GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wasze dziwactwa w obudowie :)

04.05.2008
21:10
smile
[1]

mati_byku [ Pretorianin ]

Wasze dziwactwa w obudowie :)

Dużo to idzie poczytać na różnych stronach w internecie jak to jakiś "maniak komputerowy" poupychał XXX wentylatorów w obudowie byle tylko temperatura była najniższa jak to tylko możliwe. Sam mam dość udziwniony system chłodzenia własnej roboty ale który spełnia swoją rolę chociaż to nie wygląda zbyt ładnie. Może macie upchane coś " od siebie" w obudowie ? :)

za pierwszym razem zdjęcie się nie dodało więc poprawiam post :)


Wasze dziwactwa w obudowie :) - mati_byku
04.05.2008
21:13
[2]

SemirGerkan [ Pretorianin ]

Ja nie mam nic nadzwyczajnego w obudowie, a tym bardziej w chłodzeniu.

04.05.2008
21:14
smile
[3]

Nornidian [ Pretorianin ]

Kilogramy kurzu i kociej sierści. Ot, takie moje zboczenie.

04.05.2008
21:17
[4]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

Nie mam nic specjalnego w swojej obudowie.

A temperatury mam ok pomimo OC i braku dodatkowego chłodzenia... :)

04.05.2008
21:21
[5]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

Otworzylem odrazu obudowe zeby kurz wydmuchac :P

Nic wielkiego, niebieskie wentylatory i 2 pol metrowe neony czerwone ^^


Wasze dziwactwa w obudowie :) - ES_Lechu
04.05.2008
21:24
smile
[6]

mati_byku [ Pretorianin ]

u mnie powodem dodania tych wentylatorów była głównie wysoka temperatura chipsetu oraz dość głośny wentylator w zasilaczu. Bez tych dodatków obroty wentylatora były ok 1300RPM po małej przeróbce 680RPM :) zyskałem trochę na ciszy :P

04.05.2008
21:24
smile
[7]

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]

W kompie schładzam xboxksa :

04.05.2008
21:26
[8]

halski88 [ Senator ]

tylko troche kurzu i standardowe chłodzenie:)

04.05.2008
21:26
[9]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

jamkgh_rev02 - zaszalałeś z tym Xboxem!!!! :DDDDDD

04.05.2008
21:28
smile
[10]

KANTAR1 [ Symulator Interfejsu ]

W kompie mam jakieś tam niebieskie podświetlenie i dużo kurzu.

04.05.2008
21:28
smile
[11]

mati_byku [ Pretorianin ]

Racja ! jamkgh_rev02 - Zaszalał a plusssz to pewnie jakiś dopalacz jeszcze :P hehe :)

04.05.2008
21:30
smile
[12]

Bielmen [ Legionista ]

Ja mam kurz i trochę okruchów chleba.

04.05.2008
21:31
[13]

Send1N [ Konsul ]

ja mam chlodniutko i elegancko ;]


Wasze dziwactwa w obudowie :) - Send1N
04.05.2008
21:32
[14]

egzi9000 [ Wytrawny Piwosz ]

Ja tam mam standard ..nie no jeden wentylatorek z tyłu ;] ale myśle nad dorobienie własnoręcznie otworu na 2 wentylatorki z boku obudowy :)

04.05.2008
21:37
smile
[15]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

lol, zdjecia 3 kompow w temacie i kazdy z AC 64 ^^

04.05.2008
21:39
[16]

mati_byku [ Pretorianin ]

ES_Lechu - mój jakoś nie w tą stronę co trzeba ustawiony ^^

04.05.2008
21:40
[17]

Send1N [ Konsul ]

tez to wlasnie sczailem bo poprostu to jest bdb chlodzenie i kosztuje 50 zl ;]

04.05.2008
21:44
smile
[18]

Send1N [ Konsul ]

ej mati jak to mozliwe ze on jest wentyle w dol :O ?

04.05.2008
21:46
[19]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

tez mnie to zastanawia xD chyba ze to nie jest AC 64, tylko cos na jego styl, nie da sie tak zalozyc tego chłodzenia.

04.05.2008
21:47
smile
[20]

Send1N [ Konsul ]

po piersze to jest AC 7 bo on ma intela

04.05.2008
21:52
smile
[21]

mati_byku [ Pretorianin ]

Chciałem go zamontować tak jak jest w instrukcji ale radiator od płyty głównej uniemożliwił mi to więc założyłem go tak jak widać na zdjęciu. Kiedyś z nudów udało mi się założyć tak jak powinno być ( wygięcie paru żeber radiatora) ale nie wiem czemu temperatura wzrosła mi o ok 7 stopni a wentylator w zasilaczu był praktycznie ciągle na max obrotach przyczyniło się to do tego że wróciłem do pierwotnej konfiguracji :) Ciepłe powietrze jest wysysane przez wentylator w zasilaczu a radiator na procesorze chłodzą dodatkowo te dwa wentylatory zamocowane na górze obudowy.

04.05.2008
22:18
smile
[22]

mati_byku [ Pretorianin ]

Sorki ze pisze post pod postem ale nie mogę już edytować poprzedniego.

ES_Lechu- Dlaczego się nie da go odwrotnie zamontować ?:P a tak dla potwierdzenia jest to AC :)

04.05.2008
22:25
smile
[23]

Dexter666 [ Fresh dyspozytor ]

tak jak u Send1N`a

chlodniutko i elegancko

:)


Wasze dziwactwa w obudowie :) - Dexter666
04.05.2008
22:25
smile
[24]

mackof [ Reprezentuje poziom ]

Od kumpla słyszałem o metodzie chłodzenia, w którym wsadza się samego kompa bez żadnych wentylatorów itp do specjalnego oleju (nie pamiętam nazwy). Najlepiej wypełnić jakieś akwarium tym i tam wsadzić. Ten płyn nie przewodzi prądu. Czy to działa? Nie wiem. To tylko pogłoski.

A jeżeli chodzi o mojego kopa to jest schludny i czysty :) 3 wentylatory (jeden w obudowie, na karcie graficznej wbudowany już, i na procku)

04.05.2008
22:32
[25]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

mackof - tak to prawda - był nawet filmik gdzie to robili, i faktycznie temperatury były niskie. Ale spróbuj wymienić coś w takim kompie... :)

04.05.2008
22:33
smile
[26]

mati_byku [ Pretorianin ]

mackof < masz racje jest coś takiego link >> lub

tutaj jeszcze jeden>

04.05.2008
22:54
[27]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

i jeszcze 1 :p



ta ciecz to olej mineralny

05.05.2008
14:45
smile
[28]

mati_byku [ Pretorianin ]

ES_Lechu < to co podałeś w linku jest to samo co ja podałem tylko inna strona :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.