GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Firefox 3 beta 5 jeszcze szybszy!

06.05.2008
14:41
smile
[1]

EA_GAMES [ Pretorianin ]

Firefox 3 beta 5 jeszcze szybszy!

Deweloperzy Fundacji poprawili wygląd interfejsu użytkownika. Wzięli tym samym pod uwagę opinie internautów co do integracji z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (Windows, Mac OS X i Linux), która do tej pory budziła wiele zastrzeżeń. Pozostałe zmiany dotyczyły przede wszystkim takich funkcji, jak tworzenie i odzyskiwanie kopii zakładek, dynamiczne skalowanie stron czy sprawdzanie niepewnych wtyczek. Browser zawiera również ulepszone menedżery przechowywania haseł i pobierania plików.

Wprowadzono też – jak zawsze – poprawki dotyczące bezpieczeństwa aplikacji, jej stabilności oraz tym razem także kompatybilności z aplikacjami internetowymi. Usprawniono engine renderujący i obsługę JavaScriptu (już wcześniej niezwykle szybką), dodając zarazem obsługę JavaScriptu 1.8. Dzięki temu Firefox 3 ma się stać najlepszym wyborem dla osób korzystających z AJAX-owych aplikacji, takich jak Gmail czy Zoho Office.

DOWNLOAD BETA B5 w czerwcu Oficjalna wersja:

06.05.2008
14:43
smile
[2]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

Już nie mogę się doczekać wersji finalnej ;D

06.05.2008
14:44
[3]

KANTAR1 [ Symulator Interfejsu ]

Już nie mogę się doczekać. Firefox-sa używam od niedawna i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne.

06.05.2008
14:47
[4]

EG2006_43107114 [ Senator ]

B5 jest już chyba od miesiąca. W tej chwili robią już RC1.

06.05.2008
14:48
[5]

siwy346 [ addicted to music ]

ja FF3 b 5 używam od jakiś 2 tygodni i jestem zadowolony

06.05.2008
15:04
[6]

reksio [ Q u e e r ]

A jakie są realne wymagania sprzętowe?

06.05.2008
15:06
[7]

ROzner_ [ Konsul ]

I ja nie mogę się doczekać.
Chyba nawet pobiorę bete 5, by sobie ją przetestować.

06.05.2008
15:07
[8]

pecet007 [ - ]

Pfff.... tak jakby szybkość była plusem dla firefoxa, ja osobiście poczekam aż wszystkie moje 25+ rozszerzeń przeportują do nowej wersji i dopiero wtedy zainstaluję ;)

06.05.2008
15:11
[9]

tadek[5] [ 5 ]

A jakie są realne wymagania sprzętowe?

Jak w 3Dmark Vantage będziesz miał w okolicach 7-8 tys. punktów to Firefox 3 b. 5 powinien "pójść" :)

06.05.2008
15:12
[10]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

mam nadzieje ze wrescie wydadza wersje x64...

06.05.2008
15:13
[11]

Piratos [ Centurion ]

Z niecierpliwością czekam na ostateczne wydanie a do tej pory tą betą się zadowolę.

06.05.2008
15:15
[12]

czekers [ Turbojugend ]

Beta 5 jest już od miesiąca (sam używam)
Wyraźnej różnicy w szybkości nie zauważyłem, za to mogę wymienić co co zauważyłem:
-Przy wpisywaniu pierwszy raz hasła na jakąś stronę, nie ma już pop-upu z zapytaniem czy Firefox ma zapamiętać hasło - teraz odbywa to sie tak, że na górze strony, pod paskiem zakładek wyświetla się paseczek z pytaniem
-Skalowanie stron póki co mierne - na forum GOLa miałem ten sam problem co z Safari - na dole strony był pasek z możliwością przesunięcia widoku o jakiś 1 mm, więc strona była sztucznie rozszerzana
-Wraz z wejściem b5 zmienił się design strony z dodatkami i skórkami do Firefoxa
-Mniej standardowe ikony
-Ikonka dalej ta sama :(
-Inteligentne zakładki - świetna sprawa - zakładki stron które najczęściej odwiedzasz, na których ostatnio byłeś, które zaktualizowały się od twojej ostatniej obecności itd.
-Beznadziejne zarządzanie zakładkami - w formie osobnego okna
-możliwość szybkiego dodania strony do zakładek - ale ja raczej coś źle robiłem, bo nigdy mi żadnej strony nie dodało

06.05.2008
15:21
[13]

reksio [ Q u e e r ]

tadek, problem w tym, że ja mam AMD Athlon 500 Mhz. :)

06.05.2008
15:38
[14]

tadek[5] [ 5 ]

tadek, problem w tym, że ja mam AMD Athlon 500 Mhz. :)

Jeśli masz XP-ka, i w miarę poprawnie wszystko działa, to Firefox 3 nie będzie wielkim obciążeniem dla procesora.

06.05.2008
15:40
[15]

|kszaq| [ Legend ]

Jak z tą szybkościa ? Firefox nadal się uruchamia godzinę?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.