GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

HTML - problem

03.05.2008
22:41
smile
[1]

kali93 [ Oaza spokoju ]

HTML - problem

Witam! Mam dwa problemy ze stroną. A mianowicie:
Problem nr 1 chodzi mi o to że buttony jeżeli tak to można nazwać nie są w jednej linii. Czy da sie to przesunąć jakąś komendą o np. 0,5mm? Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi daje zdjęcie.
Problem nr 2 wyskakujące krzaczki zamiast "ą,ś"itd... Używam deklaracji iso-8859-2. Dzięki za pomoc!

03.05.2008
22:43
[2]

legrooch [ MPO Squad Member ]

1) brak screenu
2) ustaw UTF-8 i zapisz plik jako UTF-8 a nie ASCI

03.05.2008
22:47
[3]

Narmo [ nikt ]

Używam deklaracji iso-8859-2.
A masz zainstalowaną i ustawioną klawiaturę zgodną z iso-8859-2? Najlepiej zrób tak jak mówi legrooch i ustaw UTF-8, ewentualnie znajdź program który zmienia kodowanie w plikach tekstowych/html.

03.05.2008
22:50
[4]

kali93 [ Oaza spokoju ]

sorry już daje obraz


HTML - problem - kali93
03.05.2008
22:52
[5]

kali93 [ Oaza spokoju ]

legrooch--> Aż taki biegł w tych tematach nie jestem;p Jak to sie ustawia?

03.05.2008
22:55
[6]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Wpis w nagłówku UTF-8 zamiast tego isa, a plik zapisz nawet notatnikiem w ten sposób ==>
Niewykluczone, że będziesz musiał pozmieniać robaczki na poprawne znaki ręcznie.


HTML - problem - legrooch
03.05.2008
22:59
[7]

kali93 [ Oaza spokoju ]

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8859-2" / tak to ma wyglądać?

03.05.2008
23:02
[8]

legrooch [ MPO Squad Member ]

charset=UTF-8

03.05.2008
23:04
[9]

kali93 [ Oaza spokoju ]

Nic to nie dało

03.05.2008
23:21
[10]

Xarexon [ Konsul ]

1.NIe kumam ?

2. walnij charset=windows-1250 powinno pomóc

apropo też gram w warrocka i szukam klanu zagadaj do mnie na gg 10300375
Mam też strone którą przygotowałem na infie o wr .
Pogadamy na gg

03.05.2008
23:23
[11]

kali93 [ Oaza spokoju ]

Xarexon--> charset windows też nie pomógł;) A strona jest robiona nie pod klan, a pod szóstkę z infy;)

03.05.2008
23:24
[12]

Xarexon [ Konsul ]

hehe ja też robiłem pod szóstkę :P

edit:

Piszesz to w jakimś edytorze czy notatnik ?

04.05.2008
09:23
smile
[13]

kali93 [ Oaza spokoju ]

Xarexon->notatnik
Poranny łup

04.05.2008
10:15
[14]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Poprawiłeś robaki na prawidłowe znaki? Zapisałeś wtedy plik w notatniku jako UTF-8?
Coś robisz źle, bo nie istnieje taka możliwość, żeby nie działało.

04.05.2008
13:50
[15]

kali93 [ Oaza spokoju ]

Dobra robaczki zadziubały ale co teraz z tym buttonami?

04.05.2008
13:53
[16]

wysiak [ Senator ]

A co ma z nimi byc?

Ktore buttony, Rekrutacja i Ekipa? To w ogole sa obrazki, bo wygladaja jak zwykle linki, robione nietypowa czcionka.. Jesli w kodzie sa rowno umieszczone, to widac tekst na obrazku jest krzywo wstawiony, popraw grafike..

04.05.2008
13:54
smile
[17]

kali93 [ Oaza spokoju ]

Tak jak na obrazku są nie równo ustawione. I moim zdaniem wygląda nie estetycznie. Wysiak looknij na obrazek

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.