GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dlaczego tyldę trzeba klikać dwa razy i pojawiają się dwie?

04.05.2008
13:16
[1]

martusi_a [ Celestial ]

Dlaczego tyldę trzeba klikać dwa razy i pojawiają się dwie?

~ <- tej oto tyldy nie da się napisać za jednym kliknięciem.

` <- a ten dziwny apostrof pojawia się od razu.

Więc - wtf?!

/wątek tak naprawdę należy do Buji, ale nie chciał używać własnego konta, bo i tak już mu się reputacja psuje przez niejakiego paula 12, który jest wrednym podszywaczem; a że i ja jestem ciekawa świata i tego zjawiska, postanowiłam Buję wesprzeć. :)/

04.05.2008
13:19
[2]

MetalGaY [ Chor��y ]

też tak mam, ale nie wiem dlaczego

04.05.2008
13:19
smile
[3]

Arxel [ Legend ]

Wystarczy po naciśnięciu tyldy wcisnąć spacje, to się pojawi... Lub jakikolwiek inny znak, ale wtedy nie będzie między nimi odstępu :P

Ale czemu nie pojawia się od razu - sam nie wiem :-)

04.05.2008
13:19
[4]

pecet007 [ - ]

bo tylda ma też inną funkcję
naciśnij shift+tylda i np. a wyjdzie ą tak jakby alta nacisnąć

04.05.2008
13:19
[5]

Apocaliptiq [ Mr Everything ]

~ --> jak się robi ten znak? O_O

04.05.2008
13:19
[6]

graf_0 [ Nożownik ]

Muszę przyznać że nie wiem, a pytanie jest niemal filozoficzne :)

trzeba dodać że
~~ <- druga tylda pojawia się od razu.

04.05.2008
13:21
[7]

Kompo [ Legend ]

[4] pecet007 wyjaśnił całą sprawę.

04.05.2008
13:23
[8]

FunMen [ FunMan forever ]

Dobre pytanie. Porada peceta pomogła :-)

04.05.2008
13:24
[9]

martusi_a [ Celestial ]

[4] to trochę niedoskonała teoria, bo shift+tylda+np. a daje tylko wielkie litery, a co z małymi? Alt jest jednak konieczny, a skoro jest konieczny, to po co przypisywać jego funkcję czemuś innemu? :>

04.05.2008
13:24
[10]

Narmo [ nikt ]

Jeżeli chcesz żeby pojawiła się tylko jedna tylda naciśnij po kombinacji Shift+` spację.

04.05.2008
13:25
[11]

pecet007 [ - ]

[9] wyjdzie małą jak nacisniesz shift+tylda i nastepnie a bez shifta, a jak nastepnie nacisniesz z shiftem wyjdzie duża, ot cała filozofia

04.05.2008
13:26
[12]

Kompo [ Legend ]

Martusia - > nie przytrzymuj shift+tylda+coś, tylko wciśnij shift+tylda i napisz np. "a" - wtedy wyjdzie Ci "a" pisane z altem.

04.05.2008
13:26
smile
[13]

MaciekJ [ Konsul ]

martusia- a nacisnij shift+tylda i dopiero potem a

no i KmP mnie uprzedzil ;p (Pecet tez :S)

04.05.2008
13:26
smile
[14]

martusi_a [ Celestial ]

[11] dobre na refleks. :)

04.05.2008
13:27
[15]

blackhood [ sentimental fool ]

Jak włączysz caps lock, wtedy shift+tylda+a da Ci małe ą.

04.05.2008
13:27
[16]

pecet007 [ - ]

a ogólnie po to to jest, bo kiedyś AFAIR nie wszystkie klawiatury miały alt gr, niektóre miały np. dwa zwykłe alty

04.05.2008
13:34
[17]

dudka [ Legend ]

korzystając z wątka
czemu na klawiaturach są 2 alty, 2 shifty i 2 ctrl-e?

04.05.2008
13:36
smile
[18]

Nornidian [ Pretorianin ]

Ażeby symetrycznie było :P.

04.05.2008
13:40
[19]

Paul12 [ Buja ]

dudka - dla leworęcznych? ;d

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.