GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

problem z HDD

04.05.2008
12:44
smile
[1]

Selman [ Senator ]

problem z HDD

mam dwa twardziele :

80 gb sata [3 partycje , w tym windows]
40 gb taśma [dane muzyka itp]

teraz problem :
dysk od czasu do czasu "strzeli" tzn wyda jakiś taki specyficzny dźwięk , potem komp staje i trzeba zrobić reseta... dyski są prawie pełne. wiecie od czego to sie bierze ? czy mój twardziej umiera ?;)

04.05.2008
12:45
smile
[2]

Brumak [ Chor��y ]

prawdopodobnie dysk ci siada

04.05.2008
12:47
smile
[3]

jewbacca [ Junior ]

ruchy na sprzęcie i backupy !

04.05.2008
12:48
[4]

kabum [ Mikael ]

Brumak--ale pomogłeś...

Selman--> ten dysk 40gb rozumiem ze ma już parę ładnych latek, odłącz go i zobacz czy na jednym dysku tez sie wiesz komp.

Miałem coś podobnego, wszystko się zawiesiło, a po resecie okazało się że dysk padł.

04.05.2008
12:54
[5]

Narmo [ nikt ]

Ściągnij program HDD Health i sprawdź, czy nie ma jakichś blędów.

04.05.2008
13:23
[6]

yeef [ Pretorianin ]

selman - pamiętam w moim poprzednim sprzęcie miałem identyczny problem, coś pykało, strzelało w dysku i okazało się że zasilacz był do du** zmieniłem zasilacz i wszystko było ok o dziwo miałem 4 dyski i tylko jeden pykał, jak masz szansę to zmień zasilacz, pożycz od kogoś.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.