
Selman [ Senator ]
problem z HDD
mam dwa twardziele :
80 gb sata [3 partycje , w tym windows]
40 gb taśma [dane muzyka itp]
teraz problem :
dysk od czasu do czasu "strzeli" tzn wyda jakiś taki specyficzny dźwięk , potem komp staje i trzeba zrobić reseta... dyski są prawie pełne. wiecie od czego to sie bierze ? czy mój twardziej umiera ?;)

Brumak [ Chor��y ]
prawdopodobnie dysk ci siada

jewbacca [ Junior ]
ruchy na sprzęcie i backupy !
kabum [ Mikael ]
Brumak--ale pomogłeś...
Selman--> ten dysk 40gb rozumiem ze ma już parę ładnych latek, odłącz go i zobacz czy na jednym dysku tez sie wiesz komp.
Miałem coś podobnego, wszystko się zawiesiło, a po resecie okazało się że dysk padł.
Narmo [ nikt ]
Ściągnij program HDD Health i sprawdź, czy nie ma jakichś blędów.
yeef [ Pretorianin ]
selman - pamiętam w moim poprzednim sprzęcie miałem identyczny problem, coś pykało, strzelało w dysku i okazało się że zasilacz był do du** zmieniłem zasilacz i wszystko było ok o dziwo miałem 4 dyski i tylko jeden pykał, jak masz szansę to zmień zasilacz, pożycz od kogoś.