
Credenz [ Centurion ]
Siła sygnału - CP
Mam pytanie (do osób posiadających Cyfrowy Polsat): jaką macie jakość i siłę sygnału?? U mnie przedstawia sie to następująco:
Jakość - ok. 90 %
Siła sygnału - ok.50 %
Martwi mnie niski poziom siły sygnału... a jak to prezentuje sie u Was??
Pozdro ;P
Vidos [ Legend ]
Z jakiego powodu martwi cię siła sygnału, masz zły odbiór programów ?
Z tego co pamiętam, to do prawidłowego funkcjonowania wystarczy już 10-12%, poniżej 9% Zaczynało zrywać sygnał.
Credenz [ Centurion ]
w sumie nie wiem jaka powinna byc siła no ale skoro kilkanascie procent wystarczy do odbioru to chyba nie jest najgorzej u mnie...
a co do odbioru programów to dosc czesto są "skoki" obrazu albo chwilowe dosłownie polsekundowe zatrzymania czemu tak sie dzieje???
Vidos [ Legend ]
Czy twoja antena jest ustawiona na jakieś okoliczne drzewa, bo może być tak, że przy większym wietrze traci siłę sygnału, ja miałem taką sytuację.

darek_dragon [ 42 ]
a co do odbioru programów to dosc czesto są "skoki" obrazu albo chwilowe dosłownie polsekundowe zatrzymania czemu tak sie dzieje???
Tak właśnie wygląda zły odbiór programów w przypadku telewizji cyfrowej :) Oznacza, że antena nie jest ustawiona idealnie albo jest za mała.