GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

RGB > CMYK - odwzorowanie

06.05.2008
17:12
[1]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

RGB > CMYK - odwzorowanie

no więc zrobiłem obrazek - ale po konwersji do CMYK wygląda gorzej, inaczej niż było to w założeniu

jak przekonwertować to bez żadnych strat (ewentualnie niewielkie)
jeżeli ma być taka różnica po wydrukowaniu - to ja podziękuję >


RGB > CMYK - odwzorowanie - Shaybeck
06.05.2008
17:25
[2]

mycha921 [ Invisible ]

a po co ci CMYK ?

06.05.2008
17:47
[3]

Lutz [ Senator ]

czym konwertowales ?

06.05.2008
17:48
[4]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

photoshop ...
no podobno lepiej skonwertować przed wydrukiem ... mam mętlik w głowie

06.05.2008
17:56
[5]

mycha921 [ Invisible ]

Shaybeck>>>Skoro konwertujesz na gorsze to po co to ? Normalnie wydrukuj bez kombinacji.

06.05.2008
17:59
[6]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Oczywiście, że lepiej jest przekonwertować obrazek na CMYK, ponieważ drukarki używają Cyjanu, Magenty, Żółtego i czarnego do otrzymania kolorów podczas druku. A to, że gorzej wygląda, ponieważ system koloru RGB a CMYK trochę inaczej wyświetlają dane barwy.

06.05.2008
18:03
[7]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

no i właśnie o to chodzi ... kłóćcie się
mycha - wcale nie gorsze, bo drukarka sama konwertuje do CMYK - i nie zawsze jest pożądany efekt

06.05.2008
18:14
[8]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Ja się nie kłócę :) Wystarczy pójść do jakiekolwiek zakładu poligraficznego. Drukarka i tak będzie musiała przekonwertować RGB na CMYK - lepiej lub gorzej. CMYK nie wyświetli wszystkich możliwych dla ludzkiego oka kolorów, ze względu na ograniczenia jakie nakłada na nie mieszanie trzech jasnych barw i czarnego. Po konwersji na cmyk spróbuj po prostu poprawić te kolory, aby były zbliżone do oczekiwanych przez Ciebie.

06.05.2008
18:17
[9]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

faolan - o to to właśnie mi chodzi

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.