
EA_GAMES [ Pretorianin ]
Firefox 3 beta 5 jeszcze szybszy!
Deweloperzy Fundacji poprawili wygląd interfejsu użytkownika. Wzięli tym samym pod uwagę opinie internautów co do integracji z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (Windows, Mac OS X i Linux), która do tej pory budziła wiele zastrzeżeń. Pozostałe zmiany dotyczyły przede wszystkim takich funkcji, jak tworzenie i odzyskiwanie kopii zakładek, dynamiczne skalowanie stron czy sprawdzanie niepewnych wtyczek. Browser zawiera również ulepszone menedżery przechowywania haseł i pobierania plików.
Wprowadzono też – jak zawsze – poprawki dotyczące bezpieczeństwa aplikacji, jej stabilności oraz tym razem także kompatybilności z aplikacjami internetowymi. Usprawniono engine renderujący i obsługę JavaScriptu (już wcześniej niezwykle szybką), dodając zarazem obsługę JavaScriptu 1.8. Dzięki temu Firefox 3 ma się stać najlepszym wyborem dla osób korzystających z AJAX-owych aplikacji, takich jak Gmail czy Zoho Office.
DOWNLOAD BETA B5 w czerwcu Oficjalna wersja:

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
Już nie mogę się doczekać wersji finalnej ;D
KANTAR1 [ Symulator Interfejsu ]
Już nie mogę się doczekać. Firefox-sa używam od niedawna i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne.
EG2006_43107114 [ Senator ]
B5 jest już chyba od miesiąca. W tej chwili robią już RC1.
siwy346 [ addicted to music ]
ja FF3 b 5 używam od jakiś 2 tygodni i jestem zadowolony
reksio [ Q u e e r ]
A jakie są realne wymagania sprzętowe?
ROzner_ [ Konsul ]
I ja nie mogę się doczekać.
Chyba nawet pobiorę bete 5, by sobie ją przetestować.
pecet007 [ - ]
Pfff.... tak jakby szybkość była plusem dla firefoxa, ja osobiście poczekam aż wszystkie moje 25+ rozszerzeń przeportują do nowej wersji i dopiero wtedy zainstaluję ;)
tadek[5] [ 5 ]
A jakie są realne wymagania sprzętowe?
Jak w 3Dmark Vantage będziesz miał w okolicach 7-8 tys. punktów to Firefox 3 b. 5 powinien "pójść" :)
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
mam nadzieje ze wrescie wydadza wersje x64...
Piratos [ Centurion ]
Z niecierpliwością czekam na ostateczne wydanie a do tej pory tą betą się zadowolę.
czekers [ Turbojugend ]
Beta 5 jest już od miesiąca (sam używam)
Wyraźnej różnicy w szybkości nie zauważyłem, za to mogę wymienić co co zauważyłem:
-Przy wpisywaniu pierwszy raz hasła na jakąś stronę, nie ma już pop-upu z zapytaniem czy Firefox ma zapamiętać hasło - teraz odbywa to sie tak, że na górze strony, pod paskiem zakładek wyświetla się paseczek z pytaniem
-Skalowanie stron póki co mierne - na forum GOLa miałem ten sam problem co z Safari - na dole strony był pasek z możliwością przesunięcia widoku o jakiś 1 mm, więc strona była sztucznie rozszerzana
-Wraz z wejściem b5 zmienił się design strony z dodatkami i skórkami do Firefoxa
-Mniej standardowe ikony
-Ikonka dalej ta sama :(
-Inteligentne zakładki - świetna sprawa - zakładki stron które najczęściej odwiedzasz, na których ostatnio byłeś, które zaktualizowały się od twojej ostatniej obecności itd.
-Beznadziejne zarządzanie zakładkami - w formie osobnego okna
-możliwość szybkiego dodania strony do zakładek - ale ja raczej coś źle robiłem, bo nigdy mi żadnej strony nie dodało
reksio [ Q u e e r ]
tadek, problem w tym, że ja mam AMD Athlon 500 Mhz. :)
tadek[5] [ 5 ]
tadek, problem w tym, że ja mam AMD Athlon 500 Mhz. :)
Jeśli masz XP-ka, i w miarę poprawnie wszystko działa, to Firefox 3 nie będzie wielkim obciążeniem dla procesora.
|kszaq| [ Legend ]
Jak z tą szybkościa ? Firefox nadal się uruchamia godzinę?