
kali93 [ Oaza spokoju ]
HTML - problem
Witam! Mam dwa problemy ze stroną. A mianowicie:
Problem nr 1 chodzi mi o to że buttony jeżeli tak to można nazwać nie są w jednej linii. Czy da sie to przesunąć jakąś komendą o np. 0,5mm? Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi daje zdjęcie.
Problem nr 2 wyskakujące krzaczki zamiast "ą,ś"itd... Używam deklaracji iso-8859-2. Dzięki za pomoc!
legrooch [ MPO Squad Member ]
1) brak screenu
2) ustaw UTF-8 i zapisz plik jako UTF-8 a nie ASCI
Narmo [ nikt ]
Używam deklaracji iso-8859-2.
A masz zainstalowaną i ustawioną klawiaturę zgodną z iso-8859-2? Najlepiej zrób tak jak mówi legrooch i ustaw UTF-8, ewentualnie znajdź program który zmienia kodowanie w plikach tekstowych/html.
kali93 [ Oaza spokoju ]
legrooch--> Aż taki biegł w tych tematach nie jestem;p Jak to sie ustawia?
legrooch [ MPO Squad Member ]
Wpis w nagłówku UTF-8 zamiast tego isa, a plik zapisz nawet notatnikiem w ten sposób ==>
Niewykluczone, że będziesz musiał pozmieniać robaczki na poprawne znaki ręcznie.
kali93 [ Oaza spokoju ]
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8859-2" / tak to ma wyglądać?
legrooch [ MPO Squad Member ]
charset=UTF-8
kali93 [ Oaza spokoju ]
Nic to nie dało
Xarexon [ Konsul ]
1.NIe kumam ?
2. walnij charset=windows-1250 powinno pomóc
apropo też gram w warrocka i szukam klanu zagadaj do mnie na gg 10300375
Mam też strone którą przygotowałem na infie o wr .
Pogadamy na gg
kali93 [ Oaza spokoju ]
Xarexon--> charset windows też nie pomógł;) A strona jest robiona nie pod klan, a pod szóstkę z infy;)
Xarexon [ Konsul ]
hehe ja też robiłem pod szóstkę :P
edit:
Piszesz to w jakimś edytorze czy notatnik ?

kali93 [ Oaza spokoju ]
Xarexon->notatnik
Poranny łup
legrooch [ MPO Squad Member ]
Poprawiłeś robaki na prawidłowe znaki? Zapisałeś wtedy plik w notatniku jako UTF-8?
Coś robisz źle, bo nie istnieje taka możliwość, żeby nie działało.
kali93 [ Oaza spokoju ]
Dobra robaczki zadziubały ale co teraz z tym buttonami?
wysiak [ Senator ]
A co ma z nimi byc?
Ktore buttony, Rekrutacja i Ekipa? To w ogole sa obrazki, bo wygladaja jak zwykle linki, robione nietypowa czcionka.. Jesli w kodzie sa rowno umieszczone, to widac tekst na obrazku jest krzywo wstawiony, popraw grafike..

kali93 [ Oaza spokoju ]
Tak jak na obrazku są nie równo ustawione. I moim zdaniem wygląda nie estetycznie. Wysiak looknij na obrazek