martusi_a [ Celestial ]
Dlaczego tyldę trzeba klikać dwa razy i pojawiają się dwie?
~ <- tej oto tyldy nie da się napisać za jednym kliknięciem.
` <- a ten dziwny apostrof pojawia się od razu.
Więc - wtf?!
/wątek tak naprawdę należy do Buji, ale nie chciał używać własnego konta, bo i tak już mu się reputacja psuje przez niejakiego paula 12, który jest wrednym podszywaczem; a że i ja jestem ciekawa świata i tego zjawiska, postanowiłam Buję wesprzeć. :)/
MetalGaY [ Chor��y ]
też tak mam, ale nie wiem dlaczego

Arxel [ Legend ]
Wystarczy po naciśnięciu tyldy wcisnąć spacje, to się pojawi... Lub jakikolwiek inny znak, ale wtedy nie będzie między nimi odstępu :P
Ale czemu nie pojawia się od razu - sam nie wiem :-)
pecet007 [ - ]
bo tylda ma też inną funkcję
naciśnij shift+tylda i np. a wyjdzie ą tak jakby alta nacisnąć
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
~ --> jak się robi ten znak? O_O
graf_0 [ Nożownik ]
Muszę przyznać że nie wiem, a pytanie jest niemal filozoficzne :)
trzeba dodać że
~~ <- druga tylda pojawia się od razu.
Kompo [ Legend ]
[4] pecet007 wyjaśnił całą sprawę.
FunMen [ FunMan forever ]
Dobre pytanie. Porada peceta pomogła :-)
martusi_a [ Celestial ]
[4] to trochę niedoskonała teoria, bo shift+tylda+np. a daje tylko wielkie litery, a co z małymi? Alt jest jednak konieczny, a skoro jest konieczny, to po co przypisywać jego funkcję czemuś innemu? :>
Narmo [ nikt ]
Jeżeli chcesz żeby pojawiła się tylko jedna tylda naciśnij po kombinacji Shift+` spację.
pecet007 [ - ]
[9] wyjdzie małą jak nacisniesz shift+tylda i nastepnie a bez shifta, a jak nastepnie nacisniesz z shiftem wyjdzie duża, ot cała filozofia
Kompo [ Legend ]
Martusia - > nie przytrzymuj shift+tylda+coś, tylko wciśnij shift+tylda i napisz np. "a" - wtedy wyjdzie Ci "a" pisane z altem.

MaciekJ [ Konsul ]
martusia- a nacisnij shift+tylda i dopiero potem a
no i KmP mnie uprzedzil ;p (Pecet tez :S)

martusi_a [ Celestial ]
[11] dobre na refleks. :)
blackhood [ sentimental fool ]
Jak włączysz caps lock, wtedy shift+tylda+a da Ci małe ą.
pecet007 [ - ]
a ogólnie po to to jest, bo kiedyś AFAIR nie wszystkie klawiatury miały alt gr, niektóre miały np. dwa zwykłe alty
dudka [ Legend ]
korzystając z wątka
czemu na klawiaturach są 2 alty, 2 shifty i 2 ctrl-e?

Nornidian [ Pretorianin ]
Ażeby symetrycznie było :P.
Paul12 [ Buja ]
dudka - dla leworęcznych? ;d