GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Xbox 360

03.05.2008
19:43
smile
[1]

Mikul:) [ Legionista ]

Xbox 360

Witam!
Mam kilka pytań odnośnie X360, bo jestem w tym temacie całkowicie zielony.
Jeśli, ktoś coś wie, to prośba - pomóżcie:)
1. Warto kupić x360, nie jest to za stara konsola? (PS3 nie chce - BlueRay)
2. Kiedyś miałem PS1 i nośniki szybko się niszczyły. Gry na X360 są drogie, wiec trochę szkoda
by mi było grać z oryginałów. Ile kosztuje przeróbka, jaka jest szansa zniszczenia konsoli, gdzie
ją można dokonać?
3. Warto brać te najtańsze wersje X360? Mam zamiar zarobić na niego przez wakacje, a że jestem
niepełnoletni to ze znalezieniem pracy mogą być problemy. Więc chce zminimalizować jego cenę...
4. Po co w x360 dysk twardy?
5. x360 ma chyba jeszcze karte pamięci, jak to jest z save - gdzie się zapisują i ile średnio zajmują?
6. Da się podłączyć x360 pod stary monitor CRT? W dzień mógł bym grać na 42 calowym HD, ale wieczorami
nie mam do niego dostępu.
7. Jak się ma oglądanie filmów DivX/XviD z polskimi czcionkami na tej konsoli?
8. Za ile najtaniej dostał bym przerobionego x360 na którym nie było by problemu z zapisem stanu gry?
Dodam, że może być używany.

X360 chcę głownie dla GTA4, zwłaszcza, że ceny konsoli nie są wysokie..
Gdyby wyszło pod PC pewnie bym się rozmyślił i kupił nowy komputer.

9. W co bardziej opłaca się zainwestować, jeśli komuś zależy tylko na graniu - dobry PC czy X360?
Pozdrawiam

03.05.2008
19:46
[2]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

1. Za stara? O_o
2. Konsola nie niszczy płyt, możesz spokojnie grać na oryginałach. Można przerobić samemu w domu, ale trzeba mieć trochę zdolności, żeby otworzyć i poprawnie złożyć konsolkę.
3. Jasne, że warto! Chyba, że chcesz przepłacać za, w sumie, niepotrzebny dysk twardy.
4. Patrz wyżej. To jest bajer - możesz sobie na nim zainstalować demka :/ No i oglądać filmiki itd. (jakby na kompie nie można było). Za 20 Gb płacisz krocie, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, bo starczy zwykła karta pamięci na save'y...
5. Średnio save nie przekracza 1 mb, ale niektóre (np. Halo 3) mają po 10 mb i więcej.
6. Da się. Starczy kupić specjalny kabel VGA.
7. Tego nie wiem, nie oglądałem.
8. Pewnie z 500 zł
9. Zależy jakie gry lubisz... na pewno konsola wyjdzie taniej i nie musisz się martwić o wymagania gier.



I generalnie jak masz zamiar kupić konsolę i ją przerobić to powinieneś poprawić chłodzenie, bo inaczej konsola szybko padnie. To też koszt ok 100 zł.

03.05.2008
19:48
smile
[3]

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]

1. Warto, nie jest.
2. Sam sobie możesz przerobic w domu, wytarczy podlaczyc naped do pc i zapuscic odpowiedni soft.
Przeróbka niczego nie psuje, zmieniasz po prostu soft w napedzie.
3. Warto.
4. Na sejwy, dodatki do gier, gry arcade, filmy, muzyke.
5. Zalezy od gry, od kilkuset kilobajtów do kilkudzisieciu mb.
6. Da rade, potrzebujesz kabel vga 30-100zł w zaleznosci od tego czy chinska podróbka, czy oryginał m$. Granie na crt = odswiezanie 60hz ktore łupie troche w banie.
7. Napisów klocek nie czyta.
8. Wczoraj w media klocki w wersji arcade były po 620zł, w tej chwili licz się z wydatkiem 8 stów.
9. to i to.

03.05.2008
19:54
[4]

Fish_PL [ Pretorianin ]

Ja pierdziele, ile teraz Micro$oft zbije kasy na GTA IV :O. Tydzień temu byłem w komputerowym - na wystawie 20 pudełek z X360 Arcade, a wczoraj zaledwie 2.... Zresztą sam też kupuję :-) Ale planowałem to już wcześniej, z tym że GTA IV przeważyło szalę.. Pozdro.

03.05.2008
19:56
[5]

mineral [ Senator ]

Patrz wyżej. To jest bajer - możesz sobie na nim zainstalować demka :/ No i oglądać filmiki itd. (jakby na kompie nie można było). Za 20 Gb płacisz krocie, moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, bo starczy zwykła karta pamięci na save'y...

Xbox 360 bez dysku to połowa Xboxa.
Jeśli możesz kupić dysk, to kupuj. Jak nie to nie, trudno.

03.05.2008
19:58
smile
[6]

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]

To nie chodzi tylko o demka, bez dysku nie pograsz w burnouta online, nie odpalisz kina w halo3, nie pograsz w btb (wymagany mappack który wazy 500MB ;o) )

03.05.2008
19:59
[7]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

Xbox 360 bez dysku to połowa Xboxa.

A niby do czego się on przydaje? Oglądać filmiki i słuchać muzyki można o wiele wygodniej na kompie. Grać w gierki arcade to trochę bez sensu na konsoli nowej generacji (można to traktować jako przerywnik, ale nie opłaca się tylko po to kupować dysku).
Jedynym plusem są dema - tu nie zaprzeczam, to jest plus dysku. Ale jednak 200 zł za 20 Gb to za dużo.

jamkgh_rev02 - to są wszystko dodatki. Generalnie konsola radzi sobie równie dobrze bez dysku.

03.05.2008
20:05
[8]

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]

No granie online w halo to dla mnie nie dodatek :D

03.05.2008
20:05
[9]

ROzner_ [ Konsul ]

Grać w gierki arcade to trochę bez sensu na konsoli nowej generacji
Dlaczego bez sensu? Niektóre gierki z Arcade są świetnie, choć grałem tylko w dema (jeszcze punktówe nie miałem), ale gdybym mógł je kupić to myśle, że zapewniły by mi długiego godzinny świetnej zabawy.
A dysk się mocno przydaje, sam się o tym przekonałem. Nie licząc filmów, gier z Arcade, dem jeszcze chociażby dodatków do gier, na kartę nie ściągniesz. Na dodatek taki np. Paradise nie funkcjonuje online bez dysku. Dlatego brał bym od razu dysk, aby niczym się nie przejmować.
Co do twoich pytań:
1. Zdecydowanie warto.

03.05.2008
20:10
[10]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

Ok, ale takich gierek jest full na necie i można sobie w nie pograć za pomocą kompa. Do tego są za darmo - chociażby na golu jest duży zbiór gierek flashowych.

Nie jest tak, że ci co kupili dysk teraz go bronią jak nie wiadomo co, żeby nie było, że przepłacili troszkę za zbędny bajer? :)

03.05.2008
20:13
[11]

Fish_PL [ Pretorianin ]

Jeśli chodzi Ci tylko i wyłącznie o GTA, to nie bierz dysku, ale jeśli myślisz bardziej przyszłościowo, to lepiej dołóż te 300 zł, bo nadchodzi era końcowa X360 i teraz będzie się rysować przewaga PS3, dzięki napędowi BR. Już są gry które wymagają dysku, a co dopiero za rok czy za dwa. Chyba, że chcesz go kupować oddzielnie, ale ja wolałbym mieć już odrazu spokój.

03.05.2008
20:20
[12]

mineral [ Senator ]

Ok, to znajdź mi na necie za darmoche Ikarugę, Switchballa albo Puzzle Quest...

03.05.2008
20:29
[13]

tosiek2142 [ teH pWn3r ]

Ja jeszcze mam pytanka:
1. Kiedy podlacza sie Xa do monitora, to jest w konsol i wejscie 3.5mm Jack na sluchawki i mikrofon?
2. Da sie podlaczyc klawaiture i myszke PS/2 do kosnoli czy tylko USB?
3. Jak jst z chlodzeniem w zwyklej wersjii kosnoli? gdyby tak grac 6h dziennie nie powinno sie nic spalic?
4. Czy zbierac wiecej kasy Elite, poniewaz chlodzenie jsest stabilniejsze?
5. Jak przerobic kosnole w domu?

03.05.2008
20:34
[14]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

tosiek2142


1. Z kablem VGA powinna być przejściówka 2 RCA -> 3,5 mm jack.
2. Do tego jest specjalny adapter XFPS czy jakoś tak :D ale ponoć nie działa najlepiej. A na USB większość myszek/klawiatur nie działa.
3. Chłodzenie zależy od wersji konsoli. Jeśli trafisz na nową 65 nm to bedzie ok, jeśli na starszą wersję 90 nm, może być różnie.
4. Lepiej kup Arcade'a albo Premium ale tego nowego 65 nm :)
5. To zależy jaki masz napęd poszukaj na forach o Xboxie 360 :)

03.05.2008
20:36
[15]

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]

1. Z kablem vga masz 2 czincze na dzwiek, odpowiednia przejsciówka powinna dac rade.
2. Tylko usb, klaw+mysz w grach nie działaja.
3. W kazdej konsoli z hdmi wyprodukowanej po pazdzierniku 07 znajduje sie proc wykonany w technologii 65nm + dodatkowy radiator na gpu.
Przed zakupem spójrz na naklejke na pudle, szukaj magicznego oznaczenia mocy zasilacza: 175W.
4. j.w elite to tylko kolor+wiekszy dysk.
5. +

03.05.2008
20:36
smile
[16]

Fish_PL [ Pretorianin ]

Kiedyś miałem PS1 i nośniki szybko się niszczyły. Gry na X360 są drogie, wiec trochę szkoda
by mi było grać z oryginałów. Ile kosztuje przeróbka, jaka jest szansa zniszczenia konsoli, gdzie
ją można dokonać?


Widać, że chcesz grać na piratach, a nie na "legalnych" kopiach :-) To po cholere kupować oryginały? Po to, żeby stały na półce?? Kupować oryginały, żeby je przepalać i grać na piratach?? --->> HAHAHAHA. Jak się szanuje, to się nie porysują. Ja miałem PS1 i mi się jakoś nośniki nie rysowały...

03.05.2008
20:38
[17]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

jamkgh_rev02 - tylko po co dokupować ten kontroler sata? Gdzieś czytałem, że lepiej jest używać tego standardowego na płycie głównej. Chyba, że nie zadziała to wtedy faktycznie można dokupić.

03.05.2008
20:49
[18]

master53 [ Senator ]

Jutro zamawiam Xboxa, tylko mam takie pytanie co do dysku twardego. Czy w tej "nadbudówce", w której umieszczony jest dysk, siedzi zwykły 2,5 calowy HDD ? Jeśli tak, to czy można zmienić dysk na większy, wkładając własny HDD, tak jak to można zrobić w PS3 ? Z góry dzięki za odpowiedź.

03.05.2008
21:14
[19]

Robert542 [ ]

master53 ---> nie, nie jest to zwykły 2,5 calowy dysk. Tylko te specjalne dyski, przystosowane do X360 będą działały (20 GB lub 120 GB). A więc na większy nie wymienisz.

03.05.2008
22:54
[20]

tosiek2142 [ teH pWn3r ]

Vzyli Xbox 360 Premium ma juz to 65nm??

03.05.2008
23:27
[21]

tosiek2142 [ teH pWn3r ]

up???

03.05.2008
23:48
smile
[22]

hubi91 [ Legionista ]

1.Już jest pewien czas na rynku ale gry będą robić. Przynajmniej premiery są datowane 2009 niektórych gier lub początek 2008.
2.Nie konsola nie niszczy płyty. Przerobienie to kwesta 50 zł nie wież w cuda b(bez zrywania plomb).
3. według mnie Xbox 360 arcade nowy system chłodzenia, nowa płyta główna.
4.Dysk twardy jest po to aby na niego pobierać muze, tapety itp jak masz przerobioną to nie radze dysku szybko cię zbanują.
5.Ja mam 256 MB już grałem przyjamniej w 30 gier każdą przeszedłem save-ów nie usówałem mam wolne ~~ 202 MB tak więc o to się nie martw.
6.da sie musisz mieć złącze
7.Nie wiem.
8.myślę że ~~ 600zł.
9.zależy do czego.

03.05.2008
23:56
[23]

Mikul:) [ Legionista ]

Dzięki wszystkim za konkretne odpowiedzi! Neta nie mam więc chyba z dysku. Jak pisałem-minimalizuje koszty.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy pendrive można używać jako katre pamięci?

DO x360 ma maxa się przekonałem. Teraz znaleźć prace i pracować, bo WARTO! Zwłaszcza jak się aktualnie korzysta z Duron 1,3GHZ 256ram i radeon 9550(ostatnio oc mi się zachciało i teraz karta ledwo dycha-w każdej grze mam różowo-zielone plami-nie polecam:)

04.05.2008
11:41
[24]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

1. Warto kupić x360, nie jest to za stara konsola? (PS3 nie chce - BlueRay)
Nie eset stara konsola wiec warto...
2. Kiedyś miałem PS1 i nośniki szybko się niszczyły. Gry na X360 są drogie, wiec trochę szkoda
by mi było grać z oryginałów. Ile kosztuje przeróbka, jaka jest szansa zniszczenia konsoli, gdzie
ją można dokonać?
Powiedz szczerze, ze gry bedziesz z neta pobieral. Przerobka kosztuje od 100 do 200 zl zalezy jeszcze gdzie.
3. Warto brać te najtańsze wersje X360? Mam zamiar zarobić na niego przez wakacje, a że jestem
niepełnoletni to ze znalezieniem pracy mogą być problemy. Więc chce zminimalizować jego cenę...
Nie bierz wersji Core. Bardzo wadliwa. Kup wersje Core
4. Po co w x360 dysk twardy?
Niektore gry wymagaja dysku twardego. Wiec jest on wg. mnie potrzebny.
5. x360 ma chyba jeszcze karte pamięci, jak to jest z save - gdzie się zapisują i ile średnio zajmują?
Zalezy od gry
6. Da się podłączyć x360 pod stary monitor CRT? W dzień mógł bym grać na 42 calowym HD, ale wieczorami
Jest od tego specjalny kabelek z czego co wiem

7. Jak się ma oglądanie filmów DivX/XviD z polskimi czcionkami na tej konsoli?
Nie czyta napisow
8. Za ile najtaniej dostał bym przerobionego x360 na którym nie było by problemu z zapisem stanu gry?
Dodam, że może być używany.
Nowy z 900 zl. uzywany z 600

04.05.2008
12:23
smile
[25]

JaSiEk1996 [ Konsul ]

kamil1153 --->3. Warto brać te najtańsze wersje X360? Mam zamiar zarobić na niego przez wakacje, a że jestem
niepełnoletni to ze znalezieniem pracy mogą być problemy. Więc chce zminimalizować jego cenę...
Nie bierz wersji Core. Bardzo wadliwa. Kup wersje Core

04.05.2008
13:19
smile
[26]

Jackobss [ Pretorianin ]

Mikul:) -----> Niestety, Pendrive'a nie można użyć jako karty pamięci.


1. Warto kupić x360, nie jest to za stara konsola? (PS3 nie chce - BlueRay)

Wiek Xboksa 360 zależy od punktu widzenia. Konsola ma już 2,5 roku. Znając Microsoft, należy się spodziewać, że przewidzieli swoją konsolę na 4-5 lat. Znaczy to, że konsola pociągnie jeszcze około 2,5 roku. Od Ciebie zależy czy konsola Ci wystarczy na 2,5 roku. PS3 i Wii są bardziej przyszłościowe choćby dlatego, że Sony i Nintendo wolą pozostawić swoje konsole dłużej na rynku. Stefan Lampinen (Dyrektor działu Entertainment & Devices w Microsofcie) twierdzi, że konsole Nintendo i Sony pozostaną dłużej. Do tego mówił, że sądzi, iż Xbox 360 będzie na 4-5 lat.

2. Kiedyś miałem PS1 i nośniki szybko się niszczyły. Gry na X360 są drogie, wiec trochę szkoda
by mi było grać z oryginałów. Ile kosztuje przeróbka, jaka jest szansa zniszczenia konsoli, gdzie
ją można dokonać?


Bez Komentarza. Piractwa się nie toleruje na tym forum.

3. Warto brać te najtańsze wersje X360? Mam zamiar zarobić na niego przez wakacje, a że jestem
niepełnoletni to ze znalezieniem pracy mogą być problemy. Więc chce zminimalizować jego cenę...


Jeżeli chcesz na gwałt pograć we wakacje (dużo czasu) to kupuj Arcade. Tyle, że problem jest taki, iż po jakimś czasie zacznie Ci doskwierać brak dysku itp.

4. Po co w x360 dysk twardy?

Do wielu potrzebnych rzeczy: Zgrywania muzyki, aktualizacje do gier, niektóre gry będą potrzebować dysku (dwie już potrzebują), dem, trailerów, w Halo 3 można nagrywać filmiki z gier, ściąganie wszelkich dodatków do gier, Xbox Live Arcade, filmy, Xbox Originals i wiele, wiele innych... Na początku wydaje się, że to niepotrzebne, a potem okazuje się, że bez tego się żyć nie da. Serio.


5. x360 ma chyba jeszcze karte pamięci, jak to jest z save - gdzie się zapisują i ile średnio zajmują?


Na pudełku każdej gry jest napisane ile zajmują. Średnio gra zajmuje 5 MB. Jednak jeżeli doda się aktualizacje, miejsce może się skończyć bardzo szybko.

6. Da się podłączyć x360 pod stary monitor CRT? W dzień mógł bym grać na 42 calowym HD, ale wieczorami


Tak, wystarczy kabel VGA do Xboksa 360 i przejściówka Gender-changer. Przypuszczam, że z twojego monitora wychodzi kabel, więc przejściówka będzie jak najbardziej potrzebna.

7. Jak się ma oglądanie filmów DivX/XviD z polskimi czcionkami na tej konsoli?

Nie czyta napisów, ale da się wkleić napisy w film. W internecie jest pełno programów do tego.



Polecam wszystkim (którzy nie widzieli) polską premierę Xboksa 360. Można zobaczyć ją tutaj:



Wywiad ze Stefanem Lampinem, który wyjaśnia sporo ważnych kwestii.

04.05.2008
13:30
[27]

Marek z Lechem [ Okoolarnik ]

"niektóre gry będą potrzebować dysku (dwie już potrzebują),"

...do grania w sieci, i generalnie warto dodać ze dysk jest praktycznie niezbędny tylko jesli chcesz dużo grać w sieci i planujesz trzymać xboxa stałe podpiętego do internetu, w pozostałych przypadkach jego brak nie doskwiera tak bardzo, zadna gra singleplejerowa nie wymaga dysku[no, chyba że chcesz ściągnąc patcha].

04.05.2008
13:35
smile
[28]

Jackobss [ Pretorianin ]

Marek z Lechem -----> Mylisz się. Jedna gra potrzebuje w Singlu. To jest Oblivion GOTY Edition. Poza tym, kiedyś w końcu człowiek podłączy internet do konsoli. Wtedy będzie to rzecz niezbędna.

04.05.2008
13:56
[29]

Lotnik_jack [ Konsul ]

1. Nie jest zbyt stara, możesz kupować spokojnie
2. Xbox nie niszczy płyt, no chyba że jesteś na tyle inteligentny aby nosić go z płytą wewnątrz.
3. Zależy. Brak dysku zacznie doskwierać, a karta jest trochę mała. Więc jeśli Arcade jest jedyną możliwością to kupuj, jeśli jednak zdobędziesz więcej kasy, to kupuj droższego (poszukaj na Allegro, czasem są taniej)
4. Muzyka, filmy, multiplayer w wielu grach, save'y (to już nie czasy memorek, wszystko jest na dysku/karcie dodawanej do Arcade), gry z Xbox Arcade, teatr w Halo 3 i wiele innych
5. Save zapisują się na nośniku który jest w konsoli (Jeśli masz dysk, to na dysku, jeśli kartę to na karcie). Rozmiar zależy od gry.
6. Da się.
7. Dunno :P
8. ??? Jakie problemy? Zapisujesz i już, żadnych problemów (a piratów nie przyjmujemy)
9. Graniu w co?

04.05.2008
15:17
[30]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

JaSiEk1996

To bylo zwykle przejezyczenie. Chodzilo mi oto, aby kupil wersje Arcade xD

05.05.2008
13:30
[31]

JaSiEk1996 [ Konsul ]

rozumiem xP

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.