GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki monitor do gier? Panoramiczny czy zwykły LCD?

26.06.2008
14:47
smile
[1]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Jaki monitor do gier? Panoramiczny czy zwykły LCD?

Witam,
no właśnie, jaki z reguły jest najlepszy monitor do gier? I jaki polecacie monitor tak do 1100 zł? Żeby był najlepszy stosunek jakość/cena.

Z góry dzięki za odp ;)

26.06.2008
14:47
smile
[2]

Luridor [ Pretorianin ]

Panoramiczny i każdy Ci to powie.
A monitor polecam taki:

26.06.2008
14:49
[3]

frer [ God of Death ]

Do 1100 zł to można dostać już 22', więc tylko panorama. ;)

26.06.2008
14:50
smile
[4]

Jacobsss [ Centurion ]

Dodam jeszcze, że monitor panoramiczny jest lepszy dlatego, że daje lepszy kąt widzenia, co w trybie multiplayer jet bardzo pomocne.

26.06.2008
14:51
smile
[5]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Luridor - A czemu właśnie ten? ;)

26.06.2008
14:54
[6]

Gromb [ P12 ]

Ja od siebie:

26.06.2008
14:58
[7]

Luridor [ Pretorianin ]

Ponieważ ładniejszego jeszcze nie widziałem.:P A jakość obrazu też jest bardzo dobra (widziałem w sklepie).
Poprostu jest chyba podany kontrast statyczny, dynamiczny jest zawsze dużo większy.

26.06.2008
15:00
[8]

Macco™ [ CFC ]

Luridor ---> czy na tej stronie co podałeś jeś błąd w specyfikacji tego monitora bo jest podane "Kontrast: 1000:1" zaledwie ??

26.06.2008
15:04
[9]

Luridor [ Pretorianin ]

A 1000:1 to nie jest mało. Ja taki mam w swoim samsungu. Jakość bardzo dobra.

26.06.2008
15:07
[10]

gazownikk [ Pretorianin ]

1000:1 to bardzo mało. Teraz monitory mają 2000:1, a nawet 3000:1.

26.06.2008
15:08
[11]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Gromb - a twój czym się wyróżnia, jeśli można wiedzieć? ;>

26.06.2008
15:13
smile
[12]

Gromb [ P12 ]

1. panorama 22"
2. kontrast 10000:1
3. technologia wykonania TN

czy coś jeszcze?

oczywiście kupisz taniej gdzie indziej. komputronik podaje ci tylko dla przykladu i specyfikacji

26.06.2008
15:15
[13]

req_ [ wet and dirty ]

Tylko taki.



Kontrasty pokroju 10K:1 to brednie reklamowe.

26.06.2008
15:20
[14]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Requiem - Ale czemu on? ;) Co on ma takiego czego nie ma np. monitor Luridora? :)

Czytam właśnie opinie użytkowników na skapiec.pl, cholernie zachwalają.. no, no..

26.06.2008
15:24
[15]

Gromb [ P12 ]

s1ntex==>

zobacz jeszcze tą stronkę:

26.06.2008
15:31
[16]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

No tego Flatrona też zachwalają strasznie, i można go mieć za 860 to już coś. Chyba się na niego zdecyduję, bo jakimś strasznym maniakiem nie jestem i nie potrzebuję mega wypasu :)

Gromb - ty posiadasz ten monitor?

26.06.2008
15:33
[17]

Gromb [ P12 ]

w pracy go używam, w domu mam leciwego philipsa 19" CRT

26.06.2008
15:46
smile
[18]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Okej dzięki serdeczne!

26.06.2008
15:48
smile
[19]

Tosser [ Generaďż˝ ]

panorama

26.06.2008
16:01
[20]

yasiu [ Senator ]

panorama panorama :) raz, lepiej się ogląda, dwa, gry jakos fajniej wygladaja :)

26.06.2008
20:15
[21]

Luridor [ Pretorianin ]

gazownikk- co z tego skoro różnica między 1000:1 a 3000:1 jest prawie nie widoczna? Widziałem dwa monitory z takimi kontrastami, nie było różnicy.
Gromb- a twój kontrast 10000:1 to kontrast dynamiczny. Statyczny ma ten monitor napewno 10 razy mniejszy. :P
I mała poprawka: ja w swoim samsungu 19" mam 1500:1, a nie jak pisałem 1000:1. Ale to nie istotny szczegół. :P

26.06.2008
20:29
[22]

grompablo [ Ocaleniec ]

Samsung 2232BW - z dynamicznym kontrastem 3000

26.06.2008
20:43
[23]

remekra [ Horonrzy ]

To ja się dołączę. Sam planuje zakup monitora również panoramy. Ale mi wystarczy 19'. I teraz pytanie czy ten monitor:


Jest dobry? Od razu mówię nie zależy mi na jakieś super jakości ekranu, wystarczy że oczy nie będą boleć i że kolory będą w miarę dobre. Opinie na temat tego monitora są bardzo dobre, chyba że ma ktoś jakąś lepszą propozycję, tylko właśnie w tym sęk że mam mały budżet. Monitor będzie używany głównie do grania i oglądania filmów, no i oczywiście łażenia po internecie. Cena może być troszkę wyższa niż tamtego monitora, ale nie o dużo.

31.07.2008
12:47
[24]

s1ntex [ Generaďż˝ ]



680 zł! Ja Cię kręce, za miesiąc będę kupował ten monitor, to cena pewnie jeszcze spadnie, super sprawa :)

31.07.2008
13:01
[25]

tadzikg [ Generaďż˝ ]

ja tez szukam monitora a znalazlem takie cus

i

ktory lepszy wg was?

31.07.2008
13:04
smile
[26]

Pilotiusz [ Konsul ]

jak mam polecac, to polecam kupic telewizor full hd, ostatni smigalismy na 40 calach w LFSa :) moze kosztuje kolo 3-4 tysiecy dobry, ale warto no i dodatkowo masz normalny telewizor

31.07.2008
13:04
[27]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

tadzikg - własnie ja kupuje ten pierwszy. ogolnie polecany, tu masz komentarze:

Kupisz juz za 680 (patrz [24])

31.07.2008
13:07
[28]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Gdybym nie miał 22" a miał kupować i miał kasę, bez chwili zastanowienia brałbym co najmniej [24]:)

To strasznie boli, że swój kupiłem za taką samą kwotę, tylko z dodatkową jedynką z przodu (czyli jakoś 1600), ale wiadomo, sprzęt tanieje. Było to tylko półtora roku temu.

31.07.2008
13:07
[29]

tadzikg [ Generaďż˝ ]

s1ntex---> wlasnie przejzalem ten watek i sie dolaczylem do niego bo tez potrzebuje monitorka. ale nie wiem ktory lepszy. no wlasnie widzialem za te 680 zlociszy. ale ja bede kupowal we wrzesniu dopiero.

31.07.2008
13:08
[30]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

maviozo - ty masz LG W2252TQ-PF? :) Jak sie sprawuje?

31.07.2008
13:13
smile
[31]

Widzący [ Legend ]

Namierzam się na Benq FP241W ale ciągle jest tyle wydatków, może się uda pod choinkę.

31.07.2008
13:14
[32]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Mam IIYAMĘ 22" prolite (cyferek nie pamiętam), o gorszych parametrach niż ten z [24]. Ale i tak jest bardzo dobrze. Ten LG musi wypadać na pewno lepiej.

31.07.2008
13:39
[33]

QrKo_ [ ]

Mowicie ze ten LG powaznie dobry?
Bo sie zastanawiam czy go wziac, czy dolozyc 200zl do HP:


Ten LG wyglada fajnie, ale kontrast 10k:1 w dodatku dynamiczny do mnie nie przemawia - mam w TV zdaza sie ze lekko miga dopasowywujac ten kontrast. No i nie ma HDMI ;/

31.07.2008
13:46
[34]

SirGoldi [ Gladiator ]



Nie ma co przepłacać. Za sześć stówek dostaniesz naprawdę świetnego, 22-calowego Samsunga. Jeśli masz dobrą kartę graficzną, zupełnie nie sugeruj się wyjściem DVI. To zwykły chwyt marketingowy jak na mój gust. Różnica jest NIEZAUWAŻALNA.

31.07.2008
13:51
[35]

tadzikg [ Generaďż˝ ]

narazie jestem sklonny wziasc LG 22" LCD W2252TQ-PF za te 680 choc na poczatku chcialem IIYAMĘ 22"

31.07.2008
13:53
[36]

QrKo_ [ ]

SirGoldi - co dla Ciebie oznacza naprawde swietny? Grasz na nim w jakies dynamiczne strzelanki itd? Chce cos co nie bedzie smuzyc i bedzie idealna do grania, w koncu bedzie podpiete do C2D E8400 i HD4870, nie chcialbym zeby monitor byl slabym punktem tego zestawu.

31.07.2008
13:55
[37]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

tadzikg - we wrześniu cena spadnie na pewno do 630 złotych (o ile nie mniej) na moje oko ;)

31.07.2008
14:02
[38]

ookie [ Konsul ]

To ja też się podłączę do pytania, kompletnie się nie znam na LCD.
Monitor będzie służył głównie do gierczenia w wyższych rozdziałkach 1680x1050 (8800 GTS 512 w SLI) czy ten LG W2252TQ-PF, będzie dawał w pełni komfortową grę i czy nie będzie bardzo odczuwalnej różnicy między tym co mam obecnie - jakiś kineskopowy samsung 19", nie pamiętam modelu, a teraz jestem w pracy.

31.07.2008
14:18
[39]

SirGoldi [ Gladiator ]

QrKo_ ---> Nie żartuj nawet. :-) Jakie smużenie? :) Matryca TN w ciągu kilku lat tak ewaluowała, że wyświetlany obraz ma naprawdę ładne kolorki, kąty widzenia znacząco poprawiły się, a jakiekolwiek smużenie to już przeszłość. Kiedyś to był problem, obecnie już nie jest.

31.07.2008
14:20
[40]

maviozo [ Man with a movie camera ]

QrKo_ -> ten z [24] ma czas reakcji 2ms, mój ma 5ms i praktycznie nie jest zauważalne.

31.07.2008
14:20
[41]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

ookie, cytując opinie:

kupiłem ten monitor kilka dni temu, jestem zachwycony monitor super sie sprawdza w szybkich grach

31.07.2008
14:24
[42]

QrKo_ [ ]

Ok, czyli HP sobie moge darowac, wybeiram teraz miedzy tym LG a Samsungiem, w LG kusi funkcja FUN, jednak czarny Samsung ladniej by sie prezentowal na tle czarnych mebli. Tak czy siak jestem do przodu 200zl, wiec dziekuje za opinie ;)

31.07.2008
14:25
[43]

ookie [ Konsul ]

No właśnie, czytając opinie użytkowników ciężko natrafić na jakieś negatywne opinie. Mi szczególnie pasuje opcja ustawienia proporcji 4:3 bez zniekształceń, po wypłacie kupuję :)

31.07.2008
14:33
smile
[44]

Widzący [ Legend ]

Ciekawe jakie kryteria kierują ludźmi przy wyborze monitora, zdaje się że najważniejsze to "jedna pani drugiej pani". Jeżeli TFT TN i cena do zaakceptowania to polecam Benq G2400W lub WD, rozdzielczość natywna 1920 x 1200 a nie szerzej cięte 17".

31.07.2008
14:39
smile
[45]

FisherSC [ Pretorianin ]

Na panoramie sie h***owo gra. Najlepszy jest zwykły LCD

31.07.2008
14:41
[46]

sebekg [ Senator ]

spoko ale tutaj masz tanszy

31.07.2008
19:20
[47]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

I znow cena spadla :)

31.07.2008
19:31
smile
[48]

limerik [ Legionista ]

Panorama!! Jak będziesz widział kto do ciebie strzela? ;-D

31.07.2008
19:41
[49]

ostrygracz [ Legionista ]

można kupić jakaś dobrą 19' do 600-700 złotych?
pozdrawiam

31.07.2008
19:53
smile
[50]

Pan P. [ Generaďż˝ ]

Ja również stoję przed podobnym wyborem. Stanęło na dwóch modelach:
Asus VK222S

HP W2207H


Za Asusem przemawia cena, kontrast 5000:1 i kamerka. Niebagatelne znaczenie ma ten pierwszy wyraz, bo budżet mam, niestety, mocno limitowany.
Za HP przemawia wyjście HDMI (i to bardzo), pivot i wygląd.
Monitor kupuję głównie pod X360, stąd HDMI w Hapeku jest zajebistym plusem i do pracy na pececie (głównie pisanie), więc pivot również jest nieoceniony. Tyle, że Asus o dwie stówy tańszy...
Na co się zdecydować? Możliwe, że przeoczyłem jakieś ważne kwestie techniczne, bom w panelach LCD zieloniutki.

31.07.2008
20:16
[51]

garettt [ Konsul ]

Ja mam w2408h i jest zarąbisty! Gry z PS3 dla mnie wyglądają super.

31.07.2008
22:11
smile
[52]

master1987krk [ Centurion ]

A ja mam taki monitor i jestem bardzo zadowolony. Nie jest panoramiczny bo mnie takie nie rajcują. Miałem okazje pograć na panoramie i cóż moge powiedzieć... KICHA !!!

01.08.2008
08:18
[53]

Widzący [ Legend ]

Pan P. -> w tym samym sklepie możesz nabyć za raptem 100,- PLNów więcej, monitor 24" z HDMI i rozdzielczością 1920x1200. Według mojej oceny tu się nie ma nad czym zastanawiać tym bardziej jeżeli chcesz uzywać konsoli w trybach fullHD.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.