swatmaniak [ Antyterrorysta ]
CS POMOCY !!!!
Witam !
Mam problem otóż... mam karte GeForce 7300 GT i CS podczas gry powinien miec 100 FPS-ów a u mnie ma tylko 60 ;/ wiem ze trzeba coś zrobić z synchronizacją, ale jak ? pomóżcie !? Przypominam że moja karta to GeForce a nie Radeon, bo ponoć całkiem inaczej sie zmienia niz w Radkach
Robcio1222 [ Ubinator ]
W Cs(konsolka)
wartość fps_max ustaw na 100
Synchronizacja pionowa:
Panel sterowania nvidia-->Zarządzanie ustawieniami 3D-->Synchronizacja Pionowa-wymuś wyłączone
swatmaniak [ Antyterrorysta ]
Robcio1222 ---> takiej opcji nie mam w panelu ;/ a komenda też nie działa ;/
Palladin6 [ Konsul ]
Eee , tam na pewno masz , wejdź w panel sterowania i w panel sterowania Nvidia , potem w ustawienia 3D i w zarządzanie ustawieniami 3D, w ustawieniach globalnych klikasz na Synchronizacja pionowa i na wymuś wyłączenie.
seppu [ Konsul ]
A wyłączenie tej całej synchronizacji pionowej przyśpiesza wszystkie gry, czy to tylko w CSie takie cuda niewidy ? :)
swatmaniak [ Antyterrorysta ]
Palladin 6 ---> nie ma takij opcji !! sprawdzalem !!
seppu ----> w każdej
Palladin6 [ Konsul ]
swatmaniak ---> To jakie masz sterowniki ? Ja mam 169.21.
swatmaniak [ Antyterrorysta ]
ja mam chyba 80 ale dokladnie to nie pamietam
Palladin6 [ Konsul ]
No to aktualizuj i się nie dziw ,że zamiast 100fps -60fps.
swatmaniak [ Antyterrorysta ]
Dobra mam zaktualizowane ;/ ale angielsie menu a ja anglika nie umie ;/ moze pomoglbys ;/
barcio321 [ Konsul ]
moglby mi ktos wytlumaczyc tco to sa te fps gram w cs aale niewiem xD
GROM Giwera [ One Shot ]
f p s
frags per second
taki czit co Ci daje ileśtam fragów na sekunde.
Palladin6 [ Konsul ]
GROM Giwera ---> co ? FPS to frags per second ? Od kiedy ? Przecież to Frames Per Second czyli liczba klatek na sekundę a nie czit :) LOL !
remekra [ Horonrzy ]
Palladin6
Swatmaniak
A po co Ci więcej niż 60kl/sek? Ja tam jakieś różnicy nie widziałem pomiędzy 60 a 100, przynajmniej w CSS.
Łysy Samson [ conqueror ]
[13]
Palladin6 [ Konsul ]
Barciowi321 trzeba było wytłumaczyć . Ja czasem nie kumam , akurat nie zauważyłem ironii u Groma . Shit Happens :)
zmudix [ palnik ]
[13] :DDDD
Co do tych fps. Jaka jest różnica między 60, a 100? Oko i tak tego nie wychwyci, a jak masz LCD to lepsze jest właśnie 60, inaczej obraz zmienia się "pasami" i są dziwne przeskoki (kilka części ekranu odświeża jednocześnie inną klatkę, dziwnie to wygląda). W każdym razie vsync (bo pewnie to jest włączone) to IMO dobra opcja i nie ma co się bawić w wyłączanie tego.
adrem [ Adrem-Man ]
[13]--->:D
kubinho12 [ 730 ]
zmudix - wyłaczenie vsync nie zawsze jest widoczne, a dla gracza różnica między 60, a 100 fps jest DUŻA i WIDOCZNA.
zmudix [ palnik ]
Na CRT z odświeżaniem 100Hz - oczywiście. Ale LCD mają max 60Hz, więc nie rozumiem, na co komu 100fps na monitorze, który nie jest w stanie tego wyświetlić.
Jeżeli już, max_fps 100 powinno załatwić sprawę (polecam dopisanie do configa).
Wyłączyć też należy vsync (synchronizacja pionowa).
General E'qunix [ Nobody likes me ]
Jak będziesz się bawił w te wszystkie synchornizacje pionowe itp., to predzej cos spieprzysz, niz uzyskasz pozadany efekt.
Klikasz na "Moje gry" w Steamie, PPM na CS'ie, Właściwości, Ustaw opcje uruchamiania i dopisujesz -freq 100.
Zabójca13 [ ICE ]
Ja mam chyba ponad sto i mam gorsza karte od ciebie. A na jakiej rozdzielczosci grasz w tego CSa?
swatmaniak [ Antyterrorysta ]
Dobra zmieniłem te synchronizacje i mam 80 fps ;/ a chce 100, co jeszcze zrobić ? wpisalem komendy i nie pomagaja ;/
Zabójca13 [ ICE ]
a na jakiej rozdzielczosci grasz??