Prince_michal [ Generaďż˝ ]
UT 3 i 40 miliony piratów
Crytek nie tylko ma problemy z piractwem. 40 miliony kopi pirackie Unreal Tournament 3 próbowały się podłacyzc do glównych serwerów. Gdyby te 40 mln byłyby oryginałami to ile by za to kasy dostał EPic Games?
Conroy [ Dwie Szopy ]
A gdyby tu było przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził, w przyszłości.
pawloki [ TSW KRK ]
heee nieźle stracili ale co sie dziwić gry są po prostu za drogie.
Deepdelver [ Legend ]
A pani Ani z Żyrardowa już 1.000 mężczyzn próbowało zajrzeć w dekolt. Gdyby za każdy taki wybryk dostawała 1.000 zł, to dziś byłaby milionerką.
SanthiX [ Y2J ]
heee nieźle stracili ale co sie dziwić gry są po prostu za drogie.
Nie ma kasy, nie ma gry. A poza tym 10 lat temu, gdy gry w Polsce kosztowały 150 zł a tanich serii jeszcze nie było, wszyscy mówili dokładnie to samo.

provos [ Clandestino ]
Gdyby te 40 mln byłyby oryginałami to ile by za to kasy dostał EPic Games?
A gdyby z tych 40 mln nikt nie chciał kupić oryginału, bo gra jest a) droga, b) słaba to ile kasy dostałby EPic Games?

CRUX [ Konsul ]
WTF ?

Molzey [ Konsul ]
A ja jestem pewien, że gdyby nie piraci to każdy z tych 40 milionów kupiłby po dwa egzemplarze.
80 milionów kopii! Być może zachęceni przykładem inni gracze zrobiliby to samo - to nam daje jakieś pół miliarda kopii :O Wyobrażacie sobie ile Epic by zarobił???
A tak poza tym - tu nie chodzi o 40 milionów pirackich kopii tylko o 40 milionów "usiłowań" wejść na serwer przy użyciu pirackich seriali...

sto2003 [ Pretorianin ]
Z tych 40 mln usiłowań 10 mln kopii z pewnością śmiga gdzieś na kompach. I ile można wciąż słuchać że gry są drogie ? Gry na PC w polsce są tragicznie tanie !! No ale przecież skoro nie stać mnie na samochód bo Chrysler 300C jest zbyt drogi muszę go ukraść.

Molzey [ Konsul ]
Nom, TRAGICZNIE tanie... Czyli, co? Są zbyt tanie? Należy podnieść ceny? Chyba niezbyt rozumiesz znaczenie słowa "tragicznie".
Z pewnością to jutro słońce wstanie, a 10 milionów pirackich kopii to tylko twoje domniemanie. Ja twierdzę, że tych pirackich kopii jest 234 678. A wiem to stąd, że wiem.
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
UT 3 jest fajną gierą. chyba sobie kupie jak bede mail nwoego kompa. A kto powiedział, ze unreal jest słaby??
Volk [ Legend ]
pierwszy Unreal byl znakomity
Johy [ Kind Of A Big Deal ]
Głupie gadanie... :/ Jestem pewien, że gdyby ta wiara, co narzeka na ceny gier, kupiła sobie tego U3 oryginalnego w sklepie na pewno bardziej doceniłaby prace jego autorów i nie marudziłaby, że wydała tyle kasy.
peners [ SuperNova ]
No tak tylko ze jeśli by taki UT kosztował 29.90 to bym kupił a tak jest droższy i nie kupuje bo mnie nie stać i wtedy zawsze czekam aż stanieje narazie jedyna grą jaką kupiłem w dzień premiery było Assassin's Creed i dałem 70zł a cała reszta czyly 60 ponad oryginałów jets kupione w tanich seriach, allegro itd... najdroższy z nich kosztował 30zł.
Fakt faktem gry na PC powinny być jeszcze tańsze jak i na konsole również.

Jackobss [ Pretorianin ]
Ludzie, na co wy narzekacie? Wy macie w Polsce cholernie tanie gry na PC. Tutaj w Niemczech każda nowość na PC kosztuje 49.99 Euro. Roczny S.T.A.L.K.E.R kosztuje w każdym sklepie 30. O Crysisie za 50 nie wspomnę. U was niektóre gry to są za pół darmo. A potem się na mnie w Empiku dziwnie patrzą, jak spędzając urlop w Polsce, wychodzę z 10 grami pod pachą. Po prostu, przy tak niskich cenach, aż szkoda nie kupić. Dla was są za drogie? Co ja bym dał, żeby u mnie były takie "drogie".
pawcyk3 [ Manchester United Fan ]
Otwórzcie sobie jakąś gazete o grach z przed 10 lat i zobaczcie ile wtedy kosztowały gry...
czekers [ Turbojugend ]
A może jakieś źródło?

Selman [ Senator ]
coś im nie wyszło z tym nowym UT... a szkoda
sto2003 [ Pretorianin ]
No jasne że są zbyt tanie, są tragicznie tanie !! Średnia cena zamiast tych ok 99 zł. powinna wynosić 200 zł. Gry w polsce są 2 razy tańsze niż gdziekolwiek jeżeli was nie stać to zmieńcie hobby.

Meremres [ Pretorianin ]
"Fakt faktem gry na PC powinny być jeszcze tańsze jak i na konsole również."
Bo Cie nie stac na nie?

peners [ SuperNova ]
Jackobss ==> a ile miesięcznie zarabiasz w niemczech ??
Meremres ==> przynajmniej ich nie kradnę i nie wiem co w tym śmiesznego, bo Ty pewnie jesteś milionerem pewnie??

ribik [ Generaďż˝ ]
40 milionów, hmm pewnie cały polski naród zmówił się.
Meremres [ Pretorianin ]
peners-> Chodziło mi o to, że twój stan majątkowy, nie ma tu zupełnie nic do gadania. Nikogo to nie obchodzi, a Ty twierdzisz, ze coc powinno byc tansze, bo Cie na to nie stac.
peners [ SuperNova ]
Meremres ==> jeśli spojrzeć realnie to gry są na polskie warunki za drogie, szczególnie konsolowe odkąd pamiętam jak miałem PSX i nowe tytuły chodziło 200zł tak od 96r aż do dziś jest to samo jedynie na PC są tańsze ale też nie każdy ma wyłożyć czasem 2-3 razy miesięcznie po 70-90zł zalezy co kogo interesuje itd...
KANTAR1 [ Symulator Interfejsu ]
pene ---> I dlatego mamy tanie serie, w których bardzo dobre gry można dostać za 20zł.
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
np taki jade empire albo FEAR........w sumie to jestem szokowany tak wielką liczbą piratów
Lotnik_jack [ Konsul ]
No tak. Każdy polak staje kiedyś przed wyborem "Gra za niecałe 2 dychy lub pierwszy obiad w tym roku". Gry nie są drogie (EA są), tylko piraciki wymyślają takie teorie żeby usprawiedliwić się (debilizm na najwyższym poziomie. Jak wyniosę coś ze sklepu i powiem "Nie mam kasy na te chipsy" to ochrona się wzruszy i wybaczy?). A poza tym widać że nie tylko w Polsce kwitnie piractwo (w przeciwieństwie do różnych opinii)
Taven [ Generaďż˝ ]
Kupić oryginała mogli wszyscy z tych czterdziestu milionów. A może nie kupiłby nikt. Blablabla.
Aż dziw, że zamiast rozpoczynać jałowe dyskusje wybitni marketingowcy od developerów nie widzą, że głównym czynnikiem, który powoduje, że gdy się na pecety nie sprzedają jak kiedyś jest odpływ pełnoetatowych graczy ku konsolom. Wpływ piractwa na spadającą sprzedaż jest diabelnie przehajpowany. Większość zasysaczy to dzieciarnia, która za kieszonkowe woli zakupić pety bądź Kaczora Donalda niż Crysisa, bo i tak do lady nie dosięgną.
Strategie się nadal sprzedają. Jak je zaczną umiejętnie portować na eksboksy to się na blaszaki sprzedawać przestaną. Dlaczego, chyba tłumaczyć nie trzeba.
peners [ SuperNova ]
No tak teraz w taniej serii są Jade Empire i FEAR za kilka zł mamy dwie naprawdę świetne gry.
Llordus [ exile ]
Po pierwsze odnoszenie skali 40 milionow wejsc ze swiata do naszego polskiego ryneczku to jakies co najmniej nieporozumienie. Ilosc naszych piratow w takim zestawieniu miesci sie pewnie gdzies w granicach bledu pomiaru. Jak znam zycie, to z naszego pieknego kraju w tych probach udzial jest gdzies na poziomie 2-3%. Z pozostalych krajow tzw. "rozwinietych" poziom ten plasuje sie pewnie podobnie, co sumarycznie dobije pewnie do poziomu 30-40% (max). Reszta wejsc to zapewne Chiny wygenerowaly. To po pierwsze primo.
Po drugie primo - nie widzialem nigdzie informacji o "unikalnych wejsciach", wiec znajac zycie wartosc 40 mln nalezaloby zapewne podzielic na 3 albo i 4 i dopiero wtedy mowic o ilosci potencjalnie spiraconych gier. O ile nie trafilo na desperatow, ktorzy probowali po kilkanascie/kilkadziesiac roznych kluczy.
Po primo trzecie - z tych 40% ktore spiracono poza Chinami, to (chocby w natloku innych pozycji) tego UT 3 kupilo by moze 5% graczy.
Po czwarte zas primo - polecam poszperac po necie i na jednym z polskich serwisow o grach poczytac refleksje autora nt. zachowania i tfu-rczosci gosci od UT czy Crysisa a takiego Valve, ktore na tym cholernie niewdziecznym rynku pecetowym wydaje sie kosic kase az milo ;)
Garbol [ Konsul ]
Mike Rein już to zdementował więc nie wiem po co tyle krzyku? :P