luridora? :)
Czytam właśnie opinie użytkowników na skapiec.pl, cholernie zachwalają.. no, no..
Gromb [ P12 ]
s1ntex==>
zobacz jeszcze tą stronkę:
s1ntex [ Generaďż˝ ]
No tego Flatrona też zachwalają strasznie, i można go mieć za 860 to już coś. Chyba się na niego zdecyduję, bo jakimś strasznym maniakiem nie jestem i nie potrzebuję mega wypasu :)
Gromb - ty posiadasz ten monitor?
Gromb [ P12 ]
w pracy go używam, w domu mam leciwego philipsa 19" CRT

s1ntex [ Generaďż˝ ]
Okej dzięki serdeczne!

Tosser [ Generaďż˝ ]
panorama
yasiu [ Senator ]
panorama panorama :) raz, lepiej się ogląda, dwa, gry jakos fajniej wygladaja :)
Luridor [ Pretorianin ]
gazownikk- co z tego skoro różnica między 1000:1 a 3000:1 jest prawie nie widoczna? Widziałem dwa monitory z takimi kontrastami, nie było różnicy.
Gromb- a twój kontrast 10000:1 to kontrast dynamiczny. Statyczny ma ten monitor napewno 10 razy mniejszy. :P
I mała poprawka: ja w swoim samsungu 19" mam 1500:1, a nie jak pisałem 1000:1. Ale to nie istotny szczegół. :P
grompablo [ Ocaleniec ]
Samsung 2232BW - z dynamicznym kontrastem 3000
remekra [ Horonrzy ]
To ja się dołączę. Sam planuje zakup monitora również panoramy. Ale mi wystarczy 19'. I teraz pytanie czy ten monitor:
Jest dobry? Od razu mówię nie zależy mi na jakieś super jakości ekranu, wystarczy że oczy nie będą boleć i że kolory będą w miarę dobre. Opinie na temat tego monitora są bardzo dobre, chyba że ma ktoś jakąś lepszą propozycję, tylko właśnie w tym sęk że mam mały budżet. Monitor będzie używany głównie do grania i oglądania filmów, no i oczywiście łażenia po internecie. Cena może być troszkę wyższa niż tamtego monitora, ale nie o dużo.
s1ntex [ Generaďż˝ ]
680 zł! Ja Cię kręce, za miesiąc będę kupował ten monitor, to cena pewnie jeszcze spadnie, super sprawa :)
tadzikg [ Generaďż˝ ]
ja tez szukam monitora a znalazlem takie cus
i
ktory lepszy wg was?

Pilotiusz [ Konsul ]
jak mam polecac, to polecam kupic telewizor full hd, ostatni smigalismy na 40 calach w LFSa :) moze kosztuje kolo 3-4 tysiecy dobry, ale warto no i dodatkowo masz normalny telewizor
s1ntex [ Generaďż˝ ]
tadzikg - własnie ja kupuje ten pierwszy. ogolnie polecany, tu masz komentarze:
Kupisz juz za 680 (patrz [24])
maviozo [ Man with a movie camera ]
Gdybym nie miał 22" a miał kupować i miał kasę, bez chwili zastanowienia brałbym co najmniej [24]:)
To strasznie boli, że swój kupiłem za taką samą kwotę, tylko z dodatkową jedynką z przodu (czyli jakoś 1600), ale wiadomo, sprzęt tanieje. Było to tylko półtora roku temu.
tadzikg [ Generaďż˝ ]
s1ntex---> wlasnie przejzalem ten watek i sie dolaczylem do niego bo tez potrzebuje monitorka. ale nie wiem ktory lepszy. no wlasnie widzialem za te 680 zlociszy. ale ja bede kupowal we wrzesniu dopiero.
s1ntex [ Generaďż˝ ]
maviozo - ty masz LG W2252TQ-PF? :) Jak sie sprawuje?

Widzący [ Legend ]
Namierzam się na Benq FP241W ale ciągle jest tyle wydatków, może się uda pod choinkę.
maviozo [ Man with a movie camera ]
Mam IIYAMĘ 22" prolite (cyferek nie pamiętam), o gorszych parametrach niż ten z [24]. Ale i tak jest bardzo dobrze. Ten LG musi wypadać na pewno lepiej.
QrKo_ [ ]
Mowicie ze ten LG powaznie dobry?
Bo sie zastanawiam czy go wziac, czy dolozyc 200zl do HP:
Ten LG wyglada fajnie, ale kontrast 10k:1 w dodatku dynamiczny do mnie nie przemawia - mam w TV zdaza sie ze lekko miga dopasowywujac ten kontrast. No i nie ma HDMI ;/
SirGoldi [ Gladiator ]
Nie ma co przepłacać. Za sześć stówek dostaniesz naprawdę świetnego, 22-calowego Samsunga. Jeśli masz dobrą kartę graficzną, zupełnie nie sugeruj się wyjściem DVI. To zwykły chwyt marketingowy jak na mój gust. Różnica jest NIEZAUWAŻALNA.
tadzikg [ Generaďż˝ ]
narazie jestem sklonny wziasc LG 22" LCD W2252TQ-PF za te 680 choc na poczatku chcialem IIYAMĘ 22"
QrKo_ [ ]
SirGoldi - co dla Ciebie oznacza naprawde swietny? Grasz na nim w jakies dynamiczne strzelanki itd? Chce cos co nie bedzie smuzyc i bedzie idealna do grania, w koncu bedzie podpiete do C2D E8400 i HD4870, nie chcialbym zeby monitor byl slabym punktem tego zestawu.
s1ntex [ Generaďż˝ ]
tadzikg - we wrześniu cena spadnie na pewno do 630 złotych (o ile nie mniej) na moje oko ;)
ookie [ Konsul ]
To ja też się podłączę do pytania, kompletnie się nie znam na LCD.
Monitor będzie służył głównie do gierczenia w wyższych rozdziałkach 1680x1050 (8800 GTS 512 w SLI) czy ten LG W2252TQ-PF, będzie dawał w pełni komfortową grę i czy nie będzie bardzo odczuwalnej różnicy między tym co mam obecnie - jakiś kineskopowy samsung 19", nie pamiętam modelu, a teraz jestem w pracy.
SirGoldi [ Gladiator ]
QrKo_ ---> Nie żartuj nawet. :-) Jakie smużenie? :) Matryca TN w ciągu kilku lat tak ewaluowała, że wyświetlany obraz ma naprawdę ładne kolorki, kąty widzenia znacząco poprawiły się, a jakiekolwiek smużenie to już przeszłość. Kiedyś to był problem, obecnie już nie jest.
maviozo [ Man with a movie camera ]
QrKo_ -> ten z [24] ma czas reakcji 2ms, mój ma 5ms i praktycznie nie jest zauważalne.
s1ntex [ Generaďż˝ ]
ookie, cytując opinie:
kupiłem ten monitor kilka dni temu, jestem zachwycony monitor super sie sprawdza w szybkich grach
QrKo_ [ ]
Ok, czyli HP sobie moge darowac, wybeiram teraz miedzy tym LG a Samsungiem, w LG kusi funkcja FUN, jednak czarny Samsung ladniej by sie prezentowal na tle czarnych mebli. Tak czy siak jestem do przodu 200zl, wiec dziekuje za opinie ;)
ookie [ Konsul ]
No właśnie, czytając opinie użytkowników ciężko natrafić na jakieś negatywne opinie. Mi szczególnie pasuje opcja ustawienia proporcji 4:3 bez zniekształceń, po wypłacie kupuję :)

Widzący [ Legend ]
Ciekawe jakie kryteria kierują ludźmi przy wyborze monitora, zdaje się że najważniejsze to "jedna pani drugiej pani". Jeżeli TFT TN i cena do zaakceptowania to polecam Benq G2400W lub WD, rozdzielczość natywna 1920 x 1200 a nie szerzej cięte 17".

FisherSC [ Pretorianin ]
Na panoramie sie h***owo gra. Najlepszy jest zwykły LCD
sebekg [ Senator ]
spoko ale tutaj masz tanszy
s1ntex [ Generaďż˝ ]
I znow cena spadla :)

limerik [ Legionista ]
Panorama!! Jak będziesz widział kto do ciebie strzela? ;-D
ostrygracz [ Legionista ]
można kupić jakaś dobrą 19' do 600-700 złotych?
pozdrawiam

Pan P. [ Generaďż˝ ]
Ja również stoję przed podobnym wyborem. Stanęło na dwóch modelach:
Asus VK222S
HP W2207H
Za Asusem przemawia cena, kontrast 5000:1 i kamerka. Niebagatelne znaczenie ma ten pierwszy wyraz, bo budżet mam, niestety, mocno limitowany.
Za HP przemawia wyjście HDMI (i to bardzo), pivot i wygląd.
Monitor kupuję głównie pod X360, stąd HDMI w Hapeku jest zajebistym plusem i do pracy na pececie (głównie pisanie), więc pivot również jest nieoceniony. Tyle, że Asus o dwie stówy tańszy...
Na co się zdecydować? Możliwe, że przeoczyłem jakieś ważne kwestie techniczne, bom w panelach LCD zieloniutki.
garettt [ Konsul ]
Ja mam w2408h i jest zarąbisty! Gry z PS3 dla mnie wyglądają super.

master1987krk [ Centurion ]
A ja mam taki monitor i jestem bardzo zadowolony. Nie jest panoramiczny bo mnie takie nie rajcują. Miałem okazje pograć na panoramie i cóż moge powiedzieć... KICHA !!!
Widzący [ Legend ]
Pan P. -> w tym samym sklepie możesz nabyć za raptem 100,- PLNów więcej, monitor 24" z HDMI i rozdzielczością 1920x1200. Według mojej oceny tu się nie ma nad czym zastanawiać tym bardziej jeżeli chcesz uzywać konsoli w trybach fullHD.