
req_ [ wet and dirty ]
Bezsenność 355 - czym jest sen?
Bezsenność
Człowiek cierpiący na bezsenność godzina za godziną przewraca się w łóżku, a sen nie razem z nim chęć do życia. Przyczyną bezsenności mogą być także: choroby zakaźne, nerwica, chroniczne bóle, choroby psychiczne, niewydolność krążenia lub niewydolność oddechowa. Każda z tych dolegliwości zakłócających sen wymaga innego leczenia.
...gapiąc się już osiemnastą godzinę w monitor zastanawiam się jaki cud musiałby się zdarzyć, by mnie senność zmorzyła. Maniacko oczekując na kolejne posty myślę, że wirtualne życie przyniesie mi odpowiedź na pytanie: kto jeszcze nie śpi? Czyżby to był jedyny cel mojego życia?
[arthemide]
Można się wygłupiać w kategorii "Karczmy" za zgodą innych stałych czytelników danego wątku. (...)
[Soulcatcher]
Otwarte od 23:00:01 do 7:09:59 rano :)
I nie pałętać się tutaj po zamknięciu... :P
Muzyczne propozycje na noc:
PatriciusG:
- Pink Floyd - Shine on You Crazy Diamond ( )
- OST. Jack Orlando - The night time... ( )
- Genesis - The Knife ( )
req:
- Portishead - Undenied ( )
- Porcupine Tree - The Sky Moves Sideways ( ) - dwie części, razem około 30 min
Gandalf:
- Jodeci - Freek'N You -
- Loon-E-Toon & DJ Mike-T - Inglewoodz Finast
- DeVante Swing - Gin And Juice
Blazerx
- Immortal Technique - Freedom of speech
- U2 - One
- Stevie Wonder - Superstition
\m/ Harrvan \m/
- Iron Maiden - The Mercenary
Shaybeck
- Daft Punk - Technologic
- Pendulum - Tarantula
MasterDD :
- Megadeth - Insomnia
- Metallica - I Disappear
- Slayer - Bloodline
Kubi:
- Nas - N.Y. State Of Mind
Bungee do poprzedniej części:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7839362&N=1

Arxel [ Legend ]
Napić się!
To do mannana...
Piersi :D

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Drugi :P
Pić:P
www222 [ Public Enemy Number One ]
Trzeci!!!
Mogę dać propozycję muzyczną na noc?
boskijaro [ Legend ]
Trzeci :P
glodny sie zrobilem przez to logo ;(
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
www --> no dawaj, chetnie czegos poslucham. Byle nie jakies smęty.
boskijaro --> no wlasnie o to chodzi:P
Chcialoby Wam sie teraz robic cwiczenia na brzuch? Tak, o tej porze?

Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
Hellou!
Ja dziś odpoczywam przed jutrem, ognicho nad rzeką się szykuje.
www222 [ Public Enemy Number One ]
E, to nie. Nikt nie lubi muzyki, której ja słucham. A czego ty słuchasz? Może jednak czegoś podobnego.. ?

Arxel [ Legend ]
A ja jutro sobie na dyskotekę śmigam :-) Z dwoma kumplami i koleżanką...
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Ja na dyskotekę w sobotę. Dzisiaj spokój, jutro w sumie też a potem bedzie się działo. Jeszcze przydałoby sie kogoś nowego poznać. Jak wszystko wypali to kto wie...

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Tribal House FTW!
Rosabel - Rhythm Intoxication (Alegria Peak Dub)

www222 [ Public Enemy Number One ]
Nie wiem dlaczego, ale to mi się podoba!
req - znowu obrazek!!! ;p

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
A kto to za Polskiego Timbalanda robi? ;P
Chodź kawałek całkiem sprytny. :)

boskijaro [ Legend ]
co sądzicie o tym utworze?
mannan [ M*A*S*H ]
Bonobo - The Plug (Quantic Mix)
Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.
Bardzo fajny

Arxel [ Legend ]
I tak to miażdży wszystko!

boskijaro [ Legend ]
Nie zmylać się pisanymi postami, pisać opinie na temat [14]

www222 [ Public Enemy Number One ]
NIE ZNACIE SIĘ!!!!!!!111111
kubinho12 [ 730 ]
Dobra dobra, chwilę mnie nie było.
Apo, mi teraz wszystko szybciej działa na tym FF, jest gitara :)
mannan, a ty nie płacz, gimnazjum to piękne lata, ale LO to jest dopiero to. Zawsze zależy od ludzi.
BTW. Coś dawno ogniska nikt nie robił ze znajomych, już 2gi tydzień :|

Łyczek [ Legend ]

PatriciusG [ pink floyd ]
Berek!
Arxel [ Legend ]
Raz, dwa, trzy szukam!

Łyczek [ Legend ]
Czas iść pograć w GTA :)
PatriciusG [ pink floyd ]
www222 [ Public Enemy Number One ]
Łyczek - Yeah, keep up motherfucker!

Łyczek [ Legend ]
Raz dwa trzy ! Pat wali gruchę za drzewem <zaklepuje>

PatriciusG [ pink floyd ]
Łyczek ty sie nie bawisz, bo poszedłeś grać w GTA!

kubinho12 [ 730 ]
Mega Kill !

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
!@#$%&^*$@@$!$APO!$@$&!$*(%#@*!$*$@!
hi hi hi
[16] jakies takie....:P ciagle czekam az sie rozkreci i nie moge sie doczekac :P

Arxel [ Legend ]
Łyczek - zaklepujesz Pata gruche?
Powiem Paulinie!
PatriciusG [ pink floyd ]
arxel -> Niesmaczne ;/ Aż mnie grucha zabolała ;/
Panowie ;/
Arxel [ Legend ]
Jakie darmowe, bądź w fazie beta, MMO polecacie?
Właśnie ściągam sobie America's Army... Nie grałem w to ze cztery lata :-)
ej, no ale to tak można wyczytać z tego co Łyczek pisze :P Zboczeniec jeden!

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Arxel >>> Ale manianą się podniecasz... jeszcze gorszą nawet niż tą, którą Łyczek się podnieca. =]
boskijaro >>> Widzę, że ktoś tutaj jednak ma jakiś gust. ;)
PatriciusG [ pink floyd ]
Arxel -> WoW na Polsko-Litewskim serwerze. 5 zł za rok się płaci, to prawie jak free, nie?
A szczerze to nie ma nic fajnego darmowego. Jak chodzi Ci o strzelanki to ET może?

Arxel [ Legend ]
mery - ssij :-)
Pat - WoW mi nie przypadł do gustu...
ET mi się znudziło już... też kilka late temu ;-)
Suzukam.. sam nie wiem czego. Zastanawiam się nad GW, bo jest brak abo, ale to nie to.. Nie po to je sprzedawałem, hehe Grałem w kilka triali... Też mnie nie przyciągnął.
Darmowe czy nie... Może być coś w fazie beta :-)

kubinho12 [ 730 ]
FM Live.
PatriciusG [ pink floyd ]
Arx -> QIV na multi i tyle ;)
Zbieram się.

Arxel [ Legend ]
A mnie senność ogarnia... Od dawien dawna... To chyba dobrze, co nie? :-)
*<---- zieeef*

Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
Czas się zabrać za Managera, dzisiaj muszę coś wygrać.

Łyczek [ Legend ]
3 w nocy ...
kubinho12 [ 730 ]
Ja próbuję jakiś skład Czechów sklecić, ale słabiaki straszne ;p

Arxel [ Legend ]
Gdzie?

Łyczek [ Legend ]
Dobranoc :)
Na uspokojnie:

kubinho12 [ 730 ]
No w FMa.
Dobranoc Łyczku.
Arxel [ Legend ]
To było pytanie do Łyczka, bo coś wspominał, ze już 3 jest...
aaa tam.. Też kłade się spać...
Dobranoc

Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]
Ziew, papierosy się kończą więc trzeba iść spać, dobranoc.
kiewiczi [ Centurion ]
Dobry dzień. Co tam powiecie ?

orzinn [ Last Hope ]
jest spoko ^^ ide sie napić kawki
req_ [ wet and dirty ]
Sorka, ale nie miałem neta wczoraj ;)

mannan [ M*A*S*H ]
Kto wymyślił w GTA: SA te misje z małymi samolotami czy helikopterami

Shaybecki [ Senator ]
kto wymyślił wiosła ? :)
witam
WAKACJE DZIECI :)

mannan [ M*A*S*H ]
Co to?!
kubinho12 [ 730 ]
Spore to bambo.
Shaybecki, gdzie tu widzisz kutwa dzieci?

req_ [ wet and dirty ]
Ładnie to wygląda ;)
meryphillia: ale ta gra jest poroniona.
EwUnIa_kR [ Queen of Chaos ]
idę spać...rozwalił mnie ten...wiecie co..
req_ [ wet and dirty ]
Wiemy, my też nie lubimy wypowiedzi Braci K.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
req >>> Gry jeszcze nie ma. ;)
To tylko edytor stworów.
Shaybecki [ Senator ]
kubinho - a na przykład w poście 54 :P

cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
zwiedzać :D
kasztaneczuszek [ Legend ]
śpita?
kasztaneczuszek [ Legend ]
kufa czemu skróciliście wstępniak?
req_ [ wet and dirty ]
kasztaneczuszek: a było coś tam fajnego? ;)
kasztaneczuszek [ Legend ]
tak :D moj cytat :P zawsze go sobie czytalem przed snem :D

req_ [ wet and dirty ]
Let''''s make some noise !!! Noc - najlepsza pora na dobry melanż :D
[made by Kasztan]
?
:D Dobrze wiedzieć, że chociaż jedna osoba to czytała ;) Sam nigdy nie przeczytałem całości, mimo że zazwyczaj czytam każdy swój/kontynuowany przeze mnie wstępniak. ;)
kasztaneczuszek [ Legend ]
Dokładnie o to chodzi :) tylko nie wiem w którym momencie ktoś dorobił '' bo bylo tylko jedno ' :P ale co tam :D
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
głupi ten cytat :D

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Bauns Niggaz! =]
Aaliyah - Try Again (Diego Garcia 2005 Reconstruction Mix)
kasztaneczuszek [ Legend ]
sam jesteś głupi!!!!!!!!!!!!!! :D :D
ide lulu
req_ [ wet and dirty ]
Dobranoc ;) Ja też idę spać - najpierw tylko dawka CSINY ;)

kubinho12 [ 730 ]
Coś mnie ominęło?

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
"Coś mnie ominęło?"
Prawie super muza w uszach Cię ominęła, ale masz szczęście, że jeszcze nie śpię. =]
Alucard - Lighthouse (Özgür Can & Likwit Furry Nipples Mix)

req_ [ wet and dirty ]
kubinho12
Czerwona Corvetta, prowadził jakiś koleś z szopą na głowie. Nie zapamiętałem numerów, sorka.
meryphillia
Dobra muzyka to jest to:
The Who - [Who's Next] - Won't Get Fooled Again
kubinho12 [ 730 ]
Jakieś tureckie nazwy :D
req, a nie przypadkiem Maserati Gran Turismo? Nie musisz pisać do kogo, czasem rozumiem :D
Ja jak je widziałem na mojej wsi, to myślałem, że na zawał zejdę :)
BTW. To nie Mozilla mi tak przyśpieszyła, a net mi przyspieszono 4krotnie :) , niestety tylko do września.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
raczej nie
req_ [ wet and dirty ]
kubinho12
to przyzwyczajenie, prawie zawsze kopiuje nicka;) A co do exotic cars, to ostatnio widziałęm takiego fajnego, żółtego u mnie, ale nie znam się na markach, to nie wiem co to było. Przód jak auta z lat 20, tył pickup. Cały na niskim zawieszeniu.

kubinho12 [ 730 ]
Mi szybciej wychodzi napisanie nickname'a niż kopiowanie.
BTW. Dziwny macie gust muzyczny :)

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
req >>> The Who jest spoksik czasami, ale i tak nie mają pojary do Alucard'a. =]
Alucard FTW!
Alucard vs Team4 - Winter Soul
Alucard - Silent Hill
req_ [ wet and dirty ]
Ale przód miał podobny do tego
kubinho12, gust muzyczny? ;)
kubinho12 [ 730 ]
To takie w GTA:SA jeździły, powinieneś wiedzieć :D
O nawet widzę tam się znalazł Pete ze Smoothem, no no :)
Tak w ogóle, to co to jest ten lastfm? Po co to komu?
mery - nigga please :)
req_ [ wet and dirty ]
O tym mówisz? Przód ma inny ;)
A last.fm to taki portal muzyczno-"społecznościowy". Po pierwsze i podstawowe - listuje wszystko co słuchasz, tworząc statystyki (są pluginy do winampa/foobara), pozniej służy za przewodnik muzyczny - możesz poznawać nowe zespoły poprzez podobieństwa do tych, których słuchasz, tagi, gatunki, grupy itp itd. To ogromna baza muzyczna, gdzie każdy zespół ma własny odsłuch. A ostatnie - służy też jako guide po imprezach/koncertach ;)
Genialna rzecz. Nawet już nie pamiętam ile zespołów poznałem dzięki tej stronie ;)
kubinho12 [ 730 ]
Albo się mylę, albo jakieś inne widziałem też w SA.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Jaki inny, jak prawie taki sam. ;P
EDIT: A co do last.fm, to przy okazji dzięki niemu możesz dowiedzieć się, kto na świecie jest największym fanem Moshic'a... =]

kubinho12 [ 730 ]
Z szukaniem zespołów nie mam problemów, ale mogę kiedyś plugin zainstalować do mojego foobarka :)
Wy to macie jakieś poedytowane te auta w SA. Głąby ;D
req_ [ wet and dirty ]
Weekly Top Listeners
People who listened the most to Moshic last week
meryphillia
Hehe ;) To ty na avatarze w ogóle?
kubinho12 Łap plugina:
Musisz tylko zarejestrować się na sajcie. Oddzielnych programów nie musisz ściągać.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Ale to stare zdjęcie.
Sprzed prawie trzech lat.
Nowe dready w drodze. ;)
req_ [ wet and dirty ]
Ja nie mam aut zmodyfikowanych ;)
kubinho12 [ 730 ]
Ale jakoś inaczej to GTA wygląda u Ciebie, chyba ładniej czy coś :)
OK, dzięki z wtyczkę.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Praktycznie większość pojazdów jeżdżących mam podmienionych.
Jedne ładniejsze, drugie trochę mniej, ale i tak milej się gra pomykając CL500 zamiast jakimś zardzewiałym kaszalotem. ;)
kubinho12 [ 730 ]
Coś źle ustawiłem plugin, albo nie umiem korzystać :)
O działa :D
Fajny CJ, skąd te spodnie ?

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Co to za obszczymur osiedlowy?
OG musi wyglądać odpimpowany na maksa. =]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
To ma być rozwałka?
OG zasługuje na większy Mayhem, a nie jakieś popiardywanie. =]
kubinho12 [ 730 ]
O radio G-Funk znalazłem :D
Mery, bo to było już po i poznikało :)
req_ [ wet and dirty ]
Odrobina szaleństwa:
Nie wiem skąd te spodnie, tzn nie pamiętam. Zacząłem tę grę znów jakis miesiąc temu ;)
req_ [ wet and dirty ]
Weak :/
kubinho12: jaki masz nick na laście?
meryphillia: kiedyś miałem trainera na respawn samochodów. Naciskałem skrót non stop, aż zrobiła się ich wielka kupa... Zaraz znajde screena
kubinho12 [ 730 ]
Taki jak na forum, bo jakieś porządne były zajęte.
Yy jeden utwór odsłuchany mi tylko dodało :P

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Moim "trainerem" jest Minigun... nie potrzebuje jakichś czitów. ;D
kubinho12 [ 730 ]
Destruction Derby :D
meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Hehe
Destruction Derby. ;D
kubinho .... ;D
req_ [ wet and dirty ]
O kurde, załapał mi się screen starego logowania :D, 2003. Na Q miałem skrót do screena w HyperSnapie.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
kurde przez te screeny to mi się zachciało zainstalować znowu gta:sa :D
albo chociaż iść w IV na x360 pograć.. ale już za późno ;c

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Ja lubiłem w GTA III na PS2, tam gdzie był garaż na trzeciej wyspie, ustawiać z 20 samochodów obok siebie i wysadzać je rakietą.
Co prawda łapało się 3 czy 4 gwiazdki, ale do "kieszeni" wpadało ponad 10000. ;D
kubinho12 [ 730 ]
Rozpętałem rozmowę o GTA nagle no.
Nie dodaje mi tracków na lastFMie :(
GTA III jako jedyną część z serii przeszedłem parę razy :)

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
GTA III (dla której kupiłem PS2) przelazłem chyba ze 100 razy na plejaku, a na pierwszym sejwie miałem coś ponad 5 milionów zabitych ludzi, bo myślałem, że będzie jakiś easter egg w stylu "idź się lecz"... ;D
req_ [ wet and dirty ]
Czasem ma laga, sprawdz ustawienia plugina, jak wszystko jest ok, to zrestartuj foobara i sluchaj sobie, w koncu pojawia sie ;)
Hehe, ja III też przeszedłem kilka razy, w niej najdłużej bawiłem się w rozwalanie wszelakich ustrojstw poruszających się po ulicach. VC z kolei przeszedłem chyba tylko dwa razy, a teraz najdłużej gram w Andreas, nie pamiętam który raz z kolei przechodze, być może piąty - za każdym razem na 100%, wykonując wszystko co możliwe ;)

kubinho12 [ 730 ]
Dobrze jest :| Może faktycznie, zobaczę.
req_ [ wet and dirty ]
Recently Listened Tracks (see more)
Notorious B.I.G. – Hypnotize (1997) now listening
Załapało. Jak przerwiesz w połowie to zniknie ;) To indeksuje tylko utworki przesłuchane w całości i mające poprawne otagowanie.
kubinho12 [ 730 ]
Nie no czyli dobrze jest. Otagowanie... raczej zawsze się starałem dobrze to robić :)
req_ [ wet and dirty ]
Kto jest zgredkiem na laście? Przyznać się, bo w ciemno nie dodam ;)
A, już widzę. Zgredek to zgredek, kimkolwiek jest ;d
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
a nie jest tak, że zapsiuje te, które słuchałeś przrz przyjamniej 2 minuty?
req_ [ wet and dirty ]
Nie dam głowy, nie testowałem ani nie słyszałem ;)

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
req >>> Ja mam Zgredk'a choć nie wiem kto to. ;)

kubinho12 [ 730 ]
Zgredek czasem się udziela w wątkach o sporcie i piłce, więc możesz go nie znać :)
Hmm smakowita ta bułka...
Taki łatwy nie jesteś, rozumiem ;D

req_ [ wet and dirty ]
Ja dodaję tylko tylko ludzi, których znam "nieco" dłużej, więc sorry ;)
Zjadłbym sobie kilka takich hamburgerów, naszedł mnie głód, ale powinienem iść spać.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
A mi tam wszystko jedno. ;)
Ktoś chce się dodać, to przecież dla swojej przyjemności się dodaje, a nie mojej, więc czemu mam mu te przyjemność odbierać, że jest wśród znajomych u Mesjasza Boskich Dźwięków Progressivnych. =]

req_ [ wet and dirty ]
:D
anyway, ja bede lecial spac, i tak mnie już potrzykroć zagadaliście ;)
Dobrej nocki, niech wam gra fortepian.
btw, kubinho12 - Michael Jackson – Billie Jean - dobry wybór ;)

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Idę zrobić kilka Penisozaurów w edytorze do Sporka i też mykam zagrzebać się w pachnąca ziemię z Transylvanii w mojej wygodnej trumnie. ;)

kubinho12 [ 730 ]
Ja też lecę, nigdy nie lubię kłaść się spać jak już się jasno robi, ale ranek mi ucieknie pewnie ;p
Dobranoc :)
req_ [ wet and dirty ]
Weź zrób coś na kształt kulki z penisem ;)
CYA!
kiewiczi [ Centurion ]
Dobry jest ktoś jeszcze ?
Ja chyba niedługo sie kłade.

mannan [ M*A*S*H ]

kubinho12 [ 730 ]
boskijaro [ Legend ]
zapalić czy nie zapalić?

www222 [ Public Enemy Number One ]
Schowaj się
kiewiczi [ Centurion ]
Nie zapalic lepiej cos powciągać.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
Mówię Ci nie pal nie pal nie pal papierosów.
Bo będzieszk aszlał i będzie Ci źle.
req_ [ wet and dirty ]
Szuruburu hop chop!

mannan [ M*A*S*H ]
Pa
www222 [ Public Enemy Number One ]
Na co?

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Nudna noc na soulseeku...
Meksykańce na balangach i nie ma z kim FlamWar rozpocząć...
:/
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
ja obijam kuleczki na snookerze z rumunami :D

PatriciusG [ pink floyd ]
holandia

req_ [ wet and dirty ]
rosja
PatriciusG [ pink floyd ]
nie denerwuj mnie nawet.
www222 [ Public Enemy Number One ]
mnie też nie. nie dość, że żeś mi pizzę wkleił to jeszcze mi o ruskich mówisz.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
to już przeszłość. Teraz tylko Italia!
PatriciusG [ pink floyd ]
włosi przegrają w finale z turcją, bo słabszych drużyn nie mogę już wyodrębnić do finału...
www222 [ Public Enemy Number One ]
mnie to teraz tyle interesuje, że nawet nie wiem jakie drużyny zostały. Może mnie ktoś zapoznać?
kubinho12 [ 730 ]
NIGDY nie będę kibicował Włochom, Niemcom też.
www - jak cie nie interesuje, to po co ktoś ma cie zapoznawać?:)
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
tylko że nie chodzi o to iż właśnie od teraz zaczynam kibicować Włochom, tylko ja zawsze im kibicuje :)
Forza Italia!

www222 [ Public Enemy Number One ]
kubinho - Wiedziałem, że ktoś zwróci na to uwagę! ;D No ale chcę wiedzieć, może się "nawrócę" na to Euro...
kubinho12 [ 730 ]
Nie wiem o co chodzi, ja tutaj prezentuje swoje stanowisko :)
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
turcja - niemcy
włochy/hiszpania - rosja

Arxel [ Legend ]
aaaaaaaaaaaa.... Nie instalujcie Service Pack 3...
Wszystko się posypało... Miałem zainstalowane Vista Anthracite Pack... Się wszystko sypnęło... Pousuwałem, ikonki wciąż mają taki wygląd, ale paski i menu start jak w zwykłym XP... Z 10 razy reinstalowałem tego Packa i pstro...
Roboty na kilka godzin będzie dzisiaj...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
req_ [ wet and dirty ]
Ja nie bede instalował nic, ide spac ;)
Dobrano!
kubinho12 [ 730 ]
Dobranocaj req.
Arxel, bywa :)

Arxel [ Legend ]
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Kłade się spać.. Dwie godziny nad tym siedziałem... Wszystko się posypało... Ciekawe czy da się odinstalowac SP3... eh...
Dobranoc
www222 [ Public Enemy Number One ]
Dobranoc, Arxel.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
branoc branoc..
jak można spać o 2 ?
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
albo o 4 ?
kiewiczi [ Centurion ]
No właśnie ja sobie tutaj ładnie popylam na xboxie 360 xDD a spac mi sie nie spieszy. Bo wolne.
Mac94 [ TF2 Player ]
Ja to dziś w ogóle nie spałem i nie zamierzam (no tylko wieczorem już pewnie wcześniej położę) bo rodziców w domu nie ma to mogę robić co chcę więc nie poszedłem spać xD

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
A o 5.30 jak można spać skoro nowy dzionek wstaje? ;P
Zabiłem dzisiaj już chyba z pół tysiąca krwiożerczych Wietnamczyków, teraz przyszła kolej na dzienną dawkę rozjechanych Saracenów. =]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Poranny ostrzał moździerzowy był udany.
Rozwałkowanych zostało kilkudziesięciu Saracenów.
Mogę iść spać spokojny.
:]
mannan [ M*A*S*H ]
To czym w końcu jest sen?
EwUnIa_kR [ Queen of Chaos ]
strułam się szaszłykiem..umieram już chyba..
PatriciusG [ pink floyd ]
Już tak późno?!
Ewunia -> Nie ma tak łatwo umrzeć przez szaszłyka. Chyba, że jadłaś go z kijkiem... może być kuku...
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
No ja nie tyle szaszłykiem co chyba wczorajsze trunki mi zaszkodziły...ech :P Znam ten ból Ewuniu
Pat --> a godzina jeszcze młoda. Noc się zaczyna.

www222 [ Public Enemy Number One ]
Ewunia -> Nie ma tak łatwo umrzeć przez szaszłyka. Chyba, że jadłaś go z kijkiem...
<<--
ja już idę spać ;P
PatriciusG [ pink floyd ]
Apo -> Ano relatywnie rzecz biorąc, oui.
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
www222 --> tylko nie zaśnij na kiju :P
Pat --> no dla mnie w tym momencie noc mogłaby się zakończyć. Ale troche żal iśc tak wcześnie spać. Tym bardziej, że jutro nie idzie się do szkoły. Ale i tak lekcje mam (prywatne)
PatriciusG [ pink floyd ]
A może...
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Witam :)
Włosi odpadli...gorąco jak w ... piekle...
Jak tu spać?

mannan [ M*A*S*H ]
Wreszcie jutro można się wyspać

kubinho12 [ 730 ]
Espana Espana Espana !
ED: widzę, że wystąpił błąd techniczny :D
Ewciu, to co to było w tym szaszłyku?:|

kubinho12 [ 730 ]
Ktoś tam widzi jakiś aparat?
req_ [ wet and dirty ]
Poprawne pytanie ;)
PatriciusG [ pink floyd ]
strzelam, że canon
edit: G9?

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
"strzelam, że canon"
A ja strzelam, że to Onan ...
=]
req_ [ wet and dirty ]
Nie strzelajcie tak szybko ;)

kubinho12 [ 730 ]
Oral-B, albo Anal-C
na bank szwajcar.
PatriciusG [ pink floyd ]
Widziało się lepszy sprzęt ;)
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Pat --> ano :P
Gdzie masz tutaj lampe błyskową...gdzieś za kadrem sie schowała :P
req_ [ wet and dirty ]
Ona sama jak lampa błyskowa ;)) Naszła mnie ochota, cholera

mannan [ M*A*S*H ]
req_ -->a to niby na co?
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
req --> ochota na onan? :)
KapCioch [ Generaďż˝ ]
Głowa mnie boli, czy to znaczy że jestem śpiący?
PatriciusG [ pink floyd ]
KapCioch -> Nie, to znaczy, że nie czaisz o co chodzi z lampą błyskową.
req_ [ wet and dirty ]
KapCioch: przy takim zdjęciu jesteś śpiący? Ty kobiet nie tego?
mannan: :D na kurde flasha!
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
I mi się Queen przypomniał :)
FLASH! Aaaaa. :)
Kapcioch --> nie patrz na aparat. Staraj się spojrzeć za niego.
Tak jak z palcami (Patch Adams)

KapCioch [ Generaďż˝ ]
zdjęcie jakie zdjęcie? A to to z aparatem? No ale nic w tym szczególnego nie widziałem, może jakiś haczyk?
PatriciusG [ pink floyd ]
Masz nową dziewczynę, albo jesteś pedałem. Innej opcji nie widzę. Każdy żonaty albo samotny widzi tam kobietę, której coś cycki zasłania, a nie aparat.
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Kapcioch --> serio coś z toba nie tak:P Nie widzisz nic szczególnego?
Pat --> on tam widzi pewnie nową lampę....tą przy oknie ;P
PatriciusG [ pink floyd ]
Przyznaj się. Ile siedziałeś przed tym obrazkiem, maksymalnie skupiony, zanim zauważyłeś, że za tą kobietą coś jest?
edit: (brak znaku zapytania)
PatriciusG [ pink floyd ]
Na zasadzie: nie wiem jak to działa, ale jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz kotka?
edit: Inaczej:
Nie wiem jak to działa, ale jak się dobrze przyjrzysz, to po kilku minutach zobaczysz kotka.
mannan [ M*A*S*H ]
Tego zdjęcia nawet nie będę powiększać, bo rodzice siedzą w pokoju obok...
kubinho12 [ 730 ]
Co zobaczyłeś?
PatriciusG [ pink floyd ]
mannan -> Ile ty masz lat? Moja matka jest przyzwyczajona do takich rzeczy odkąd jestem na tym forum...
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
ale dziwie wam się.
Ja od razu zobaczyłem kotka i ogarnęło mnie wkur*ienie że ten kotek zasłania mi miejsce którego najbardziej jestem ciekaw :)
Ja nie wiem...dziwni jesteście :P

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Widzę req, że poznajesz zasoby fishki.net. ;)
mannan [ M*A*S*H ]
Pat --> moja jest wyczulana na tym punkcie.
Ogólnie mówi że za długo siedzę przy kompie, żebym poczytał jakieś książki (tata) itp.
PatriciusG [ pink floyd ]
Lukis -> Ja Ci wszystko ładnie wytłumaczę.
My kochamy kobiece wdzięki, od góry do dołu, kobieta skąpo ubrana, jest dziełem geniuszu boga.
Ciebie interesuje tylko dupa, cipa i cycki.
Mija z wiekiem...
mannan -> To weż przyczaj na zakładce coś. Przesłać Ci 'Mein Kampf'?
(dla wszystkich idiotów: Nie, nie mam tego na dysku. Tak, to był żart)
kubinho12 [ 730 ]
mannan - lepiej takie zdjęcia niż urwane głowy imo :)
Lukis - ja mam bujną wyobraźnię :), no właśnie to jest najlepsze takie niby rozebrane, ale nie do końca.
Pat (dla wszystkich idiotów:[...] - wskaż palcem.
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Patricious --> hmm..a może to po prostu wynik tego że dla mnie tylko jedna kobieta pięknie wygląda. Moja :)
A reszta to po prostu oglądam bez zachwytu...
req- XD
req_ [ wet and dirty ]
kubinho12:
meryphillia: moja codzienna lektura obok Joemonster ;)
Lukis.: mnie bardzo kręcą kobiece piersi i pośladki, których tam nie widać ;) Niżej dopiero w drugiej koleności ;)
PatriciusG [ pink floyd ]
Lukis -> Cofam to co powiedziałem. I gratuluje, że dostąpiłeś zachwytu posiadania tej najpiękniejszej z róż.
mannan [ M*A*S*H ]
Właśnie było
Tomaszku, tylko zero zabronionych stron
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Patricious --> a dziękuję ;)
Mannan --> to ile ty masz lat? I czy kompa masz u siebie czy w pokoju z mamą?
KapCioch [ Generaďż˝ ]
Patrzę i patrzę...
Aparat... no i ta lampa...
edit O jest i ta kobitka^^
Nie wiem chyba mam ich przesyt na jakiś czas:P W wakacje to się nadrobi nie bać żaby:)
kubinho12 [ 730 ]
Kapcioch - chcesz o tym porozmawiać?
PatriciusG [ pink floyd ]
Lukis->... przez ciebie sobie uświadomiłem, ze uważam, ze znam piękniejsza...
ale może mi przejdzie.
KapCioch -> Nieśmieszne.
req_ [ wet and dirty ]
O kurczę, ktoś nazwał tuner radiowy per "cat" ;)) Pewnie kosztuje kilka K.

KapCioch [ Generaďż˝ ]
Moja rada jeśli wkurzają was ten aparat i kotek:P 5 minut na google z odpowiednimi hasłami powinno wystarczyć...
Pozdrawiam;) Tylko nie zwalcie klawiatury przez przypadek... :P Nie polecam w każdym bądź razie:P
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Patricious --> Piękniejszą niż ta na obrazku? :)
Zobacz. Na tą na zdjęciu ponapalało się już tysiące internautów. Jest ona po retuszu, szpachlowaniu itd :)
Są piękniejsze. Ważne by ta jedna była piękna dla ciebie. I swoje smukłe kształty tylko tobie pokazywała ;)
A jak znasz piękniejszą, to nie odpuszczaj :)
Gorąco mi na głowe daje...
req --> czy to coś metalowego co jest obok tych dziewczyn to lampa?
req_ [ wet and dirty ]
Lukis, lol, nie zauwazylem ;D Pewnie ta... Myslalem, ze tylko morze za nimi... Morze możliwości.
PatriciusG [ pink floyd ]
Lukis -> Wlasnie chodzi o taka jedna... Ale nie bede rozmawial o tym co robiłem w piatek wieczorem.
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Patricious --> ależ spoko :)
req -> no mnie to właśnie zaciekawiło :)
A ja dam zdjęcie swojej :)

PaJot [ Centurion ]
haha witam tych pokłóconych z łóżkiem^^ Od 50minut mamy 0.00... a to oznacza Dzień Ojca... a mniej więcej od 10minut o tym wiem^^
Macie jakiś pomysł na prezent? niedrogi do powiedzmy 20/30zł dostępny w np. markecie?
Nie polecajcie mi tylko tych lasek ze zdjęć... wyglądają na droższe:P
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
dla ojca? Czteropak Heinekena i bedzie zadowolony :)
Ewentualnie Draftkek
PaJot [ Centurion ]
Hmmmm... To w najgorszym wypadku... Przydałby się jakiś przedmiot... może macie jakieś pomysły na kosmetyki dla chłopa po 40?
PatriciusG [ pink floyd ]
Lukis -> Jak jest taka fajna jak jest ładna, to chyba nie narzekasz ;) Gratulacje ;)
Łyczek sie jeszcze nie chwalil...
PaJot -> Coś na porost włosów? A może farbę do włosów? Valium?
kubinho12 [ 730 ]
Dzień Ojca? Dobrze, że ja nie muszę nic kupować, a nawet o tym pamiętać.
req_ [ wet and dirty ]
Ja tylko zadzwonie i tyle, nie wypada mi kupować czegokolwiek.
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Kubinho --> jak to dobrze? Nie rozumiem.
kubinho12 [ 730 ]
Może dobrze, to trochę nadużycie, bo w sumie fajnie by było mieć kogoś komu się wręczy prezent, "za wszystko".

Arxel [ Legend ]
Service Pack 3 usunięty.. ład przywrócony. Upgrade biosu zakończony sukcesem. Aktualnie mam zaktualizowany do granic możliwości komputer. SP3 to syf :P
No i porządek na pulpicie zrobiłem :D
Było 3/4 zawalone.. A teraz ładniutko ->
Obejrzałem Co się zdarzyło w Las Vegas, zdecydowanie lepszy niż 2 Dni w Paryżu
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
No bo to tak zabrzmiało jakby twój ojciec umarł, albo byś go nie znał i się z tego powodu cieszysz bo masz spokój przy jego święcie.
Arxel --> co to ten licznik?
kubinho12 [ 730 ]
Lukis, prawie trafiłeś :)
Arxel, fanboju.
Arxel [ Legend ]
Licznik napisany w Javie do kostki jak układam. Zlicza czasu, podaje średnią, podaje algorytmy do mieszania etc. :P
Co do dnia ojca - Kubi - nie jesteś sam... Też chciałbym mieć komu dać prezent... Od razu zaznaczę, że mój ojciec nie umarł... Rozwód - sprawa chujowa, ze aż sobie zaklne.. ehh..
W końcu: Pulpit - Zwierciadło Duszy ;-)
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Prawie? :)
PatriciusG [ pink floyd ]
nvm.

Arxel [ Legend ]
Oj tam Pat... Refleks już nie ten :P
kubinho12 [ 730 ]
Arxel - no widzisz, rozumiemy się, ale nie ma co się o tym rozpisywać, tym bardziej na forum :)
Arxel [ Legend ]
Exactly...
Gorąco mi, kurcze... zapas wszelkich trunków się wyczerpał...
kubinho12 [ 730 ]
Często to nie los, a ludzie. Bywa.
Dobra nie drążymy, nie drążymy.
Co porabiacie? Nie ma wampirka dzisiaj?:D
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Nie ma co drążyć.
Wampirka? Dzisiaj to tylko Wilkołaki :)
PatriciusG [ pink floyd ]
arxel -> Ta... Nie te lata a poza tym, jestem dziwny dzisiaj i zapomniałem o F5.
Arxel [ Legend ]
Zapomnieć o F5? To da się tego nie naciskać co 3.5237 sekundy?
kubinho12 [ 730 ]
Coś dawno w FPSy nie grałem, ale z moim rzęchem to tylko Serious Sama widzę :) Może zainstaluje, to jest myśl :D
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Hah...ja nigdy nie uzywam F5 ;p Nawet nie wiedziałem że ten przycisk odświeza :)

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Wąpierz patrzy, wąpierz czuwa...
:]=
kubinho12 [ 730 ]
A jednak jest ;]
Moshicilla :D
Arxel [ Legend ]
W Operze sobie włączyłem gesty myszy.. Fajne - przytrzymuje PPM i przesuwam w lewo i mi się odświeża :D
Jeszcze ew. można sobie ustawić automatyczne odświeżanie co 5 sekund - wersja dla bardzo leniwych :D

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Ale milusim chłodem wieje przez okno. :)
Znowu nudno na soulseeku... :/
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
chłodem?
Duchota jak diabli...niby burza miała być a tu padało 5 minut... ;/
Arxel [ Legend ]
U mnie też.. Właśnie siedze przy otwartym oknie i w ogóle nic nie czuć.. Zero wiatru...

PatriciusG [ pink floyd ]

Łyczek [ Legend ]
PatriciusG [ pink floyd ]
No masz... Zawsze to ja jestem zły, a łyczek zadowolony, wreszcie jestem ja zadowolony, to łyczek jest smutny.
Co jest?
Arxel [ Legend ]
uu, co się Łyczku stało?
kubinho12 [ 730 ]
Dla odmiany dzisiaj wcześniej pójdę spać.
Trzymajcie się - Łyczek i reszta :)
PatriciusG [ pink floyd ]
nuda, fakt

Arxel [ Legend ]
ee... Ja się nie nudze... Sobie gawędze z kumplem i mnie też dopada znowu taki sam dołek jak co jakiś czas...
Nienawidzę nocnych rozmów!...

PatriciusG [ pink floyd ]
A ja jestem szczęśliwy. Jeszcze nie wiem, czy słusznie, ale jestem.

Arxel [ Legend ]
Piiić...
PatriciusG [ pink floyd ]
kac?
Arxel [ Legend ]
Problem w tym, że właśnie nie :D
PatriciusG [ pink floyd ]
To dasz radę ;)
Arxel [ Legend ]
Karmi jest dobre? Czy lepiej tego nie tykać?
Jedyne co jest w lodówce... Jeszcze jest kilka kostek lodu... hm... herbaty owocowej nie ma, by zorbić mrożoną.. kurcze...
PatriciusG [ pink floyd ]
Arxel -> Mnie już za łebka nie smakowało...
słodkie i niefajne. Ale w desperacji, jakbyś dał lodu to może poczuł byś ten brak smaku...
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
karmi? hmm co kto lubi, dla mnie ohyda.
Arxel [ Legend ]
Tak się pytam.. Nigdy tego ustrojstwa nie piłem... Ale siostra ostatnio kilka kupiło, bodajże 0,33 bo były w jakiejś promocji po 1zł :D
Czyli lepiej nie tykać? :D
PatriciusG [ pink floyd ]
Nie polecam. Woda z kranu bardziej kopie i ona przynajmniej smakuje.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
lepiej się napij mineralki z lodem :D
PatriciusG [ pink floyd ]
tru

Arxel [ Legend ]
Woda cytrynowa (FTW? Przemoglem się...) 7 kostek lodu w kształcie serca^^, cytrynka i słomka.. Wszystko w szklance Lecha... ahhhh.... :D
PatriciusG [ pink floyd ]
Woda dobra rzecz.
Ja muszę się przespać z pewnym pytaniem, więc zara zbijam.

Arxel [ Legend ]
Nie zdradzisz nam? :>

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]
oo ja tez wode pije :)

Arxel [ Legend ]
Powoli się jasno robi...

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Grzmiom i chukajom gdzieś w oddali...
Burza pewnikiem zaraz będzie...
;D
W tych pięknych okolicznościach przyrody, przydałoby się rozjechać z pół setki co najmniej Saracenów...
=]
pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]
u mnie juz 5 godzina stuknela
kiewiczi [ Centurion ]
Ktoś jeszcze jest ja sie zaraz chyba kłade bo już nie ma co robic.
Arxel [ Legend ]
Ja jestem.. Ale się nie kłade. Kończe ściągać demko GRIDa i sobie z Sandrem za chwilę na sieci ciupniemy :-) Po coś się w końcu premium na rapidzie przydało ^^ Szkoda, że leci tylko 600-700 kB/s.. grr... Nie lubię, jak apetyt rośnie w miarę jedzenia.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Wąsatego Kebabnika dopadłem w krzakach... =]
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
Groargh! Chyba pora spać!

Arxel [ Legend ]
Już się nie opłaca...
Idę pograć w demko GRIDa na sieci...
Wpadne tu jeszcze przed zamknięciem
kiewiczi [ Centurion ]
Dobra ale ja juz ide bo musze wstac przed 9.
To branoc.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
przede wszystkim to teraz będe miał problemy z zaśnięciem gdy na dworzu już tak jasno ...

Arxel [ Legend ]
U mnie już słońce wschodzi...
Arxel [ Legend ]
Chyba jednak się położe...
Dobranoc.

kubinho12 [ 730 ]
Spać bym się położył, zobaczył jak to jest.
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Dobrywieczór ;) Jak tam dzisiaj? Kto na stanie? :)
Baczność! Od prawej odlicz!

req_ [ wet and dirty ]
Po 3 piwach, w tej chwili robie kotlety.
Shaybecki [ Senator ]
raz
EDIT: kurde że się nie domyśliłem napisać coś w wątku od godziny :P
fajna gierka online
https://gry.gry-online.pl/gra_internetowa.asp?ID=5133
kubinho12 [ 730 ]
Dzisiaj nudy, bo bez meczu...

boskijaro [ Legend ]
Jeszcze sie trzymam ;D
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
Siedem!

mannan [ M*A*S*H ]
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
no bez meczu. Jeszcze tylko 3 mecze i koniec Euro.
Ja tam chyba kibicuję Naszym Przyjaciołom Ruskom :)
Szwabom nie...bo szwaby i z nami wygrali
Turkom...właściwie nie mają szans z 14 graczami
Hiszpanom nie bo wyeliminowali Włochów...
kubinho12 [ 730 ]
Hiszpania FTW :) Turjca też.

Arxel [ Legend ]
Piętnaście.
Dziś pójde wcześniej spać.. Nie wiem o której, ale wcześniej :P
PatriciusG [ pink floyd ]
Nie zapomnijcie o ręczniku!

mannan [ M*A*S*H ]
Kurde, miałem ściągnąć jakiś program, i zapomniałem jaki
Lukis. [ Poznańska Pyra ]
Pat -> ręczniku??
Mannan --> skleroza nie boli :)
Kto zakłada nową część?
kubinho12 [ 730 ]
Lukis, ale przeszkadza :)
PatriciusG [ pink floyd ]
Lukis ->
Shaybecki [ Senator ]
można by coś nowego wymyślić do wstępniaka,
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
Lukis --> req. założy ;)

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Ciekawe co nowego nam wymyśli ;)
Cześć bezsenni ;P
mannan --> no narazie;)
mannan [ M*A*S*H ]
Pa
White Star [ Legend ]
ech ta irlandia :D niedanwo zaszło słońce w sumei i sie niebardzo chce spac :)
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Hah nie ma to jak łódzkie, słońe zaszło dawno, gwiazd jakoś nie widać, w oddali (z dołu) słychać tylko przygłuszone krzyki murarzy którzy urządzili sobie ognisko przed moim domem:P No czego chcieć więcej? Panowie się bawią ;)
White Star [ Legend ]
dołącz do nich :D a co :D
Shaybecki [ Senator ]
albo zaproś na forum :P

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Wlasnie chodzi o to, że siedziałem z nimi. Ale teraz zalani bełkoczą...ognisko już praktycznie zgasło a tutaj przynajmniej idzie z Wami pogadać ;P
boskijaro [ Legend ]
Eh, po 30 minutach grania w FM08 stwierdzam że bardziej skomplikowanej gry to nie spotkałem :P
Apo - zrób im świństwo i zadzwon na policje :D beda mieli przyjemną noc w izbie wytrzeźwień
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
robole są spoko.. kiedyś nas wódką częstowali w jakimś kutnie czy gdzieś jak rowerami do zakopca jechaliśmy.

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
boski --> hah nie no bez przesady ;p Panowie dom szwagrowi budują...chociaż z drugiej strony właściwie już skończyli ;P
req_ [ wet and dirty ]
Dobra, poczekam aż mi się ściągnie The Who & Special Guests - Live At The Royal Albert Hall... jakies 10 min i ide obciąć się ;)

kubinho12 [ 730 ]
reku - na klacie się obcinasz?

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
req --> pirat ;P

req_ [ wet and dirty ]
Na rowie
Apocaliptiq: gdyby to bylo dvd... tvrip to wiesz ;)
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
req --> łonówki też?
req_ [ wet and dirty ]
Tzn miałem na myśli, na głowie ;)
Ale łonówkami nie pogardzę, moja luba woli, kiedy mam to miejsce zadbane ;)

PatriciusG [ pink floyd ]

Apocaliptiq [ Mr Everything ]
req --> słyzsałem że przypalanie daje rade ;P
req_ [ wet and dirty ]
Dodaj do tego jeszcze wosk ;)
Przecież wiadomo, że nie ścina się "na zero" ;)
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
tia flamethrowerem only.
req_ [ wet and dirty ]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7881363&N=1
NOWY